Jak bodovat ve volejbalu

Volejbal je rychlý a vzrušující týmový sport, který si užívá po celém světě. Vítězství ve volejbalové hře vyžaduje získání bodů a získání bodů vyžaduje zvládnutí základních ofenzivních a obranných schopností a zároveň spolupráci se svým týmem. Začleňte tyto techniky a strategie do svého pravidelného tréninku, aby vaše hra postoupila o stupeň výš a přinesla teplo do soutěže na hřišti.

Metoda 1 ze 3: Naučit se pravidla bodování

 1. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale Krok 1

  1 Seznamte se s bodováním rally. Původně pravidla volejbalu uváděla, že bod může získat pouze podávající tým. Toto ustanovení bylo od té doby aktualizováno - nyní může kterýkoli tým dát gól, bez ohledu na to, který tým podával míč. Moderní forma vedení volejbalu je známá jako „bodování rally“.
  • Vždy hledejte příležitost ke skórování, ať už váš tým podává nebo přijímá.
  • Rally scoring udržuje hry v rychlém tempu, konkurenceschopné a férové.


 2. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale Krok 2

  2 Vědět, kdo může legálně skórovat během hry. Během volejbalového zápasu existují pravidla o tom, kteří hráči smějí kontaktovat míč a kdy. Hráči v první řadě jsou zodpovědní za zakládání a odstraňování útoků, zatímco hráči v zadní řadě mají obecně zakázáno zasáhnout míč. V situacích, kdy hráč ze zadní řady vyskočí zpoza útočné čáry, však může být stávka považována za legální.
  • Hráči v zadní řadě nemohou útočit zpředu z útočné čáry.
  • Je povoleno, aby hráči v první řadě dosáhli přes síť, aby vytvořili blok, ale až poté, co se soupeřův tým 3krát dotkne míče.
 3. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale Krok 3

  3 Buďte prvním týmem, který získá 25 bodů. V dnešní době se ligové volejbalové zápasy téměř vždy hrají na 25 bodů. Vítězný tým však musí být na konci hry o minimálně 2 body napřed. Pokud ani jeden tým do dosažení 25 bodů nemá 2bodový náskok, hra bude pokračovat, dokud jeden z nich nedosáhne rozhodujícího vítězství.
  • V profesionálním volejbalu neexistuje žádný bodový limit, což znamená, že teoreticky může pokračovat donekonečna, pokud se ani jednomu týmu nepodaří zajistit 2bodovou výhodu.
  • 25 bodů může znít jako hodně, ale mezi rychlými výsledky a chybami může být soutěžní hra bleskově ukončena.
 4. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale Krok 4

  4 Vyhrajte to nejlepší z 5 her, abyste se mohli zápasu zúčastnit. Volejbalové zápasy se hrají systémem více her, podobně jako sporty jako tenis. První tým, který vyhraje 3 hry, je prohlášen za vítěze. Díky tomu je hra vzrušující a nepředvídatelná, protože soupeřící týmy mohou obchodovat s vítězstvími až do konce.
  • Poslední hra v sérii se někdy hraje spíše na 15 bodů než na tradičních 25.
  • Zůstaň soustředěný. I když jste vyhráli první 2 zápasy, je stále možné, že se tým soupeře shromáždí a zneškodní vaši výhodu, pokud začnete hrát nedbale.
 5. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale Krok 5

  5 Vyhněte se vzdání bodů za chybu. Čistý zásah není jediným způsobem, jak ve volejbale skórovat. Bod bude také udělen nebo odečten vždy, když se vy nebo soupeřící tým dopustíte technické chyby. Trestné fauly ve volejbale zahrnují:
  • Chyba při podání.
  • Navázání kontaktu s míčem více než 3krát, než jej úspěšně dostanete přes síť.
  • Vyrazení míče mimo hrací plochu, aniž by se ho hráč z opačného týmu nejprve dotkl.
  • Pokus zablokovat zásah z opačné strany sítě.
  • Dotýkání se sítě, když je míč ve hře.
 6. Obrázek s názvem Skóre ve volejbalu Krok 6

  6 Pomocí bodové tabulky můžete sledovat body. Během soutěžní hry bude za bodování obvykle odpovědný rozhodčí nebo rozhodčí. Pokud hrajete pro zábavu, můžete si vytisknout oficiální výsledkovou listinu z internetu nebo si vytvořit vlastní jednoduchou verzi, aby vše bylo jednoduché. Napište jména obou týmů na začátek a udělejte zářez, kdykoli jeden tým skóruje.
  • Zajistěte, aby bodovací list, který používáte, poskytoval mezery pro seznam dalších důležitých podrobností, jako jsou jména hráčů, čísla, objednávky na střídání a střídání.
  • U ligových zápasů můžete také uvést čas, datum a místo zápasu.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Nastavení skóre

 1. Obrázek s názvem Skóre ve volejbalu Krok 7

  1 Získejte body uzemněním míče na soupeřově straně sítě. Pokaždé, když se vám podaří odpálit míč na zem, nebo pokud jej soupeř neudrží ve vzduchu nebo jej nevrátí, váš tým získá jeden bod. Je důležité, aby míč spadal do zákonných hranic. V opačném případě bude brána v úvahu a bod bude odmítnut nebo dokonce vyloučen jako chyba.
  • Klíčem k vítězství je umístění a koordinace vašeho týmu tak, abyste měli co největší šanci na skórování, aniž byste nechali volná místa, abyste mohli bodovat sami.
  • Zkušený rozhodčí s dobrým okem může být nápomocen při rozhodování kontroverzních her.
 2. Obrázek s názvem Skóre ve volejbalu, krok 8

  2 Zdokonalte své podávání. Během úvodní hry zápasu podávající hráč pošle míč plující po síti a vyzve soupeřovo družstvo k návratu. Dobře umístěné podání může znamenat okamžitý bod pro ofenzivní tým. I když se úspěšně brání, dává obsluhujícímu týmu více času na přípravu na další hru v rally.
  • Bod získaný při podání (ať už je výsledkem čistého úderu nebo selhání přijímajícího týmu udržet míč ve hře) se označuje jako ‚eso '.
  • Podání přes ruku se obtížněji strhává, ale také se hůře brání než podání pod rukou.
  • Dávejte pozor, abyste při podání nepřekročili koncovou čáru kurtu, jinak by to mohlo být prohlášeno za chybu.
 3. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale, krok 9

  3 Zlepšete své schopnosti procházet. Strategická přihrávka umožňuje vašemu týmu dostat míč do lepší pozice pro návrat nebo pokus o úder. Obecně je dobré dát finální držení míče hráči s nejsilnějšími ofenzivními schopnostmi, abyste maximalizovali svůj bodovací potenciál a udrželi soupeřův tým v patách.
  • Při přihrávání míče se vždy dotýkejte spíše masité části předloktí než rukou nebo zápěstí. V průběhu času může příliš velká síla způsobit napětí v malých kostech v těchto oblastech.
  • Pamatujte, že váš tým má pouze 3 šance na vrácení míče, který spadne na vaši stranu sítě, než bude rozhodnuto o chybě.
 4. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale Krok 10

  4 Procvičte si nastavení. Účelem nastavení je ovládat míč při přípravě na úder. Dovedné nastavení poskytuje útočníkům vašeho týmu jasnější úhel náběhu a umožňuje jim házet míč tak vysokou rychlostí, že je téměř nemožné se vrátit.
  • Koordinujte se svým týmem, aby byl odpalovač na svém místě a připraven zasáhnout, jakmile setbol dosáhne svého nejvyššího bodu nad sítí.
  • Sada je také někdy označována jako „režijní přihrávka“.
 5. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale Krok 11

  5 Rozvíjejte svou úderovou techniku. Jakmile setr nadzvedne míč, útočník se jej pokusí vystřelit přímo přes obranu soupeřova týmu. Jakmile se míč přiblíží, dřepněte si a skočte mu vstříc. Udeřte míč plochou dlaně tak, jak byste to dělali při podání přes prsty. Pokud váš úder nemohou vrátit, váš tým získá bod.
  • Pokuste se manévrovat s míčem co nejdále od obranných hráčů soupeřova týmu.
  • Ve většině her bude většina bodů, které váš tým získá, způsobena odblokovanými údery.
 6. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale Krok 12

  6 Vybudujte pevný blok, abyste nastavili skóre jako přijímající tým. Silný útok sám o sobě nevyhrává volejbalové hry. Vytvoření pevné obrany se svými spoluhráči je zásadní pro zabránění soupeřovu týmu ve skórování. Také je to nutí provádět zlomky vteřiny, pokud míč náhodou spadne na jejich stranu sítě, což může pomoci zpomalit útočný útok a dokonce vést k chybám ve prospěch vašeho týmu.
  • Podle většiny soutěžních pravidel bude za blokování zodpovědné trio hráčů nejblíže k přední části sítě.
  • Pokud zablokovaný míč spadne na vaši stranu sítě, váš tým bude mít stále 3 šance na jeho vrácení.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Práce jako tým

 1. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale, krok 13

  1 Věnujte velkou pozornost rotaci. Ve většině sportů určuje pozice hráče jejich umístění na hřišti nebo hřišti. Ve volejbale se však každý hráč před každým podáním pohybuje ve směru hodinových ručiček. Je důležité, abyste vy a vaši spoluhráči zůstali na špici probíhající rotace a stali se sebevědomými hráči ze všech možných pozic.
  • Vaše pozice v rotaci není stejná jako pozice vašeho hráče. Obranní hráči například zůstanou v obraně, dokud je rotace neposune na přední stranu hřiště.
  • Hraní mimo správnou rotaci vám může způsobit chybu nebo dokonce ztrátu bodu.
 2. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale Krok 14

  2 Drill team hraje neustále. Vyostření vlastní techniky vás zatím dostane jen. Abyste během soutěžní hry zvýšili svůj bodovací potenciál, bude nutné trénovat jako jednotka s celým vaším týmem. Nakonec je týmová práce důležitější, pokud jde o konzistentní bodování, než mít nejtvrdší úder nebo nejlepší blok.
  • Nezapomeňte do své praxe zahrnout útočné i obranné cvičení, abyste získali zkušenosti s hraním na obou stranách sítě.
  • Pokud je to možné, rozdělte se na menší týmy a postavte se rvačce, abyste simulovali soutěžní hru a posílili svou schopnost vyniknout v rychlých rallye.
 3. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale Krok 15

  3 Cvičte často. Pravidelné tréninky jsou klíčem k udržení a rozvoji vašich dovedností, a to jak jako individuální hráč, tak jako tým. Dobrý trenér vás udrží v těsném tréninkovém rozvrhu a bude hledat způsoby, jak z každého hráče dostat to nejlepší.
  • Týmy, které tvrdě trénují, hrají tvrdě. Zacházejte se svými tréninky stejně vážně jako s mistrovskou hrou.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik bodů je ve volejbalovém zápase? Donagan Top Answerer To se poněkud liší v závislosti na nastavení. Týmy obvykle hrají na 25 bodů, ale musí vyhrát alespoň o dva body, aby skóre mohlo být vyšší než 25. V některých případech mohou týmy hrát na 21 bodů, s nebo dokonce na 15. Každá liga si udělá vlastní bodování pravidla.
 • Otázka Proč jeden člen týmu nosí triko jiné barvy než zbytek týmu? Donagan Nejlepší odpověď Tento hráč se nazývá „libero“. Je veden do her pro obranné účely a neúčastní se útoků na soupeře. Hraje pouze v zadní řadě. Libero nosí jinou košili, protože pro něj platí jiná pravidla, a proto musí být jasně identifikován.
 • Otázka Jak mohu zaznamenat prohru ve volejbalu? Pokud se druhý tým neobjeví nebo nemá dostatek hráčů na hraní, pak váš tým prohrává.
 • Otázka Jak se získává bod? Emily Newtonová Většinou se body získávají tak, že míč dopadne na zem na straně hřiště druhého týmu. Mezi další způsoby, jak skórovat, patří druhý tým, který se dotýká sítě, váš soupeř zasáhne míč mimo hrací plochu nebo se dopustí double.
 • Otázka Jak získám body? Body se získávají tak, že míč dopadne na zem na straně hřiště druhého týmu. Mezi další způsoby, jak skórovat, patří druhý tým, který se dotýká sítě, váš soupeř zasáhne míč mimo hrací plochu nebo se dopustí double.
 • Otázka Jsem docela dobrý, ale můj příklep není dost silný. Někdy je můj podpaží pokřivený a trefuje se špatně, takže ani nejde dopředu. Můj normální zásah není dost silný. Jsem ale velmi svalnatý. V čem by mohl být problém? Jak mohu zlepšit své podtržení? Kontaktní bod vaší ruky může být nesprávný. Sklopte ruku v pěst s palcem stranou. Nyní vidíte, že vaše složené prsty a vaše masitá část ruky jsou na přibližně stejné úrovni, pokud necháte zápěstí uzamčené. (někteří lidé právě trefili míč ze zápěstí, protože je také na úrovni). Krok vpřed levou nohou, švihněte celou pravou paží se zajištěným zápěstím a dotkněte se míče na určitém místě, na míči, který jste si vybrali. Nyní pokračujte. Celé by to mělo skončit téměř tanečním tahem, přičemž paže sleduje směr míče. YouTube to. Použijte akci zastavení a uvidíte ji v akci. Je mi 67 let a jsem konzistentním střelcem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Požádejte svého trenéra o radu, jak se zlepšit jako individuální hráč a jak lépe začlenit svou rostoucí sadu dovedností do dynamiky svého týmu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

V pátek má premiéru streamování „One Night in Miami“ od Reginy King. Zde je návod, jak to můžete sledovat online.

Podívejte se na dnešní epizodu seriálu '90 Day Fiancé: Happily Ever After' online, bez kabelu. Epizoda s názvem „Chycen v křížové palbě“ se koná ve 20 hodin. ET.

Francouzský cop je krásný a klasický účes. Ačkoli se jeho složitá vazba může zdát komplikovaná, vytvoření vlastního francouzského copu je jednoduchý proces. Tajemství spočívá v tom, že do každé sekce přidáte pramen vlasů, než jej zapletete. Jednou...

Video: Federer - Švýcarský maestro

Chcete sledovat živý přenos zápasů Tottenham Spurs ve Spojených státech? Její kompletní přehled vašich možností.

Video: Murray, Ferrer, Berdych a Tipsarevič se zabývají rychlými dotazy CNN