Jak podávat Foie Gras

Foie gras je francouzština pro „tučná játra“ a normálně označuje játra kachny nebo husy. Podávat toto jídlo poprvé se může zdát zastrašující, ale tento proces je ve skutečnosti docela jednoduchý. Jediné, co musíte udělat, je dát foie gras na správnou teplotu a nakrájet ho na malé plátky. Foie gras lze jíst tak, jak je, abyste zažili jeho plnou, bohatou chuť. Může být také spárován s řadou sladkých nebo koláčových doprovodů, aby bylo vaše jídlo ještě barevnější.Ingredience

 • Předvařené foie gras
 • Lehce opečený chléb (volitelně)
 • Sušené ovoce, ovocné konzervy nebo ovocná omáčka (volitelně)
 • Dezertní víno (volitelně)

Část 1 ze 3: Zahřívání syrové foie gras

 1. Obrázek s názvem Podávejte Foie Gras Krok 1

  1 Vyberte si předvařené foie gras, abyste se vyhnuli vaření. Předvařené foie gras se často prodává v plechovkách nebo plechovkách. Vyhledejte slovo „cuit“, což je francouzština pro vařené. Můžete také vidět játra „mi-cuit“, která byla částečně uvařena pomalým pytláctvím. Tento druh foie gras je také připraven k okamžitému jídlu a díky delší době vaření má jemnější chuť.
  • Mi-cuit foie gras lze skladovat asi 3 měsíce. Cuit foie gras může na vaší polici vydržet roky.
  • Syrové foie gras je „cru“. Jelikož je čerstvý, vydrží ve vaší lednici jen pár dní. Podává se teplý.
 2. 2 Na sporáku rozehřejte pánev na středním plameni. Na pánev nemusíte přidávat máslo ani olej na vaření. Jednoduše zapněte oheň a nechte pánev zahřát asi 5 minut. Rozpalte pánev na co nejvyšší teplotu, aby hned spálila játra. Chcete -li to vyzkoušet, vložte do pánve několik kapek vody. Pokud se ihned vypaří, měla by být vaše pánev připravena k použití.
  • Foie gras, zejména kachní odrůda, je velmi tučná. Tuk v másle a oleji může chuť ještě bohatší než obvykle.
  • Chcete -li zkusit použít olej, nalijte do pánve před zahřátím asi 1 lžičku (4,9 ml) olivového nebo řepkového oleje.
 3. 3 Foie gras vařte asi 30 sekund na obou stranách. Díky vysokému obsahu tuku vaří foie gras rychle. Umístěte jej na pánev a nehýbejte s ním. Po uplynutí 30 sekund zvedněte játra špachtlí. Pokud je hotový, bude mít hlubokou, hnědou barvu. Překlopte a stejným způsobem uvařte i druhou stranu.
  • Pokud máte velký kus foie gras, zkuste ho nejprve nakrájet, aby se úplně uvařil.
  • Čištění surové foie gras není zásadní. Foie gras má spoustu strunných nervů, ale během procesu vaření tají. Pokud se chcete ujistit, že jsou pryč, před krájením je ručně stáhněte.
  • Ponechání foie gras v pánvi příliš dlouho způsobí, že se zmenší a bude vypadat mastně.
 4. 4 Foie gras odpočívejte 1 minutu na papírovém ručníku. Na talíř na pult položte papírový ručník. Nechte odtékat veškerý kapající tuk a šťávu. Asi po minutě by mělo být centrum jater měkké. Poté si ji můžete vychutnat s chlebem nebo jiným doprovodem. reklama

Část 2 ze 3: Krájení a plátování foie gras

 1. Obrázek s názvem Podávejte Foie Gras Krok 5

  1 Před podáváním foie gras vychladněte v chladničce. Nízké teploty pomáhají zachovat tvar foie gras. Vyjměte jej z obalu a vložte jej do zakryté skleněné nebo porcelánové misky. Foie gras byste měli dát do chladničky na 2 až 5 minut, aby se mírně ochladilo, pokud nejíte paštiku. Tím zabráníte tomu, aby se foie gras při krájení rozpadalo.
  • Pro paté nechte játra v nádobě nebo v zakryté misce na pultu, dokud nedosáhne pokojové teploty.
  • Většina lidí považuje chuť horké foie gras za zdrcující, takže její ochlazení může zlepšit její chuť. Pokud se však příliš ochladí, můžete ztratit část chuti a textury.
 2. 2 Zahřejte nůž bez zubů pod tekoucí vodou. Kvůli vysokému obsahu tuku se foie gras může rozpadnout, když ji nakrájíte. Vroubkované čepele roztrhnou maso, proto zvolte hladkou čepel. Zapněte ve dřezu kohoutek horké vody, aby byl nůž při krájení masa zahřátý a čistý.
  • Po každém plátku byste měli čepel zahřát a vyčistit. Pokaždé čepel osušte ručníkem.
 3. 3 Nakrájejte foie gras na 1/2 v (1,3 cm) kouscích. Foie gras se normálně konzumuje ve velkých kusech. Pokud chcete, můžete nakrájet větší plátky. Menší řezy obvykle způsobují, že budete chtít víc, protože nedostanete adekvátní chuť komplexní chuti jater.
  • Pro dosažení nejlepších výsledků nakrájejte foie gras, když je chlazené nebo při pokojové teplotě.
  • Průměrná porce je 48 až 71 g, když se podává jako předkrm, nebo 99 až 150 g 3,5 až 5,3 oz, když se připravuje jako hlavní chod.
  • Pamatujte, že je třeba krájet pouze „torchon“ foie gras, který má tvar kulatiny nebo bochníku. „Terrine“ foie gras se dodává předvařená v terinové formě a měla by se podávat přímo v terině.
 4. 4 Po krájení foie gras talíř. Pokud jste si nekoupili plechovku paté, foie gras nemusíte rozbíjet nožem. Plátky jednoduše seberte a položte na požadovaný způsob podávání, například na talíř nebo kousek chleba. Jezte játra tak, jak jsou, nebo podávejte s doprovodem, který doplňuje jeho chuť.
  • Foie gras paté je měkké a kašovité, takže na něj budete muset použít nůž na máslo, jako byste ho natírali máslem, hummusem nebo podobnou polevou.
  • Například můžete foie gras položit na talíř s jablky, cibulovou marmeládou nebo jinou komponentou. Případně položte foie gras na kousek chleba.
  • Užijte si foie gras kousáním do něj nebo odlamováním kousků vidličkou nebo lžící. Ať už ho podáváte s doprovodem nebo ne, nechte ho rozpustit v ústech.
  reklama

Část 3 ze 3: Vytváření doprovodů pro Foie Gras

 1. Obrázek s názvem Podávejte Foie Gras Krok 9

  1 Podávejte foie gras jako předkrm, abyste si užili jeho plnou chuť. V závislosti na tom, kdy se rozhodnete podávat játra, se může změnit způsob, jakým je podáváte. Obvykle se podává samostatně nebo jako obyčejný předkrm. Je to proto, že chuť foie gras se může ztratit, když je pohřbena za jinými potravinami. Podávejte brzy na jídle, abyste si mohli hutnější chuť vychutnat ještě dokonaleji.
  • Foie gras lze snadno servírovat na kus chleba jako předkrm. Pokud je přidáte do jídla, můžete přidat ovoce a omáčky.
  • Pokud podáváte husí i kachní foie gras, začněte husou. Plnější chuť kachních jater může přemoci krémovou, jemnou chuť husích jater.
 2. 2 Podávejte foie gras s chlebem, aby z něj bylo jednoduché občerstvení. Nejlepší variantou je obyčejný kousek hnědého nebo bílého chleba. Nepotřebujete ozdobný chléb s různými zrny nebo exotickým kořením, ale malé množství sladkosti, jako je med, foie gras nepřekoná. Odřízněte krajíc chleba přibližně stejné velikosti jako plátek foie grey. Položte foie gras na chléb a užijte si to rukama.
  • K foie gras se běžně používá venkovský chléb, ale oblíbenou volbou se stal i kváskový chléb.
  • Foie gras můžete také spárovat s brioškou nebo ovocným chlebem. Sladké ovoce, jako jsou fíky a meruňky, doplňuje bohatou chuť jater.
  • Zvažte lehké opékání chleba, které použijete jako teplou a pevnou oporu pro foie gras.
 3. 3 Pro lepší chuť spárujte foie gras s kyselým ovocem. Různé ovoce, včetně zelených jablek, jahod a třešní, lze podávat v plátcích spolu s foie gras. Zkuste na kousek chleba namazat ovocné konzervy nebo foie gras na talíři polijte ovocnou omáčkou. Koláčové a kyselé ovoce protíná sladkou, bohatou chuť foie gras a vytváří vyvážené jídlo, které zasahuje do řady chutí.
  • Sladké a kyselé položky patří mezi nejlepší možnosti. Vyzkoušejte brusinkové želé, citrusovou omáčku nebo inspirované Asií čatní .
  • Sušené ovoce jako fíky a sušené švestky dobře fungují s foie gras. Funguje také peckové ovoce, jako jsou broskve, švestky, nektarinky a višně.
  • Další možností je připravit kyselou omáčku, jako je cibulová marmeláda nebo omáčka ze zeleného jablka smíchaná s balzamikovým octem. Zvažte také omáčky na bázi alkoholu, jako je karamel smíchaný s koňakem nebo sherry.
 4. 4 Pokud zahrnete salát, použijte lehké množství dresinku. Saláty ve spojení s foie gras vytvářejí lehké přílohy, ale musíte si dávat pozor na to, kolik dresinku použijete. Vložte salát do mísy a poté na něj nalijte šetřící množství zálivky. Salát promíchejte, dokud nebude lehce obalený, podle potřeby přidejte další a poté na něj přidejte plátky foie gras.
  • Balzamikový vinaigretový dresink je skvělou volbou, protože má sladkou, kyselou chuť, která dobře kontrastuje s játry. Pokud však chcete, můžete použít jiné obvazy.
  • Můžete si vyrobit vlastní obvaz smícháním 1 polévkové lžíce (15 ml) balzamikového octa s 2 polévkovými lžícemi (30 ml) olivového oleje. Dávejte pozor, abyste nepoužívali příliš mnoho oleje, protože tuk v něm může ztučnit játra.
 5. 5 Doprovázejte foie gras se sladkým vínem. Víno je další způsob, jak smíchat sladké chutě s bohatou, těžkou chutí jater. Jako dobré francouzské jídlo se foie gras hodí ke sklenici Sauternes. Vyzkoušejte také sladká vína z oblastí Alsaska nebo údolí Loiry ve Francii. Německé rizlingy jsou další sladkou volbou, která dokáže z foie gras vytěžit maximum.
  • Nejste omezeni pouze na tato vína. Mezi další možnosti patří Jurançon, Monbazillac, Bergerac a Gewurztraminer. Můžete dokonce chtít vyzkoušet játra vedle portského vína.
  • Šampaňské nebylo tradičně spárováno s foie gras, ale stalo se populární volbou. Použijte suché šampaňské, aby nedošlo k zahlcení vašich chuťových pohárků přílišnou sladkostí.
  • Zeptejte se hostů na názory. Někteří lidé mohou říci, že víno odvádí pozornost od chuti foie gras a vzdává se ho.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Který ovocný chléb mohu podávat s foie gras? Helene fuchsová Cokoli se sušenými fíky, sušenými meruňkami a/nebo sušenými švestkami je vždy považováno za sázku na jistotu. Jakékoli sušené ovoce, které chutná velmi bohatě a sladce jen s náznakem kyselosti, bude dobře fungovat s foie gras.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Přebytečnou foie gras skladujte zmrazením vcelku. Zabalte ho do fólie, poté do plastu a poté vložte do uzavíratelného sáčku nebo nádoby do mrazničky.
 • Při krájení foie gras udržujte svůj nůž čistý a v teple. Tím zajistíte, že maso krájí čistě.
 • Husí foie gras má krémovější, jemnější chuť než kachní foie gras.
 • Kachní foie gras je běžnější než husí foie gras. Ve skutečnosti v některých oblastech, včetně Spojených států, možná nenajdete husí foie gras.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Ostrý nůž bez zubů
 • Talíře
 • Vidlička nebo lžíce
 • Lednička

Populární Problémy

Do očí bijící hloupost 20násobného šampiona Rafaela Nadala vyvolala šílenství sociálních médií.5 nejžhavějších žen ve sportuZde je návod, jak si objednat UFC 244 PPV, který představuje jeden z nejočekávanějších bojů roku-titul „BMF“ mezi Nate Diazem a Jorge Masvidalem.

Háčkování pravděpodobně považujete za relaxační aktivitu, takže byste mohli být překvapeni, když vám to po nějaké době začne být nepříjemné. Koneckonců, háčkování využívá opakující se pohyby, které mohou namáhat vaše zápěstí. Pokud chcete umět ...Konference USA proti nepřátelům UTEP a FIU se střetne ve čtvrtek. Takto můžete hru sledovat.Bambusové podlahy jsou známé svou ekologičností, trvanlivostí a odolností proti vlhkosti a hmyzu. A přestože bojují ve stresu, náležitá péče o bambusové podlahy jim umožní vypadat skvěle i déle. S...