Jak opřít mandolínu

Mandolíny mají krásný a osobitý zvuk, ale jejich struny mohou při hraní opravdu zabít. Staré struny se změní v tónu, čímž se změní ostré zabarvení mandolíny. Naštěstí je výměna starých mandolínových strun snadná. Trvá jen pár kroků a trochu času, aby vaše mandolína zněla znovu jako nová.Část 1 ze 4: Příprava na odpočinek vaší mandolíny

 1. 1 Kupte si nové struny. Můžete si koupit kompletní sadu 8 strun nebo koupit jednotlivce, pokud chcete vyměnit pouze konkrétní struny. Řetězce různých značek zní odlišně, takže pokud se vám líbí zvuk vašich aktuálních strun, kupte si stejné přesné struny. Měli byste být schopni najít skvělé mandolínové struny ve vašem místním obchodě s hudebními nástroji nebo u online prodejce.
  • Vyberte si struny, které budou vyhovovat vašim účelům. Pamatujte, že vyšší cena neznamená vždy, že struny budou lepší.
  • Nepoužívejte struny pro jiný nástroj na mandolíně. Struny mandolíny jsou vyrobeny speciálně pro tento nástroj, a proto ostatní struny nebudou fungovat stejným způsobem.
 2. 2 Seznamte se se způsobem fungování mandolíny a názvy jejích částí. To vám pomůže projít kroky výměny řetězců bez zmatku.
  • Nejjednodušší mandolína má jen několik základních částí, tělo, krk (který obsahuje hmatník), vřeteník a struny. Řetězce jsou připevněny na mandolínu nahoře pomocí tunerů na vřeteníku (nebo kolíkové hlavě) a ve spodní části pomocí koncovky, stejně jako jsou drženy z těla mostem, který se nachází v blízkosti zvukových otvorů uprostřed tělo.
 3. 3 Položte si mandolínu na klín lícem nahoru. Mějte kolem sebe dostatek prostoru, abyste s ním mohli volně pohybovat.
  • Budete také muset mít poblíž své nové struny a také pár drátěných odstřelovačů, které konce nových strun oříznou, jakmile budou připojeny. Mějte je snadno dostupné.
  reklama

Část 2 ze 4: Odebrání prvního řetězce

 1. 1 Uvolněte jeden ze starých strun na vaší mandolíně otáčením knoflíku tuneru na kolíkové hlavě mandolíny. Podívejte se, jak je stará struna omotána kolem sloupku, a otočte knoflíkem tuneru ve směru, který strunu uvolní.
  • Knoflík tuneru a sloupek, ke kterému je řetězec připevněn, by se měly otáčet ve stejném směru, takže je třeba věnovat pozornost tomu, ve kterém směru se má sloupek otáčet.
  • Trochu uvolněte strunu. Měla by být dostatečně volná, aby na ni nebylo napětí a dala se snadno sklouznout z háčku, ke kterému je připevněna ve spodní části mandolíny.
 2. 2 Odstraňte kryt koncovky, pokud jej má vaše mandolína. Tento kryt bude připevněn k koncovce ve spodní části vaší mandolíny. Pokrývá oblast, kde jsou struny připevněny k koncovce a chrání vaše předloktí při hře. Tento kryt by měl jen vyskočit ze struníku tak, že na něj trochu zatáhnete nebo jej posunete dolů ke spodní části mandolíny.
 3. 3 Odpojte provázek ze spodní části mandolíny. Koncovka ve spodní části vaší mandolíny má na sobě alespoň osm háčků, kde se připevňují provázky. Struny mandolíny mají obvykle na konci poutko, které se připevňuje k jednomu z háčků na koncovce. K odpojení provázku budete muset pouze stáhnout smyčku z háčku na koncovce.
 4. 4 Odpojte strunu z knoflíku tuneru. S druhým koncem struny uvolněte, otočte strunu kolem sloupku tuneru a vytáhněte jeho konec z otvoru uprostřed sloupku. Provázek by se měl snadno uvolnit. reklama

Část 3 ze 4: Připojení prvního nového řetězce

 1. 1 Zahákněte smyčku na svém náhradním provázku za správný háček na koncovce. Ujistěte se, že připojujete správný řetězec, který odpovídá tomu, který jste právě odstranili.
  • Jakmile zavěsíte, udržujte strunu napnutou, aby se neodlepila od háčku.
 2. 2 Vytáhněte provázek nahoru, podél hmatníku a nahoru směrem k čepové hlavě. Ujistěte se, že je struna správně usazena v můstku a matici, která je umístěna v horní části hmatníku. Tyto dva kusy drží strunu vycentrovanou na místě, stejně jako mimo povrch těla a hmatníku.
 3. 3 Protáhněte konec provázku otvorem ve sloupku. Jedná se o malý otvor, ale měl by snadno zapadnout do struny.
 4. 4 Protáhněte provázek pevně otvorem a poté omotejte kolem sloupku. Chcete -li strunu uzamknout na místě, dejte do ní zalomení přesně tam, kde prochází otvorem ve sloupku. Poté omotejte provázek kolem sloupku a zajistěte jej na místě.
 5. 5 Utáhněte strunu otáčením knoflíku tuneru přidruženého ke sloupku, ke kterému je připevněn. Ještě to nemusíte ladit, jen se ujistěte, že je struna napnutá a neklouže.
  • Ještě jednou zkontrolujte, zda je struna správně usazena v můstku a matici. Pokud ne, lehce strunu uvolněte, poté ji při opětovném utažení držte na místě.
 6. 6 Ořízněte přebytečnou strunu, která trčí z tuningového sloupku. Jednoduše připněte strunu co nejblíže ke sloupku, přičemž dbejte na to, abyste při tomto postupu nestrhli žádné další struny. reklama

Část 4 ze 4: Dokončení výměny řetězce

 1. 1 Opakujte tyto kroky pro všechny řetězce, které nahrazujete. Nezapomeňte, že je nejlepší odebrat jeden řetězec a poté jej okamžitě nahradit, místo toho, abyste je sundali všechny najednou.
  • Odebrání jednoho řetězce a jeho okamžité nahrazení vám umožní sledovat vaše řetězce a ujistit se, že nahrazujete každý řetězec stejným typem.
  • Dalším důvodem je to, že můstek a koncovka vaší mandolíny mohou být drženy pouze tlakem ze strun a mohou tak spadnout, pokud jsou odstraněny všechny struny. Je jednoduše snazší je udržet na místě, než je vrátit zpět na místo. Pokud sundáte všechny struny a během výměny strun vám spadne můstek nebo koncovka, nedivte se ani se neobávejte. Budete je muset vrátit zpět na místo, zatímco připojujete nové řetězce.
 2. 2 Natáhněte své nové struny jen trochu. Protože se nové struny přirozeně natáhnou a donutí vás to opakovaně přeladit, můžete tento proces urychlit záměrným natažením nových strun o kousek, když si je nasadíte. To by mělo být provedeno jejich přílišným utažením. Dávejte pozor, abyste je nezlomili, zvláště ty tenké jsou jemnější.
  • Poté, co jsou trochu přetaženi, je nechte alespoň 5 hodin natáhnout.
 3. 3 Naladit svou mandolínu a užívejte si. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud natáhnete struny příliš pevně, můžete riskovat poškození mandolíny nebo přetržení strun. Buďte opatrní, protože by to mohlo poškodit vás nebo váš nástroj.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak léčit patelární tendinitidu. Patela šlacha spojuje holenní kost (holenní kost) a kolenní kloub (patella). Rozpad kolagenu v tkáni v důsledku opakujícího se stresu, chronické křeče ochromení nebo špatného hojení v průběhu času může vést k ...Dokončili jste běh v blátě a nyní jsou vaše boty zevnitř i zvenčí ucpané bahnem? Nebo jste po bouřce vyrazili na běžeckou trasu a postříkali několik příliš mnoha kaluží? Tento článek vás naučí, jak se zbavit špíny a špíny ...

Jak rychle získat hubené nohy. Ztenčení a zpevnění nohou je skvělý fitness cíl! Při tréninku se nemůžete zaměřit na jedinou část těla, ale správné stravování a cvičení může mít velký dopad na vaše nohy a může vám pomoci dosáhnout ...

Jak si vyrobit mísu na snídani Chia. Chia semínka jsou skvělým doplňkem každého jídla. Jsou plné prospěšných antioxidantů, vápníku, vlákniny, bílkovin a omega-3 mastných kyselin. Http://www.webmd.com/diet/features/truth-about-chia#1 What ...