Jak spát se syndromem karpálního tunelu

Syndrom karpálního tunelu je stav, při kterém dochází ke stlačení středního nervu, který probíhá z ruky do předloktí. To může způsobit řadu nepříjemných příznaků, včetně bolesti v ruce a zápěstí, necitlivosti, brnění a neschopnosti provádět jemné motorické úkoly. Pokud bolest ze syndromu karpálního tunelu narušuje vaši schopnost dobrého spánku, možná budete schopni provést několik jednoduchých změn ve spánkové rutině, které pomohou situaci zlepšit. Pokud to nefunguje, léčba příčiny bolesti, ať už doma nebo u lékaře, by vám měla pomoci znovu usnout.Metoda 1 ze 4: Úprava způsobu, jakým spíte

 1. 1 Noste ortézu. Jednou z nejjednodušších věcí, které můžete udělat pro snazší spánek, pokud máte syndrom karpálního tunelu, je nošení zápěstní ortézy do postele. Jakákoli ortéza na zápěstí bude fungovat, pokud přejde přes vaši ruku a dolů kolem vašeho zápěstí. To vám pomůže udržet zápěstí v neutrální poloze, když spíte.
  • Možná budete chtít nosit ortézu i během dne, v závislosti na tom, jaké činnosti vám obvykle způsobují bolest.
  • Můžete si koupit ortézu v jakékoli drogerii, nebo vám lékař může navrhnout, abyste si nechali vyrobit náramek na míru.
 2. 2 Vyhněte se spaní na boku. Ačkoli to nebylo definitivně prokázáno, spánek na boku může být spojen s vyšším rizikem vzniku syndromu karpálního tunelu. To je pravděpodobně způsobeno skutečností, že zápěstí je v této poloze více stlačeno. Pokud spíte na boku, zkuste spát na zádech, abyste se vyhnuli dalšímu stlačování zápěstí během spánku.
 3. 3 Podpořte ruce, když spíte. Je důležité přemýšlet o tom, kam normálně položíte ruce, když spíte, a zda to může zhoršit vaše příznaky. Snažte se vyhnout se spánku s paží pod sebou nebo s polštářem, protože to může zhoršit syndrom karpálního tunelu.
  • Opření rukou o polštáře během spánku může pomoci uvolnit napětí a snížit bolest. Pokud spíte na boku, ujistěte se, že strana postižená karpálním tunelem je nahoře. Položte před sebe polštář a položte postiženou ruku na polštář. Možná budete muset experimentovat s výškou polštáře, abyste si našli nejpohodlnější polohu.
 4. 4 Držte ruku rovně. Ohýbání lokte může zvýšit stlačení nervu, což může zhoršit vaše příznaky. Pokud je to možné, snažte se držet loket rovně po celou noc.
  • Možná budete chtít zkusit si omotat ručník kolem lokte, aby bylo obtížné ho ohnout. To vám může pomoci vycvičit se, abyste v noci drželi ruku rovně.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Léčba bolesti uprostřed noci

 1. 1 Naneste led. Zatnutí zápěstí může pomoci snížit otoky, což může zase snížit množství bolesti, kterou cítíte. Zkuste na zápěstí držet ledový obklad po dobu 15–20 minut.
  • Pokud zjistíte, že se probouzíte a potřebujete pravidelně ledovat zápěstí, možná budete chtít zvyknout si každý den namrzat před spaním.
  • Můžete to také provádět po celý den podle potřeby.
 2. 2 Zatlačte na zápěstí. Rychlé úlevy od příznaků karpálního tunelu, včetně bolesti, necitlivosti a brnění, můžete dosáhnout roztažením a tlakem na ruku a zápěstí. Když začnete pociťovat příznaky, které vám nedají spát, zkuste použít následující techniku, která se zaměřuje na akupresurní body:
  • Roztáhněte předloktí rovně, ale mějte pokrčený loket.
  • Druhou rukou zatlačte čtyři prsty dolů k podlaze a otevřete zápěstí. Držte tento úsek až 15 sekund.
  • Druhou rukou zatlačte palec a ukazováček dolů. Podržte to až 15 sekund.
  • Udělejte pěst a sledujte vnitřní stranu zápěstí. Měli byste si všimnout malé mezery mezi vašimi kostmi a šlachami. Umístěte opačný palec do tohoto prostoru a vyvíjejte tlak po dobu 30 sekund. Pravděpodobně si všimnete, že se vaše pěst automaticky uvolní, což je v pořádku.
  • Umístěte základnu protilehlého ukazováčku na hřbet ruky, kde se vám mačká zápěstí. Poznamenejte si umístění špičky ukazováčku a poté pomocí opačného palce zatlačte na toto místo a zvedněte paži nahoru. Pokračujte ve zvedání a tlaku po dobu 30 sekund.
 3. 3 Zkuste léky. Volně prodejné NSAID mohou poskytnout výraznou úlevu lidem trpícím syndromem karpálního tunelu. Tyto léky snižují bolest a otoky. Možná je budete chtít užívat pravidelně před spaním, abyste předešli svým příznakům, nebo podle potřeby, kdykoli máte potíže se spánkem kvůli bolesti karpálního tunelu.
  • Aspirin, ibuprofen a naprosyn jsou NSAID.
  • Určitě si promluvte se svým lékařem o dávkování a nikdy neužívejte více, než je doporučená dávka.
 4. 4 Potřást rukou Někdy karpální tunel způsobí znecitlivění ruky v důsledku náhodného položení na zápěstí. Pokud zjistíte, že vám ruka otupí, zvedněte se a na chvíli jí lehce potřeste rukou. Někdy to může být vše, co potřebujete k obnovení pocitu v ruce a návratu ke spánku.
 5. 5 Ujistěte se, že spíte v teplé místnosti. Cokoli, co dráždí nervy ve vašich zápěstích, může způsobit karpální tunel. Karpální tunel může být někdy přiveden nebo zhoršen chladnými podmínkami, takže je důležité spát v místnosti, která není příliš chladná. Spánek v chladné místnosti může snížit teplotu a průtok krve ve vašich rukou, což způsobí stlačení nervů. reklama

Metoda 3 ze 4: Změny životního stylu ke snížení bolesti

 1. 1 Cvičte zápěstí. Protahování zápěstí může pomoci zmírnit tlak na váš nerv a snížit bolest. Zkuste alespoň jednou denně provést deset opakování následujícího cvičení:
  • Ruce držte rovně před sebou s dlaněmi dolů.
  • Ohněte zápěstí směrem k sobě tak, aby všech deset prstů směřovalo nahoru ke stropu, a v této poloze vydržte pět sekund.
  • Uvolněte se a narovnejte zápěstí.
  • Udělejte pevnou pěst oběma rukama.
  • Ohněte zápěstí od sebe tak, aby všech deset prstů směřovalo k podlaze, a v této poloze vydržte pět sekund.
  • Uvolněte se a narovnejte zápěstí. Před opakováním počkejte pět sekund.
 2. 2 Cvičte jógu. Zkuste začlenit cvičení jógy do své rutiny. Bylo prokázáno, že snižuje bolest způsobenou syndromem karpálního tunelu a současně zlepšuje sílu rukou.
  • Pokud nechcete navštěvovat hodiny ve studiu nebo tělocvičně, můžete si zakoupit video nebo si jej zdarma vyhledat online. Pak můžete cvičit jógu ve svém vlastním domě, kdykoli vám to bude vyhovovat.
 3. 3 Vyhněte se činnostem, které zhoršují vaši bolest. Pokud je to možné, snažte se vyvarovat se věcí, které způsobují zhoršení bolesti karpálního tunelu. Pokud nejste schopni přestat s některými aktivitami (zejména psaní na stroji), můžete najít ergonomická zařízení, která sníží zátěž vašeho zápěstí při jejich provádění. Následující činnosti jsou běžnými spouštěči bolesti karpálního tunelu:
  • Cokoli, co silně tlačí na patu vaší dlaně (jako kliky)
  • Činnosti, které vyžadují neustálý pohyb zápěstí tam a zpět (jako psaní, šití nebo hraní videoher)
  • Násilné uchopení (jako použití zahradních nůžek)
  • Vystavte své ruce vibracím (jako při používání elektrického nářadí)
  reklama
 • Držte ruku ve stejné poloze celý den.

Metoda 4 ze 4: Získání lékařského ošetření pro syndrom karpálního tunelu

 1. 1 Získejte terapii rukou. Váš lékař vám může také doporučit, abyste absolvovali ruční terapii, speciální druh fyzikální terapie, která se zaměřuje výhradně na ruce a zápěstí. Budete muset chodit na pravidelné sezení a provádět řadu cvičení, jejichž cílem je posílit ruce a snížit bolest.
  • Váš ruční terapeut může také požádat, abyste mezi schůzkami cvičili doma. Pokud chcete, aby se váš stav zlepšil, je velmi důležité, abyste to udělali podle pokynů.
 2. 2 Zkuste injekce. Pokud potřebujete úlevu od bolesti, ale nejste připraveni na operaci, můžete zvážit návštěvu lékaře, který vám podá injekci do zápěstí. Ty obvykle poskytují pouze dočasnou úlevu od bolesti.
  • Steroidní injekce se běžně používají k úlevě od bolesti při syndromu karpálního tunelu.
  • Botoxové injekce mohou také pomoci vašemu stavu.
 3. 3 Zkuste akupunkturu nebo baňkování. Pokud hledáte způsob, jak léčit bolest bez drog, možná budete chtít podívat se na akupunkturu a baňkování. Obě techniky se opírají o teorii, že tělo má více tlakových bodů, které lze stimulovat ke snížení bolesti.
  • Akupunktura zahrnuje použití malých jehel, zatímco baňkování zahrnuje umístění řady skleněných kelímků na tlakové body těla k vytvoření sání.
 4. 4 Podstoupit operaci. Pro většinu lidí je operace krajním řešením, ale pokud vám syndrom karpálního tunelu zasahuje do života a na zlepšení příznaků nefunguje nic jiného, ​​může to být pro vás nejlepší volba. Poraďte se svým lékařem o rizicích a přínosech chirurgického zákroku, abyste zjistili, zda je pro vás to pravé.
  • Operace uvolnění karpálního tunelu zahrnovala řezání tkáně kolem mediálního nervu za účelem uvolnění tlaku.
  • Existují dva typy operací karpálního tunelu: operace s otevřeným uvolňováním vyžaduje dva palce dlouhý řez, zatímco operace s endoskopickým uvolňováním vyžaduje dva menší řezy, které mohou snížit bolest pacienta a dobu zotavení.
  • Úplné zotavení z operace karpálního tunelu může trvat několik měsíců, i když bezprostředně po zákroku můžete pociťovat úlevu od svých příznaků.
 5. 5 Zvažte zahájení programu hubnutí . Obezita může souviset se syndromem karpálního tunelu, takže strukturovaný program hubnutí může zlepšit příznaky karpálního tunelu. Před provedením drastických změn ve vaší stravě se ujistěte, že prodiskutujete své možnosti se svým lékařem.
  • Někdy může být karpální tunel zhoršen dalším otokem v důsledku těhotenství. Pokud tomu tak je, mějte na paměti, že příznaky se často zmírní, jakmile se vaše dítě narodí. Když spíte, noste ortézu, která vám pomůže stabilizovat zápěstí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zastavit bolest karpálního tunelu v noci?Karen Litzy, PT, DPT
  Fyzikální terapeutka Dr. Karen Litzy, PT, DPT je licencovaná fyzioterapeutka, mezinárodní řečníka, majitelka fyzioterapie Karen Litzy, PLLC a hostitelka podcastu Healthy Wealthy & Smart. S více než 20 lety zkušeností se specializuje na komplexní přístup k procvičování tělesné terapie s využitím terapeutických cvičení, manuální terapie, výchovy bolesti a programů domácího cvičení. Karen je držitelkou titulu Master of Science ve fyzikální terapii a doktora fyzioterapie z Misericordia University. Karen je členem Americké asociace fyzikální terapie (APTA) a je oficiálním mluvčím APTA jako člen jejich mediálního sboru. Žije a pracuje v New Yorku.Karen Litzy, PT, DPTOdpověď odborníka na fyzioterapeuta Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je nosit lehkou ortézu, když spíte. Nemusí to být objemné ani tuhé - můžete jít do jakékoli drogerie a koupit si náramek, který vám bude procházet rukou a dolů kolem zápěstí. To vám pomůže udržet zápěstí v neutrální poloze, když spíte.
 • Otázka Co má obezita společného se syndromem karpálního tunelu? Obézní lidé mají v pažích nadváhu, což způsobuje větší tlak na nervy a snižuje průtok krve.
 • Otázka Jaké jsou nejlepší léky proti bolesti pro někoho se syndromem karpálního tunelu? Hodně mi pomáhají protizánětlivé a svalové relaxanci. Můžete také použít bylinnou tinkturu, která neutralizuje kyseliny ve vašem těle.
Nezodpovězené otázky
 • Je bezpečné užívat ibuprofen nebo naproxen v noci na bolest karpelového tunelu, když dvakrát denně užívám protizánětlivý lék DICLOFENAC na artritidu?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním Alenky v říši divů online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak si oholit paže. Muži a ženy si holí ruce z různých důvodů. Sportovci, jako jsou plavci, běžci a cyklisté, si holí ruce, aby si oholili milisekundy ze svých závodních časů. Kulturisté si holí ruce, aby vypadali více ...Tito hráči letos předvedli řadu slibných výkonů a v roce 2017 by se od nich daly očekávat velké věci.

Windows 7 vám umožňuje změnit jazyk zobrazení pro většinu rozhraní. Tento proces je poměrně přímočarý a nejkomplexnější, pokud máte Windows 7 Ultimate nebo Enterprise. Pokud používáte Windows 7 Starter, Basic nebo ...

Sestry Williamsové získaly šestou Wimbledonskou čtyřhruJak vyrobit mokasíny. V chladných zimních měsících vám z chodidel může začít běhat mráz po zádech. Zaparkujte před ohněm a udělejte si pár mokasínů, které zahřejí vaše nohy, zůstanou v pohodlí a zůstanou stylové ...