Jak vyčistit Sperrys

Sperrys je značka lodních bot, které jsou vysoce módní a vyžadují běžnou údržbu. Existují kůže, plátno a semiš Sperrys a každý typ vyžaduje jiný přístup k čištění. Nejlepších výsledků dosáhnete, když si boty čistíte každý den, abyste udrželi minimální údržbu. Pokud jsou vaše boty Sperry nadměrně poškozené, důkladně je očistěte, abyste odstranili skvrny nebo oděrky.Metoda 1 ze 3: Čištění kůže Sperrys

 1. 1 Ucpané nečistoty odstraňte štětinovým kartáčem. Měkkým zubním kartáčkem nebo štětinovým kartáčem vyrobeným z kůže jemně setřete všechny nečistoty, prach nebo nečistoty. Kartáčujte kůži měkkými tahy ve stejném směru. Pokud drhnete boty ve více směrech, pravděpodobně zanecháte jizvy.
  • Použijte spíše kartáč s gumovými štětinami než kartáč s nylonovými štětinami. Gumové kartáče budou na vašich botách snazší.
 2. 2 K odstranění odřenin použijte vodu a mýdlo. Vytvořte čisticí roztok z vody a jemného mýdla na nádobí. Navlhčete roztokem hadřík z mikrovlákna a použijte jej k čištění Sperrys. Silným tlakem při krouživém pohybu odstraňte zbytky nečistot a oděrky.
  • Nenechávejte kůži příliš vlhkou, protože nadměrná vlhkost může způsobit, že kožená vlákna budou méně pružná.
  • Vyvarujte se používání sedlového mýdla na Sperrys, které může rozbít a poškodit většinu kůží.
 3. 3 Vysušte své Sperry. Poté, co jste umyli své Sperry vodou, je otřete dosucha dalším hadříkem z mikrovlákna. Stejným kruhovým pohybem, jako jste odstranili škrábance. Pokračujte v otírání, dokud vaše Sperrys nejsou suché, a v tomto okamžiku můžete přejít k dalšímu kroku.
 4. 4 Na boty naneste kožený kondicionér. Než budete moci leštit svůj Sperrys, musíte použít kožený kondicionér. Měkkým hadříkem naneste tenkou vrstvu kondicionéru na kůži boty. Nechte kondicionér absorbovat do boty po dobu 10-20 minut, poté jej odstraňte suchou částí hadříku.
 5. 5 Lesk váš Sperrys s leštidlem na boty. Pomocí měkkého hadříku naneste leštidlo ve směru hodinových ručiček kolem boty. Když vyleštíte celý povrch kůže, použijte k odstranění leštidla proti směru hodinových ručiček samostatný hadřík.
  • Nejprve vyzkoušejte lak na malé části boty, abyste se ujistili, že nezpůsobí změnu barvy.
  • Krémové laky nejlépe zachovají barvu vaší obuvi, ale vosky jsou ideální pro lesk.
 6. 6 Očistěte si boty hadříkem z mikrovlákna. Znovu pomocí měkkého hadříku z mikrovlákna otřete své boty krouživými pohyby přímým tlakem na boty. Chcete -li získat extra lesk, naneste na hadřík několik kapek vody, než svůj Sperrys vyleštíte.
 7. 7 Zvláštní pozornost věnujte semišovým botám. Semišové boty nemůžete čistit stejným způsobem jako kůži. S semišem je zacházeno odlišně a má zdřímnutý povrch, protože je vyroben ze spodní strany zvířecí kůže. Dodržujte pokyny k čištění semišových bot, aby nedošlo k jejich poškození. reklama

Metoda 2 ze 3: Čištění plátna Sperrys

 1. 1 Smíchejte teplou vodu a tekutý prací prostředek v kbelíku nebo vodní nádrži. Naplňte kbelík teplou vodou a přidejte jemný prací prostředek. Nejlépe funguje tekutý prací prostředek, ale pokud je po ruce, lze použít i práškový. Roztokem otáčejte, dokud se prací prostředek zcela nerozpustí. Pokud se objeví bubliny a povrch se zpracuje na pěnu, je váš roztok připraven k použití.
 2. 2 Ponořte do roztoku kartáč se štětinami a vydrhněte boty. Držte botu nad kbelíkem nebo umyvadlem a vnějšek vydrhněte měkkým zubním kartáčkem nebo houbičkou. Tím odstraníte většinu nečistot, nečistot a skvrn. Pokud se ucpaná špína kartáčům nepoddá, ponořte boty opatrně do vody a pokračujte v čištění.
  • Vyvarujte se ponoření obuvi úplně, protože mokrá obuv má větší pravděpodobnost padlí.
 3. 3 Sperry opláchněte teplou, čistou vodou. Po odstranění skvrn namočte měkký hadřík do teplé vody a vyždímejte jej. Poté otřete Sperry, dokud na botě nezůstanou žádné stopy mýdla.
 4. 4 Vložte boty do pračky, abyste odstranili velké skvrny. Pokud má váš Sperrys po ručním praní stále skvrny, nastavte pračku na jemný cyklus se studenou vodou. Přidejte polovinu běžného množství pracího prostředku a nechte pračku spustit celý cyklus.
 5. 5 Vysušte své Sperry na vzduchu. Po jednom cyklu v pračce nechte boty uschnout na slunci. Vyjměte vložky a nechte je samostatně uschnout. Zabráníte tak plesnivění vašich stélek a pomůžete jim rychleji schnout. Naplňte své plátěné boty novinami, aby si zachovaly svůj tvar, když schnou.
  • Nedávejte boty do sušičky. Vysoké teplo může roztavit lepidlo na boty a způsobit rozpad Sperry.
  • Před nošením počkejte, až budou vaše Sperry zcela suchéatletova nohanebo jiné houbové choroby.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Čisticí semiš Sperrys

 1. 1 Boty jemně otřete semišovým kartáčem. Měkké zrno semiše se nejlépe čistí semišovým kartáčem. Jemně kartáčujte botu, abyste odstranili prach nebo nečistoty nahromaděné na povrchu. Kartáčujte opakovaně ve stejném směru krátkými tahy, abyste si nepoškrábali boty.
  • U odřenin, které jsou obzvláště matné, zkuste oblast potřít brusným papírem, abyste zvedli šlofíka.
 2. 2 Na tvrdohlavé oděrky použijte semišovou tyčinku nebo gumu. U oděrek nemůžete odřít nebo smirkovat papír, potřít oděrkou semišovou tyčinku nebo kousek krepové gumy. Na oděrky působte mírným tlakem, který se zvyšuje, až se dostanete do těžších oblastí. Místo semišové tyčinky můžete také použít gumu na tužky.
 3. 3 Pro odstranění skvrn od vody otřete houbu napříč exteriérem. V případě skvrn od vody naneste na vnější část boty mírně vlhkou houbu. Přebytečnou vlhkost odstraňte suchým hadříkem z mikrovlákna. Poté zabalte noviny a naplňte boty tak, aby si při sušení zachovaly svůj tvar.
  • V případě silných skvrn od vody navlhčete houbu octem a skvrnu vetřete.
 4. 4 Posypte boty kukuřičným škrobem, aby nevznikly olejové skvrny. Pokud skvrny od obuvi z výše uvedené metody nezmizí, mohou to být skvrny od oleje. Skvrnu lehce posypte kukuřičným škrobem a nechte deset minut působit. Kukuřičný škrob absorbuje olej a zabraňuje jeho vsakování do semiše, zvláště pokud je skvrna ošetřena brzy. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu vyčistit lepkavou, tmavou látku ze svých světlých Sperry Nubucks? K čištění horní části tenisové obuvi odstraňte všechny skvrny vodou smíchanou s mýdlem nebo saponátem a poté opláchněte. Boty otřete starým ručníkem a vysušte na přímém slunci.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Věci, které budete potřebovat

Čištění kůže Sperrys:

 • Voda
 • Mírné mýdlo na nádobí
 • Štětinový kartáč
 • Leštidlo na boty
 • Kožený kondicionér
 • Měkké hadříky z mikrovlákna

Čištění plátna Sperrys: • Kbelík nebo vodní nádrž
 • Kartáček na zuby
 • Houba na mytí
 • Mírný prací prostředek
 • Noviny

Čištění semiše Sperrys:

rovnátka na zánět šlach
 • Semišový kartáč
 • Suede bar nebo guma
 • Utěrka z mikrovlákna
 • Smirkový papír
 • Noviny
 • Kukuřičný škrob

Tipy

 • Před čištěním Sperrys si sundejte tkaničky. Některé metody čištění mohou způsobit roztřepení tkaniček. Pokud jsou tkaničky obzvláště špinavé, můžete je vyměnit.
 • Po vyčištění vnější části dezodorizujte vnitřek obuvi. Posypte vnitřek savým práškem, jako je jedlá soda, a nechte prášek několik hodin odležet. Absorbuje nečistoty, vlhkost a pachy zachycené uvnitř vašeho Sperrys. Poté prášek vysypte a pomocí vakuové hadice odstraňte veškeré zbytky.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak povzbudit své dítě k rolování. Převalení je pro děti velkým vývojovým krokem. Kolem čtyř nebo pěti měsíců věku mají děti obvykle dost síly v oblasti krku, paží a zad, aby se mohly převrátit zády na ...

Arsenal a Tottenham se střetnou ve středečním zápase Carabao Cupu v Emirates. Zde je návod, jak sledovat hru online ve Spojených státech nebo Kanadě.Tendinitida (tendonitida) je zánět šlachy, což je tlustá vazivová šňůra, která spojuje svaly s kostí. v...

Zde je návod, jak sledovat nejnovější dokument Showtime „Nepřátelé: prezident, spravedlnost a FBI“ online bez kabelu.

Premiéra 3. série „Final Space“ má premiéru v sobotu večer. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat online streamování nových epizod.