Jak zmenšit kalhoty

Pokud máte příliš velké kalhoty, můžete si je doma zmenšit. Mějte však na paměti, že se může nerovnoměrně zmenšit nebo poškodit látku, takže ji nepoužívejte na své oblíbené kalhoty! Nejlepší způsob, jak zmenšit kalhoty, je použít teplo nebo míchání, přičemž oba zkroutí vlákna blíže k sobě, aby byla menší. Tento proces funguje nejlépe na přírodních vláknech, jako je bavlna nebo vlna, včetně džín, ale může fungovat i na směsích, které v sobě tato vlákna mají, jako jsou polyesterové a nylonové směsi. Ty pravděpodobně nebudou fungovat na čistých syntetických vláknech, jako je spandex nebo nylon.

Metoda 1 ze 3: Vaření kalhot

 1. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 1

  1 Vyčistěte umyvadlo a použijte jej jako umyvadlo. Před oblečením jej vydrhněte, abyste se ujistili, že je čistý. Pokud používáte výrobek, který obsahuje bělidlo, několikrát jej důkladně opláchněte, aby se na oblečení nedostalo bělidlo. Zapojte dřez, aby pojal vodu. Případně stačí použít velký hrnec.
  • Můžete použít jakýkoli kontejner, který pojme vroucí vodu.


 2. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 2

  2 Zastrčte kalhoty do dřezu nebo hrnce. Umístěte je dolů na dno nádoby. Můžete udělat více než jedny kalhoty najednou, ale ujistěte se, že si vyberete ty, které mají podobnou barvu.
  • Horká voda může způsobit krvácení látky, takže pokud jsou kalhoty různé barvy, můžete skončit s hnědým nepořádkem.
 3. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 3

  3 Uvařte dostatek vody, abyste úplně zakryli kalhoty. Zahřívejte vodu na sporáku nebo v rychlovarné konvici, dokud se nerozvaří. Ujistěte se, že zahřejete dostatek vody, abyste mohli oblečení ponořit.
  • Kolik vody potřebujete, závisí na velikosti vaší nádoby. Pokud však máte tak velký hrnec, mělo by stačit 1 galon (3,8 l).
 4. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 4

  4 Nalijte vroucí vodu přes kalhoty. Když se voda vaří, opatrně ji vezměte do nádoby s kalhotami. Nalijte je vodou a ujistěte se, že se budete držet dál od páry vystupující z horní části a horké vody. Pomocí kleští lehce promíchejte kalhoty v horké vodě, abyste se ujistili, že jsou úplně promočené.
  • Můžete také použít opačný přístup: ohřát vodu ve velkém hrnci a poté pomocí kleští přitlačit kalhoty dolů do horké vody. Ve skutečnosti mají někteří lidé štěstí, že kalhoty v hrnci s vodou nechají 20-30 minut vařit v hrnci s vodou.
 5. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 5

  5 Ponechejte kalhoty ve vodě, dokud nevychladnou. Chladnutí vody bude pravděpodobně trvat 20-30 minut. Stačí nastavit časovač a odejít. Během této doby nemusíte hlídat džíny.
  • Pokud je necháte déle, je to v pořádku.
 6. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 6

  6 Hoďte kalhoty do sušičky na nejvyšší stupeň. Zvyšte teplotu a vyberte nejhrubší nastavení, jako jsou ručníky a ložní prádlo. Nechte sušičku běžet alespoň jeden cyklus. Pokud se kalhoty dostatečně nezmenšily, můžete je zkusit spustit na druhý cyklus. reklama

Metoda 2 ze 3: Používání pračky/sušičky

 1. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 7

  1 Zapněte pračku na nejžhavější nastavení. Otočte voličem teploty na nejžhavější nastavení, jaké má vaše pračka. Otočte také na nejdelší nastavení, například „těžké“ a „extra máchání“. Čím více cyklů má cyklus, tím lépe, protože míchání pomůže zmenšit přírodní vlákna, jako je bavlna.
 2. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 8

  2 Vložte kalhoty do pračky a stiskněte tlačítko start. Můžete prát více než jeden pár najednou, ale ujistěte se, že mají podobné barvy. Látky mohou v horké vodě krvácet. Vkládání dalších ručníků může pomoci agitovat látku.
  • Pokud se obáváte ztráty barvy, přidejte do praní 1–2 kapky čpavku!
  • Pokud chcete, můžete použít prací prostředek, ale není to nezbytně nutné.
 3. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 9

  3 Umístěte kalhoty do sušičky na nejžhavější nastavení. Přihoďte kalhoty a zapněte sušičku. Může pomoci přidání tenisových míčků nebo dokonce sušičkových míčků do sudu. Pomohou s agitačním procesem.
  • Pokud jsou vaše kalhoty částečně syntetické, například směs polyesteru nebo nylonu, nastavte sušičku na střední. Horké nastavení způsobí příliš mnoho poškození těchto typů kalhot.
  • Míchání pomáhá zmenšit kalhoty, protože při sušení se vlákna pevněji stočí!
  reklama

Metoda 3 ze 3: Nosit džíny do vany

 1. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 10

  1 Nasaďte si džíny. Tato metoda je trochu zvláštní, protože zmenšíte džíny, když jsou na vás! Zip je zapněte a zapněte knoflíkem. Můžete jít se spodním prádlem nebo bez něj, i když by se mohlo trochu zmenšit, pokud žádné nenosíte.
  • Než se dostanete dovnitř, zkontrolujte si kapsy, zda v nich nejsou nějaké položky! Také se ujistěte, že jsou kapsy správně zastrčené.
  • To může fungovat i s jinými kalhotami z přírodních vláken.
 2. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 11

  2 Naplňte vanu tak horkou vodou, jak jen to dokážete. Zapněte koupelovou trysku a ujistěte se, že je velmi horká, ale stále můžete pod ni strčit ruku. Naplňte vanu natolik, aby zcela zakryla vaše džíny, jakmile v ní sedíte, včetně pasu.
  • Nepřekračujte teplotu 40 ° C.
  • Dávejte si pozor, aby vám to nebylo tak horké, abyste se popálili!
 3. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 12

  3 Vlezte do vody a vydržte ve vaně asi 20 minut. Chcete zůstat ve vaně, dokud voda nevychladne. Nepřidávejte do koupele horkou vodu! Jakmile bude chladno, můžete vyrazit.
  • Dávejte pozor, abyste se dostali dovnitř. Pokud je příliš horko, na minutu vypadněte.
 4. Obrázek s názvem Smršťovací kalhoty Krok 13

  4 Nechte na sobě kalhoty zaschnout na slunci. Kalhoty se vám budou lépe přizpůsobovat tělu, pokud je necháte na sobě uschnout. Nechcete však sedět celé hodiny ve studených kalhotách, proto se vydejte ven na slunné místo, které jim pomůže rychleji schnout. V horkém dni pravděpodobně uschnou do hodiny.
  • Pokud není slunečno, zkuste sedět před ohřívačem prostoru nebo krbem. Měly by zaschnout do hodiny.
  • Jakmile je jedna strana suchá, otočte se, abyste získali druhou stranu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud chcete zmenšit jen malou plochu, smíchejte 1 díl aviváže na 3 díly vody v rozprašovači. Nastříkejte na oblast, kterou chcete zmenšit, dokud nebude většinou promočená. Hoďte kalhoty do sušičky na horké, dokud oblast není suchá.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Vaření kalhot

 • Vyčistěte umyvadlo nebo jinou nádobu
 • Vroucí horká voda
 • Kleště


Používání pračky/sušičky

 • Podložka
 • Sušička
 • Amoniak, volitelně


Nosit džíny do vany

 • Vana
 • Horká voda


Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete online epizodu 3. série '90 Day Fiancé: Before the 90 Days' nazvat 'Hard to Say Sorry' online bez kabelu.

Přesunutí kola Peloton není tak těžké. Zatímco samotný rám je těžkopádný a těžký, pokud máte přítele, který vám pomůže, lze to udělat rychle a snadno. Pokud se stěhujete z jednoho domu do druhého, můžete použít ramenní panenku a ...

Podíváme se na 5 nejlepších výher Ana Ivanovic, krádeže srdcí, bývalého světového ne. 1, který v roce 2016 odešel z profesionálního tenisu.

Jak podávat volejbal nad hlavou. Většina z nás viděla někoho, kdo dělá volejbalové podání nad zemí, které vypadalo bez námahy. Zatímco podání volejbalu přes rameno je univerzálnější podání, je také obtížnější. Vyžaduje větší koordinaci, ...

Jak zachránit blednoucí novorozené štěně. Chcete -li získat nejlepší šance na záchranu blednoucího štěněte, obraťte se na veterináře při prvních známkách potíží, jako je nadměrný pláč nebo potíže s kojením. Zajistit, aby štěňata kojila, udržovat své tělo ...

Pelikáni a Heat se setkávají v prvním pětinásobném záhlaví NBA na Štědrý den. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos online, pokud nemáte kabel.