Jak rozštěpit psí nohu

Řekněme, že váš pes zlomí kost v noze jako jeho holenní nebo loketní kost, a pak se pokusí stát a chodit po poškozené kosti. Umístění váhy na zlomenou končetinu nejen zvýší množství bolesti, které váš pes zažije, ale také způsobí, že se kosti od sebe vzdálí a zlomeninu ještě zhorší. Tření kostí o kost je extrémně bolestivé, takže je nutné, abyste zhodnotili zranění svého psa a v případě potřeby vytvořili dlahu pro zraněnou nohu vašeho psa, než ho vezmete k veterináři.

Metoda 1 ze 4: Část 1: Potvrzení, že váš pes potřebuje rozdělení

 1. Obrázek s názvem Splint a pes

  1 Zavolejte svého veterináře, aby se postaral o vašeho zraněného psa. Pokud se můžete vyhnout přesunu svého psa nebo pokud je zraněn v oblasti s malým provozem, zavolejte svého veterináře, aby vám pomohl posoudit zranění vašeho psa.
  • Pokud se zdá, že je váš pes v pořádku chodit nebo se pohybovat bez dlahy, nemusí být nutné ji dělat. Pokud je ale jeho zranění dost špatné, dlaha podepře kost a minimalizuje jakékoli další poškození na cestě k veterinární klinice.


 2. Obrázek s názvem Splint a pes

  2 Přesuňte svého psa na bezpečné místo. Je důležité, aby váš pes ležel v klidu, aby vyhodnotil zranění, takže ho budete muset přesunout na bezpečné místo, abyste si mohli prohlédnout jeho nohu. Pokud ho srazilo vozidlo a leží uprostřed dálnice a je dostatečně malý a lehký, zvedněte ho a odneste do bezpečného prostoru.
  • Pokud je váš pes příliš velký na to, abyste ho mohli nosit sami, pořiďte si kolemjdoucího, který vám ho pomůže zvednout do bezpečí.
  • V krajním případě můžete svého psa povzbudit, aby se postavil a kulhal do bezpečné oblasti.
 3. Obrázek s názvem Splint a pes

  3 Všimněte si, zda se noha vašeho psa pohybuje nebo kymácí špatným směrem. Známky zjevné nestability v noze vašeho psa zahrnují nohu pohybující se směrem, ke kterému není určena.
  • Pokud má váš pes například zlomeninu holenní kosti, může se holenní kost ohnout nebo ohnout, pokud by byla rovná, nebo by se kost mohla naklonit špatným směrem, například ukazovat ven, když by měla spočívat rovnoběžně s tělem vašeho psa.
 4. Obrázek s názvem Splint a pes

  4 Podívejte se, zda kost nepronikla kůží. Pokud zraněná kost vašeho psa trčí přes kůži, dlaha pomůže zabránit dalšímu pohybu kosti.
 5. Obrázek s názvem Splint a pes

  5 Svezte psa, aby se nehýbal ani nestál. Pokud zjistíte, že zranění vašeho psa potřebuje dlahu, musíte zabránit tomu, aby váš pes stál nebo chodil po poškozené noze tím, že ho připoutáte o kus nábytku nebo sloupek.
  • Můžete také přimět souseda, aby vám pomohl sledovat ho a ujistil se, že na poškozenou nohu nepřibírá.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Část 2: Shromáždění materiálů a nanesení první ochranné vrstvy

 1. Obrázek s názvem Splint a pes

  1 Shromážděte potřebné materiály na jednom místě. Nechcete si nasadit prvních pár vrstev dlahy, jen abyste zjistili, že vám chybí délka obvazu, takže než si dlahu vyrobíte, spojte všechny své materiály na jednom místě. Pozastavení hledání dalších materiálů také umožní vašemu psovi zatřást nebo pohnout nohou, když je bez dozoru, a potenciální zpět veškerou vaši tvrdou práci na dlaze.
  • Získejte čtyři až pět rolí bavlněného polstrovaného obvazu (například Soffban) a čtyři až pět rolí bavlněného obvazu.
  • Role pásky z oxidu zinečnatého.
  • Role krepového obvazu (nejlépe samolepicí obvaz, jako je Co-flex).
  • Role lepicí bandáže (například Elastoplast).
  • Dlaha Chcete dlahu, která má podobnou šířku a je dlouhá jako poraněná kost končetiny. Pravítko nebo dřevěná špachtle mohou být přijatelné dlahy.
  • Nůžky na stříhání obvazového materiálu.
 2. Obrázek s názvem Splint a pes

  2 Získejte někoho, kdo vám pomůže udržet vašeho psa v klidu. Pokud je váš pes při vědomí, pomůže vám přítel nebo soused, který vám pomůže udržet vašeho psa v klidu. To také zabrání tomu, aby se v polovině setřásl z obvazu, a pokud se stane bolestivý, váš asistent ho může pomoci uklidnit, když pracujete na dlaze.
 3. Obrázek s názvem Splint a pes

  3 Položte psa na polstrovaný povrch se zraněnou nohou ve vzduchu. Pomocí koberečku nebo ručníku vytvořte měkký, polstrovaný povrch, protože váš pes se bude méně vrtět, pokud mu to bude příjemné.
 4. Obrázek s názvem Splint a pes

  4 Postavte se na jednu stranu vašeho psa tlapkami nejblíže k vám. Váš asistent by měl stát zády vašeho psa proti bříšku, aby nohy vašeho psa směřovaly od nich směrem k vám.
 5. Obrázek s názvem Splint a pes

  5 Nechte svého asistenta svého psa jemně omezit. Pokud se váš pes kroutí, váš asistent může jemně opřít předloktí o krk vašeho psa, aby tlačil hlavu vašeho psa na podlahu. Váš asistent pak může volnou rukou uchopit nohu vašeho psa, která by měla spočívat na zemi.
  • Když psovi přišpendlíte hlavu a přidržíte ho za nohu, nebude se moci zvednout.
 6. 6 Vyčistěte všechny otevřené rány. Zastavte tedy nadměrné krvácení vyčistit ránu před oblékáním omezte riziko infekce. Pracujte opatrně, ale rychle a udělejte tu nejlepší práci, kterou můžete rozumně zvládnout během několika minut.
  • Pokud je krvácení silné, aplikujte přímý tlak na ránu čistým ručníkem nebo gázou po dobu 3–5 minut. V případě potřeby opakujte a okamžitě zavolejte veterináře, pokud nemůžete krvácení zastavit sami.
  • Pokud nedojde k nadměrnému krvácení nebo ho můžete zastavit, můžete ránu vypláchnout fyziologickým roztokem ze 2 lžičky mořské soli a 1 šálku (250 ml) teplé vody. Pokud máte antibiotický roztok nebo krém specifický pro psy, můžete jej použít později. Místo lehce osušte poklepáním čistým ručníkem.
 7. Obrázek s názvem Splint a pes

  7 Zakryjte všechny otevřené rány na noze vašeho psa sterilním gázovým tamponem. Chcete-li to provést, odstřihněte dva pásy pásky z oxidu zinečnatého, aby byly o čtyři palce širší než tampon. Otevřete obal sterilního tamponu a umístěte tampon na otevřenou ránu. Omotejte pásek z oxidu zinečnatého přes tampon a namotejte jej kolem nohy vašeho psa, aby byl tampon ukotven na místě.
  • Vyhněte se natahování pásky, protože by to mohlo omezit krevní oběh v noze vašeho psa.
  • Pokud nemáte přístup ke sterilním tamponům, přikryjte ránu kusem čistého lnu nebo bavlny; čistý kapesník by fungoval dobře. Vyberte si materiál, který není nadýchaný a nenechá vlákna v ráně. Nepoužívejte vlnu ani rouno.
 8. Obrázek s názvem Splint a pes

  8 Naneste jednu vrstvu polstrování kolem nohy vašeho psa. Aplikace dlahy přímo na kůži může způsobit tření a nepohodlí, takže začněte jednou vrstvou polstrování kolem nohy vašeho psa. Chcete, aby dlaha neležela na kůži vašeho psa, spíše než abyste si poranili, tak v této fázi nedávejte mnoho vrstev polstrování. Příliš mnoho vycpávek může způsobit vyklouznutí dlahy z místa.
  • Odstraňte obal ze sterilního Soffbanu. Jste-li praváci, držte roli v pravé ruce jazykem, který se kutálí dolů a pod roli, směrem od vás.
  • Začněte u prstů a položte jazyk rohlíku přes horní část tlapky vašeho psa. Držte ji na místě levou rukou a poté kroužte Soffbanem kolem končetiny krouživými pohyby, přičemž každý obal překrývá předchozí o polovinu šířky Soffbanu.
  • Při navíjení na Soffbana trochu napněte, aby se mírně natahovalo, ale netrhalo. Soffban nezastaví oběh na končetině, protože část vláken a obvaz se před použitím tohoto napětí napne.
  • Pokračujte v navíjení Soffbanu, dokud neuzavřete končetinu. Odtrhněte Soffban a zastrčte volný konec pod předchozí obal, abyste jej zajistili.
  • Pokud nemáte přístup k zdravotnickým potřebám, jako je Soffban, můžete použít běžnou vatu k vytvoření měkké vrstvy kolem nohy, nebo rozstřihnout tričko na proužky a omotat je kolem nohy vašeho psa.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Část 3: Použití dlahy

 1. Obrázek s názvem Splint a pes

  1 Odřízněte čtyři až šest kusů pásky z oxidu zinečnatého. Každý proužek by měl mít dvojnásobek průměru kosti, která je dlahována.
 2. Obrázek s názvem Splint a pes

  2 Umístěte dlahu proti polstrování, abyste podpořili zranění. Ujistěte se, že jste dlahu seřadili tak, aby správně odpovídala poraněnému místu.
 3. Obrázek s názvem Splint a pes

  3 Zajistěte dlahu na místě páskou z oxidu zinečnatého tím, že umístíte proužky jeden na každý konec dlahy a poté na celou dlahu. Omotejte pásku kolem dlahy a Soffbanu, aby byla dlaha pevně zajištěna proti končetině.
  • Pokud nemáte přístup k pásce z oxidu zinečnatého, improvizujte s tím, co máte po ruce. Páska z oxidu zinečnatého je látková páska s lepidlem, takže můžete použít alternativy, jako je lepicí páska, lepicí páska nebo dokonce tkaničky zavázané kolem dlahy a nohy, abyste ji zajistili na místě. Cílem je ukotvit dlahu k noze, aby byla pro vašeho psa pohodlná.
 4. Obrázek s názvem Splint a pes

  4 Naneste další vrstvu Soffbanu. Udělejte to stejným způsobem, jako jste použili počáteční vrstvu Soffbanu. Poté otevřete sterilní obal na bavlněném obvazu a stejnou technikou naviňte vrstvu na vršek Soffbanu.
  • Opakujte to přibližně pro tři vrstvy.
  • Nanesení dalších vrstev polstrování a obvazu pomáhá udržet dlahu na místě a dále znehybňuje případné zlomeniny.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Část 4: Dokončení dlahy

 1. Obrázek s názvem Splint a pes

  1 Aby byl obvaz čistý a tuhý, naneste ochrannou vrstvu, jako je Co-flex. Otevřete sterilní obal a naneste vrstvu Co-flexu stejnou technikou, jakou jste použili pro Soffban.
  • Co-flex je pružný, takže pokud je aplikován v nataženém stavu, stáhne se na poškozenou končetinu a zhorší krevní oběh končetiny. Při obvazu vždy uvolněte napětí na roli, aby se Co-flex neroztažil, když jej ovinete kolem nohy vašeho psa.
  • Pokud ke Co-flex nemáte přístup, s tímto krokem si nedělejte starosti. Obvaz bude krátkodobě (asi den) v pořádku bez vnější vrstvy, zatímco svého psa vezmete k veterináři. Vnější vrstva pomůže udržet vnitřní vrstvy čisté, což se stává prioritou, pokud musí obvaz zůstat na svém místě několik dní.
 2. Obrázek s názvem Splint a pes

  2 Použijte Elastoplast, abyste zabránili sklouznutí dlahy. Bez ohledu na to, jak dobře dlahu aplikujete, většina obvazů na končetiny má ve zvyku klouzat. Abyste se ujistili, že k tomu nedojde, zkraťte délku adhezivního obvazu, jako je Elastoplast, a zajistěte horní část obvazu k končetině.
  • Odřízněte Elastoplast tak dlouho, aby dvakrát prošel kolem horní části obvazu. Překrývejte šířku tak, aby polovina překrývala obvaz a druhá polovina překrývala srst na noze vašeho psa. Poté naviňte Elastoplast jako podvazek.
 3. Obrázek s názvem Splint a pes

  3 Vezměte svého psa k veterináři. Nyní, když je poškozená končetina vašeho štěněte podepřena dlahou, přejděte k veterináři. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když jsem bez domova a našel jsem psa, kterého nedávno srazilo auto a má zlomené levé zadní nohy. Je moje nejlepší volba udělat rozchod a modlit se, aby uzdravil? Toto zvíře si zaslouží lékařskou pomoc. Vím, že existují útulky bez zabíjení, které by měly informace o veterinářích, kteří by vás mohli kvůli vaší velkorysé a velké duši bezplatně vidět.
 • Otázka Může se zlomená noha uzdravit sama? Ano, ale nemusí se správně zahojit, což vašemu mazlíčkovi způsobí bolest a utrpení. Obecně se doporučuje vzít zvíře se zlomenou nohou k veterináři.
 • Otázka Co když nemám peníze, abych ho hned vzal k veterináři? Stejně ho vezměte. Je vaší odpovědností zajistit, aby váš pes netrpěl. Většina veterinářů s vámi ráda vypracuje plán plateb, pokud vysvětlíte svou finanční situaci.
 • Otázka Můj pes má potíže stát na levé tlapě. Co mohu udělat, abych mu pomohl lépe chodit? Navštivte veterináře, aby o nohu vašeho mazlíčka bylo možné řádně pečovat. Pokud byste se pokusili přinutit chodit, mohlo by to nohu dále poškodit.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Role pásky z oxidu zinečnatého
 • Role samolepicí bandáže, například Co-flex
 • Čtyři až pět rohlíků Soffbanu
 • Role lepicí bandáže, jako je Elastoplast
 • Dlaha (nebo pravítko nebo dřevěná špachtle)
 • Pár nůžek
 • Sterilní gázové tampony
 • Asistent

Populární Problémy

Třpytivé dědictví Rafaela Nadala bylo pro Španělsko velkým zdrojem hrdosti. A mezi nesčetnými vyznamenáními, která mu byla udělena jeho zemí, je ta nejnovější zcela zvláštní.

Jak složit košili pro služební cesty. Služební cesty sází na profesionální vzhled a chování. Správné skládání košil před zabalením minimalizuje množství vrásek, které se na cestě vytvoří. Jedna z mnoha technik ...

Serena Williamsová přišla na tenisovou scénu na konci devadesátých let, kdy spolu s Venus Williams zahájily svou tenisovou cestu. V té době byl ženský tenis oslavován slovy jako jemnost, dovednost, dotek a talent. To se změnilo s sestrami Williamsovými. Velmi tvrdě trefili tenisový míček a většinu soupeřů jednoduše přemohli. Ženský tenis se stal mnohem fyzičtější a silovou hrou, fr.

V odvetě národního šampionátu 2017 se Gonzaga a Severní Karolína setkají v obrovské nekonferenční bitvě. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Stanford vs Northwestern je jedním z nejlepších zápasů 1. týdne ve školním fotbalu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.