Jak zpomalit kočku, která jí příliš rychle

Mnoho koček se při krmení vzrušuje a může skončit přejídáním nebo příliš rychlým jídlem. Vaše kočka může po příliš rychlém jídle zvracet, mít problémy s trávením nebo mít nadváhu kvůli příliš rychlému a přejídání. Majitelé koček mohou zajistit, aby jejich kočka žrala pomalu a správně pomocí speciálních krmných nádob a alternativních krmných technik.

Metoda 1 ze 2: Použití speciálních krmných kontejnerů

 1. Obrázek s názvem Zpomalte kočku, která jí příliš rychle Krok 1

  1 Rozložte kočičí potravu na plochý talíř nebo pánev. Aby vaše kočka měla čas na jídlo, nasypte ji na rovný povrch, například na talíř nebo pekáč. To ji donutí jíst jen několik kusů suchého jídla najednou a sníst menší kousky svého jídla.
 2. Obrázek s názvem Zpomalte kočku, která jí příliš rychle Krok 7

  2 Zkuste podavač puzzle. Pro svoji kočku si můžete vyrobit nebo koupit krmítko pro puzzle, které má navíc bonus v poskytování mentální stimulace. Vaše kočka bude muset zapracovat, aby z hlavolamu dostala své jídlo. To jí zabrání přejídat se, protože jídlo bude vydáváno v malých množstvích. Můžete si koupit podavač skládaček nebo si jej vyrobit lepením lepenkových trubiček k sobě do mřížky a vložením několika granulí do každé zkumavky.
  • Jedním takovým podavačem je plastová kulička s otvory. Do míče můžete dát suché krmivo a vaše kočka si pak může hrát a zkoušet sníst jídlo, jak padá skrz otvory. To jí zabrání přejídat se a povzbudí ji, aby při jídle používala své lovecké schopnosti.


 3. Obrázek s názvem Zpomalte kočku, která jí příliš rychle Krok 2

  3 Zmáčkněte mokré jídlo dole na dně misky s kočkou. To způsobí, že vaše kočka bude jíst pomaleji, protože nemůže jednoduše šátkovat jídlo. Místo toho musí cvičit pomalé nabírání jídla a polykání, než si může dát další sousto.
 4. Obrázek s názvem Zpomalte kočku, která jí příliš rychle Krok 3

  4 Umístěte golfový míček doprostřed misky s kočkou na jídlo. Překážka, jako je golfový míček nebo pingpongový míček, může vaši kočku přinutit zpomalit, když jí, protože bude muset během jídla přestat, aby se s překážkou pohnula nebo se kolem překážky najedla.
  • Ujistěte se, že používáte předmět, který vaše kočka nemůže spolknout, například golfový míček nebo ping pongový míček.
 5. Obrázek s názvem Zpomalte kočku, která jí příliš rychle Krok 4

  5 Použijte misku na jídlo s integrovanou hrudkou uprostřed. Mnoho obchodů s domácími zvířaty prodává misky na krmivo pro kočky a psy, které mají jednu velkou hrudku uprostřed nebo několik malých hrudek. Tyto misky na krmivo pomohou vaší kočce zvyknout si na pomalejší krmení a menší kousnutí jídla.
 6. Obrázek s názvem Zpomalte kočku, která jí příliš rychle Krok 5

  6 Kupte si automatický podavač. Automatické krmítko je nastaveno tak, abyste jako majitel měli kontrolu nad tím, kolik vaše kočka sní, jednoduchým stisknutím tlačítka. Na digitálních časovačích lze nastavit mnoho krmítek, abyste přesně věděli, kolik krmiva vaše kočka dostává najednou. Na krmítku jsou také měření, která vám pomohou určit, kolik krmiva vaše kočka dostane, a zabránit nadměrnému nebo nedostatečnému krmení vaší kočky.
  • Krmítko můžete nastavit tak, aby vaše kočka dostávala menší porce jídla po celý den, což vám pomůže kočce zpomalit, když jí, a zabrání jí příliš rychlému krmení.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Použití alternativních technik krmení

 1. Obrázek s názvem Zpomalte kočku, která jí příliš rychle Krok 6

  1 Krmte svou kočku častěji menšími porcemi jídla. Pokud vaše kočka jí příliš rychle a zvrací ze svého jídla nebo začíná vykazovat známky zažívacích potíží, jako je nadýmání, možná budete chtít upravit její krmný plán. Místo tří velkých jídel denně zkuste krmit kočku menšími porcemi pětkrát až šestkrát denně po dobu jednoho až dvou týdnů.
  • Po jednom až dvou týdnech zkontrolujte, zda ji nový plán krmení nutí zpomalit, když jí. Menší porce po celý den jí také pomohou správně strávit jídlo a udržet si chuť na další jídlo.
  • Můžete také dát jídlo do menších jídel po celém domě, aby se vaše kočka musela pohybovat, aby jedla více jídla. To z ní udělá čas strávený krmením spíše jako „lov“, kde je psychicky a fyzicky stimulován, a donutí ji to, aby si při jídle poradila.
 2. Obrázek s názvem Zpomalte kočku, která jí příliš rychle Krok 8

  2 Zajistěte více než jednu krmnou stanici v domácnosti s více kočkami. Pokud máte doma více než jednu kočku, můžete mít problém, kdy jedna kočka šikanuje jinou kočku a jí jídlo druhé kočky, nebo jedna kočka nakrmí všechno jídlo, když přijde čas k jídlu. Vyhněte se těmto problémům zřízením více než jedné krmné stanice ve vašem domě, ideálně v oddělených místnostech nebo různých oblastech vašeho domova. To donutí vaše kočky se při jídle rozložit a poskytnout každé kočce dostatek prostoru na dostatek jídla.
  • Použití více krmných stanic spolu s menšími porcemi po celý den pro všechny kočky může vašim kočkám pomoci zpomalit, když jí.
 3. Obrázek s názvem Zpomalte kočku, která jí příliš rychle Krok 9

  3 Přineste svou kočku k veterináři, pokud bude i nadále jíst příliš rychle a bude vypadat podvyživená. Pokud vyzkoušíte několik z těchto kroků a vaše kočka stále jí příliš rychle, ale nezdá se, že by přibírala na váze nebo nemůže uspokojit její chuť k jídlu, může mít vaše kočka zdravotní problém, který je třeba řešit. Vezměte svou kočku k veterináři na prohlídku, abyste se ujistili, že její přejídání nebo rychlé jídlo nejsou známkou zdravotního problému. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč kočky zvracejí, když jí příliš rychle? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Veterinární odborník Odpověď Chamtivý jedlík má tendenci spolknout hodně vzduchu do žaludku. Když se žaludek stáhne jako součást normálního trávení, vzduchová kapsa má tendenci vytlačit jídlo zpět.
 • Otázka Proč je moje kočka neustále tak hladová? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Některé kočky jsou prostě chamtiví, ale v případě zdravotních problémů byste měli kočku vždy nechat zkontrolovat veterinářem. Nejčastějším stavem, který činí starší kočky chamtivými, je hypertyreóza nebo hyperaktivní štítná žláza.
 • Otázka Proč moje kočka zvrací po jídle mokrého jídla? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Pokud je kočka nemocná pouze po mokrém jídle, je možné, že ji buď snědla příliš rychle, nebo má intoleranci na některou složku krmiva. Nechte však kočku zkontrolovat veterinářem, abyste vyloučili zdravotní stav.
 • Otázka Jak docílím toho, aby moje kočka přestala zvracet? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborníka na veterináře Vyloučit jednoduché problémy, jako jsou chlupy (s pravidelnou péčí) a paraziti (s odčervením). Ujistěte se, že kočka jí pomaleji, a pokud jsou i nadále nemocní, navštivte veterináře.
 • Otázka Je normální, že kočka zvrací po příliš rychlém jídle? Ano, to je normální.
 • Otázka Můj kocourek jí příliš rychle, protože ho moje kočička pokaždé odřízne. Jak ji přimět, aby se přestala dostávat mezi mého muže a jeho jídlo? Dejte ji do oddělené místnosti, dokud samec nedokončí jídlo. Pak ji pusťte ven a nechte ji jíst. Můžete ji také nechat nejprve jíst a pak nechat samce jíst, ale důležité je zajistit, aby ti dva nejedli současně. Tímto způsobem nemůže dojít ke kontaktu.
 • Otázka Moje kočka jí velmi rychle. Je docela vysoký a má trochu nadváhu. Krmím ho dvakrát denně a než ho nakojím znovu, chová se, jako bych ho už několik dní nekrmila. Nemohl být nemocný? Zkontroloval jsem tabulku jeho jídla a dávám mu dost; rozhodně nehladoví (možná dostane příliš mnoho). Vaše kočka jen prosí o jídlo navíc. Není to problém, jen se tak chová, protože chce trochu navíc. Nedávej mu to. Nakonec to vzdá.
 • Otázka Moje kočka tak rychle sní svůj váček s jídlem! Existuje způsob, jak ho zpomalit? Dostává škytavku a myslím, že je to proto, že jí příliš rychle. Můžete mu zkusit dát menší jídla po celý den, například 4 jídla místo 3, kde je každé jídlo o něco menší. Zbytek tohoto článku má také několik dobrých tipů.
 • Otázka Proč moje 2letá kočka onemocní poté, co sní pravidelnou porci jídla? Není neobvyklé, že se to stane jednou za čas. Pokud však vaše kočka po jídle často onemocní, měli byste se poradit s veterinářem, protože to může naznačovat řadu zdravotních stavů.
 • Otázka Moje dvě kočky zvracejí po jídle. Samice nejsou. Zdá se, že připravované jídlo je stále v jednom kuse, jako by ho nežvýkaly. Co pro ně mohu udělat? Můžete si koupit misku pomalého krmítka. Nebo si můžete vzít menší misku a převrátit ji dnem vzhůru ve větší misce, takže musí jíst kolem misky.

Populární Problémy

Zde jsou všechny podrobnosti o tom, jak se dnes večer dívat na Game of Thrones Season 8 Episode 5 online, a to i bez kabelu.

Jak vědět, co si vzít na jógu. Jóga má být meditační, relaxační formou cvičení. Ale oblékání na jógu může být pro začínající studenty zastrašující. Obecně je důležité nosit oblečení, které je pohodlné a ...

V pátek se Svatí a Vikingové sejdou na přípravném zápase 1. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu na různých trzích.

Zde je návod, jak sledovat online přenos hry St. Louis BattleHawks vs Dallas Renegades XFL online, pokud nemáte kabel.

Australská tenisová hvězda Bernard Tomic odmítl nabídku Tennis Australia (TA) na setkání a vyřešení jejich dlouhodobého sporu.

Jak roztavit měď. Měď je přechodový kov, který snadno vede teplo a elektřinu, což z něj činí cennou látku při stavbě mnoha předmětů. Měď se taví buď jako ingoty pro skladování nebo prodej, nebo pro odlévání ...