Jak jezdit BART z East Bay do San Franciska

Nájemné a životní náklady jsou v San Francisku poměrně vysoké a v okolních městech na severním, východním a jižním zálivu jsou výrazně nižší. Takže ti, kteří pracují nebo studují v San Francisku, ale snaží se žít s rozpočtem, by mohli v těchto oblastech žít. Zejména East Bay má dobré připojení k San Francisku prostřednictvím systému Bay Area Rapid Transit. Tato stránka poskytuje přehled možností denního dojíždění z bydliště ve East Bay do San Franciska prostřednictvím BART. Zde uvedené informace mohou také pomoci lidem rozhodnout se, kde ve East Bay bydlet, a vyvážit náklady a čas strávený dojížděním podle svých potřeb.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Ride BART from East Bay to San Francisco Step 1

  1 Pomocí nejbližšího vyhledávače stanic BART určete stanici (stanice) nejblíže vašemu bydlišti. Na webových stránkách můžete prozkoumat nejbližší stanici podle toho, zda chcete jít pěšky, na kole, řídit nebo jet autobusy nebo kyvadlovou dopravou. Některé oblasti v East Bay nabízejí bezplatnou kyvadlovou dopravu na stanice BART.
 2. Obrázek s názvem Ride BART from East Bay to San Francisco Step 2

  2 Zkontrolujte frekvenci služby a také čas potřebný k dosažení cíle v San Francisku z nejbližší stanice. Čas strávený z Embarcadero (první stanice v centru, pokud přijíždí z East Bay) do Civic Center/UN Plaza (poslední stanice v centru) na BART je 7 minut. Níže uvedený seznam poskytuje pokyny k frekvenci provozu z důležitých stanic BART (ve všední dny) a také k době, po které se odtud dostanete do Embarcadero přes BART:
  • Stanice West Oakland : Všechny vlaky BART do San Franciska procházejí touto stanicí. Během pracovní doby je servisní frekvence na této stanici 16krát za hodinu nebo jednou za 3 minuty a 45 sekund. Čas odtud zabraný do Embarcadera je 7 minut, hodně z toho strávených v TransBay Tube. Během ranní a večerní dopravní špičky (kolem 7 až 8 hodin a 17 až 18 hodin) se frekvence pohybuje až na 24 vlacích za hodinu nebo jeden vlak každé 2,5 minuty.
  • Stanice 12. ulice/Oakland, 19. ulice Oakland a stanice MacArthur : Vlaky BART z trati Richmond (která prochází Berkeley) a linky Antioch (dříve Pittsburg/Bay Point) procházejí těmito stanicemi. S výjimkou snížené pozdní noční a víkendové služby je servisní frekvence ve směru San Francisco přes tyto stanice 8krát za hodinu nebo jednou za 7,5 minuty. Během ranní a večerní špičky může být frekvence až 16krát za hodinu nebo jednou za 3 minuty a 45 sekund. Čas potřebný k Embarcadero z těchto stanic je 10 minut, 13 minut, respektive 17 minut.
  • Stanice na lince Richmond (Ashby, centrum města Berkeley, North Berkeley, El Cerrito Plaza, El Cerrito Del Norte a Richmond) : Doba do Embarcadera závisí na výchozí stanici, v rozmezí od 20 minut (pokud začínáte v Ashby) do 35 minut (pokud začínáte v Richmondu). Frekvence přímých služeb je jednou za 15 minut. Pokud však zahrnete službu s plánovaným přenosem (jeďte linkou Warm Springs a přestupujte na MacArthur), je frekvence jednou za 7,5 minuty. Služba s plánovaným přenosem trvá o 1–2 minuty déle než běžná služba.
  • Stanice na Antioch Line : Čas strávený na Embarcaderu závisí na výchozí stanici, v rozmezí od 21 minut (pokud začínáte na Rockridge) do 55 minut (pokud začínáte na konci Pittsburg/Bay Point pravidelné části BART linky). Existují dvě další stanice: Pittsburg Center a Antioch, které jsou připojeny ke stanici Pittsburg/Bay Point prostřednictvím eBART a jsou vzdáleny 8 a 15 minut od Pittsburgu/Bay Pointu. Mimo špičku ráno a večer je frekvence jednou za 15 minut. U dílů na této lince je k dispozici další ranní a večerní špička. Zejména stanice Pleasant Hill kupředu vidí špičkovou frekvenci jednou za 5 minut během ranní a večerní dopravní špičky.
  • Stanice Lake Merritt, Fruitvale, Coliseum a Bay Fair : Tyto stanice, jihovýchodně od stanice West Oakland, jsou obsluhovány vlaky BART z Warm Springs i Dublinu/Pleasantonu. Frekvence je jednou za 7,5 minuty. Čas strávený na Embarcaderu se pohybuje od 12 minut (jezero Merritt) do 27 minut (Bay Fair).
  • Stanice Castro Valley, West Dublin/Pleasanton a Dublin/Pleasanton : Tyto stanice jsou obsluhovány pouze linkou Dublin/Pleasanton-Daly City. Frekvence je jednou za 15 minut. Čas strávený na Embarcadero se pohybuje od 31 minut (Castro Valley) do 44 minut (Dublin/Pleasanton konec řádku).
  • Stanice Hayward, South Hayward, Union City, Fremont a Warm Springs : Tyto stanice jsou obsluhovány linkou Warm Springs-Daly City. Frekvence je jednou za 15 minut. Čas potřebný k Embarcadero se pohybuje od 32 minut (Hayward) do 52 minut (Warm Springs).


 3. Obrázek s názvem Ride BART from East Bay to San Francisco Step 3

  3 Pomocí nástroje QuickPlanner společnosti BART porozumíte tomu, jak přeplněné vlaky budou během vašeho ranního a večerního dojíždění. Podívejte se na naše tipy na jízdu BART a našeho průvodce, jak se vyhnout davům v hromadné dopravě, nebo si zkuste párkrát zajezdit a zažít to na vlastní kůži! Přeplněnost se velmi liší podle denní doby, linky a dokonce i aut ve stejném vlaku. Některé obecné rady o přeplněnosti jsou uvedeny níže; Všimněte si toho, že detaily se mohou v průběhu času měnit, jak se mění vzory jezdců.
  • Antioch -> linka mezinárodního letiště San Francisco : Tato linka obvykle jezdí desetivozovými vlaky během dne, přičemž kratší vlaky využívá jen velmi brzy ráno nebo pozdě v noci.
   • Tato linka je během ranní dopravní špičky nejvíce přeplněná, protože v sobě spojuje veškerý provoz ze stanic obsluhujících výhradně linku Antiochie, plus někteří lidé, kteří na tuto linku přestupují z linky Richmond-Warm Springs v MacArthuru. Jak již bylo řečeno, dosahuje této úrovně shlukování pouze od MacArthura, takže pokud nastupujete na stanici před MacArthurem, nemusí to být problém.
   • Na druhou stranu, během non-spěchu, tato linka je jedním z nejméně přeplněných, protože to obecně provozuje plné deset-auto vlaky (maximální přípustná délka), zatímco jiné linky jezdí kratší vlaky mimo špičku.
   • Dobrým pravidlem je, že je to dobrá linka, na kterou se můžete dostat, pokud nastupujete po 10:00, ale špatné je být ve špičce.
  • Richmond -> řada Millbrae : Tato linka jezdí ve špičce 8–10 osobních vlaků, ale v jiné denní době kratší vlaky.
   • Pokud nastupujete na stanici, která slouží výhradně linii Richmond (Ashby nebo dále na sever), je to během dopravní špičky vynikající volba. Méněcennou možností je jet linkou Richmond -> Warm Springs a přestoupit v MacArthur na linku Airport. Ale jak bylo poznamenáno, druhá řada je v MacArthuru přeplněná kvůli velkému počtu lidí, kteří přestupují.
   • Linka je také vynikající volbou během ranní dopravní špičky, pokud se nastupuje na stanicích 12. ulice, 19. ulice nebo MacArthur.
   • Po desáté hodině dopoledne se rozdíl mezi touto linkou a (přijetím nebo přestupem) na letiště stává spíše přehozením.
  • Teplé prameny -> Daly City line
  • Dublin/Pleasanton -> linka Daly City : Při nástupu do West Oaklandu je tato linka během dopravní špičky nejméně přeplněná.
  • Další ranní špičky : Existují další linky ranní špičky, které jsou zkrácenými verzemi linky mezinárodního letiště Antioch-San Francisco. Tyto dodatečné linky mají různé kombinace počátečních a koncových stanic. Koncové stanice East Bay jiné než Pittsburg/Bay Point jsou North Concord (předposlední stanice na trati) a Pleasant Hill/Contra Costa County (oddělené od North Concord stanicí Concord). Možné koncové stanice na druhé straně, kromě mezinárodního letiště v San Francisku, jsou Montgomery a Daly City. Při návratu vlaky z Montgomery do Pleasant Hill jezdí expresně mezi MacArthurem a Pleasant Hill. Doplňková služba běží zhruba mezi 6:00 a 9:00, špičkovou frekvenci dosahuje mezi 7:00 a 8:00, když kombinovaná frekvence dosáhne 5 minut.
  • Další večerní špičky : Existují další linky večerní dopravní špičky, které jsou zkrácenými verzemi linky mezinárodního letiště Antioch-San Francisco. Tyto dodatečné linky mají různé kombinace počátečních a koncových stanic. Koncové stanice East Bay jiné než Pittsburg/Bay Point jsou North Concord (předposlední stanice na trati) a Pleasant Hill/Contra Costa County (oddělené od North Concord stanicí Concord). Dvě možné koncové stanice na druhé straně, kromě mezinárodního letiště v San Francisku, jsou 24. ulice/Mise a Daly City. Doplňková služba probíhá přibližně od 15:30 do 18:30 a dosahuje maximální kombinované frekvence jednou za 5 minut mezi 17:00 a 18:00.
 4. Obrázek s názvem Ride BART from East Bay to San Francisco Step 4

  4 Podívejte se na průvodce BART na kole, pokud máte v úmyslu jet na a ze BART. Máte několik možností:
  • Nechte své kolo na parkovišti kol nebo ve stojanech na kola poblíž stanice poblíž vašeho bydliště. Najděte si minutu navíc na zajištění a vyzvednutí kola.
  • Noste kolo ve vlaku s sebou. Tato možnost nemusí být k dispozici, pokud máte v úmyslu dojíždět během dopravní špičky.
  • Pokud odjedete na stanici MacArthur, můžete také využít kyvadlovou dopravu na kole mezi MacArthurem a centrem San Franciska.
 5. 5 Mějte na paměti sníženou frekvenci služeb večer a o víkendech:
  • Na rozdíl od některých jiných systémů rychlé dopravy BART neběží 24 x 7. Poslední odjezdy se odehrávají kolem půlnoci a poslední příjezdy mezi 1:00 a 1:30 ráno. BART se znovu otevírá ve všední dny ve 4 hodiny ráno, v sobotu v 6 hodin a v neděli v 8 hodin. Pokud cestujete pozdě v noci (nebo o víkendu brzy ráno), budete muset využít alternativní možnosti dopravy.
  • Omezená služba ve všední dny večer : Poslední odjezd linky Daly City-Warm Springs večer je v 18:58 z Daly City (19:15 z Embarcadero). Poslední odjezd linky Millbrae-Richmond večer je ve 21:01 z Millbrae (21:33 z Embarcadero). Kromě těchto časů neexistuje žádná přímá doprava do Warm Springs a Richmondu: Cestující z Warm Springs musí na Bay Fair přestoupit z linky Dublin-Pleasanton, zatímco cestující z Richmondu musí přestoupit z linky Antioch na 19. ulici (Oakland). V důsledku zastavení vlaků se efektivní frekvence služeb na tratích Richmond a Warm Springs snižuje na polovinu. Četnost služeb na dalších dvou linkách se také snižuje z 15 minut na 20 minut. Mějte to na paměti, pokud očekáváte časté dojíždění domů pozdě v noci.
  • Omezená sobotní služba : V sobotu je frekvence pro každou linku asi 20 minut místo 15 minut, takže efektivní servisní frekvence na každé stanici stoupá ve stejném poměru (5 minut místo 3,75 minuty ve West Oaklandu, 10 minut místo 7,5 minuty v stanice, které sdílejí dvě linky, a 20 minut na stanicích, které jsou na jedné lince, ačkoli 10 minut efektivně v Richmondu kvůli časovanému přenosu).
  • Snížená nedělní služba : V neděli linky Warm Springs-Daly City a Richmond-Millbrae vůbec nejezdí. Existují tedy pouze dvě linky spojující San Francisco s East Bay, přičemž každá jezdí na frekvenci 20 minut. Efektivní frekvence na stanici West Oakland je 10 minut a na všech ostatních stanicích je 20 minut.
  • Další víkendové uzavírky kvůli údržbě (jako součást programu Better BART) : BART pracuje na výměně a vylepšení své cesty stárnutí. Inovace kolejového a signalizačního systému vyžadují víkendové uzavírky některých částí tratě. Tyto výluky jsou obecně oznámeny více než týden předem a uslyšíte o nich na kterékoli stanici BART při čekání na vlak. Můžete se také přihlásit k odběru e -mailových upozornění. Během doby, kdy je služba zavřená, je uzavření také uvedeno v rámci servisních upozornění.
 6. Obrázek s názvem Ride BART from East Bay to San Francisco Step 6

  6 Prozkoumejte možnosti parkování na stanici, pokud máte v úmyslu jet do az BART. Ne všechny stanice BART mají parkování, ale ty, které nabízejí praktické možnosti celodenního parkování. V East Bay jsou jedinými stanicemi, které nemají parkování, stanice v centru města Berkeley a dvě stanice v centru města Oakland (12. ulice/centrum města Oakland a 19. ulice). Mějte také na paměti, že parkování u některých stanic se může zaplnit již v 6:30. Můžete také zkontrolovat další služby a zjistit dostupnost parkování na ulici poblíž stanic BART.
 7. Obrázek s názvem Ride BART from East Bay to San Francisco Step 7

  7 Odhadněte a optimalizujte své měsíční cestovní náklady:
  • Pokud hodláte BART pravidelně používat jako dojíždějící, pořiďte si Clipper Card a kupte si lístky s vysokou slevou (HVD). Vstupenky na HVD vám umožní získat hodnotu 48 $ za 45 $ nebo 64 $ za 60 $, tj. 6,25% slevu. Neexistují žádné neomezené měsíční ani denní průkazy a HVD jsou vaší nejlepší volbou jako pravidelný dojíždějící mezi East Bay a San Francisco.
  • Pro své měsíční výdaje použijte kalkulačku jízdného BART k výpočtu nákladů na jednosměrnou cestu z počáteční do koncové stanice. Vynásobením dvěma získáte své denní náklady. Poté vynásobte počtem dní, které chcete za měsíc dojíždět, abyste získali odhad měsíčních nákladů. Pokud používáte HVD, použijte na svůj odhad slevu 6,25%.
  • Pokud používáte příslušné možnosti, nezapomeňte přidat náklady na skříňky na kola, parkování nebo dopravu na stanici.
  • Náklady se mohou pohybovat poměrně výrazně. Dojíždění ze západního Oaklandu do Embarcadera stojí 3,20 $ jednosměrně nebo 6,40 $ denně, což znamená přibližně 125–150 $ měsíčně. Dojíždění z Pittsburgu/Bay Pointu na 24. ulici/misi stojí 6,65 $ jednosměrně nebo 13,30 $ denně, což znamená přibližně 260–330 $ měsíčně.
  • BART nabízí slevy (až 60%) pro mládež, seniory a karty Clipper RTC. Také děti ve věku 4 a méně let mohou jezdit BART zdarma. Ujistěte se, že prozkoumáte a využijete možnosti slev, které máte k dispozici.
  • Zkontrolujte, zda váš zaměstnavatel nabízí daňové výhody při dojíždění
 8. Obrázek s názvem Ride BART z East Bay do San Franciska, krok 8

  8 Mějte po ruce alternativní možnosti přepravy v případě zpoždění celého systému BART, například:
  • Harmonogram nebo mapa služby AC Transit TransBay je relevantní pro obyvatele severní poloviny East Bay, včetně Berkeley, Oakland a Emeryville.
  • Kapitolský koridor AmTrak obsluhuje jižní polovinu East Bay. Přestože nejde do San Franciska, nabízí autobusové spojení v Emeryville.
  • Přepravní služby na vyžádání, jako jsou Uber a Lyft (všimněte si však, že jejich použití pro cestování přes transbay může být nákladné, ale ve spojení s AC Transit může být ideální).
  • Služba Muni v San Francisku (užitečné, pokud vás BART nebo AC Transit dostane až k Embarcaderu).
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Když jedu ze SFO na El Cerrito Plaza, najedu na Richmond/Milbrae (červená čára) a zůstanu na tom? Žádné přepínací linky? Carmilly Ve skutečnosti byste začali na lince Pittsburg/Bay Point (žlutá), vystoupili byste na 19. ulici Oakland Station a nastoupili na linku Richmond (oranžová). Mějte na paměti, že tento výlet bude trvat asi hodinu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ceny nájmů a pozemků jsou obecně vysoké v blízkosti stanic BART a výrazně klesají, čím dále se ze stanice BART dostanete. Existuje tedy významný kompromis mezi pohodlím využívání hromadné dopravy a náklady na bydlení. Chcete-li dosáhnout dobrého kompromisu mezi nájemným a časem/náklady na dojíždění, zvažte umístění do 10–20 minut chůze od stanic Ashby, MacArthur a Rockridge. Nejlepší kompromisy v této oblasti budou pravděpodobně také tišší místa, což může, ale nemusí být podle vašeho vkusu.
 • Pokud bydlíte více než 15 minut od nejbližší stanice BART, zvažte jízdu na kole, dopravu, spolujízdu, kyvadlovou dopravu nebo přepravní služby na vyžádání do nejbližšího BART.
 • Přečtěte si také stránku Ride BART.

reklama

Populární Problémy

Tie-break je jedním z nejdůležitějších prvků tenisového zápasu. Zde je pohled na pravidla, kterými se řídí.

Video: Angelique Kerberové se podařilo zlomit rukojeť rakety!

Zajímá vás, jak nová série Star Wars od společnosti Disney zapadá do světa Star Wars? Zde je návod, jak Mandalorian zapadá do vesmíru Star Wars.

Ceny CMA 2020 se konají před živým publikem ve středu večer. Zde je návod, jak zdarma sledovat živý přenos pořadu online.

Chilský Cristian Garin čelí ve čtvrtek kvalifikaci Marcu Polmanovi v osmifinále na Roland Garros 2020. O Garinovi je známo, že je výborným antukovým kurtem, zatímco Polmans všechny překvapil tím, že v 1. kole porazil Uga Humberta.

Jak skenovat kódy Mii QR na přepínači Nintendo. Protože přepínač nemá kameru, tento wikiHow vám ukáže, jak pomocí 3DS nebo jiného systému Nintendo (jako Wii U) skenovat kódy Mii QR. K tomu budete také potřebovat figurku amiibo ...