Match of the Year 2017: Rafael Nadal vs Gilles Muller, Wimbledon Round of 16

Den sedmý: Mistrovství - Wimbledon 2017

Muller a Nadal odehráli zápas roku 2017

Pánský tenis byl fantastickým příběhem a rok 2017 byl jeho pohádkovým rokem. Okruh ATP byl svědkem svého nejpozoruhodnějšího roku v nedávné paměti, svého druhu vichřice s množstvím těžkých zápasů a bizarních okamžiků.

Značná část tenisového světa byla potěšena znovuzrozením Fedala. Ukázkové kvarteto bylo minulostí, protože duopol dvou největších, Federera a Nadala, se dostal na vrchol sportovních titulků a zastínil Djokoviče a Murraye.

Vůbec poprvé si to duo mezi sebou rozdělilo čtyři grandslamy. Australian Open a Wimbledon šly do švýcarské, zatímco francouzské a americké opensy byly kapesní na jih.

Dvojice, připomínající své dny slávy, cestovala časem, aby zapálila grandslamovou etapu epickým finále pětistranného Australian Open, přičemž Federer byl nakonec korunován šampionem.

French Open bylo domovem rekordního 10. titulu Nadala, kde ve finále porazil Stana Wawrinku. Federerovo mistrovství vládlo na trávě, když si GOAT připsal 8. wimbledonský titul. Flushing Meadows viděl Nadala triumfovat nad prvním finalistou Kevinem Andersonem a komplexně pečetit koncové pořadí číslo 1.

Zpětný ráz

Sezóna světového turné ATP 2017 byla jednou z nejpamátnějších, jaké kdy byly, a mnoho scintilačních zápasů. Mezi Nadalem a Dimitrovem došlo na Australian Open k titanickému střetu pěti setů, Wawrinka si na French Open poradil s Murrayem, což je epické comebackové vítězství Juana Martina del Potra proti Dominicu Thiemovi na US Open a nezapomenout na Rivalita Federera a Nadala 2.0.

To byly jen smetánky mezi mnoha ohromujícími zápasy roku. Ale když mluvíme o ohromujících zápasech, vášnivý tenisový následovník si určitě vystřelí z jednoho monumentálního střetu ve Wimbledonu 2017.

Jak často se zápas 16. kola dostane na výsluní, zvláště když je jedním ze soutěžících veterán, který nikdy neokusil grandslamový úspěch? Žádné překvapení pro hádání Mluvím o bitvě David vs Goliáš mezi Rafaelem Nadalem a Gillesem Mullerem v All England Clubu.

Souboj o 16. kolo mezi oběma leváky byl jejich druhým wimbledonským setkáním. Nadal měl celkovou výhodu 4: 1, což byla jediná ztráta ve stejné aréně v roce 2005.

Nadal je absolutní legendou hry a vyhrál téměř vše, co hra může nabídnout. Na druhé straně Muller byl obrovský smolař a zápas byl před čtvrtfinále pro Nadala nabízen jen jako regulace.

Muller je pozdní bloomer svého druhu; náchylnost ke zranění nepomohla jeho věci na nejvyšší úrovni. Ale pozdní kariérní renesance hráče narozeného v Lucembursku a výborných 12 měsíců mířících do Wimbledonu znamenalo, že nebyl zrovna tlačenicí.

Nadal měl skvělý Australian Open a Muller vyhrál svůj vůbec první titul ATP v Sydney a navázal na něj titulem na Ricoh Open. Rok 2017 byl také rokem, kdy se Muller dostal do Top 30, a ve Wimbledonu byl nasazen na 26. místě.

jak si vybrat velikost gripu tenis

Muller dominuje vintage podáním a volejem

Čtyřiatřicetiletý Muller je silný hráč s drtivým prvním podáním a bez námahy udržel své podání a ovládl průběh hry. Nadal se pomalu dostával z bloků, ale přesto přiměl Mullera poskakovat chytrými údery země.

Jednalo se o šestý zápas v prvním setu a Muller vytáhl první krev, zlomil Nadalovo podání a získal vedení 4-2. Muller je zastáncem servírování a volejů, má svérázné vidění a jeho vynikající síťové schopnosti z něj dělají těžkého soupeře.

Řízené rally a neuvěřitelná porce a volejbalové pily Muller konsolidovaly přestávku, aby ulehčily nad Nadalem a podaly první set 6-3. Konec prvního setu byl nesmysl, pro Nadala to byla určitá aberace.

Druhý set začal tím, že Nadal sloužil s novou vervou, rychle se pohyboval a svou tahovou hrou nabral na síle. Ale Muller byl v zóně se svým dokonalým podáním a snadno se držel.

Neuvěřitelná rally v osmé hře, pravděpodobně nejlepší na turnaji, vedla oba hráče k natažení, běhu, volejbalu a trefování šílených úderů a přihrávek.

Muller udržel podání, aby ve druhém setu zvýšil na 4: 4. Frustrace se dostala k Nadalovi a ten se stal nezávazným, což odhodlanému Mullerovi stačilo na to, aby si v deváté hře vynutil dva brejkboly. A plátek do sítě odsoudil Nadala na konec 4-5.

Španěl byl v defenzivě a musel přinést svou A-hru, aby zvrátil smrtící porce Mullerovy 6 palců a 4 palce jako bazuka. Ale nemohl a chladnokrevný Muller udělal to, v čem je dobrý: sloužil ve velkém a snadném stylu a druhou sadu zabalil 6-3.

Nadal, zíral na další bezvýrazné wimbledonské vypuzení, byl na neznámém území, kde bylo 0: 2. Jediný případ, kdy byl Muller v posledních osmi grandslamech, byl cesta zpět na US Open 2008, ale teď se díval do zóny a byl jen jeden daleko od největší výhry svého života.

Nadal je však šampion a bez boje by nešel.

Nadal se vzpamatuje

Nadal zahájil třetí set, který jedovatě sloužil a předvedl celou řadu svých úderů. Muller vypadal vyrovnaně a přestože jeho podání vypadalo, že postrádá vervu prvních dvou setů, své služby se držel.

První přestávka podání přišla ve čtvrté hře třetí sady, kdy Nadal napumpoval a zahrál nějaké výstřední výstřely.

Muller dokázal udržet své podání, ale úzké otevření stačilo, aby se Nadal proplížil zpět do zápasu. Brilantní hra pod minutu s mračením forhendových vítězů pomohla Nadalovi uzavřít třetí set 6-3.

4. nasazený dobře a skutečně zpět v zápase. Dav sestoupil, aby viděl svého šampiona, a oni řvali jeho návratem.

Čtvrtý set začal tím, že oba hráči konsolidovali a drželi se svých podání, rychlí a těsní. Nádherné loby, skryté přestřelky a fantastická dominance základní čáry od Nadala vedly na 2: 2. Ale v páté hře setu se Nadal vrhl na chyby podání, vynucené chyby od Mullera a hra se přesunula do dvojky.

hulu oj vyrobené v Americe

Nádherná rally, kdy Nadal prohluboval atletiku a zasáhl vítěze hluboko za základní čáru, mu přinesla bod zlomu a následně vedení 3: 2. Nadal se tlačil na hranici, aby zasáhl vítěze za vítězem, a jasně si pohrával s Mullerovou neschopností vydržet v dlouhých rally. Přemohl Mullera 6: 4 a vzal zápas do rozhodující páté sady.

Muller si mohl myslet, že to bude procházka po dortu, kde by Nadal po prvních dvou setech zahnul do kouta. Bylo mu však prokázáno, že se mýlil, k velké radosti davu, a nyní musel přinést svou alfa hru, aby Španěl zastavil.

Pátá sada: bitva na houpačce

Nadal nebyl ve Wimbledonu posledních osm od roku 2011 a toto byla jeho šance na vykoupení na povrchu, který v posledních letech nebyl jeho blízkým spojencem. Pátý set začal tím, že oba hráči přidali na své servisní hry škrtidla a opakovaně obchodovali s chyty. Dva třicátníci tlačili, jako by to byl zápas jejich životů, dav byl horlivý a hodiny tikaly za tři hodiny.

První dramatický okamžik v setu nastal, když Nadal podával za stavu 4-5 a prohrával 15-40-dva brejkboly a mečboly pro Mullera. Věci vypadaly zlověstně pro čtvrté semeno a byla to Mullerova šance zaplnit posledních osm míst. Ale tři brilantní podání, včetně dvou es, byly podávány horké a Muller zůstal chladný. Bod zlomu byl uložen, bylo to zpět na pozastavení služby od Nadala.

Díky nervydrásajícím službám a pokusné tvorbě střel kombinované s úžasnou atletikou si Nadal i Muller prošli vzdálenost každého bodu, každou hru. Nabíjení na síť, drápání cesty zpět, to byl test vytrvalosti; grit by zde rozhodl o vítězi více než dovednost.

Nadal začal utahovat šrouby, ale Muller našel cestu zpět do hry. Zpětně Muller nikdy nenechal Nadala dominovat. A Nadal, který často stavěl vítězné hry ze zdánlivě obranných pozic, byl občas shledán neúspěšným.

Zápas byl vidět tam a zpět, dokud nebylo 9-9 a Muller sloužil. To byla největší šance, kterou Nadal musel uzavřít. Jeho bludgeoning forhands po lajně a puchýřkové forhendové returny mu ve hře poskytly čtyři příležitosti do brejku.

Ale Muller byl ledově chladný a ukazoval naprostou odvahu a jeho podání našlo značku, když to bylo nejvíce potřeba. Zvedl se z popela a znovu se dostal do vedení s dokonalým podáváním a salvami.

badmintonové obrázky

Drama zesílilo hned v další hře, kdy Muller přinutil krájený pokles, čímž získal dva mečboly. Ale brilantní rally od Nadala, jeho odvážné údery a houževnaté pokrytí hřiště, znamenalo, že držel podání na 10-10-čímž zápas překonal 4hodinovou hranici.

Přímo dolů k drátu

Několik tichých služeb později, oba hráči se spoléhají na své síly a čekají, až jejich soupeři udělají chybu, bylo 12-12 a výzvy byly obnoveny - tři za kus. Rachotící shromáždění a hráči lapající po dechu; viděli jsme vše, co tenisová hra mohla nabídnout.

Na vlně na hřišti se přidaly povznesené pěstní pumpy, divoké řevy extáze a výkřiky zoufalství. Za stavu 13-14 v pátém setu a 15-30 ve hře s Nadalovým podáním poslal Muller broskev forhendového returnu, přičemž forhendový return od Nadala trval dlouho.

Bylo 40: 0 a Muller hleděl do propasti neznáma, svého dosud největšího vítězství a posledních osmi zápasů na dosah. Zatlačil Nadala hluboko a forhendový return vypálený z rakety byl dlouhý. GAME-SET-MATCH!

15-13 a pátý set získal Gilles Muller. Když došlo k výměně obvyklých potřesení rukou, oba hráči byli ponořeni do vzájemného obdivu, protože odehráli zápas turnaje, pravděpodobně rok. Nadal mohl pouze litovat své ztracené příležitosti v zápase, ale velkoryse zatleskal mamutímu úsilí Lucemburčana.

Kouzelný tenis, střešní dilemata, sluneční potíže na hřišti, prolomení rozvrhu Wimbledonu-4hodinový 48minutový maraton, který se rozvinul, měl epické rozměry. Zápas se stane folklorem jako jeden z největších rozruchů a jeden z nejnáročnějších tenisových zápasů, které se kdy hrály na trávě. Konečný výsledek zápasu ukazoval 6-3, 6-4, 3-6, 4-6, 15-13, přinejmenším klasické setkání!

Zápas pro věky, pokud vůbec nějaký byl.

Populární Problémy

Játra s restovanou cibulí jsou klasickým, vydatným pokrmem. Ačkoli jste v dětství možná neměli příliš rádi játra a cibuli, zkuste to znovu jako dospělí, abyste zjistili, zda vám nyní toto plnící jídlo chutná! Cibuli a játra nakrájejte nejprve na ...

Jak odebrat zásuvky. Každou chvíli mohou určité úkoly čištění a stěhování vyžadovat ruční vyjmutí zásuvek ze skříně, komody nebo podobného kusu nábytku. Vyjmutí zásuvek je ve většině případů hračka, ale proces ...

Borat 2, jinak známý jako 'Borat Subsequent Moviefilm' je nyní venku. Zde je kde a jak to sledovat.

Obě části třícestné remízy na vrcholu OVC, Austin Peay a Murray State se v sobotu sejdou před obrovskou hrou. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

Dnes večer je finále 2. série seriálu Big Little Lies. Získejte přehled o tom, jak sledovat show online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.