Jak odstranit značky pouta z vinylu automobilu

Odstranění nevzhledných otřepů z vinylových povrchů vašeho auta je jednoduchý úkol. V závislosti na závažnosti oděru máte k dispozici celou řadu možností. Můžete si vyrobit vlastní čistič na bázi octa nebo si koupit odmašťovač určený pro interiéry automobilů. Nastříkejte čistič na povrch a pomocí kouzelného mazacího kartáčku vyčistěte odřeniny. Chcete -li získat hlubší stopy, můžete si objednat snadno použitelnou sadu pro odstraňování škrábanců, aby byl váš vinylový panel dobrý jako nový.

Metoda 1 ze 3: Pomocí čističe na bázi octa a Magic Eraser

 1. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylu automobilu Krok 1

  1 Vytvořte si domácí čistič na bázi octa. Pokud si nechcete pořídit speciálně vyrobený odmašťovač nebo odstraňovač odřenin, můžete zkusit nejprve vyrobit domácí čistič. Smíchejte stejné díly bílého octa a vody. Nalijte směs do čisté rozprašovače.
 2. Obrázek s názvem Odebrání otřepů z vinylového vinylu, krok 2

  2 K vyčištění škrábanců použijte kouzelnou gumu. Ať už jde o značku nebo generický produkt, kouzelné čisticí podložky najdete u nejbližšího domácího zboží, domácích potřeb nebo obchodního domu. Jsou to nejjednodušší a nejefektivnější podložky, které lze použít při leštění odřeného nebo poškrábaného vinylu. Kromě toho se nebudou opotřebovávat z vinylového povrchu jako abrazivnější podložka.
 3. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylového vinylu, krok 3

  3 Nastříkejte čistič na odřený povrch a otřete. Postříkejte dostatečně, abyste nasytili odřenou část vinylového panelu. Pomocí kouzelné gumy ji setřete dlouhými, rovnoměrnými tahy. Až budete hotovi, setřete zbytky ručníkem z mikrovlákna.
 4. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylového vinylu, krok 4

  4 Zkuste do čisticího roztoku přidat jedlou sodu. Pro hlubší nebo vážnější oděrky možná budete potřebovat trochu většího oděru. Zkuste přidat tolik jedlé sody, abyste vytvořili řídkou pastu. Pokud jste přidali šálek (240 ml) vody a octa, zkuste přidat dvě nebo tři lžíce jedlé sody. Dobře promíchejte, dokud se jedlá soda dobře nerozpustí. reklama

Metoda 2 ze 3: Použití odmašťovače na lemy povrchů

 1. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylového vinylu, krok 5

  1 Kupte si odmašťovač interiéru. Kupte si odmašťovací koncentrát, pokud jste se již pokusili otřít povrch domácím čisticím prostředkem, nebo pokud chcete použít pouze profesionální čistič detailů. Odmašťovače interiérů automobilů najdete ve svém místním obchodě s automobily nebo domácími potřebami.
  • Jelikož se jedná o koncentrovaný produkt, budete muset odmašťovač zředit, až ho budete připraveni použít.


 2. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylového vinylu, krok 6

  2 Zřeďte odmašťovač ve čtyřech částech vody. Pokud používáte odmašťovač zakoupený v obchodě, budete jej muset před použitím na vinyl do auta naředit. Smíchejte jeden díl odmašťovače se čtyřmi díly vody. Poté nalijte svůj roztok do čisté rozprašovače.
 3. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylu auta, krok 7

  3 Nastříkejte na odřený povrch a vydrhněte. Nastříkejte zředěný odmašťovač nebo domácí čistič přímo na ošoupaný vinyl. Drhněte pomocí kouzelné gumy plynulými, rovnoměrnými pohyby, dokud neodstraníte škrábance.
  • Do těsných prostor, na které nemůžete přímo stříkat, můžete nastříkat čisticí podložku. Pokud je prostor příliš těsný, aby se do něj čisticí podložka nedostala, zkuste použít zubní kartáček s tvrdými štětinami.
 4. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylu auta, krok 8

  4 Podle potřeby vyměňte podložku. Vinylová textura povrchu určí počet čisticích podložek, které budete potřebovat. Hladší povrchy budou s největší pravděpodobností vyžadovat pouze jednu podložku. Pokud je textura drsnější nebo více pogumovaná, pravděpodobně se budete opotřebovávat přes podložku a budete ji muset podle potřeby vyměnit, dokud neodstraníte oděrky.
 5. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylového vinylu, krok 9

  5 Zbytky setřete ručníkem z mikrovlákna. Když dokončíte vyčištění oděru, zůstane vám zbytkový čistič a lehké nečistoty. Otřete jej suchým hadříkem z mikrovlákna. Použitím mikrovlákna získáte povrch, který nepouští vlákna. reklama

Metoda 3 ze 3: Jednání s hlubšími oděrkami a škrábanci

 1. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylového vinylu, krok 10

  1 Kupte si kompletní sadu pro odstraňování škrábanců. Zvažte nákup profesionální sady, pokud je oděrka více než jen povrchní nebo pokud máte do činění s poškrábaným vinylem. Souprava bude obsahovat lepidlo k vyplnění hlubokých škrábanců nebo škrábanců, aktivátor k zaschnutí lepidla a barvivo, které odpovídá vaší vinylové barvě.
  • Soupravu pro odstranění škrábanců si můžete objednat online za zhruba 50 amerických dolarů. Vaše souprava je dodávána s barvivem sladěným s výrobou, aby splynulo s vaší vinylovou barvou. Když si objednáte soupravu, můžete vyhledat značku a model svého auta a identifikovat správnou barvu vinylu.
 2. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylu auta, krok 11

  2 Poškrábané místo obrousit. Pomocí kousku brusného papíru o zrnitosti 220 uhlaďte škrábance nebo hluboké oděrky. Pokuste se odstranit jakoukoli drsnost kolem škrábance, aby její okraje byly v jedné rovině s vinylovým povrchem.
  • Některé sady pro odstraňování škrábanců poskytují brusný papír. Pokud nemáte po ruce žádný jemný brusný papír, můžete si před objednáním zkontrolovat obsah sad a zakoupit si ten, který dodává brusný papír.
 3. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylového vinylu, krok 12

  3 Po broušení plochu očistěte. Otřete oblast vlhkým hadříkem. Pokud je oblast mastná nebo špinavá, vyčistěte ji domácím octovým roztokem nebo automatickým čističem interiéru zakoupeným v obchodě. K osušení oblasti použijte čistý ručník z mikrovlákna.
 4. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylového vinylu, krok 13

  4 Na škrábance naneste lepidlo a rozetřete. Pokud je oblast po setření mikrovláknem stále ještě vlhká, před nanesením lepidla počkejte, až úplně zaschne. Naneste malé množství superglue, které bylo součástí sady pro odstraňování škrábanců. Pomocí škrabky na nůž uhlaďte lepidlo.
  • Pokud vaše souprava obsahovala aktivátor lepidla, naneste jej na lepidlo, aby okamžitě ztvrdlo.
 5. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylového vinylu, krok 14

  5 Když je lepidlo suché, přebruste ho a očistěte. Pokud jste nepoužili aktivátor, počkejte, až lepidlo úplně zaschne. K broušení lepeného povrchu použijte brusný papír se zrnitostí 220. Poté místo otřete vlhkým hadříkem a osušte ručníkem z mikrovlákna.
 6. Obrázek s názvem Odstranění otřepů z vinylového vinylu, krok 15

  6 Naneste několik lehkých vrstev barviva přizpůsobeného továrně. Barvivo bude dodáváno v aerosolovém rozprašovači. Opravenou oblast nastříkejte lehkým rovnoměrným nátěrem a pod oblast přidržte kus lepenky, abyste pomohli chránit okolní povrchy. Počkejte, až barvivo zaschne, a znovu naneste, dokud nedosáhnete rovnoměrného pokrytí.
  • Pokud máte po ruce horkovzdušnou pistoli, můžete s ní barvivo rychleji schnout. Držte jej asi 12 palců (asi 30 cm) od barveného povrchu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • bílý ocet
 • Vyčistěte láhev s rozprašovačem
 • Čisticí podložka Magic guma
 • Ručník z mikrovlákna
 • Automatický odmašťovač interiéru
 • Sada pro automatické odstranění vnitřních škrábanců (včetně lepidla a plastového barviva přizpůsobeného továrně)
 • Brusný papír s jemnou zrnitostí

Populární Problémy

Nejnovější speciální funkce 'CMT Crossroads' Halsey a Kelsea Ballerini. Zde je návod, jak sledovat show online bez kabelu.

Pokud máte rádi příliš snadná vejce, mohou se vám líbit vajíčka pražená. Podobně jako u příliš snadných vajec se pečená vejce vaří na pánvi. Existují dva oblíbené způsoby výroby upečených vajec: lýkání máslem a parní lýkování. Vejce pečená na másle jsou bohatá a ...

Zelená obrazovka je klíčovou součástí amatérské i profesionální filmové tvorby, která umožňuje vytvářet kulisy místo zelené barvy v záběru. Vytvořte si vlastní nastavení zelené obrazovky, které se snadno vyrábí a snadno přenáší ...

Jim Courier věří, že Novak Djokovič může zůstat světovou jedničkou na dlouhou dobu, pokud zůstane soustředěný a zdravý. Courier dodal, že Djokovičovy úspěchy při hraní ve stejné éře jako Federer a Nadal jsou těžko pochopitelné.

Purav Raja, jediný Ind v akci třetího dne Wimbledonu, když se ve dvouhře mužů staví na kurt po boku Francouze Martina.