Jak střílet basketbal

Vědět, jak správně střílet basketbal, je nejdůležitější dovednost, kterou musíte zvládnout, abyste mohli hrát hru. V jádru je basketbal jednoduchá hra. Musíte být schopni dát míč do obruče. Jak basketbal postupuje na nejvyšších úrovních, je stále důležitější mít možnost střílet míč z velké vzdálenosti. Možná jste se nenarodili nadaní s neuvěřitelnou výškou, ale vaše schopnost střílet je něco, co můžete ovládat. Se správnou formou a návyky budete mít náskok před hrou!

Část 1 ze 4: Mít správný postoj

 1. Obrázek s názvem Shoot a Basketball Krok 1

  1 Nohy mějte od sebe dále než na šířku ramen, nejlépe blíže u sebe a mírně střídavě. Střeleckou nohu byste měli dát velmi mírně před svou nevystřelovací nohu. Vaše střelecká noha je noha na stejné straně jako vaše střelecká paže - pokud jste pravák, bude to vaše pravá noha. Vaše nohy by měly být otočeny o 10 až 45 stupňů směrem k vaší straně mimo ruku a vaše rameno, kyčle a loket by měly být zarovnány s košíkem.
 2. 2 Mírně pokrčte kolena. Uzamčení kolen vám usnadní vyvedení z rovnováhy. Pohodlně ohněte kolena, abyste mohli skákat, jakmile budete mít míč.
  • Při učení střeleckého umění mějte na paměti svůj postoj a začněte cvičit. Jakmile najdete postoj, který vám nejvíce vyhovuje, použijte jej pokaždé. Cílem je zvyknout si na postoj tak, abyste na to nemuseli myslet, než vaše nohy zaujmou správnou pozici, aby mohla létat skvělá střela.


 3. 3 Pokud potřebujete vystřelit delší ránu, otočte se více ve vzduchu a vyskočte dopředu, přičemž ramena držte dozadu. Vaše síla většinou pochází z vašeho tahu a vašich ramen je uvolněných. Vaše střela bude mnohem méně přesná a plynulá, pokud se pokusíte vrhnout míč dopředu pomocí síly v hrudníku a pažích. Procvičte si skákání od 0 do 90 stupňů bez míče, abyste si procvičili tah. Ujistěte se, že skáčete dopředu a že máte ramena vzadu a uvolněná. reklama

Část 2 ze 4: Správné držení míče

 1. 1 Ponořte míč dolů do pasu nebo stehna. Míč a vaše střelecké oko by měly tvořit přímku do koše.
 2. 2 Umístěte loket tak, aby byl v linii s ramenem, ne přímo pod míčem. Naučte se umístit míč na stejné místo pokaždé, když se připravíte k výstřelu. Když vám někdo podá míč, ponořte jej do pasu nebo stehna. Pokud chytíte odrazovou přihrávku nebo jinou nízkou přihrávku nebo střílíte z driblingu, nemusíte se ponořit, protože jste již v ponořovacím pohybu.
  • Pokud jste také praváci, držte levou ruku na straně na čáře a pravou rukou pevně držte zadní část míče. Střílejte pomocí ruky, kterou píšete. Vaše druhá ruka je jen pro průvodce. Pokud jste levák, udělejte opak.
 3. Obrázek s názvem Shoot a Basketball Krok 6

  3 Uchopte míč správně. Umístěte střeleckou ruku tak, aby vaše konečky prstů byly kolmé na švy v kouli. Tato ruka je zodpovědná za odpálení míče. Umístěte svou nevystřelovací ruku na stranu míče, aby sloužila jako vodítko pro výstřel. Když se chystáte střílet, vaše dlaň se může, ale nemusí dotýkat míče - míč můžete ovládat prsty a palcem.
  • Ponechte malý prostor mezi dlaní a míčem, aby se míč mohl snadno sjíždět z vašich prstů. Míč by měl sedět na podložkách prstů. Široce roztáhněte prsty, abyste měli větší kontrolu nad míčem.
  reklama

Část 3 ze 4: Pořízení výstřelu

 1. Obrázek s názvem Shoot a Basketball Krok 7

  1 Najděte cíl. Pokud chcete, aby míč mířil do sítě, musíte se podívat na síť. Pokud plánujete uložit míč mimo zadní desku, podívejte se na místo na zadní desce, které chcete zasáhnout. Vaše oči jsou neuvěřitelně důležitou součástí dobré střely v basketbalu. Jakmile uvolníte, můžete buď sledovat let míče (což je běžné u velkých střelců NBA), nebo se dál dívat na ráfek.
 2. 2 Narovnejte kolena a skočte. Pomocí nohou pomozte pohánět míč vyskočením nahoru, zatímco vaše střelecká ruka spustí míč a ramena se zakloní. Pohybujte nohama, trupem a pažemi koordinovaně k sobě a pořiďte snímek.
 3. 3 Při střelbě mírně vyskočte dopředu a ujistěte se, že jsou vaše ramena opřená a uvolněná. Vaše nohy by neměly přistávat ve stejné poloze, kde začaly, protože to způsobí velké napětí v krku a ramenou. Skákání vpřed také dodá vašemu míči více oblouku.
  • Při skoku se nenaklánějte dopředu. Pokud je vaše tělo vyrovnané, měli byste skákat přirozeným pohybem, způsobí to, že váš úder bude vyvážený a uvolní napětí.
 4. 4 Zatlačte míč vzhůru střeleckou rukou. Jakmile se vaše boky zvednou a začnete skákat, pohybujte míčem plynulým pohybem z ponoru do úrovně očí. Všechno by to měl být jeden plynulý pohyb. Vaše boky se zvedají, jak se lokty zvedají s míčem, a měli byste se otočit kdekoli od 20-90 stupňů směrem k vaší vypnuté ruce.
  • Nenechte míč jít za vaší hlavou nebo stranou. Střílejte jej plynulým pohybem vpřed. Vaše ruka, která nevystřeluje, slouží pouze k vedení míče a k jeho udržení v klidu, zatímco střelecká ruka vyvíjí sílu.
 5. 5 Uvolněte míč. Těsně předtím, než dosáhnete výšky skoku, uvolněte míč mířící rukou mířící na koš. Narovnejte loket a zatlačte zápěstí tak, aby se míč klenul, než aby se pohyboval směrem ke koši v přímém směru. Při vypouštění míče by se vaše vodicí ruka měla pohybovat tak, aby se lehce dotkla vaší střelecké paže těsně pod zápěstím.
  • Srolujte míč z konečků prstů směrem ke koši. Zda jste to správně natočili, poznáte podle pohledu na backspin; pokud se linie basketbalu točí symetricky, umístil jsi míč správně.
 6. 6 Dokončit. To je nesmírně důležitá součást střelby basketbalu. Pokud střílíte ze zápěstí, aniž byste postupovali střelou, nebude to tak přesné. Když je výstřel dokončen, vaše střelecká ruka bude připomínat tvar labutě; paže je elegantně klenutá směrem ke koši, s rukou volně nataženou dolů a prsty směřujícími k obruči. Tomu se říká následovat. reklama

Část 4 ze 4: Zdokonalování vaší techniky

 1. Obrázek s názvem Shoot a Basketball Krok 13

  1 Rozvíjet svalovou paměť. Basketbal je rychlá hra a nebudete mít čas přemýšlet o mechanice střelby, když běží hodiny a vaši protivníci se vám snaží ukrást míč. Je důležité trénovat střelbu co nejvíce, aby se střelba - od postoje a sevření po skok a uvolnění - cítila přirozeně.
  • Cvičte z mnoha úhlů. Střílejte ze všech stran koše a z různých vzdáleností, vždy stejným způsobem, ať už střílíte z 3bodové čáry nebo blíže ke koši. Měli byste se však více otáčet a skákat dál dopředu pro delší výstřel než kratší.
 2. 2 Trénujte trestné hody. Trestné hody nebo odpaly jsou prováděny z čáry volného hodu, která se nachází 4,6 m od koše. Je to pořádná vzdálenost na procvičování, a protože je umístěna před opěradlem za košem, míč se k vám obvykle odrazí a vy se za ním nebudete muset honit tak často.
 3. 3 Začněte používat zadní desku. Opěradlo může být užitečným nástrojem, zejména pro záběry, které pořídíte blízko koše. V závislosti na tom, kde jste na hřišti, budete muset míč odložit ze zadní desky různými způsoby. Obecně platí, že pokud jste na pravé straně hřiště, budete mířit do pravého horního rohu náměstí na zadní desce. Pokud jste na levé straně hřiště, zamíříte do levého horního rohu náměstí.
  • Při práci použijte opěradlo střílet , které jsou odebírány z driblingu spíše než ze stoje.
 4. Obrázek s názvem Shoot a Basketball Step 16

  4 Cvičte v herním prostředí. Poté, co vám bude pohodlně střílet na vlastní pěst, dejte si dohromady přátele, kteří si zahrají basketbal, nebo se připojte k lize, abyste si mohli zahrát nějaké hry. Střílet během tlaku hry je o něco těžší, než to dělat sami na dvorku, protože musíte chytat přihrávky, vyhýbat se krádežím a být si vědom strategie, kterou od vás trenér a ostatní hráči očekávají. Pokud však cvičíte správnou formu a rozvíjíte dobrou svalovou paměť, body budete sbírat za chvilku. reklama

Typy záběrů a cvičení k vyzkoušeníZáběry k basketbalu


Cvičení na doplnění basketbalových dovedností

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak správně držím basketbal? Ryan Tremblay
  Basketbalový trenér Ryan Tremblay je basketbalový trenér a majitel National Sports ID a STACK Basketball. S více než 30 lety zkušeností se Ryan specializuje na basketbalové koučování, marketing na sociálních médiích a tvorbu webových stránek. Ryan vytvořil National Sports ID jako platformu pro ověření věku/stupně mládežnických sportovců a STACK Basketball, aby inspiroval mladé sportovce k tomu, aby z nich vyrostli dospělí jedinci a basketbalisté. Ryan byl basketbalistou prvního týmu All-Decade v Bergen County a skončil s 1730 body v 20 nejlepších vedoucích střelcích historie v kraji. Na basketbalové stipendium pokračoval na Caldwell University, kde byl součástí tří mistrovských týmů. Ryan byl dvojnásobným strážcem všech metropolí, států a konferencí a historickým trojbodovým lídrem v historii školy a přistál v atletické síni slávy Caldwell University. Ryan Tremblay Odpověď odborníka na basketbalový trenér Míč budete muset držet tak, aby vaše prsty byly kolmé k čarám na úchopu.
 • Otázka Moje střely jdou hodně doleva a doprava, ale vždy mají dobrou vzdálenost. Co můžu dělat? Máte loket přímo pod míčem. A také střílet z konečků prstů. Ne tvoje dlaň. Pokud to uděláte, vaše střela (doufejme) půjde rovně. Hodně cvičit.
 • Otázka Jak mohu mít perfektní techniku ​​při střelbě na tři ukazovátka, když jsem malý? Použijte nohy a boky, abyste získali větší sílu. Tím získáte vzdálenost.
 • Otázka Jak do své střely vložím větší sílu? Spusťte výstřel z hrudníku a přiveďte ho se spoustou hybnosti, aby měl výstřel za sebou větší sílu. Můžete také zkusit začít dolů na zem a použít nohy k vytvoření větší síly.
 • Otázka Moje střely se vždy nedostanou k ráfku z 3bodové čáry, co mám dělat? Použijte sílu paží a nohou a ujistěte se, že střelbu sledujete. Svou sílu můžete zvýšit dřepy a kliky.
 • Otázka Jak mohu střílet, když jsem mladý? Otočte se více do vzduchu, více ponořte a skočte dále vpřed. Ujistěte se, že vaše ramena jsou opřená a uvolněná. To vám umožní mít větší sílu.
 • Otázka V jaké poloze by měly být mé ruce při střelbě na míč? Měli byste mít jednu ruku na straně míče a druhou ruku na zadní straně míče.
 • Otázka Jak zastavím airballing svých střel? Spusťte výstřel z hrudníku a přiveďte ho se spoustou hybnosti, aby měl výstřel za sebou větší sílu. Můžete také zkusit začít dolů na zem a pomocí nohou tlačit nahoru a produkovat více energie.
 • Otázka Jak mohu hodit míč ze tří bodů? Začněte výstřel z hrudníku a přiveďte ho se spoustou hybnosti. Tímto způsobem bude mít střela za sebou větší sílu. Můžete také zkusit zahájit střelbu blíže k zemi a pomocí nohou vytvořit větší sílu.
 • Otázka Jak mohu střílet pomocí této techniky pod tlakem ostatních hráčů? Cvičte, abyste si mohli zvyknout na pocit tlaku.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Vaše nohy hrají velkou roli v tom, jak daleko můžete střílet míč. Ujistěte se, že ke střelbě používáte celé tělo, nejen paže.
 • Cvičení dělá mistra! Snažte se co nejvíce.
 • Před odpalováním vždy ponořte míč, pokud se nejedná o vytažení z driblingu nebo pokud již nemáte míč na začátku. Namáčení generuje rytmus, činí snímek méně napjatým a přirozenějším a také pomáhá, pokud máte potíže s dalekonosnými záběry.
 • Použijte ruce k vedení míče a pomocí těla jej uvolněte.
 • Necvičte střílením míče znovu a znovu pouze jednou rukou. To může zničit vaši střelu tím, že vám nedovolí ponořit míč.
 • Chcete -li přidat sílu, otočte se zpět a poté do čtvercové polohy s košem a poté přeneste do pravidelného střeleckého pohybu. Musíte také dřepnout, položit ruce na míč dole a na boku a hodit.
 • Použijte hop hop, aby vaše vydání bylo rychlejší. Chmelové shromáždění je takové, ve kterém mimo přihrávku nebo dribling vezmete malý, jeden nebo dva palce hop, jak chytíte míč nebo zvednete dribling.

reklama

Populární Problémy

Příspěvek na Instagramu bez košile Nicka Kyrgiose vyvolal veselý komentář Andyho Murraye.

Jak vyrábět prsteny a pikety při tetování. Všechny návrhy tetování obsahují prsteny a pikotky. Prsten tvoří základ designu. Pikotky se používají k dekoraci a ke spojování. Tyto pokyny jsou podrobně popsány, aby pomohly vytvořit ...

Cookies jsou malé soubory, které webové stránky ukládají do vašeho prohlížeče, aby mohly později poskytovat lepší výsledky vyhledávání. Soubory cookie pomáhají zlepšit váš celkový zážitek z procházení tím, že umožňují webovým stránkám pamatovat si vaše preference a ...

Leander Paes poznamenal, že on a Mahesh Bhupathi dokázali, že Indové mohou být jedničkou v globálním sportu, jako je tenis. Dodal, že duo má vzájemný respekt navzdory několika názorovým rozdílům, které mohli mít.

K čištění hledí na helmu doma budete potřebovat několik hadříků z mikrovlákna, utěrku a čistý ručník. K čištění vnějšího povrchu použijte jemné mýdlo nebo čistič hledí. Na vnitřek hledí použijte dětský šampon. Mějte na paměti, ...

Jak předat cenu. Rozdat ocenění je obrovská čest, takže pravděpodobně budete chtít odvést skvělou práci. Při předávání ocenění je důležité soustředit se spíše na vítěze než na sebe. Začněte svůj projev ocenění ...