Jak jezdit na rovnovážném kole

Odrážedla jsou skvělá pro výuku dětí naučit se poprvé jezdit na kole. Na rozdíl od kol s tréninkovými koly nemají pedály ani brzdy. Protože nevyžadují šlapání ani brzdění, umožňují balanční kola dětem naučit se odstrkovat, balancovat a řídit, než zavedou další dva složité kroky. Tímto způsobem, když jsou připraveni na běžné kolo, jsou si již jisti svými koordinačními schopnostmi.

Část 1 ze 2: Příprava na jízdu na kole

 1. Obrázek s názvem Ride a Balance Bike Krok 2

  1 Vybavte své dítě helmou. Vysvětlete jim, že je nutné nosit přilbu, aby měli v případě pádu chráněnou hlavu. Ujistěte se, že přilba dobře sedí a popruhy jsou přitažené k bradě.
 2. Obrázek s názvem Ride a Balance Bike Krok 1

  2 Ukažte svému dítěti různé části kola. Vysvětlete, že sedí na sedadle čelem dopředu. Ukažte jim řídítka a vysvětlete, kam jdou jejich ruce.
  • Pokud má kolo brzdy, projděte ho s dítětem vedle kola a nechte ho cvičit sešlápnutí brzd.


 3. Obrázek s názvem Ride a Balance Bike Krok 3

  3 Upravte sedlo. Nechte své dítě stát s kolem mezi nohama. Výška sedla by měla být nastavena tak, aby mohli sedět na kole, a obě nohy by měly ležet na zemi.
 4. Obrázek s názvem Ride a Balance Bike Krok 4

  4 Nakloňte kolo směrem k vašemu dítěti a švihněte jeho nohou přes vrchol. Postavte je vedle kola a postavte se na nohu nejdále od kola, zvedněte druhou nohu nahoru a přes sedlo na kole. Jejich jídlo by mělo přistát na druhé straně kola.
 5. Obrázek s názvem Ride a Balance Bike Krok 5

  5 Posaďte se na sedadlo s oběma nohama naplocho na zemi. Když se vaše dítě opře a posadí se na sedadlo, přidržte řídítka a stabilizujte kolo. Poté je nechte uchopit za řídítka.
  • Vaše dítě by nemělo být zvedáno na sedadlo.
  reklama

Část 2 ze 2: Jízda na kole

 1. Obrázek s názvem Ride a Balance Bike Krok 6

  1 Procházka vsedě na kole. Dopřejte svému dítěti chůzi jako obvykle a zároveň sedí na kole. To jim umožní dostat se do pohody s pocitem pohybu vpřed na kole při pomalém pohybu.
  • Ujistěte se, že se vaše dítě místo nohou těší. Musí se naučit sledovat, kam se chystají řídit správným směrem. Pomáhá, když někdo stojí před dítětem na cestě, na kterou se dítě může soustředit.
 2. Obrázek s názvem Ride a Balance Bike Krok 7

  2 Jednou nohou se odstrčte ze stacionární polohy. Zvedněte nohu ze země. Natáhněte nohu před tělo a položte nohu dolů na zem vpředu. Odrazte nohu.
  • Používání rovné silnice nebo chodníku, když vaše dítě začíná, zajistí, že v kopcích nezískají příliš velkou rychlost.
  • Můžete se svého dítěte držet, abyste ho stabilizovali. Nedržte však řídítka. Vaše dítě si musí zvyknout na řízení samo.
 3. Obrázek s názvem Ride a Balance Bike Krok 8

  3 Střídavě používejte obě nohy a pokračujte v tlačení kola dopředu. Jděte tam a zpět mezi položením pravé a levé nohy na zem a tlačením dopředu. Ujistěte se, že tlačení je dostatečně silné, aby se kolo nezastavilo.
 4. Obrázek s názvem Ride a Balance Bike Krok 9

  4 Držte obě nohy nad zemí a klouzejte dopředu. Jakmile vaše dítě dosáhne dostatečně rychlé rychlosti, asi 5 mil (8,0 km), zvedněte obě nohy před tělo, aby se nedotýkaly země. Nechte své dítě klouzat při řízení kola.
  • Nebojte se na začátku chodit nebo běhat po boku svého dítěte, aby se cítilo pohodlněji. Jakmile však vaše dítě získá větší sebevědomí, nechte ho jít samo.
  • Řekněte svému dítěti, aby „tlačilo, tlačilo, klouzalo“. Toto je snadný směr, který si mohou sami opakovat
 5. Obrázek s názvem Ride a Balance Bike Krok 10

  5 Zpomalte a úplně zastavte. Pomozte svému dítěti naučit se snižovat rychlost, aby dokázalo zastavit. Pokud má kolo brzdy, jděte vedle svého dítěte a předveďte, jak brzdu zmáčknout.
  • Pokud kolo nemá brzdu, ukažte svému dítěti, jak snížit počet kroků, které udělá, aby zpomalil až zastavil. Použijte cestu, která začíná v mělkém svahu dolů a poté se svažuje nahoru. Sjezd nahoru pomůže motocyklu přirozeně zpomalit.
  • Připomeňte svému dítěti, že pokud má pocit, že jde příliš rychle, stačí, aby dostatečně zpomalil, aby obě nohy položil na zem. Řekněte svému dítěti, že může lehce táhnout nohy po zemi, aby pomohlo snížit rychlost.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Vyvažovací kolo
 • Dětská helma
 • Silnice nebo chodník
 • Chrániče kolen (volitelně)
 • Chrániče loktů (volitelně)

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak pomoci vašemu dítěti začít být aktivní. S rostoucí popularitou domácí zábavy se spoléhání na motorová vozidla, děti a-buďme upřímní-dospělí čím dál méně zapojují do aktivních aktivit. Být aktivní je ...

Jak odstranit sklo z rány. Získání skla do rány může být velmi bolestivé a může způsobit infekci, pokud není ošetřeno rychle. Sklo byste měli okamžitě odstranit, abyste zabránili šíření infekce a ...

Kromě Venus a Sereny Williamsové existuje několik dalších sourozenců, kteří také skvěle předvedli tenis.

Tam, kde se luxus setkává s výkonem, je tenisový batoh Vessel Baseline jedním z nejlepších, ale stojí za to cenu? Pomůžeme vám se rozhodnout.

Jak zjistit, zda je smaragd skutečný. Mnoho „smaragdů“ jsou ve skutečnosti jiné zelené drahokamy, zelené sklo nebo napodobeniny postavené z několika materiálů. Proveďte několik testů, než dojdete k závěru tak či onak, protože výsledky nejsou ...

Jak hodit softball. Pokaždé, když je míč uveden do hry, musí někdo hodit, aby skončil. Ale většina týmů dělá chyby, když hodí softball - od hřišť po pole. Bez ohledu na to, jakou pozici hrajete, možnost ...