Jak jezdit a montovat jednokolku

Naučit se jezdit na jednokolce je jednodušší, než by se mohlo zdát. (Samozřejmě to vypadá nemožné!) Jen málo lidí se naučí jezdit na jednom za 24 hodin. Šedesátníci se naučili jezdit. Jednokolky jsou relativně levné, jsou dobrým cvičením a jsou kompaktní a dají se vzít téměř kamkoli. A samozřejmě vždy existuje PÁNI faktor! Zde je návod, jak začít.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Ride and Mount a Unicycle Krok 1

  1 Kupte si kvalitní jednokolku. Existuje spousta levných jednokolek, které ztěžují učení jízdy, sedadla jsou špatně navržená a rychle se zlomí.
 2. Obrázek s názvem Ride and Mount a Unicycle Krok 2

  2 Získejte správnou velikost kola. Téměř jistě začnete s 20 'nebo 24' kolem.
 3. Obrázek s názvem Ride and Mount a Unicycle Step 3

  3 Správně si nastavte jednokolku. Výška sedla je kritická: měli byste být schopni dosáhnout na spodní pedál s malým ohnutím v koleni. V případě potřeby získejte na příspěvek rozšíření. Samotný sloupek by měl být snadno nastavitelný. Ujistěte se, že jsou pedály gumové (a ne kovové). Je dost těžké se to naučit, aniž byste to dělali na levné, špatně nastavené jednokolce!
 4. Obrázek s názvem Ride and Mount a Unicycle Step 4

  4 Kupte si (a používejte) bezpečnostní vybavení. Těžké ruční podložky jsou nutností! Chrániče kolen jsou jednou z možností, ale také nechcete omezovat své pohyby. Velmi dobře polstrované šortky jsou vysoce doporučeno: vy jsou nejdřív hodně přistane na chodníku! V závislosti na vaší atletice možná budete chtít zvážit přilbu.
 5. Obrázek s názvem Ride and Mount a Unicycle Step 5

  5 Najděte si vhodný web, kde se naučíte jezdit. Někde, kde se můžete držet, ale nezraní se (a neublíží někomu jinému). Tenisové sítě, zeď nebo hladký plot jsou dobré: chcete bariéru, na které se můžete svézt a něčeho se bezpečně držet.
  • Držet se přítele nebo postu je velmi špatná náhražka a nedoporučuje se to (pokud si přítel neužívá, aby se mu šlapalo do pedálů).


 6. Obrázek s názvem Ride and Mount a Unicycle Step 6

  6 Cvičte asi 15 minut jednou nebo dvakrát denně. Nemá smysl hned cvičit hodiny na konci: vaše tělo se mezi cvičením učí.
 7. Obrázek s názvem Ride and Mount a Unicycle Step 7

  7 Při montáži jednokolky zarovnejte kliky pedálu svisle k zemi. (Jeden pedál bude co nejblíže zemi, zatímco uni je vzpřímený.) Na ten pedál šlápněte nohou slabší nohy. Přehoďte nohu přes sedadlo a posaďte se na uni. Poté sešlápněte druhý pedál. Zvedněte se a držte se něčeho pro podporu.
 8. Obrázek s názvem Ride and Mount a Unicycle Step 8

  8 Začněte tím, že se naučíte sedět na jednokolce. Když poprvé vstanete ze svého uni, soustřeďte se na to, abyste na něm seděli a přitom se něčeho drželi. Otočte kolečky o ½ otáčky dopředu a dozadu. Celá vaše váha by měla být na podlaze vaší pánve (a ne na stehnech nebo lýtkách). Věř mi, hned tak nikam neodjedeš! Soustřeďte se na to, abyste získali pocit z vašeho vozidla.
 9. Obrázek s názvem Ride and Mount a Unicycle Step 9

  9 Příště zkuste jet vpřed. Až vám sednutí na uni bude příjemné, začněte se snažit jet vpřed. Počítejte s tím, že spadnete. Zpočátku ve skutečnosti téměř nepůjdete plnou revolucí kola. Ale s praxí přijde dokonalost nebo alespoň několik revolucí!
 10. 10 Nevzdávej to! Poměrně rychle postoupíte od několika otáček k odjezdu do západu slunce. Jednoho dne se to prostě ... najednou stane! Budete jezdit na jednokolce!
 11. Obrázek s názvem Ride and Mount a Unicycle Intro

  jedenáct Hotovo. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám se vzdát? Na své jednokolce se snažím jezdit přes 3 roky. Ne! Nikdy se nevzdávej. Zkoušejte to dál a zjistěte, zda najdete někoho, kdo nabízí lekce jednokolek ve vašem okolí.
 • Otázka Záleží na velikosti pneumatiky, když se učíte jezdit? Chcete použít tenčí pneumatiku, aby se s ní lépe jezdilo. Pneumatika by také měla jezdci kolena kolena k pasu. Možná budete chtít nejprve sednout na kolo a zjistit, jestli vaše nohy dosáhnou na pedály. Pokud ne, zkuste kolo menší velikosti. Pokud se vám nohy na pedálech nepříjemně ohýbají, potřebujete větší kolo.
 • Otázka Jak to šlapu? Hybnost vpřed musíte držet v souladu s pedály. Nejde ani tak o to „jít rychle“, ale o procvičování, přemýšlení a bilancování.
 • Otázka Jak při jízdě otáčíte nebo měníte směr? Chcete -li se otočit, musíte při šlapání zkroutit boky. Tím se kolo otočí potřebným směrem. Dávejte pozor, abyste se příliš nekroutili, jinak se nevyvážíte.
 • Otázka Jaký je nejlepší tlak v pneumatikách, když se učíte jezdit? raif Záleží na povrchu. Pokud je písčitá a měkká, stačí tuk a nízký tlak, ale na dehet je potřeba vyšší tlak.
 • Otázka Jak zastavím? Pokud nešlapete, nebude klouzat ani pokračovat v pohybu. Sešlápnutí pedálů je jako brzdění na kole, takže vám pomůže zastavit.
 • Otázka Kolik stojí dobrá jednokolka? Záleží na tom, ale kvalitní jednokolka může stát kdekoli od 30 do více než 100 USD, takže doporučuji předem provést spoustu průzkumů, abyste našli správnou jednokolku pro vaše potřeby.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zaměřte většinu své hmotnosti na sedadlo jednokolky.
 • Dobře se nosí polstrované cyklistické šortky.
 • Nastavte kurz na procvičování asi pět stop od každého předmětu, kterého se budete držet.
 • Před jízdou se snažte získat dobrou rovnováhu. Pomoci může naučit se skákat na pogo tyči.
 • Udělejte tento kurz znovu a znovu.
 • Je lepší použít přítele jako oporu, protože on/ona se s vámi může pohybovat střídavě a vy nemusíte hýbat rukama.
 • Nechoďte příliš rychle. Pouze spadnete a to vůbec nepomáhá.
 • Vždy ponechejte určitou rychlost v záloze, protože abyste zpomalili, musíte nejprve zrychlit, abyste pohnuli kolečkem před středem rovnováhy.
 • Musíte být připraveni na odpadnutí a potřebujete trpělivost.

reklama

Varování

 • Nevzdávej to! Většina dětí (nad 7 let) a teenagerů se učí jezdit poměrně rychle. U dospělých může učení trvat mnohem déle, možná týdny. Každý, kdo umí chodit, však obvykle může jet na jednokolce (protože obojí závisí na přesunu váhy ze strany na stranu).
 • Zranění: V závislosti na vašem věku a velikosti jednokolky je vždy možné zranění. Pokud se chystáte na dlouhou cestu, zahájíte důležitou práci nebo něco podobného, ​​pravděpodobně není čas se naučit jezdit.
 • Necvičte v izolované oblasti. Pokud spadnete, možná nebudete moci získat pomoc.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Jednokolka
 • Sada brzd, ale to je čistě volitelné.
 • Helma
 • Podložky
 • Robustní předměty, kterých se můžete držet (nebo)
 • Přátelé, aby vás našli

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

V Michiganu je již týden soupeření, protože MSU v sobotu přebírá UM ve fotbale. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat hru online zdarma zdarma.Mnozí z největších tenisových trenérů byli v mládí mimořádně úspěšnými hráči.

Garbine Muguruza nedávno hovořila o pozastavení, které Roger Federer a Velká 3 v současné době mají na turné mužů. Španělka také velmi ocenila svou soupeřku Serenu Williamsovou.Britský řidič Mercedesu AMG Petronas nedodržel v místě konání přísně vynucený dress code.

Jak pájet zlato. Oprava zlatého předmětu nebo pájení zlatých předmětů dohromady vyžaduje jiný přístup než pájení olovem. I když máte zkušenosti s pájením jiných kovů, možná si budete chtít prostudovat sekci o ...