Jak vymačkat vejce, aniž byste ho rozbili

Je možné vymačkat vejce tak tvrdě, jak jen to jde, aniž byste ho rozbili? Odpověď je ano! Všichni jsme se naučili tvrdě (a nepořádně), že vejce mohou být křehká, ale i přes jejich pověst jsou vejce úžasně silná. Ohromte své přátele i sebe tím, že provedete tento snadný experiment.

Metoda 1 ze 2: 1 Ruční metoda

 1. Obrázek s názvem Vymačkejte vejce, aniž byste ho rozbili Krok 1

  1 Na prsty položte vajíčko.
 2. Obrázek s názvem Vymačkejte vejce, aniž byste ho rozbili Krok 2

  2 Zavřete ruku tak, aby se vaše prsty úplně omotaly kolem vajíčka.
 3. Obrázek s názvem Vymačkejte vejce, aniž byste ho rozbili Krok 3

  3 Vejce vymačkejte rovnoměrným tlakem po celé skořápce.
 4. Obrázek s názvem Vymačkejte vejce, aniž byste ho rozbili Krok 4

  4 Podívejte se na úžas každého (většinou svého), protože vajíčko zůstává celé a vaše ruka zůstává suchá! reklama

Metoda 2 ze 2: 2 Ruční metoda

 1. Obrázek s názvem Vymačkejte vejce, aniž byste si ho rozbili rukama Krok 5

  1 Spojte prsty.
 2. Obrázek s názvem Vymačkejte vejce, aniž byste si ho rozbili rukama, krok 6

  2 Umístěte vejce podélně mezi dlaně.
 3. Obrázek s názvem Vymačkejte vejce, aniž byste si ho rozbili rukama Krok 7

  3 Stiskněte dlaně co nejsilněji k bodům vejce. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké chemikálie přidám do vajíčka, aby se chovalo jako koule? Nechejte vajíčko namočit ve vodě s chlorem a vejce by mělo být schopné odrazit.
 • Otázka Praskne vajíčko snadněji po uvaření? Když se vajíčko uvaří, bílky a žloutek ztuhnou, takže byste mohli rozklepnout vejce, aniž by bylo nepořádné. To se může týkat pouze vajec natvrdo.
 • Otázka Zmáčkl jsem vajíčko a šlo to všude. Co jsem udělal špatně? Wilfredo Villatoro Rovnoměrně zatlačte na vejce. Pokud tak neučiníte, strana s největším tlakem praskne a zlomí se.
 • Otázka Mohu to udělat se smaženým vejcem v palačince? Ne, protože smažené vejce nemá skořápku.
 • Otázka Co se stane, když vejce praskne? Pokud vejce praskne, s největší pravděpodobností jste ho nesprávně drželi a vyvíjeli jste na vejce nerovnoměrný tlak. To způsobí prasknutí.


Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud jste z výsledku trochu nervózní, zkuste před vložením zmáčknout syrové vejce uzavřít do plastového sáčku se zapínáním na zip nebo vejce držet nad umyvadlem, pokud jste v kategorii super statečných. Nebo jděte ven a zkuste to.
 • Úplným obklopením vajíčka rukou se tlak, který vyvíjíte stlačením, rovnoměrně rozloží po celém vejci. Vejce však dobře odolávají nerovnoměrným silám, a proto snadno prasknou na boku mísy.
 • Vejce mají tvar podobný trojrozměrnému oblouku, jedné z nejsilnějších architektonických forem. Zakřivená forma skořepiny distribuuje tlak rovnoměrně po celé skořepině, místo aby ji koncentrovala v jednom bodě.

reklama

Varování

 • Dávejte pozor, abyste při mačkání neměli prsten. Nerovnoměrný tlak prstence na skořápku bude mít za následek zábavné zobrazení létajícího žloutku.
 • Nepokoušejte se tento experiment provádět v blízkosti koberců, záclon nebo jiných těžko čistitelných předmětů. Pokud tento experiment selže, žloutek poletí všemi směry.
 • Nezkoušejte to v obchodě, než si koupíte vejce. Skladník se nebude bavit.
 • Jedním z důvodů, proč tento trik často nefunguje, je ten, že i téměř neviditelná vlasová prasklina způsobí, že se vajíčko snadno rozbije, bez ohledu na to, jak rovnoměrně vyvíjíte tlak. Struktura 3D oblouku je opravdu velmi silná, ale k jejímu dramatickému oslabení je potřeba jen jedna drobná chyba. Přečtěte si na Kolaps terminálu pařížského letiště pro rozsáhlejší příklad tohoto jevu. Vejce si tedy velmi pečlivě prohlédněte tak, že ho před vyzkoušením podržíte na jasném světle. Pokud se objeví i náznak praskliny, použijte další vejce.
 • To funguje pouze tehdy, když dokonale vyvíjíte rovnoměrný tlak. Na diskusní stránce najdete příklady úspěšných i neúspěšných pokusů o tento trik.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Vejce
 • Papírové ručníky (volitelně)
 • Plastový sáček se zipem, jak je uvedeno v tipech (volitelně)

Populární Problémy

Jak léčit costochondritidu. Costochondritida, také nazývaná bolest hrudní stěny, costosternální syndrom nebo costosternální chondrodynia, nastává, když se chrupavka mezi žebrem a hrudní kostí (hrudní kost) zapálí a otekne. ...

Tomic vyčítal vzteku rakety

Sprchové žlaby se mohou ucpat minerály z tvrdé vody, vlasů a mýdla. Vlasy jsou většinou viníkem způsobujícím ucpání a snadno je odstraníte vytažením rukama. Pokud to nepomůže, zkuste použít ...

Jedná se o první letošní turnaj Premier 5 a v turnaji WTA bude v sázce maximálně 900 bodů a prize money 2 828 000 $.

Zde je pohled na 9 nejstarších hráčů, kteří získali největší cenu, kterou je výhra v tenise.

Světová jednička Novak Djokovič je tipován jako muž, kterého je třeba porazit v roce 2021, a to navzdory vzestupu příští generace. Rafael Nadal je zatím favoritem na výhru rekordního 14. titulu French Open v tomto roce.