Jak řídit autobus veřejné dopravy

Zatímco naučit se jezdit autobusem z bodu A do bodu B se může zdát zdrcující, je to obvykle relativně jednoduché. Po pár výletech autobusem už na něm budete jezdit jako profík.

Část 1 ze 3: Hledání trasy

 1. Obrázek s názvem Ride a Public Transportation Bus Step 1

  1 Podívejte se na mapu trasy autobusu. Téměř každý autobus veřejné dopravy má stanovenou trasu, po které cestuje. Chcete -li zjistit, jak se dostat tam, kam potřebujete, získejte mapu trasy autobusu. Obvykle mají různě barevné čáry s tečkami, které představují různé sběrnice a zastávky. Mapa trasy autobusu by měla mít také jízdní řád, který zobrazuje, kdy bude každý autobus kde.
  • Tyto mapy tras autobusů obvykle najdete online na webových stránkách městské dopravy nebo v místních školách, nákupních centrech a firmách podél autobusových linek.
  • Podívejte se také na další mapu trasy pro víkendy a svátky, protože město, ve kterém se nacházíte, může mít v těchto dnech jiné jízdní řády nebo trasy.


 2. Obrázek s názvem Ride a Public Transportation Bus Step 2

  2 Časy příjezdu a odjezdu najdete v jízdním řádu mapy trasy. Zatímco každá mapa trasy autobusu je trochu odlišná, obvykle všechny obsahují jízdní řád. Jízdní řád by měl zobrazovat časy, kdy autobusy, které jezdí po každé konkrétní trase, přijíždějí a odjíždějí z každé zastávky. Najděte část jízdního řádu, která specifikuje vaši trasu, a zapište si čas příjezdu na zastávku, která je vám nejblíže.
  • Jízdní řády autobusů jsou často barevně odlišeny, aby představovaly každou trasu. Pokud se například podíváte na mapu a zjistíte, že budete muset jít po žluté trase, vyhledejte část jízdního řádu, která je zvýrazněna žlutě.
 3. Obrázek s názvem Jezděte autobusem veřejné dopravy Krok 3

  3 Pokud si myslíte, že budete muset přestoupit, vyhledejte protínající se trasy. Pokud vás žádné trasy nevedou přímo tam, kam potřebujete, podívejte se na mapě na různé trasy, které zastavují poblíž vašeho výchozího místa. Poté zkontrolujte, zda se tyto trasy protínají s jinými trasami, které vedou k vašemu cíli.
  • Pokud najdete místo, kde se trasy protínají, identifikujte zastávku a podle jízdního řádu zjistěte, v kolik hodin budete muset vystoupit z původního autobusu a nastoupit do jiného autobusu, který jezdí po druhé trase.
  • V klíči mapy vyhledejte fráze jako „přestupní bod“ a „tranzitní centrum“, které mohou být na mapě označeny.
 4. Obrázek s názvem Ride a Public Transportation Bus Step 4

  4 Použijte funkci plánování cesty online, pokud ji vaše město má. Přejděte online na webovou stránku městské hromadné dopravy. Podívejte se na funkci plánování cesty veřejnou dopravou, která vám umožní zadat výchozí místo, cíl a případně také denní dobu, kdy chcete cestovat. Když odešlete tyto informace, funkce vám pravděpodobně ukáže, jakou cestou byste se měli vydat.
  • Pokud si nejste jisti, jak se dostat na webovou stránku veřejné dopravy ve vašem městě, zkuste zadat do Googlu název vašeho města následovaný slovy „veřejná doprava“.
  reklama

Část 2 ze 3: Nastoupení do autobusu a zaplacení jízdného

 1. Obrázek s názvem Ride a Public Transportation Bus Step 5

  1 Získejte autobusovou jízdenku nebo v hotovosti k zaplacení jízdného. Pokud chcete jet autobusem, musíte zaplatit jízdné. Většina lidí, kteří používají autobus, si často kupuje jízdenku a používá ji pro efektivitu a snadnost. Jízdenku na autobus si obvykle můžete zakoupit na webových stránkách městské hromadné dopravy a/nebo v kanceláři. Pokud nemáte zájem získat autobusovou jízdenku, můžete také zaplatit v hotovosti pokaždé, když jedete autobusem. Nezapomeňte přinést přesnou změnu, protože většina řidičů městských autobusů není oprávněna provést změnu za vás.
  • Některé systémy veřejné dopravy nabízejí slevu pro seniory a/nebo osoby se zdravotním postižením. Tuto zlevněnou sazbu můžete uplatnit na webových stránkách městské hromadné dopravy a/nebo v kanceláři a poté potenciálně získat speciální autobusový lístek, který vám umožní využít autobus za nižší jízdné.
 2. Obrázek s názvem Ride a Public Transportation Bus Step 6

  2 Na autobusovou zastávku dorazte několik minut před příjezdem. Většina systémů veřejné dopravy funguje hladce, takže jsou spolehlivé a předvídatelné. Z tohoto důvodu může být zpoždění na autobusovou zastávku jen o 1–2 minuty ztracením autobusu. Abyste tomu zabránili, ujistěte se, že se na zastávku dostanete alespoň několik minut před příjezdem autobusu.
 3. Obrázek s názvem Ride a Public Transportation Bus Step 7

  3 Podívejte se na banner a ujistěte se, že je to správný autobus. Většina autobusů veřejné dopravy má na přední a/nebo boční straně autobusu digitální banner, který zobrazuje cíl autobusu a/nebo název nebo číslo konkrétní trasy, kterou autobus jede. Když se autobus blíží, přečtěte si banner a ujistěte se, že je to správný autobus.
 4. Obrázek s názvem Ride a Public Transportation Bus Step 8

  4 Počkejte, až cestující vystoupí, než nastoupíte. Zůstaňte stát na autobusové zastávce, i když autobus úplně zastaví. V případě potřeby couvejte ode dveří a nechte cestující vystoupit z autobusu. Jakmile to vypadá, že všichni, kdo vystupují na zastávce, jsou z autobusu, projděte dveřmi, které jsou umístěny směrem k přední části autobusu.
  • Pokud potřebujete, požádejte řidiče autobusu, aby autobus spustil, aby vám usnadnil nastupování.
 5. Obrázek s názvem Jezděte autobusem veřejné dopravy, krok 9

  5 Zaplatit za autobus. Poté, co vstoupíte do autobusu, budete muset zaplatit požadované jízdné. Pokud máte průkaz na autobus, ukažte jej řidiči autobusu a/nebo ho naskenujte, pokud je k tomu místo. Pokud průkaz nemáte, jednoduše vložte své peníze štěrbinou ve fareboxu.
  • Pokud si nejste jisti, jakou částku v hotovosti zaplatit, zkontrolujte na fareboxu znak, který zobrazuje požadovanou částku.
 6. Obrázek s názvem Jezděte autobusem veřejné dopravy, krok 10

  6 V případě potřeby požádejte o převodní lístek. Abyste se dostali tam, kam potřebujete, budete možná muset přestoupit na jiný autobus. Pokud tomu tak je, často vám nebude účtováno, když nastoupíte do druhého autobusu, pokud máte přepravní doklad, který ukazuje druhého řidiče autobusu. Pokud si myslíte, že budete muset později přestoupit do jiného autobusu, požádejte řidiče autobusu o jízdenku hned po nástupu a zaplacení. reklama

Část 3 ze 3: Jízda a vystupování z autobusu

 1. Obrázek s názvem Jezděte autobusem veřejné dopravy, krok 11

  1 Posaďte se a/nebo vydržte. Jakmile zaplatíte, hledejte otevřené místo a sedněte si na něj. Pokud ho nemůžete najít, postavte se někam, kde je co nejvíce stranou. Určitě se držte tyče nebo držadla, abyste nespadli a nezranili sebe ani někoho jiného, ​​jakmile se autobus začne rozjíždět.
  • Senioři a osoby se zdravotním postižením mají první přednost sedadel umístěných v přední části autobusu. Pokud do autobusu nastoupí osoba starší nebo zdravotně postižená a vy sedíte vpředu, postavte se a nabídněte mu své místo.
 2. Obrázek s názvem Jezděte autobusem veřejné dopravy, krok 12

  2 Pokuste se minimalizovat množství místa, které zabíráte. Autobusy jsou často přeplněné, takže je nejlepší být při jízdě ohleduplný a vstřícný. Pokud sedíte, zkuste použít pouze jedno sedadlo a nedávejte kabelku, bundu nebo cokoli jiného na místo vedle vás. Pokud stojíte, sundejte si batoh a přidržte ho po boku, aby zbylo více místa pro ostatní.
  • Chcete -li se dostat pryč z davu, můžete zkusit sedět nebo stát směrem k zadní části autobusu.
 3. Obrázek s názvem Jezděte autobusem veřejné dopravy, krok 13

  3 Když je zastávka blízko, zatáhněte za signální kabel. Kvůli efektivitě autobusy někdy nezastaví na zastávkách, ze kterých nevystupují žádní cestující. Chcete -li řidiči autobusu sdělit svou zastávku, vytáhněte signální kabel, který se nachází těsně nad okny autobusu. Udělejte to asi 1 blok před zastávkou.
  • Ve Spojeném království mají autobusy obvykle místo signálních kabelů barevná tlačítka „zastavení“ umístěná na sloupcích. Po stisknutí uslyšíte pípnutí nebo zvonek a v přední části autobusu se rozsvítí panel s nápisem „zastavení autobusu“.
  • Pouze jednou zatáhněte za signální kabel nebo stiskněte tlačítko „stop“. Dělat to znovu a znovu na jednu zastávku je vůči řidiči neúctivé a může je to i rozptylovat.
 4. Obrázek s názvem Jezděte autobusem veřejné dopravy, krok 14

  4 Vyjděte zadními dveřmi. Cestující obvykle nastupují předními dveřmi a vystupují zadními dveřmi. Díky tomu je nastupování a vystupování pro všechny snazší a plynulejší. Jakmile autobus zastaví na vaší zastávce, určitě zamířte k zadním dveřím.
  • Pokud jste invalidní, starší nebo potřebujete vyjmout kolo ze stojanu na kola, můžete vyjít předními dveřmi.
 5. Obrázek s názvem Jezděte autobusem veřejné dopravy, krok 15

  5 Počkejte, až autobus odejde přes ulici. Městské autobusy nemohou zastavit provoz. Jakmile vystoupíte z autobusu, počkejte bezpečně na okraji silnice, dokud autobus neodjede. Poté se můžete podívat oběma směry a přejít ulici, nebo stisknout tlačítko pro přechod pro chodce a počkat, až vám bude signalizováno přejít ulici, v závislosti na tom, jak je oblast zaneprázdněna. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se dostanu do autobusu v USA? Počkáte na autobusové zastávce na svůj autobus, poté navážete oční kontakt s řidičem, aby zastavil, pak nasednete do autobusu a zaplatíte.
 • Otázka Zastaví autobus kdekoli na trase, kterou chci? Ne. Autobus bude zastavovat pouze na místech k tomu určených. Pokud požádáte o zastávku, řidič autobusu zastaví na další oficiální zastávce.
 • Otázka Jak zjistím, kdy autobus přijede? Pomocí vyhledávače vyhledejte místní dopravní systém (např. Pokud jste v Chicagu, hledali byste CTA). Klikněte na jejich webové stránky a tam najdete mapy a plány, včetně. Některé mají také nástroj, který vám umožní zjistit, v kolik hodin přijíždí na vaši autobusovou zastávku několik dalších autobusů.
 • Otázka Potřebujete dát spropitné řidiči autobusu v USA? Ne, v USA není nutné dávat spropitné řidiči autobusu.
 • Otázka Pokud je vám méně než 18 let, musíte cestovat s dospělou osobou? Ne, pokud je vám méně než 18 let, nemusíte cestovat s dospělou osobou v autobusu. Většina autobusů vám umožní cestovat sama, i když jste dítě.
 • Otázka Co mám říci pro zpáteční letenku do Keyworthu? Zpáteční jízdenku nedostanete. Pokud nemáte týdenní nebo měsíční vstupenku atd. (Je -li to možné), musíte zaplatit za nový lístek nebo odevzdat účty.
 • Otázka Kolik stojí jízda městským autobusem? To závisí na vaší oblasti. Prohlédněte si na webu systém veřejné dopravy ve vaší oblasti nebo najděte jízdní řád v místním centru veřejné dopravy.
 • Otázka Kolik vám musí být, abyste mohli jezdit veřejným autobusem? Děti cestují zdarma až do svých pátých narozenin. Poté platí dětské jízdné - na většině míst jsou slevy pro děti do deseti let.
 • Otázka Mohu použít lístek na autobus dostat se do autobusu? Záleží. Někteří používají lístky, ale jiní používají žetony, magnetické karty nebo mince.
 • Otázka Musím oznámit, kdy chci, aby autobus zastavil? Ne, obvykle se táhne šňůra nebo tlačítko, které ukazuje, že chcete, aby autobus zastavil na další zastávce. Uvidíte, jak to dělají ostatní.

Populární Problémy

Jak mít vyvážený zdravotní trojúhelník. Health Triangle je užitečný nástroj pro vizualizaci vaší celkové pohody. Trojúhelník se skládá ze tří stran, z nichž každá představuje důležitou stránku vašeho zdraví: fyzickou, duševní a sociální ....

Bývalý trenér Grigora Dimitrova Dani Vallverdu zaútočil na otce Novaka Djokoviče za jeho narážky. Vallverdu má pocit, že Srdjanovi Djokovičovi by neměl být přidělen větší hlas, než by si zasloužil.

Salt Lake Stallions a Arizona Hotshots se setkají ve svém prvním zápase AAF v neděli. Zde je návod, jak sledovat hru online zdarma.

Jak se zbavit tesařských včel. Včely tesařské jsou benigní stvoření, která jsou pro člověka většinou neškodná, ale která mohou dřevěným konstrukcím velmi uškodit. Včely tesařské jsou tak pojmenovány, protože vrtají do dřeva a kladou vajíčka a ...

Jak bezpečně zvednout těžký předmět. Zvedání těžkých předmětů na vlastní pěst může vypadat působivě, ale pokud to není provedeno bezpečně, může to způsobit vážné zranění a napětí. Před zvednutím předmětu vždy před zvednutím vyzkoušejte jeho hmotnost. Záleží na...

Damir Dzumhur přišel zezadu, aby zasadil druhou finálovou porážku Petrohradu Open Fabio Fognini.