Jak změkčit kůži

Neexistuje nic jako nová kožená kabelka nebo bunda. Čerstvá kůže z továrny je ale často tuhá a nepoddajná, což může vašemu vzhledu uškodit a modelování vašich nových doplňků bude méně než pohodlné. Naštěstí je snadné přeměnit každou příliš houževnatou kůži na máslo pomocí několika jednoduchých stresujících technik. Třením nové kůže speciálním kondicionérem na kůži, znovuzavedením životně důležité vlhkosti nebo praktickým použitím můžete dosáhnout tohoto opotřebovaného vzhledu a pocitu za zlomek času, který by zabralo jeho přirozené rozbití.Metoda 1 ze 4: Ošetření vašeho příslušenství koženým kondicionérem

 1. 1 Kupte si kvalitní kožený kondicionér. Oleje v kondicionéru namažou porézní kůži, což jí umožní snadnější ohýbání a ohýbání s vaším tělem. A na rozdíl od domácího mazání olejem neohrozí trvanlivost materiálu ani nezanechá mastnou patinu.
  • Pokud jste ochotni utratit trochu více peněz, můžete si také pořídit kompletní balíček pro údržbu kůže. Tyto sady často obsahují další výrobky, které jsou užitečné pro prodloužení životnosti vašeho koženého zboží, jako je olej z neatsfoot, kožené mléko a ochranný včelí vosk pro hydroizolaci.
  • Vyvarujte se používání přírodních alternativ, jako je olivový nebo kokosový olej. I když mohou krátkodobě pomoci uvolnit kůži, mají tendenci absorbovat se hluboko do materiálu. Časem mohou vést k trvalému zabarvení nebo vážnějšímu popraskání a znehodnocení.
 2. 2 Stiskněte kožený kondicionér na čistý hadřík. Přeložte látku přes špičku prstu tak, aby byl odhalen pouze jeden malý roh. Pomocí tohoto rohu nasajte malé množství kondicionéru. Tímto způsobem můžete zajistit, že dostanete správnou částku.
  • Pokud jde o kožené výrobky, méně je více. Chcete pouze ošetřit povrch kůže, ne ji koupat.
  • Neaplikujte výrobek přímo na kůži. Nejen, že je to recept na obří nepořádek, ale také ztěžuje důslednou distribuci kondicionéru.
 3. 3 Rozetřete kondicionér po povrchu kůže. Kondicionér rozetřete hladkými, širokými tahy nebo kruhy a pomalu postupujte po širší oblasti. Zaměřte se na jeden tenký povlak. Kůže by měla mít slabý lesk, ale neměla by působit mokře nebo přesyceně.
  • Kožené kondicionéry jsou dostatečně bezpečné pro použití na každé části exteriéru položky, ale můžete také zaměřit svou pozornost tam, kde je to nejvíce zapotřebí, jako jsou lokty bundy nebo oblast prstů nebo kotníků boty.
  • Není třeba mazat více vrstev. Jakýkoli další kondicionér, který použijete, se jen hromadí na povrchu.
 4. 4 Pravidelně upravujte své kožené zboží. Tento postup opakujte alespoň jednou za několik měsíců, aby vaše oblečení a doplňky byly v perfektním stavu. S každou aplikací bude tvrdohlavý materiál stále pružnější.
  • Pokud žijete někde v teplém a suchém podnebí, kde je vaše kůže běžně vystavena živlům, zvažte možnost zvýšení frekvence jednou za pár týdnů.
  • Vzhledem k tomu, že zůstane v klimaticky kontrolovaném prostředí, bude nutné kožený nábytek a čalounění upravovat pouze jednou za šest měsíců.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Nošení v kůži s vodou

 1. 1 Naplňte láhev s rozprašovačem vodou. Nálev vlhkosti je skvělý způsob, jak projít novou kůží. Spusťte chladný proud přímo z vodovodu, nebo ještě lépe nalijte láhev vyčištěné pitné vody. Ujistěte se, že jste horní část pevně přišroubovali, abyste se vyhnuli jakýmkoli nešťastným nehodám.
  • Pokud je to možné, použijte destilovanou vodu. Bude menší šance na nevzhledné špinění a nahromadění minerálů, které často přichází s tvrdou vodou.
  • Za předpokladu, že se vám do rukou nedostane rozprašovač, můžete kůži také setřít vlhkým hadříkem.
  • Tato metoda nebude příliš užitečná pro nepromokavou kůži, která způsobí, že se voda začne valit.
 2. 2 Nastříkejte na celý povrch kůže. Zamlžujte předmět shora dolů, dokud voda nezačne kapat. Jak sedí, vlhkost bude prosakovat do kůže a tuhé zrno bude stále tak málo rozkládat. Během této doby můžete vklouznout do položky (pokud je něco nositelného) a trochu se pohybovat, aby se natáhla a pomohla přizpůsobit se vašemu tělu
  • Případně zvažte, že během lehkého mrholení na pár chvil vystoupíte. Jen si dejte pozor, abyste nezůstali venku tak dlouho, aby kůže zvlhla.
  • Příliš mnoho vody není dobré pro kůži, ale trocha může mít mírný povětrnostní vliv, aniž by způsobila vážné poškození.
 3. 3 Otřete přebytečnou vodu. Vezměte si čistý ručník z mikrovlákna a kůži důkladně poklepejte. Jakmile to uděláte, nechte předmět na chladném a suchém místě a nechte jej přirozeně uschnout na vzduchu. Zbývající vlhkost bude unikat odpařováním.
  • Je důležité nenechat za sebou žádnou stojatou vodu. Přesycení může nakonec způsobit praskání a blednutí a způsobit, že kůže získá matný a hrubý vzhled.
  • Nezapomeňte všechny kovové součásti vysušit, aby nezrezivěly.
 4. 4 Pokračujte kvalitním koženým kondicionérem. Ochranný plášť obnoví životně důležitou vlhkost kůže a zabrání jejímu vysušení a křehkosti. Tento krok bude obzvláště důležitý po vystavení opálených tkanin jiným látkám, jako je voda, která může způsobit opotřebení. reklama

Metoda 3 ze 4: Relaxační kůže využívající teplo

 1. 1 Vyhoďte předmět do sušičky. Pokud spěcháte, rychlé zhroucení na střední teplotu určitě věci uvolní. Okolní teplo v kombinaci s opakovaným nárazem ze spřádacího bubnu napodobuje účinky dlouhodobého nošení kůže. Ujistěte se, že necháváte předmět pouze v sušičce po dobu 10–15 minut-déle nebo déle a může se začít zmenšovat nebo připalovat.
  • Tato metoda je nejlépe vyhrazena pro novější doplňky, které se neohýbají ani špatně proudí, protože teplo může snadno okrást zbývající vlhkost ze starší kůže.
  • Kůže by měla být suchá nebo jen mírně vlhká, když jde do sušičky. Nedoporučuje se prát a sušit kůži stejným způsobem jako běžné oblečení.
  • Pro ještě lepší výsledky vhoďte do sušičky těžkou tenisku nebo pár tenisových míčků. Přidané tření se bude v předmětu opotřebovávat rovnoměrněji.
 2. 2 Nechte předmět na teplém, vlhkém místě. Roztáhněte příslušenství pod čelní sklo auta, aby nasálo polední paprsky, nebo si ho zavěste do koupelny, zatímco si dáte horkou sprchu. Klíčem je nenechat to dlouho sedět. Po chvíli může přímé teplo způsobit vyblednutí nebo vyschnutí kůže.
  • Pára ze sprchy bude také omývat kůži vlhkostí, čímž bude dvojnásobně účinná.
 3. 3 Otryskejte kůži fénem. Fénování dosáhne stejného účinku jako horká místnost nebo výlet sušičkou, ale také vám umožní zaměřit se na nejtužší a nejtěsnější oblasti. Nasměrujte teplo na záhyb, záhyby, lemy a kdekoli jinde, kde byste chtěli dát trochu víc. Když je kůže hezká a pružná, oblékněte si ji a noste, dokud nevychladne.
  • Používejte pouze nízké teplo a udržujte fén v bezpečné vzdálenosti od povrchu, abyste nehrozili jeho spálením.
  • Ujistěte se, že jste dokončili stresující proces kabátem výživného koženého kondicionéru.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Změkčení kůže ručně

 1. 1 Zhrubněte to. Vezměte gumovou paličku, baseballovou pálku nebo podobný předmět acelou položku rozbít. Použijte mírné množství síly a rozdělte své údery po celé ploše. Stlačením kůže ji v podstatě zjemníte jako tvrdý kus steaku.
  • Každý typ kůže může těžit z malého praktického ošetření, bez ohledu na věk, typ, texturu nebo styl.
  • Snažte se nerozbít kůži tak silně, abyste ji poškodili.
  • Chraňte před citlivými oblastmi, jako jsou švy, kapsy, knoflíky, popruhy a zipy.
 2. 2 Kůže hněte ručně. Shromážděte část kůže v pěst a zatáhněte, zatočte a zmáčkněte ji, jako byste natahovali kouli chlebového těsta. Změňte své pohyby, aby se materiál natáhl ve všech různých směrech. Postupně si všimnete, že se stává méně rigidním.
  • Pokud se jedná o opasek nebo podobný předmět, stočte ho do těsné koule, poté jej rozbalte a znovu srolujte.
  • Zapracujte na příslušenství, zatímco sledujete televizi, čekáte na schůzku nebo se vydáte na dlouhou cestu autem.
 3. 3 Rozbijte to přirozeně. Pokud vás myšlenka brutalizace vašich ceněných kožených kousků neláká, možná budete mít lepší jistý a časově uznávaný přístup-jednoduše položku použijte více. Pokuste se, aby vaše kůže využila každou šanci, kterou dostanete. Pravděpodobně budete překvapeni, jak rychle začnete vidět zlepšení.
  • Pravidelné nošení nejen dělá zázraky s texturou, ale také vám umožní lépe využít předmět.
  • Nebojte se trochu si zašpinit kůži. Vždy můžetedotkni se tohopozději, aby to opět vypadalo co nejlépe.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Do kožené pračky jsem omylem vložil kožený závěs. Nechal jsem to venku uschnout na slunci, ale teď je to úplně tuhé. Jak to opravím? T. Chinsen Nejlepší odpovídač Kůži je třeba hydratovat pomocí kondicionéru na kůži, jak je popsáno v článku. Pokuste se zabalit dobře navlhčený ručník dovnitř a na vnější straně popruhu, aby se kůže znovu zpevnila. Do kůže by měl být vetřen kvalitní kondicionér s lanolinem. Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, postupujte podle pokynů v článku.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zkuste použít několik různých metod, abyste dosáhli perfektního zvětralého pocitu za kratší dobu.
 • Kousek vloupejte do kůže, dokud to nebudete mít tak akorát.
 • Vždy vyzkoušejte kožené kondicionéry a další produkty v nedostupné oblasti položky, abyste zjistili, jak budou reagovat.
 • Kompletní pokyny k péči najdete v doporučeních výrobce uvedených na štítku.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nikdy se nepokoušejte uklidnit kůži brusným papírem, ocelovou vlnou nebo podobnými nástroji. Ty pouze poškrábají vnější povrch a neudělají nic pro zlepšení jeho poddajnosti.
 • Tyto metody jsou určeny pro použití na pravé kůži a u umělých odrůd nemusí poskytovat stejné výsledky.
 • Chemikálie, jako je tření alkoholu, peroxidu vodíku a Windexu, mohou způsobit stékání barviva, které ničí barvu položky.
 • Zdržte se všeho, co by mohlo způsobit trvalé poškození kůže. Jakmile to bude hotové, nebudete to moci vzít zpět.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Kožený kondicionér
 • Čistý hadřík
 • Rozprašovací láhev
 • Voda
 • Sušička prádla
 • Fén
 • Pryžová palička, baseballová pálka nebo podobný předmět (pro úder)
 • Tenisový míček nebo tenisky (volitelně)

Populární Problémy

Dominic Thiem se během svého krátkodobého pobytu na dubajském tenisovém šampionátu zúčastnil zasedání Otázky a odpovědi, kde prohrál ve svém úplně prvním zápase s Lloydem Harrisem.

Louisville a Kentucky v sobotu bojují o Pohár guvernéra. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Zde jsou všechny vaše možnosti, jak v roce 2020 sledovat každou hru Miami Dolphins online bez kabelu.

Pokoušíte se zjistit, jak si stáhnout aplikaci Disney Plus na Galaxy Tab? Zde je krok za krokem, jak sledovat Disney Plus na tabletech Samsung.

Upnutí: (14) Victoria Azarenka vs Laura SiegemundWimbledon 2013: Hlavní body