Jak sedět jako dáma

Tradiční etiketa vyžaduje, aby ženy seděly se vztyčeným držením těla a oběma nohama u sebe, přičemž spodní okraj sukně byl nízko a spodní prádlo bylo mimo dohled. Udržování tohoto držení těla v kalhotách také dodává eleganci. Kromě toho existují způsoby zkřížení nohou, vhodné pro formální příležitosti, které účinně zabraňují poruchám šatníku. Cvičení těchto pozic přidá prvek třídy, zatímco se usadí při formálních záležitostech a v každodenním životě.

Metoda 1 ze 2: Sezení s tradičním držením těla

 1. Obrázek s názvem Sedět jako dáma Krok 1

  1 Postavte se před své sedadlo co nejblíže. Začnete -li blízko židle, budete mít méně práce a je mnohem méně pravděpodobné, že se odhalíte nebo zmeškáte značku a spadnete.
  • U většiny formálních funkcí je obvyklé, že vám gentleman pomáhá sedět. Vytáhne vaši židli, počká, až se postavíte před ni, a pak ji posunete dopředu, aby se dotkla zadní části vašich nohou. Někdy to dělá vaše rande, číšník nebo jiný muž sedící poblíž.


 2. Obrázek s názvem Sedět jako dáma Krok 2

  2 Dejte kolena k sobě. Ujistěte se, že obě kolena a většina nohou jsou seřazené a sevřené vedle sebe. Jedna noha by neměla být před druhou. Když si sednete s nohama k sobě, vaše spodní prádlo se nebude ukazovat, bez ohledu na to, jak krátká může být vaše sukně.
 3. Obrázek s názvem Sedět jako dáma Krok 3

  3 Lehce se uvolněte. Neohýbejte se dopředu; ujistěte se, že máte trup rovný. Kolena držte pohromadě a plynule se posaďte pokrčením kolen. Vaše lýtka se přirozeně nakloní dopředu, což je pozice, kterou budete chtít držet.
  • Snažte se nepoužívat ruce k rovnováze. Ruce držte rovně dolů nebo mírně pokrčené v lokti.
 4. Obrázek s názvem Sedni jako dáma Krok 4

  4 Uhlaďte pod sebou sukni. Pokud máte na sobě sukni nebo šaty, mohlo se stát, že vám to sedlo. Posezení také zvedne spodní lem. Pokud nechcete, aby vaše sukně vypadala pomačkaná nebo kratší, než ve skutečnosti je, jemně ji uhlaďte rukama.
 5. Obrázek s názvem Sedni jako dáma Krok 5

  5 Rozhodněte se, jak umístit nohy. Máte dvě hlavní možnosti pro nohy: ploché na zemi nebo zkřížené v kotnících. Pokud jste dostatečně krátcí na to, aby se vaše nohy nedotýkaly podlahy, určitě jděte s křížkem přes kotník. Při překračování kotníků to dělejte s koleny stále u sebe. Mezi kotníky by neměl být žádný prostor.
 6. Obrázek s názvem Sedět jako dáma Krok 6

  6 Nakloňte nohy. Pokud jsou vaše nohy dlouhé nebo jste se rozhodli nekřížit kotníky, budete pravděpodobně muset kolena naklonit buď doleva, nebo doprava. Díky takovému umístění budete vypadat méně strnule a více žensky. Tento úhel nemusíte po celou dobu akce udržovat. Ve skutečnosti je slušné přesunout kolena k osobě, se kterou mluvíte.
 7. Obrázek s názvem Sedět jako dáma Krok 7

  7 Posaď se zpříma. Nenaklánějte se do židle. Pro formální příležitosti je nejvhodnější sedět uprostřed sedadla se zády, které nejsou v kontaktu s židlí. Stejně tak se nenaklánějte dopředu a nehýbejte se na židli.
 8. Obrázek s názvem Sedni jako dáma Krok 8

  8 Položte si ruce do klína. Pokud nepoužíváte, mějte ruce složené nebo držte spojku. Odpočívejte je těsně nad stehny. Pokud se však účastníte formální večeře ve Francii, nezapomeňte místo toho položit ruce na stůl po obou stranách talíře. Tam je považováno za neslušné položit ruce pod stůl na klíně. reklama

Metoda 2 ze 2: Sedí se zkříženýma nohama

 1. Obrázek s názvem Sedět jako dáma Krok 9

  1 Lehněte si na židli s koleny u sebe. Trup držte rovně, aniž byste se předklonili. Zatímco si nakonec zkřížíte nohy, sednutí je totožné s aktem používaným pro udržení tradičního dámského držení těla.
  • Mějte na paměti, že překračovat nohy v koleni je mnohem méně skromné ​​než držet nohy rovnoběžně. Zdůrazní vaše nohy a zároveň zvýší spodní lem sukně.
 2. Obrázek s názvem Sedět jako dáma Krok 10

  2 Položte si ruce do klína. Jakmile se posadíte, složte ruce a položte je na klín mezi nohy. Toto umístění udržujte, i když ruce nepoužíváte. Tato poloha také zváží vaši sukni a zabrání vám, aby se vám při překřížení nohou blýsklo spodní prádlo.
 3. Obrázek s názvem Sedni jako dáma Krok 11

  3 Přesuňte pravou nohu doleva. Začněte mírným zvednutím pravého stehna. Poté umístěte pravé lýtko před levé. Ujistěte se, že máte stehna pohromadě. Roztažení nohou, i když se nastavujete na sedadle, je tradičně považováno za nešťastné. Také, i když máte ruce v klíně, při roztažení nohou hrozí, že na okamžik odhalíte spodní prádlo.
 4. Obrázek s názvem Sedni jako dáma Krok 12

  4 Umístěte pravé lýtko nad levé. Vaše pravé koleno by nyní mělo být přímo na levém koleni. Lýtka by měla být pevně u sebe a tvořit diagonálu s chodidly směřujícími buď doprava, nebo doleva. V této poloze nebudete moci mít rovné umístění nohou nahoru a dolů s oběma nohama na podlaze.
 5. Obrázek s názvem Sedět jako dáma Krok 13

  5 Udržujte přímku s oběma nohama. Vaše pravá a levá lýtka by měla zůstat co nejvíce rovnoběžná a co nejtěsněji postavená k sobě. Při sezení se ujistěte, že vaše nohy zůstávají pevně u sebe. Prsty držte směrem dolů.
  • Nezapomeňte vždy sedět s rovným trupem.
 6. Obrázek s názvem Sedni jako dáma Krok 14

  6 V případě potřeby nohy elegantně vyměňte. V určitém okamžiku v sedě možná budete chtít přepnout polohy tak, aby opačná noha přešla přes druhou. To lze provést, pokud jste dostatečně rychlí a elegantní, ale měli byste se tomu vyhnout, pokud máte obzvláště krátkou sukni. Jednoduše uvolněte nohy tak, aby byly ve stejné poloze, v jaké byly hned poté, co jste si poprvé sedli. Poté jednoduše přesuňte vybranou nohu přes druhou, abyste se vrátili do zkřížené polohy.
  • Nezapomeňte se ujistit, že máte ruce v klíně, zatímco křížíte a překračujete nohy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu zkřížit nohy? Tami Claytor
  Etiquette Coach Tami Claytor je etiketový kouč, konzultant obrazu a majitel poradny vždy vhodné image a etikety v New Yorku, New York. S více než 20 lety zkušeností se Tami specializuje na výuku etikety pro jednotlivce, studenty, firmy a komunitní organizace. Tami strávila desetiletí studiem kultur prostřednictvím svých rozsáhlých cest po pěti kontinentech a vytvořila workshopy kulturní rozmanitosti na podporu sociální spravedlnosti a mezikulturního povědomí. Je držitelkou bakalářského titulu v oboru ekonomie se zaměřením na mezinárodní vztahy na Clarkově univerzitě. Tami studovala na Ophelia DeVore School of Charm a Fashion Institute of Technology, kde získala certifikaci Image Consultant. Tami Claytor Expert na etiketu Trenér Odpověď Samozřejmě! Pokuste se udržet spodní část nohou co nejblíže u sebe.
 • Otázka Jak mohu sedět v šatech, které mi sahají až k nohám? Překročte nohy v kotnících, aby vám bota nezachytila ​​šaty.
 • Otázka Je přijatelné, aby žena seděla se zvednutými koleny, když sedí na zemi? Ano, pokud dáváte pozor, abyste v šatech nebo sukni neukázali spodní prádlo.
 • Otázka Jak mohu správně zdvojnásobit nohy? Ashley Chan Přeložte pravou nohu přes levou nohu v koleni. Pokuste se co nejvíce zkřížit nohy tak, aby kolena směřovala do nejvíce opačných směrů a stehna pevně k sobě bez mezer. Z bočního pohledu by vaše pravá noha měla vypadat mírně za levou nohou. Dále si dejte špičku na levou nohu a stočte pravou nohu kolem levého kotníku tak, jak to běžně děláme. Ujistěte se, že vaše pravá noha 'vyskočí' na pravou stranu a pevně zavěšená na levý kotník. Z čelního pohledu vypadaly vaše nohy jasně zkřížené jak na koleni, tak na kotníku.
 • Otázka Jak mohu sedět s dlouhou sukní? Ať už si oblečete cokoli, vždy můžete sedět se zkříženýma nohama pevně u kolen. Správné zajištění dvou kolen je zásadní.
 • Otázka Bude princezna postupovat podle těchto kroků? Ano, s největší pravděpodobností by to udělala, protože pro královské rodiny je obvykle důležité působit důstojně.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob, jak sedět jako dáma, když mám na sobě top a džíny? Tamara Nejlepší odpovídač Když máte na sobě kalhoty, musíte si buď zkřížit nohy v kolenou, nebo sedět s koleny u sebe.
 • Otázka Jak mohu sedět jako dáma, když nosím velmi krátké sukně? Závodní auto 1 Sedíte stejně, jako byste měli dlouhou sukni: nohy u sebe a zkřížené u kotníků.
 • Otázka Jsem muž, jehož životním snem je sedět s nohama zkříženýma jako dáma pokaždé, když sedím na židli, a vždy jsem se chtěl seznámit s dívkou, když oba sedíme se zkříženýma nohama. Jak? Tom de backer Top Answerer Ženské boky jsou umístěny mírně odlišně, což má za následek, že ženy chodí jinak a mohou zkřížit nohy dále než většina mužů. Ženy také bývají flexibilnější. To znamená, že neexistuje žádný důvod, proč by člověk nemohl sedět na nohou; cvičením můžete dosáhnout pohodlné a uvolněné polohy. Konečně není problém s líbáním dívky v této poloze. Se zkříženýma nohama má vaše horní část těla stále největší dosah, než když sedíte bez zkřížených nohou.
 • Otázka Jakékoli další tipy pro dámu, která nosí velmi krátké sukně? Vždy mějte na paměti, jak jste položili nohy. Uvědomte si, že nastupování a vystupování z auta bude velmi ošidné a naučte se, jak na to s elegancí a slušně. Pokud se chystáte do chladného počasí nebo se obáváte větru, zvažte přidání punčocháče nebo legín. V případě neštěstí vždy noste čisté a správné kalhotky, které vše zakryjí. Naučte se sebeobranu, verbální i fyzickou, protože někteří lidé jsou plíživí. Ale hlavně ji vlastnit.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak si zavazuji boty, když mám krátkou sukni, nebo si je obuji na podpatky s ramínky, aby se mi kalhotky nezobrazovaly?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud máte na sobě dlouhé šaty nebo krátkou sukni, je obvykle považováno za nevhodné překračovat nohy.
 • Když se chystáte vstát, stáhněte spodní lem sukně dolů, abyste zakryli nohy. Zabráníte tak odhalení spodního prádla.
 • Pamatujte, že především byste se měli vyvarovat sezení s roztaženýma nohama, a to i v kalhotách.
 • Mějte na paměti, že to jsou jen tradičně „dámské“ způsoby, jak sedět, a většinou platí pro formální příležitosti. V každodenním životě mohou ženy samozřejmě sedět, jak chtějí.

reklama

Populární Problémy

Hříbata a medvědi se sejdou na akci NFL 4. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online, pokud nemáte kabel.

Když přemýšlíte o temperamentním člověku, pravděpodobně si představíte někoho s dobrou náladou, někoho živého, živého a zábavného a někoho výbojného, ​​temperamentního a nadšeného do života. Bublinkový člověk je někdo, kdo ...

Novak Djokovic a Ashleigh Barty nadále vládnou světovému žebříčku mužů a žen. Je příznačné, že Djokovič zahájil rekordní 332. týden jako světová jednička.

Organizátoři navyšují výhru ve Wimbledonu o 40%

Běloruská bývalá světová jednička porodila dnes ráno.

Ohlédnutí za neortodoxnějšími hráči turnaje WTA, kteří ohromili svět svou jedinečnou značkou tenisu.