Jak odstranit nálepku z plastu

Zdá se, že odstraňování samolepek z plastu by mělo být mnohem jednodušší, než je. Můžete se jednoduše pokusit nálepku stáhnout, ale může zůstat částečně nedotčená nebo zanechat zbytky. Důvodem je, že mnoho předních výrobců používá k uchovávání štítků na plastech vysoce pevná lepidla. Ať už nemůžete odstranit nálepku nebo chcete vyčistit zbytky, existuje několik způsobů, od arašídového másla po tření alkoholu, které by pro vás mohly fungovat.Metoda 1 ze 3: Použití olejů k odstranění

 1. Obrázek s názvem Odebrání nálepky z plastu Krok 5

  1 Namočte štítek do oleje na vaření. Ponořte plast na 12 až 24 hodin do nádoby s kuchyňským olejem. Řepkový, rostlinný a další olej vsákne do nálepky a uvolní lepidlo. Usnadní to pozdější odebrání. Pokud metoda poprvé nefunguje, můžete to zkusit znovu a poté nálepku jemně odlepte žiletkou.
  • Pokud nejste schopni předmět namočit do oleje, můžete na něj použít také sprej na vaření.


  ODBORNÁ TIP

  Michelle Driscoll, MPH  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatel, Mulberry Maids

  Michelle Driscoll poznamenává: `` Samolepku můžete snadno odstranit z tvrdého plastu pomocí různých produktů, včetně alkohol, odmašťovač, arašídové máslo nebo směs jedlé sody a olivového oleje. Naneste výrobek na plast, nechte ho několik minut namočit a poté otřete nálepku hadrem. ' 2. 2 Na zbytky nálepky dejte arašídové máslo. Oleje v arašídovém másle rozloží mnoho lepidel. Samolepku pokryjte tenkou vrstvou arašídového másla - postačí jakýkoli druh arašídového másla. Nechte několik minut působit, než jej setřete houbou a teplou mýdlovou vodou.
 3. 3 Použijte majonézu. Olej v majonéze rozloží lepkavé zbytky, které zbyly z nálepky. K odstranění bude fungovat jakýkoli typ majonézy. Zbytky potřete trochou majonézy. Nechte ji sedět patnáct minut. Poté jej setřete suchým hadříkem.
  • Pokud je zbytek silný nebo se neodlupuje poprvé, budete muset tento postup opakovat.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 Kvíz

Můžete použít křupavé nebo krémové arašídové máslo k odstranění nálepky z plastu?Pouze křupavé.

Téměř! Je naprosto v pořádku použít křupavé arašídové máslo k odstranění samolepek z plastu. Arašídové kousky mohou ztížit roztírání, ale stále je plné arašídového oleje, takže svou práci zvládne. Není to však jediný druh arašídového másla, který tuto práci zvládne. Existuje lepší možnost!Pouze krémová.

Zavřít! Krémové arašídové máslo bude účinné při odstraňování samolepek z plastu, protože arašídový olej, který obsahuje, bude nálepku méně lepkavou. Pokud však nemáte žádné krémové arašídové máslo, možná nebudete muset dojít a koupit nějaké ... Zkuste jinou odpověď ...

Buď křupavé nebo krémové.

To je správně! Arašídové máslo může úspěšně odstranit nálepku z plastu, protože obsahuje arašídový olej. To platí jak pro křupavé, tak pro krémové druhy, takže můžete použít jakýkoli druh, který máte po ruce. Přečtěte si další kvízovou otázku.Ani křupavé, ani krémové.

Ani náhodou! Arašídové máslo může být skutečně účinný způsob, jak odstranit samolepky z plastu. Účinný bude jakýkoli druh arašídového másla, který obsahuje arašídový olej, protože arašídový olej uvolňuje lepidlo. Zkuste jinou odpověď ...Chcete další kvízy?

Metoda 2 ze 3: Odstranění chemickými roztoky

 1. 1 Samolepku potřete ředidlem na lak. Toto je silnější řešení, takže nálepku budete muset namočit pouze na 5 až 10 minut. Poté, co jej necháte vsáknout, seškrábejte nálepku širokým plochým předmětem a vyčistěte jej bez lepidla. Některé speciální produkty, jako Goo Gone, fungují podobně.
 2. 2 Zvedněte lepidlo třecím alkoholem. Získejte karton isopropylalkoholu - nejlépe 90% roztok. Nalijte malé množství na hadr a začněte lepidlo otírat. Lepidlo by se mělo začít zvedat zhruba po minutě drhnutí.
 3. 3 Na samolepku nastříkejte odmašťovač. K odlepení nálepky můžete použít odmašťovač jako WD-40. Nejprve otestujte WD-40 na plastovém plášti, abyste se ujistili, že nepoškodí nálepku, pokud si ji plánujete ponechat. Poté nastříkejte odmašťovač na čistý hadřík nebo přímo na lepivý štítek nebo zbytky lepidla. Třete krouživými pohyby ručníkem, dokud se samolepka neodtáhne.
 4. 4 Namočte nálepku do odlakovače. Namočte nálepku do nádoby s odlakovačem. Pokud nemáte dost odlakovače, můžete ho použít pomocí hadříku a nálepku setřít. Samolepku bude snazší odstranit, pokud jí dáte několik minut, než bude odstraňovač reagovat. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 Kvíz

Pokud používáte odmašťovač k odstranění nálepky z plastu, měli byste si být vědomi toho, že může poškodit ...

Samolepka

Opravit! Ve většině případů vám bude jedno, jestli se nálepka při jejím odstraňování poškodí. Pokud ale chcete nálepku z nějakého důvodu uložit, měli byste nejprve odmašťovač vyzkoušet na malém rohu nálepky, abyste se ujistili, že ji nepoškodí. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Plast

Nepřesně! Nebojte se; odmašťovače lze bezpečně používat na plasty. Jsou však toxické pro požití, takže nejsou dobrou volbou pro použití na plastových nádobách nebo nádobách na potraviny, protože zbytky se mohou přenášet do vašeho jídla. Existuje lepší možnost!

Hadřík, kterým ho otřete

Ne tak docela! Odmašťovače jsou poměrně silné, ale nebudou jíst přes hadřík, který používáte k setření nálepky. Zbytky odmašťovače však mohou na hadříku zůstat, takže byste jej neměli používat na jiné věci, jakmile jej použijete na odmašťovač. Zkus to znovu...

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 3: Odstranění zbytků lepidla

 1. 1 K odstranění dna použijte jedlou sodu a teplou vodu nebo olej. Smíchejte pastu se 3 lžícemi jedlé sody a malým množstvím vody nebo oleje (asi 2 lžíce). Poté pastu a hadřík otřete lepidlem. Pokud se neodlepuje, otřete pastu lepidlem a nechte několik minut zaschnout.
 2. 2 Použijte kuchyňskou sůl a vlhkou utěrku. Naneste malé množství kuchyňské soli, aby lepidlo ztvrdlo. Poté na nálepku použijte vlhký ubrousek s dezinfekčním prostředkem, dokud se nezačne odlepovat. Možná budete muset použít několik vlhkých ubrousků.
 3. 3 Zbytky potřete gumou. Běžnou gumu určenou k odstranění tužky lze použít. Zbytky energicky vetřete gumou, dokud se nezačne zvedat. Pokračujte, dokud nebude odstraněna většina nebo všechny zbytky. Pokud ještě nějaké zbyly, můžete jej odstranit čepelí.
 4. 4 Použijte čepel. K odstranění zbytků je lepší použít plastovou čepel. Na Amazonu nebo podobných webech najdete čepele speciálně vyrobené pro odstraňování nálepek. Vyhledejte odstraňovače štítků a nálepek. Pracujte špičkou ostří pod zbytky. Poté pohybujte čepelí tam a zpět, dokud se zbytky nezačnou uvolňovat. Pokračujte v používání čepele, dokud nebude odstraněna většina nebo všechny zbytky. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Při odstraňování zbytků zbytků čepelí je nejlepší použít čepel vyrobenou z jakého materiálu?

Plastický

Přesně! Na Amazonu a podobných webech najdete plastové čepele speciálně určené k odstraňování nálepek. Tyto čepele jsou ideální k použití, protože je méně pravděpodobné, že poškrábají plast, než skleněné nebo kovové čepele. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Kov

Ne tak docela! Kovová čepel bude pravděpodobně schopná seškrábat zbytky zbytků nálepek. Protože je však mnohem tvrdší než plast, pravděpodobně zanechá škrábance - navíc vás může pořezat, pokud uklouznete. Existuje lepší možnost!

Sklenka

Zkus to znovu! Skleněné čepele existují, ale jsou velmi neobvyklé. Budete mít snadnější hledání kovových nebo plastových čepelí. A i když máte skleněnou čepel, nepotřebujete něco tak ostrého, abyste odstranili zbytky nálepky. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak odstraníte nepoddajné nálepky? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatel, Mulberry Maids Expertní odpověď Nálepky se mohou zdát tvrdohlavé, pokud se je pokoušíte odstranit vodou. Obvykle se správným produktem však mohou přijít s malým rozruchem. Naštěstí existuje spousta možností, takže pokud zbytky nálepek zůstanou i po vyzkoušení jedné z možností, můžete vyzkoušet mnohem více! Domácí produkty, jako je arašídové máslo, třecí alkohol, ředidlo na laky, odlakovače a směs oleje na pečení a jedlé sody, fungují dobře pro snadné odstranění nálepky.
 • Otázka Na pouzdro telefonu jsem nalepil nálepky. Co mohu udělat, abych se zbavil bez koupě Goo Gone? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatelka, Mulberry Maids Expertní odpověď Domácí verzi Goo Gone si můžete vyrobit smícháním 2 polévkových lžic rostlinného oleje se 3 lžícemi jedlé sody. Naneste pastu na nálepku a otřete ji prsty, abyste lepidlo odstranili.
 • Otázka Jak získám nálepku z tenkého plastu na pouzdru pro iPad? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatel, Mulberry Maids Expertní odpověď Jakákoli z výše uvedených možností uvedených v tomto článku by měla fungovat. Můžete použít jeden z výše uvedených chemických nebo olejových roztoků.
 • Otázka Jak odstraním nálepku ze štítku bez poškození štítku? Můžete to zkusit nahřát fénem a poté jemně odlepit.
 • Otázka Jak odstraním štítek z lahvičky na předpis? Namáčení v teplé mýdlové vodě, jak navrhuje někdo jiný, je obvykle jen prvním krokem. Poté musíte zjistit, který z výše uvedených tipů WikiHow je pro vás nejvhodnější k odstranění zbytkového lepidla. Nezapomeňte to však zkontrolovat, protože některé etikety na předpis jsou na lahve nalepeny, ne nalepeny. Pásku můžete pouze odlepit.
 • Otázka Potřebuji odstranit nálepky z odvlhčovače - stažení výrobku a musím jim samolepky zaslat poštou. Jaký je nejlepší způsob, jak odstranit neporušené nálepky? Použijte Goo Gone. Namočte nálepku a hned se sklouzne. Buďte však opatrní, jakmile zaschne, znovu získá svou hůl.
 • Otázka Mám lepivou lepicí pásku na zadní straně pasu způsobenou štítkem zavazadla. Jak to sundám? Můžete použít malé množství oleje na vaření nebo vlhkou utěrku. Jen nezapomeňte namočit celý pas.
 • Otázka Jak odstraním samolepky z plastu? Naneste WD40 a pomocí houby jej odstraňte.
 • Otázka Pokouším se odstranit nálepku a lepidlo z instalatérských a CPVC armatur. Můžete navrhnout metodu, která nepoškodí kování? Žádný z návrhů v článku CPVC neublíží.
 • Otázka Jak mohu odstranit skvrnu na kabelce způsobenou nálepkou? Nejlepší způsob je použít metodu jedlé sody a vody (krok 2, metoda 2). Vyzkoušejte to tak, že malé množství nanesete na snadno skryté místo (například na spodní část popruhu kabelky). Počkejte hodinu a pokud nejsou žádné problémy, pokračujte.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak odstraním nálepku na stopu z jiné nálepky na sněžném skútru, aniž bych poškodil nálepku stroje?
 • Jak odstraním nálepku z vinylové tkaniny?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Při používání chemických roztoků používejte rukavice.
 • Namočte plast do směsi horké vody a tekutiny na mytí nádobí. Vydrhněte jej kartáčem, abyste odstranili všechny přetrvávající kousky způsobu odstraňování, jako je WD-40.
 • Místo arašídového másla můžete použít margarín nebo krém na ruce. Ty budou fungovat stejně jemně při rozpouštění lepidla, které se lepí na sklo.

reklama

Varování

 • Buďte opatrní při používání odlakovače. Některé značky obsahují aceton, který může tavit plast.
 • Otestujte odmašťovač na skryté části plastového předmětu. Odmašťovače mohou roztavit některé plasty.
reklama

Populární Problémy

Sportovní chování je tak důležité v jakýchkoli sportech, do kterých se váš teenager zapojuje. Ale to, jaké chování budete modelovat, bude mít na vaše dospívající největší vliv a bude mít největší dopad. Naučte se, jak u svého teenagera vybudovat sportovní chování v ...

Olympijské kruhy v tokijském Ariake Tennis Parku byly v neděli obarveny odstíny německé trikolóry, když Alexander Zverev získal zlatou medaili v případě dvouhry mužů.

Rafael Nadal porazil v neděli ve vyčerpávajícím finále Stefanose Tsitsipase 6: 4, 6: 7, 7: 5, aby získal svůj 12. titul Barcelona Open.

Rovnátka se stávají součástí vašeho každodenního vzhledu. Stanou se součástí vašeho „stylu“ stejně jako vaše boty nebo vaše košile. Proto může být výběr barvy tak obtížný. Máte potíže s rozhodováním, jaké barevné rovnátka si pořídit, když ...

Jak se dostat z headlocku. Headlock je velmi silné blokování podání. Když váš útočník nebo soupeř zahájí pokus, musíte vyvinout maximální úsilí k útěku. S několika klíčovými taktikami můžete téměř vždy vyvolat nějaký ...

Liverpool se v úterý utká s Red Bull Salzburg v zápase skupinové fáze Ligy mistrů. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu online bez kabelu.