Rafael Nadal vs. Jiří Lehecká, Mutua Madrid Open

Rafa zažívá emocionální vítězství, ale nyní se musí sebrat a najít způsob, jak překonat talentovaného mladého útočníka. GettyImages-2150689549

V úterý 30. dubna pokračuje comebackové turné Rafaela Nadala zápasem proti Jiřímu Leheckému na Mutua Madrid Open. Nadal ve svém posledním zápase vyhrál 6-1, 6-7 (5), 6-3 nad Pedrem Cachinem – bitva 3:06. Bylo hezké vidět Nadala, jehož sezóna 2024 byla ovlivněna zdravotními problémy, jak našel cestu přes dlouhý fyzický zápas. Je však trochu znepokojivé, že Nadal musel kopat tak hluboko, aby se dostal na hráče Cachinova kalibru. A to mu proti Leheckému těžko věří.Nadal se v delších zápasech od návratu trochu trápí, takže dobytí Cachina je minimálně krok správným směrem. Ale Nadal nyní čelí mnohem talentovanějšímu hráči a dělá to po vyčerpávajícím zápase. Bude zajímavé sledovat, jak se Španělovo tělo udrží, protože bude muset být téměř 100%, aby porazil Leheckou.

proč se boduje tenis

Lehecka není známý jako hráč na antuce, ale na hřišti vyhrál několik turnajů na úrovni Challenger. Vyhrál také přímou sadu nad Thiagem Monteirem, který tento týden v Madridu porazil Stefanose Tsitsipase. Monteiro je definicí antukového specialisty, takže to byl pro Leheckého rychlokurz na povrchu. Nyní bude Čech spoléhat na své nástroje, aby se pokusil překonat Nadala.

Po porážce Cachina si Nadal řekl, že Lehecka trefuje těžší míč než Alex de Minaur. To byl Nadalův soupeř před Cachinem a de Minaur Španěla porazil, když se oba potkali v Barceloně. Lehecka zde bude hrát agresivní tenis se schopností mlátit údery z obou křídel. Když to uděláte, můžete tuto verzi Nadala strhnout.Lehecka je také o něco spolehlivější s míčkem na raketě než každý z předchozích dvou Nadalových soupeřů. To je obzvláště důležité vzhledem k tomu, že Nadal se snaží najít své vlastní podání. V posledních dvou setech proti Cachinovi byl čtyřikrát zlomen a dostal se trochu do problémů, když přišel na řadu podávat. Pokud to udělá proti Leheckému, bude pro něj velmi těžké vyhrát.

Celkově se proti Španělovi, který vstupuje do tohoto zápasu, hodně pracuje, takže si myslím, že by bylo moudré využít toho místa a ztratit ho.

Pick: Lehecka ML (-110)Populární Problémy

NextGen se musí přizpůsobit různým stylům hry a lépe zvládat tlak, aby vyhrál na největší scéně.

Pocit nervozity je naprosto normální. Ve skutečnosti každý čas od času zažije nervózní nervozitu, jen se to naučí dobře skrývat. Ať už se chystáte na velkou událost nebo řešíte překvapivou situaci, existuje několik věcí ...

Podívejte se na některé z největších zápasů finále žen ve Wimbledonu.

Jizva na vašem těle může být trapná. Může to ovlivnit vaše sebevědomí a dokonce se budete vyhýbat sociálním situacím. Naštěstí je k dispozici několik možností - od drobných zakrytí až po trvalejší ošetření - ke snížení ...

Nová reality soutěžní show NBC 'Songland' má premiéru dnes večer. Přečtěte si o tom, jak sledovat show online prostřednictvím živého přenosu.