Jak odstranit z bot trvalou značku

Boty mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je kůže, nylon, polyester a akryl. Pokud potřebujete z tkanin obuvi odstranit trvalé inkoustové skvrny, použijte metodu destilovaného bílého octa. Na druhou stranu, pokud potřebujete z kůže odstranit trvalé inkoustové skvrny, zkuste opalovací krém. Alternativně je kouzelná guma skvělým řešením k odstranění skvrn z látky i kůže.

Metoda 1 ze 3: Použití destilovaného bílého octa na látku

 1. Obrázek s názvem Odstranění trvalé značky z obuvi Krok 1

  1 Smíchejte ingredience. Smíchejte 1 polévkovou lžíci (14,8 ml) destilovaného bílého octa, 1 polévkovou lžíci (14,8 ml) mýdla do myčky nádobí a 2 šálky studené vody. Smíchejte ingredience velkou lžící. Míchejte, dokud se ingredience dobře nespojí.
 2. 2 Otestujte na diskrétním místě. Pomocí čistého, bílého hadru nebo hadříku otestujte roztok na malé skryté části boty. Nechte roztok tuhnout jednu minutu. Poté skvrnu odstraňte vlhkým, čistým hadříkem. Vyhledejte jakékoli zbarvení, zbytky nebo skvrny, které v roztoku zbyly. Pokud existují nežádoucí efekty, zvolte jinou metodu.
  • Alternativně nejprve vyzkoušejte roztok na staré obuvi, než jej použijete na dotyčné obuvi.
  • Před nanesením na větší povrchy vždy chcete vyzkoušet jakýkoli čisticí roztok na malém povrchu. Tímto způsobem se můžete vyhnout nežádoucím účinkům.


 3. 3 Naneste roztok na postižené místo. To lze provést pomocí čisté houby, hadříku nebo hadru. Nechte roztok tuhnout 30 minut. Zatímco roztok tuhne, potřete skvrnu dalším roztokem každých pět minut.
 4. 4 Opláchněte skvrnu studenou vodou. Spusťte čistý suchý hadřík nebo hadr pod studenou vodou. Poté roztok odstraňte houbičkou namočenou v mokrém hadříku. Houba, dokud skvrna není odstraněna. V případě potřeby hadřík navlhčete.
  • Pomocí čistého suchého hadříku potřete látku, dokud není suchá.
  • Pokud skvrna zůstane, pomocí čistého hadříku skvrnu potřete alkoholem, dokud nebude odstraněn. Skvrnu potřete čistou, studenou vodou a vysušte do sucha.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Odstranění skvrn z kůže pomocí opalovacího krému

 1. 1 Na čistý hadřík vymačkejte množství opalovacího krému o velikosti hrášku. Na rozdíl od barevných nebo sprejových opalovacích krémů nezapomeňte použít bílý krémový opalovací krém. Použijte bílý hadr nebo hadřík, abyste viděli, zda opalovací krém odstraňuje zbarvení kůže.
  • Pokud začnete s malým množstvím opalovacího krému, odstranění barvy kůže by nemělo být problémem.
 2. 2 Třete skvrnu malými krouživými pohyby. Při tření skvrny použijte jemný tlak, aby nedošlo k odstranění zbarvení kůže. Pokud se jedná o velkou skvrnu, pracujte pouze na malých částech najednou.
  • Při odstraňování skvrny použijte podle potřeby více opalovacího krému.
 3. 3 Opláchněte teplou vodou a mýdlem. Jakmile je skvrna odstraněna, očistěte místo jemným mýdlem a vodou. K čištění oblasti použijte čistý hadřík nebo hadr. Místo také osušte čistým suchým hadříkem.
  • K obnovení postižené oblasti budete možná muset použít kožený kondicionér. Kondicionér také ochrání kůži před dalším poškozením.
  reklama

Metoda 3 ze 3: K odstranění skvrn použijte kouzelnou gumu

 1. Obrázek s názvem Odstranění trvalé značky z obuvi Krok 8

  1 Kupte si kouzelnou gumu. Kouzelnou gumu najdete v úklidové části vašeho obchodu s potravinami nebo lékárny. Kouzelná guma je skvělý způsob, jak odstranit trvalé značkovací skvrny z látky a kůže.
  • Pokud skvrna na obuvi pokrývá textilní i kožené části, zvažte použití tohoto produktu.
 2. 2 Navlhčete kouzelnou gumu. Spusťte houbu pod studenou vodou. Před použitím vymačkejte přebytečnou vodu. Malými krouživými pohyby otřete skvrnu. Při tření skvrny použijte jemný, ale pevný tlak.
  • Netřete příliš silně. Příliš silné tření může zvednout zbarvení kůže, což nechcete.
 3. 3 Opláchněte vodou a mýdlem. Jakmile je skvrna odstraněna, očistěte postižené místo vodou a jemným mýdlem. K tomu použijte čistý hadřík. Poté místo osušte čistým suchým hadříkem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám použít k tomu, abych z gumového podešve obuvi Nike Air sundal černé nálepky z růžového nápisu, aniž bych zničil růžovou? Nejlepším řešením je odlakovač. Pokud to nefunguje, pořiďte si čisticí prostředek na „bělidla tkanin“ a velmi jemně odstraňte značku vatovými tyčinkami.
 • Otázka Jak odstraním značku z bílé tabule? Obvykle funguje načmárání běžného fixu na bílou tabuli a následné vymazání (buď vlhkým hadříkem nebo suchým). Dezinfekce rukou někdy funguje také, v závislosti na typu značky.
 • Otázka Na kožené části mých klasických dodávek je ostrost. Jak jej mohu odstranit? Průměr Ostatní Na papírový ručník nebo měkký hadřík naneste malý dezinfekční prostředek na ruce a jemně vetřete.
 • Otázka Jak odstraním Sharpie z mých plátěných dodávek? Tření alkoholu odstraní trvalou značku z většiny věcí. Vyzkoušejte malou oblast, abyste se ujistili, že nezkazí barvu obuvi.
 • Otázka Jak mám vyčistit bílé části na Vans, aniž bych ji tolik otřel, že by ji zničil? Peroxid vodíku použijte kartáč na mytí nádobí. Silně drhněte asi 30 sekund a mělo by to být pryč. Dávejte pozor, aby se žádné nedostaly na plátno vašich Vans, protože bude špinit. (K rozdělení částí jsem použil malířskou pásku.)
 • Otázka Jak sundám z bot černou značku? Dejte si trochu horké vody a namočte do ní malý hadřík. Poté se značka, v závislosti na tom, co to je, stane světle fialovou barvou. To je, když na něj můžete použít dezinfekci rukou nebo opalovací krém.
 • Otázka Jak sundám Sharpie ze svých bílých dodávek? Navlhčete vatový tampon v odlakovači nebo třecím alkoholu a drhněte, dokud ho neodstraníte.
Nezodpovězené otázky
 • Jak mohu z mých bílých bot Jordan Why Not dostat červené ostří?
 • Jak získám Sharpie na přední straně mých vzdušných sil?
 • Jak získáte ostrostřelce z Nike Air Force One?
 • Mohu použít jiný druh octa?
 • Jak sundám černé Sharpie z bílých bot Adidas?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Existují profesionální čisticí prostředky, které mohou být schopné odstranit trvalé inkoustové skvrny z kůže, jako je Leather Magic, Ink Off a Guardsman.
 • Čím rychleji skvrnu ošetříte, tím snáze ji odstraníte.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nepoužívejte destilovaný bílý ocet na bavlnu nebo len.
 • Na triacetátové, acetátové nebo umělé hedvábí nepoužívejte odlakovač ani alkohol.
 • Na kůži nepoužívejte sprej na vlasy ani odlakovač.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Značka obuvi Roger Federer podporovaná společností On AG zaznamenala během období výluky nárůst prodejů. Curychský manufaftuer On AG je jednou z nejrychleji rostoucích značek běžeckých bot na světě.

Mezi nákladným členstvím v tělocvičně a drahým vybavením to čím dál více vypadá, že se cvičení stává jakýmsi privilegiem. Existuje také tlak na to, aby každá domácí posilovna byla tak efektní a komplexní jako ty, které vyžadují ...

Vzhledem k tomu, že často rostou tak energicky v různých klimatických podmínkách, letní squash může rychle přemoci vaši lednici. Máte zahradu plnou squashů o velikosti baseballové pálky, které nemůžete darovat? Protože squash je tak přístupný různým typům ...

Řekněte slovo 'artritida' a většina lidí si myslí o artritidě běžné u starších mazlíčků, kde jsou klouby bolavé a zanícené v důsledku dlouhodobého opotřebení. Existují však i jiné typy artritidy, jako je polyartritida, u nichž ...

Vinci v posledním žebříčku WTA porazil Kirilenko z 12. místa