Jak upéct squash

Pražení tykve je jednoduchý a snadný způsob, jak vytvořit lahodnou součást jakéhokoli jídla! Ochutnejte svou dýni jednoduše solí a pepřem nebo si vyberte dobrodružnější koření na základě svých osobních preferencí. Jakmile víte, jak dýni okořenit a upéct v troubě, můžete se dokonce rozvětvit a vyzkoušet některé z mnoha různých odrůd tykve, například žalud nebo delikatesu.

jak trefit plátek v tenise

Metoda 1 ze 3: Pečení squashe v troubě

 1. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 1

  1 Předehřejte si troubu do 177 ° C. Všechny tykve lze vařit při teplotě 177 ° C. Využijte čas, kdy se trouba předehřívá, na přípravu dýně.
  • Nižší teplota a o něco delší doba vaření pomohou celému squashu uvařit, takže vám nezůstanou žádné tvrdé části.


 2. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 2

  2 Opláchněte vnější část dýně, abyste odstranili veškeré nečistoty. Navlhčete papírový ručník a otřete vnější část dýně. Pokud existují nějaké oblasti, které jsou ucpané špínou, vydrhněte je, dokud nebudou čisté, nebo použijte kartáček na zeleninu pro trochu extra čisticí síly. Pat squash osušte čistými papírovými ručníky.
  • Dokonce i když neplánujete jíst kůži, je stále dobré ji úplně vyčistit. Zabráníte tím tomu, aby se na maso dýně dostala jakákoli špína nebo špína, když ji rozříznete.
 3. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 3

  3 Squash podélně rozpůlte nebo na čtvrtiny. Většinu tyčinek lze snížit na polovinu, ale pokud vaříte jídlo pro více lidí, nakrájejte ho na dostatek kousků pro každého. Pomocí velkého kuchyňského nože snadno prořízněte kůži. Pokud je dýně obzvláště těžké rozřezat, použijte kuchyňský sekáček, abyste se přes ni dostali.
  • Při práci s noži buďte vždy opatrní a dejte dýni pevně na místo, aby vám nůž neklouzl.
 4. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 4

  4 Lžící vydejte všechna semena nebo uvolněná vlákna. Poté, co dýni rozpůlíte nebo rozčtvrtíte, vezměte velkou lžíci a vyškrábněte semínka a filamenty. Vyhoďte je, kompostujte je , nebo dejte je stranou, abyste je později vyčistili a opekli .
  • Všechna squashová semínka jsou jedlá, i když mají po upražení mnohem lepší konzistenci a chuť.
 5. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 5

  5 Dýni položte řezem nahoru na vyložený plech. Plech vyložte alobalem. Rozdělte kousky tykve rovnoměrně od sebe a ujistěte se, že jsou kůží dolů.
  • Díky hliníkové fólii je čištění mnohem snazší. Jediné, co musíte udělat, je odstranit fólii a vyhodit ji, jakmile je squash hotový.
 6. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 6

  6 Dužinu pokapeme olivovým olejem a přidáme ochucovadla. Dezert okořeníte a naolejujte, aby byl na plechu, aby na vašem pultu nevznikl nepořádek. Použijte asi 1 čajovou lžičku (4,9 ml) olivového oleje. Přidejte libovolné koření, které jste si vybrali, nebo dokončete recept podle jeho pokynů.
  • Ačkoli se nejčastěji používá extra panenský olivový olej, můžete také použít avokádový olej, hroznový olej, kokosový olej nebo jiné alternativy oleje, které máte rádi.
 7. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 7

  7 Squash pečte v troubě 45 až 50 minut. Jakmile časovač vyprší, opatrně zasuňte vidličku doprostřed kousku tykve. Pokud se vidlice snadno dostane do squash, je hotovo. Pokud vidlička nepronikne do dýně snadno, vložte ji zpět do trouby na dalších 10 minut.
  • Menším dýním, jako je žaludová dýně, může v troubě stačit 30 až 45 minut. Bezpečný způsob pražení squashu je spustit časovač na 30 minut, po 30 minutách zkontrolovat pečení a pak squash odtud pokračovat v 10minutových přírůstcích.
  • Při vytahování dýně z trouby používejte chňapky.
 8. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 8

  8 Jakékoli zbytky uložte do lednice na 3 až 5 dní. Zbytky dejte do lednice do 2 hodin od uvaření dýně. Vložte je do uzavíratelné plastové nádoby nebo sáčku. Chcete -li dýni znovu ohřát, dejte ji do mikrovlnné trouby na 3 až 4 minuty nebo ji dejte péct do trouby na 177 ° C po dobu 20 až 25 minut.
  • Označte kontejner štítkem „vyrobeno“, abyste si pamatovali, jak dlouho budou zbytky dobré.
  • Pokud chcete zmrazit pečenou dýni, proměnit v kaši a poté zmrazte v miskách na kostky ledu. Poté, co zmrzne, přemístěte purée do uzavíratelného plastového sáčku a uložte do mrazničky na 2 až 3 měsíce.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Výběr koření

 1. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 9

  1 Posypte svou dýni skořicí a muškátovým oříškem pro pikantní, toastovou chuť. Přírodní chuť téměř každé dýně může být doplněna opečenou skořicí a muškátovým oříškem. Poloviny dýně pokapejte 1 čajovou lžičkou (4,9 ml) olivového oleje nebo másla a poté posypte asi 1/2 čajové lžičky (1,5 gramu) skořice a muškátového oříšku.
  • Pro extra sladký nádech přidejte do tykve 1 čajovou lžičku (4 gramy) hnědého cukru.
 2. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 10

  2 Vařte svou dýni s olivovým olejem, solí a pepřem pro jednoduchou chuť. Chcete -li si vychutnat chuť squashu samostatně, přeskočte další koření! Rozpůlené části jednoduše posypte 1/4 lžičky (1,5 gramu) soli a pepře a 1 lžičkou (4,9 ml) olivového oleje, než je opečete.
  • Čerstvě nasekaná petržel je také skvělým doplňkem jednoduché solné a pepřové dýně. Přidejte do svého jídla 1 polévkovou lžíci (4 gramy) bylinky.
 3. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 11

  3 Udělejte ze šalvěje omáčku na máslo, krémový doplněk ke squashi. Na pánvi rozehřejte 1 polévkovou lžíci (14 gramů) másla a přidejte do ní několik čerstvých listů šalvěje. Listy restujte 3 až 4 minuty. Pokud chcete, přidejte stroužek česneku pro extra aromatickou omáčku. Jakmile je omáčka hotová, rozpůlte svou vybranou dýni na polovinu a štětcem na pečivo rozetřete do interiéru šalvějové máslo.
  • Šalvěj má zemitou chuť a je velmi aromatická. Listy můžete nechat v omáčce nebo je vyndat. Surové listy šalvěje při žvýkání nechutí skvěle ani nemají pěknou texturu, ale protože listy budou uvařené v másle, volba je na vás.
 4. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 12

  4 Nakrájejte pažitku a jalapeños na čerstvou a pikantní alternativu. Použijte 2 až 3 čerstvé pažitky a nakrájejte je na malé kousky. Kostky 1 jalapeño. Dýni nakrájejte na polovinu, půlky pokapejte 1 lžičkou (4,9 ml) olivového oleje a posypte pažitkou a jalapeñosem.
  • Jasná chuť pažitky a jalapeños se skvěle hodí ke sladkosti tykve.
 5. Obrázek s názvem Roast Squash Krok 13

  5 Naplňte svou dýni různým masem a sýry pro bohaté jídlo. Squash rozpůlte a odstraňte všechna přítomná semena. Naplňte konkávní střed jakoukoli náplní, kterou máte rádi. Na polovinu patizonu použijte 1/2 šálku (70 gramů) masa a asi 1/4 šálku (30 gramů) sýra. Dýni vařte dalších 10 až 15 minut, aby byla zajištěna propečení samotné dýně i masa.
  • Klobása , pikantní nebo sladké klobásy a slanina se dobře kombinují s chutí různých tykví. Kozí sýr, mozzarella a niva jsou také skvělými přílohami.
  • Pokud používáte maso, zkontrolujte ujistěte se, že je propečený než vyjmete dýni z trouby.
  • Udělejte si lahodnou plněnou žaludovou dýni na večírek nebo speciální jídlo, abyste zapůsobili na své přátele.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Zkoumání různých odrůd squashe

 1. 1 Vyber máslová dýně na jídlo, které bude krémové a sladké. Butternut squash má béžovou barvu a vypadá jako zvon. Pokud máte rádi sladké a ořechové příchutě, je to pro vás squash! Kůži ořešákové dýně můžete sníst, pokud dostatečně změkne, když ji opékáte, nebo ji můžete odříznout a užít si vnitřní maso.
  • Dýně z ořešáku má uvnitř zrnka, která bude potřeba před pečením vydlabat. Semena můžete odhodit, nebo můžete pečeně a osolte je, aby chutnaly.
  • Butternut squash má mnoho vitaminu C, vitaminu E, vitaminu B-6 a draslíku.
 2. 2 Vybrat špagetová dýně pro skvělou alternativu k těstovinám plným sacharidů. Špagetová tykev má opravdu jemnou, jemnou chuť. Je to skvělý prostředek pro další přísady, jako je marinarová omáčka a masové koule ! Poté, co je upraženo, vidličkou rozetřete vnitřek tak, aby připomínal prameny těstovin.
  • Špagetová tykev má relativně málo kalorií a je bohatá na vitamíny A a C. Je také opravdu bohatá na vlákninu, takže je skvělým pravidelným doplňkem vaší stravy.
  • Špagetová dýně je skvělá i samotná nebo promíchaná s trochou másla, soli a pepře.
 3. 3 Vyberte a dýně pro zdravé, jemné doplnění vašeho jídla. Dýni můžete jíst samotnou, jakmile je upražená, ale častěji se přidává do jiných receptů, jako např polévky , chodidla , a dokonce i dýně plněné raviolis. Odstraňte semena a vazy zevnitř, ale nevyhazujte je! Můžeš opéct je užívat si později.
  • Přeskočte na pojídání kůže dýně. Ačkoli vám to neublíží, obvykle potřebuje mnohem více času v troubě, aby dostatečně změklo pokožku.
  • Dýně může snížit riziko katarakty, protože obsahuje lutein a vitamín A.
 4. 4 Použijte dýně žaludu vytvořit přírodní misku na další skvělé přísady. Pokud máte rádi sladší zeleninu, je žaludová dýně dobrou volbou. Je to na menší straně, což z něj dělá skvělou squash na polovinu a plnění s jinými přísadami, jako je chorizo , jablka nakrájená na kostičky a karamelizovaná cibule .
  • Slupka žaludové dýně je jedlá a je plná vlákniny.
 5. 5 Rozhodněte se pro a delikátní squash na sladké a krémové jídlo. Delicata má tvar okurky a její exteriér je opálený s dlouhými zelenými pruhy. Chutná velmi podobně jako sladké brambory smíchané s kukuřicí. Je to skvělá squash na pečení a věci s dalšími lahodnými přísadami.
  • Delicata squash se také někdy nazývá arašídová nebo česká squash a některé z těchto jmen můžete vidět ve svém obchodě s potravinami.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Poté, co dýni opečete, ji můžete samozřejmě sníst i samotnou. Můžete ale také nabrat vařenou dužinu a použít ji na výrobu polévek, rozmačkat ji jako náhradu za bramborovou kaši nebo přidat do spousty dalších chutných pokrmů!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Kuchyňský nůž
 • Prkénko
 • Pečící papír
 • Vidlička
 • Rukavice do trouby
 • Papírové ručníky
 • Hliníková fólie

Populární Problémy

Zmatený? Tady je přesně to, jak sledovat novou živou akci Mulan na Disney Plus právě teď.

Zde je návod, jak streamovat tributní koncert Merle Haggard společnosti A & E „Salute to a Country Legend“ online bez kabelu.

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas FA Cupu mezi Chelsea a Nottingham Forest, pokud jste ve Spojených státech.

Ovčí rouno je vlněné vlákno získané z vnějšího povlaku ovcí. Rouno roste ve sponách, což jsou shluky vláken, a je tvořeno vláknitými bílkovinami. Rouno je odstraněno procesem zvaným stříhání, během ...

Sezóna EPL 2019-20 začíná v pátek, protože Liverpool se utká s Norwich City. Zde je návod, jak sledovat zápas online v USA nebo Kanadě.