Jak vidět přímo

Nezískáváte přímé škrty, ve které jste doufali? Ať už používáte ruční pilu, stolní pilu nebo kotoučovou pilu, přímé řezy jsou zásadní pro úspěch stavebního projektu. Existují různé způsoby, jak můžete udržovat rovný řez s každým jiným kusem vybavení. Místo toho, abyste to hleděli očima a dělali křivé řezy, měli byste nastavit správné podmínky, provést měření, než začnete řezat, a pokaždé použít správné techniky k přímému řezání.

Metoda 1 ze 3: Pomocí ruční pily

 1. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 1

  1 Pracujte na pevném pracovním stole nebo stole. Ujistěte se, že je váš stůl bezpečný a nekroutí se. Pokud se při řezání dřeva pohybuje pracovní stůl, vaše řezy nebudou rovné. Ujistěte se, že jsou všechny nohy rovné a že deska stolu je rovná.
 2. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 2

  2 Zajistěte kus dřeva ke stolu. Pomocí svorek držte dřevo, které chcete řezat, na pracovní stůl. Svorky drží dřevo na místě a zabraňují jeho pohybu, když jste viděli.
 3. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 3

  3 Nakreslete čáru, kterou chcete oříznout. Použijte rovnou hranu z měřítka nebo trojúhelníku, která vám pomůže nakreslit čáru, která určí, kde chcete řezat. Vedení čáry vám pomůže při přímém řezání.
  • Rovnou stranu pily můžete také použít k nakreslení přímky.


 4. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 4

  4 Upněte rovnou desku na dřevo. Použijte kus dřeva nebo překližky s rovnou hranou a položte ho na kus dřeva, který chcete řezat. Upněte desku tak, aby se hrana dřeva zarovnala s čárou, kterou jste nakreslili. Někdy se tomu říká přípravek.
 5. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 5

  5 Položte pilový kotouč na strunu pod úhlem 45 stupňů. Uchopte rukojeť pily a ukazovák držte na boku pily, abyste nad ním měli větší kontrolu. Vaše zápěstí, loket a rameno by měly být zarovnány s čepelí. Držte se volnou rukou a udržujte ji mimo pilu. Umístěte pilu na strunu a ujistěte se, že je váš přípravek proti straně pily.
 6. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 6

  6 Udělejte s pilou dva zdvihy nahoru. Řez začněte dvěma nebo třemi tahy nahoru, dokud pila nezačne řezat do dřeva. V tomto místě zkontrolujte, zda nedošlo k prasknutí nebo prasknutí.
 7. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 7

  7 Pílou pracujte tam a zpět, abyste řezali dřevo. Pokračujte v pohybu rukou dopředu a dozadu plnými tahy a řezte podél linie, kterou jste vytvořili. Pokud provádíte příčný řez nebo řez proti vláknu, řezejte dřevo pod úhlem 45 stupňů. Pokud provádíte trhání nebo řezání zrnem, držte pilu místo toho pod úhlem 60 stupňů.
 8. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 8

  8 Ke konci střihu zkraťte tahy. Když se blížíte na konec řady, zkraťte tahy zhruba do poloviny. Tím se zabrání odštěpení nebo prasknutí ke konci řezu.
 9. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 9

  9 Použijte pokosový box. Pokosová skříňka je nástroj, který můžete zakoupit online nebo v železářství. Pokosová skříň je vyrobena z ruční pily a krabice, která má různě zalomené štěrbiny. Než začnete řezat, upněte svůj kus dřeva na pokosovou skříňku. Poté vložte pilu mezi štěrbiny a pomocí krabice udržujte řezy rovné.
  • Většina pokosových boxů bude mít štěrbiny, které jsou v různých úhlech v případě, že potřebujete řezat dřevo pod úhlem.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Řezání rovně se stolní pilou

 1. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 10

  1 Proveďte přímku tam, kde chcete provést řez. Kreslení čáry tužkou nebo perem před řezáním vám poskytne vizuální nápovědu, zda stříháte rovně. Nakreslete čáru pomocí rovné hrany z trojúhelníku nebo měřítka.
 2. Obrázek s názvem Saw Straight Step 11

  2 Použijte péřovou desku. Pírko můžete zakoupit online nebo v železářství. Peřové desky se používají na opačné straně plotu vaší stolní pily. Upněte svou péřovou desku na místo a proveďte rovné řezy.
  • Peří desky mají řadu dřevěných „prstů“, které pomáhají zabránit zpětnému rázu od vaší stolní pily.
 3. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 12

  3 Zarovnejte rukojeť pokosového měřidla. Pokosový měřič probíhá kolmo na pilový kotouč a musí být v přesném úhlu 90 stupňů, aby byly vaše řezy rovné. Podržte rýsovací trojúhelník proti pokosovému měřidlu a ujistěte se, že pilový list spočívá na druhém okraji trojúhelníku. Pokud nesvítí dokonale, uvolněte rukojeť pokosového měřidla a seřiďte jej, dokud trojúhelník nebude sedět v dokonalém 90stupňovém úhlu.
 4. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 13

  4 Zarovnejte desku s plotem. Upravte plot tak, aby se čepel zarovnala tam, kde chcete prkénko oříznout. Pokud si všimnete, že deska neleží na plotě, je deska pravděpodobně ohnutá nebo pokřivená. Jakmile je plot ve správné poloze, utáhněte plot a připravte se na řezání desky.
 5. Obrázek s názvem Saw Straight Step 14

  5 Upněte svou péřovou desku na opačné straně plotu. Kousek dřeva, který chcete řezat, položte k plotu. Poté zatlačte péřovou desku na druhou stranu dřeva a upněte ji na místo. Nyní budete mít vodítko na obou stranách dřeva, když ho podáváte do pily.
 6. Obrázek s názvem Saw Straight Step 15

  6 Zasuňte desku do čepele pomalu . Pomocí tlačné páčky pomalu tlačte desku přes stolní pilu. Pokud vše nastavíte správně, měl by být kus dřeva nařezán dokonale rovně na linii, kterou jste dříve nakreslili. Dvakrát zkontrolujte dřevo, abyste zjistili, zda pila provedla přímý řez.
 7. Obrázek s názvem Saw Straight Step 16

  7 Nastavte odkládací stůl. Pokud řezáte delší desky, budou potřebovat další podporu, pokud váš stůl není dostatečně dlouhý. Vlastní odkládací stůl si můžete vytvořit upnutím dvou desek o rozměrech 2 x 4 palce (5,08 x 10,16 cm) o délce 8 stop (2,43 m) na každou stranu pily tak, aby visely několik stop přes okraj stolu. Změřte vzdálenost mezi deskami a upněte pod ně kus překližky, kde visí ze stolu. Tím prodloužíte délku stolní pily a umožníte rovnější řezy na delších deskách. reklama

Metoda 3 ze 3: Vytvoření vodítka pro kotoučovou pilu

 1. Obrázek s názvem Saw Straight Step 17

  1 Získejte 8,4 metru dlouhé (2,43 m) 1 x 4 palce (2,54 x 10,16 cm) dřevěné prkno. Můžete si koupit dřevěné prkno v železářství nebo můžete pokácet stávající kus dřeva. Budete se chtít ujistit, že hrana prkna je co nejrovnější, protože to bude diktovat přímost vašich řezů.
  • Použijte úroveň, abyste se ujistili, že prkno dřeva je rovné.
 2. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 18

  2 Srovnejte prkno dřeva s 8,4 metru dlouhým (2,43 m) pruhem překližky. Překližka by měla mít šířku alespoň 2 stopy (60,96 cm). Držte dřevěné prkno tak, aby bylo palec a půl (3,81 cm) od jednoho okraje překližky. Zarovnejte spodní a horní hrany tak, aby prkno dřeva leželo v jedné rovině s překližkou.
 3. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 19

  3 Prkno dřeva přibijte nebo přišroubujte do překližky. Připevněte 1 x 4 palce (2,54 x 10,16 cm) dřevěné prkno zašroubováním šroubů do horní části prkna a do překližky. Umístěte každý ze šroubů asi 30,48 cm od sebe tak, aby byla dřevěná prkna 1 x 4 palce (2,54 x 10,16 cm) pevně zajištěna.
 4. Obrázek s názvem Saw Straight Step 20

  4 Srovnejte kotoučovou pilu s prknem. Položte bok boty kotoučové pily přímo na prkno dřeva. Ujistěte se, že bota a prkno běží v jedné rovině.
 5. Obrázek s názvem Saw Straight Krok 21

  5 Odřízněte přebytečnou překližku. Stiskněte spoušť na kotoučové pile a použijte prkno dřeva, které vás provede, když jste pomalu viděli celou překližku. Odříznutím přebytečné překližky dosáhnete toho, že překližka na vodítku pily bude mít stejnou šířku jako bota vaší kotoučové pily. Jakmile odříznete přebytek, je váš vodicí pila dokončena.
  • Překližka bude mít nyní stejnou šířku jako bota vaší kotoučové pily.
 6. Obrázek s názvem Saw Straight Step 22

  6 Nakreslete čáru na kus dřeva, který chcete řezat. Tužkou a pravítkem nakreslete čáru, kterou chcete oříznout.
 7. Obrázek s názvem Saw Straight Step 23

  7 Vyrovnejte čáru a okraj vodítka pily. Umístěte vodítko pily na dřevo tak, aby prkno dřeva na vodítku směřovalo nahoru. Zarovnejte okraj vodítka pily s čárou, kterou jste právě vytvořili. Jakmile je nakreslená čára zarovnána s hranou vodítka, upněte ji na kus dřeva, který chcete řezat.
 8. Obrázek s názvem Saw Straight Step 24

  8 Umístěte kotoučovou pilu na vodítko pily. Vezměte kotoučovou pilu a položte ji na kus dřeva a přitlačte botu na prkno na vodítku pily. Prkno dřeva povede vaši kotoučovou pilu při řezání.
 9. Obrázek s názvem Saw Straight Step 25

  9 Stiskněte spoušť a pomalu řezejte kus dřeva. Zatlačte kotoučovou pilu dopředu. Při řezání kusu dřeva bude čepel vedena prknem dřeva připevněným k překližce. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Ruční pila
 • Stolní pila
 • Kotoučová pila
 • Tužka
 • Yardstick nebo trojúhelník
 • Svorky
 • Překližka
 • Dřevěná prkna
 • Hřebíky nebo šrouby
 • Kladivo nebo šroubovák

Tipy

 • Pro přímé čáry vždy používejte ostrý pilový kotouč.
 • Při používání pily noste vhodné ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, respirátor a brýle.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Semeno WCWS č. 1 Oklahoma ve čtvrtek ovládne Alabamu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Novak Djokovic je hlavní hvězdou losování dvouhry mužů na US Open 2020, zatímco Dominic Thiem vede spodní polovinu. Stefanos Tsitsipas, Daniil Medvedev a Alexander Zverev doufají, že napadnou 2 nejlepší semena na NY Slam.

Podívejte se na žebříček ATP a WTA v týdnu od 23. srpna, který vedou Novak Djokovic a Ashleigh Barty. Zatímco Djokovič začíná svůj 335. týden jako světová jednička, pro Bartyho je to 90. takový týden.

Jak namotat cívku. Díky šicímu stroji jsou projekty šití rychlejší a jednodušší, ale nejprve musíte vědět, jak navíjet cívku. Cívka pomáhá vašemu šicímu stroji vytvořit steh dodáním nitě do jehly. Jakmile budete ...

Jak hrát Triball. Triball je zábavná variace na standardní volejbalovou formuli, která zahrnuje 3 týmy a 3 sítě. Každá hra trvá přibližně 15 minut, což z ní činí rychlou změnu klasické hry, kterou lze hrát na písku nebo trávě. Li...