Jak udělat ocasní loď na skútru

Tailwhip je jedním z prvních a nejdůležitějších triků, které se naučíte, když se poprvé pustíte do scootingu. Házení ocasní lodi zahrnuje vyskočení do vzduchu pomocí skútru, kopání paluby kolem sloupku řídítek v plné rotaci, poté přistání na palubě, když se vrací do své původní polohy. Může to vypadat obtížně a působivě, ale ve skutečnosti je to dost snadné pro většinu jezdců odemknout se poměrně rychle - pokud můžete skákat, můžete ovládat loď. Klíčem k tomuto triku je vytočit si nastavení a naučit se manipulovat se skútrem jak nohama, tak rukama, abyste včas dokončili rotaci pro hladké přistání.

Část 1 ze 3: Nastavení Tailwhipu

 1. Obrázek s názvem Do Tailwhip on a Scooter Step 1

  1 Postavte se na skútr v pohodlném postoji. Umístěte přední nohu blízko přední části skútru za řídítka a umístěte zadní nohu těsně před zadní kolo. Mírně pokrčte kolena, abyste se připravili na skok.
  • Většina jezdců s pravou rukou přirozeně předpokládá to, co je známé jako „pravidelný“ postoj, s levou nohou vpředu. Pokud jste levák, může vám být pohodlnější stát „praštěný“ s pravou nohou vpředu.
  • Správné umístění chodidla vám značně usnadní start i přistání.


 2. Obrázek s názvem Do Tailwhip on a Scooter Krok 2

  2 Uchopte střed řídítek oběma rukama. Pomocí paží stabilizujte koloběžku i vlastní tělo. Budou také hrát roli při otáčení balíčku (část koloběžky, na které stojíte), takže je důležité je držet na místě, dokud trik nedokončíte.
  • Upravte řídítka na výšku, která vám připadá nejpřirozenější.
  • Zůstaňte uvolněně a uvolněně. Pokud se budete držet příliš pevně, může dojít ke ztuhnutí paží. Tato tuhost se může snadno rozšířit do zbytku těla a ovlivnit váš skok nebo načasování.
 3. Obrázek s názvem Do Tailwhip on a Scooter Step 3

  3 Několikrát zatlačte zadní nohou, abyste se mohli hýbat. Pokuste se dosáhnout mírné rychlosti, přibližně stejného tempa jako pomalý běh. Po posledním stlačení vraťte zadní nohu na palubu skútru a mějte oči upřené ve směru, ve kterém jedete.
  • Příliš pomalá jízda může způsobit ztrátu rovnováhy, zatímco příliš rychlá ztěžuje ovládání vašeho pohybu.
  • Ujistěte se, že cvičíte někde, kde máte dostatek prostoru pro jízdu po přímé dráze 15–20 stop (4,6–6,1 m).
 4. Obrázek s názvem Do Tailwhip on a Scooter Step 4

  4 Procvičte si ocasní loď, když stojíte na místě. Pokud si nejste dostatečně jisti, abyste si vyzkoušeli ocasní loď za pohybu, můžete provést několik prvních pokusů ze stacionární polohy. To vám umožní soustředit se na svou techniku, aniž byste si museli dělat starosti s jízdou nahoru. Později můžete zapracovat na propojení dvou fází triku.
  • Jednou z nevýhod házení ocasní lodi, když stojíte na místě, je to, že musíte zahájit skok, jakmile se dostanete na koloběžku oběma nohama, což vám nedává mnoho času na nastavení.

  Spropitné: Pokud se bojíte, že se skútr vyvalí zpod vás, přesuňte se na koberec nebo měkkou trávu. Plyšová plocha zabrání protáčení kol.

  reklama

Část 2 ze 3: Provedení Tailwhip

 1. Obrázek s názvem Do Tailwhip on a Scooter Step 5

  1 Vyskočte tak vysoko, jak můžete. Když vyskočíte, zatáhněte za řídítka a zvedněte koloběžku s sebou. Zatáhněte kolena, abyste získali ještě větší převýšení a vytvořili co největší vůli mezi koly a zemí.
  • Snažte se, aby se vaše nohy nedostaly nahoru před palubu. Pokud je vaše načasování vypnuté, ztratíte přehled o tom, kde je ve vztahu k vašim nohám.
  • Čím výše vyskočíte, tím více času si budete kupovat, abyste si palubu prošli celou cestu, než přistanete.
 2. Obrázek s názvem Do Tailwhip on a Scooter Step 6

  2 Vykopněte zadní část skútru za sebou. Jakmile dosáhnete vrcholu skoku, švihněte prsty na zadním okraji paluby. Začne se houpat ven v širokém kruhu od vás. Toto je „bičová“ část ocasní lodi.
  • Pokud jste v pravidelném postoji, zahájíte kop pravou nohou. Pokud jste praštěný jezdec, použijte levou nohu.
  • Zatlačte spíše na stranu brzdy než na tenčí část balíčku, abyste získali větší cíl, na který budete mířit.

  Varování: Dávejte pozor, abyste si během kopu nepřekřížili nohy, jinak byste mohli odhodit přistání a špatně se rozlít.

 3. Obrázek s názvem Do Tailwhip on a Scooter Step 7

  3 Během biče pomáhejte při otáčení rukama. Ve stejnou chvíli, kdy vaše nohy opouštějí palubu, mírně nakloňte řídítka ve směru pohybu a „pumpujte“ ruce nahoru a dolů. Potom se nakloňte opačným směrem, jak se začne houpat zpět. Pokud to uděláte správně, způsobí to, že se balíček bude otáčet rychleji.
  • Pohyb paže je jemný a může být trochu složité se v tom zorientovat. Může být užitečné procvičit si samotné zvedání a roztočení koloběžky, než do pohybu zakomponujete pohyb.
  • Pamatujte, že vaše ruce by nikdy neměly opouštět rukojeti řídítek během zadního blatníku.
  reklama

Část 3 ze 3: Přistání na Tailwhip

 1. Obrázek s názvem Do Tailwhip on a Scooter Step 8

  1 Pozorně sledujte palubu, abyste si všimli svého přistání. Držte oči sklopené a snažte se sledovat palubu, když dokončí své otáčení. Načasování pohybů na pohyby paluby vám pomůže předvídat vaše přistání a přechod zpět k jízdě se správným umístěním chodidla.
  • Během tréninku si všimněte, jak dlouho (v průměru) trvá palubě, než to zvládnete. Získáte tak lepší představu o tom, kdy se potřebujete začít připravovat na přistání.
 2. Obrázek s názvem Do Tailwhip on a Scooter Step 9

  2 Přesuňte obě nohy dolů na horní část paluby, aby se zastavilo její otáčení. Zaměřte se na zastavení paluby chvíli předtím, než se kola dotknou. Obě nohy by se měly vrátit tam, kde byly, když jste nastavovali trik, nebo někam blízko.
  • Jak budete pokračovat v tréninku, budete moci dokončit rotaci výš a výš, což vám umožní propojit zadní loď s mlyny, stánky a dalšími triky.
  • Pokud máte problém dostat obě nohy najednou zpět do polohy, rozdělte poslední část triku tak, abyste zastavili palubu pomocí své přední nohy a poté manévrovali zadní nohou tam, kde má být.

  Spropitné: Pokuste se přistát na nohou, spíše než na střední části chodidla nebo na patách.

 3. Obrázek s názvem Do Tailwhip on a Scooter Step 10

  3 Pokrčte kolena, aby absorbovala náraz. Pokračujte trochu dolů, až vás gravitace vrátí zpět na zem. Potopení vaší váhy odvede většinu šoku z přistání a zároveň sníží vaše těžiště, aby se zlepšila vaše rovnováha.
  • Pokud při pohybu přistanete s nohama naprosto rovně, je možné, že vás vaše hybnost unáší příliš dopředu a způsobí pád.
  • Naučit se správně se vzpínat bude obzvláště důležité, jakmile začnete jezdit na rampách nebo odhazovat ocasní lodě z vyšších překážek.
 4. Obrázek s názvem Do Tailwhip on a Scooter Step 11

  4 Odjeďte plynule. Otočte hlavu tak, aby směřovala směrem, kterým se pohybujete, když se dotknete dolů a znovu získáte kontrolu nad koloběžkou. Gratulujeme, právě jste přistáli se svou první ocasní lodí! Cvičte, dokud se nedostanete do bodu, kdy můžete trik zasáhnout znovu a znovu důsledně.
  • Dávejte pozor na okolní překážky. Poslední věc, kterou chceš, je stáhnout nemocnou ocasní loď, jen abys snědl obrubník, protože ses nedíval, kam jdeš!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Bude to znamenat rozdíl, pokud je moje jezdecká noha pravou nohou? Ne, pokud je to vaše pravá noha, chcete s ní jen stát a levou vyrazit. Nezapomeňte použít zápěstí.
 • Otázka Nemohu ani dostat desku o 90 stupňů, než přistanu na zemi, co se děje? Jsem tak smutný. Pokud mluvíte o dopadu paluby na zem, zkuste zapracovat na pohybu zápěstí, který bude palubu točit dokola, pokud mluvíte o svých nohou, je to jen cvičná věc, zkuste se omezit, jak jen můžete dát nohy dolů.
 • Otázka Jak se mohu zlepšit u biče ocasu? Zkuste zajít do skate parku a procvičte si tento trik z rampy/vyskočení z mísy. Budete mít více vzduchu, a tak vám to poskytne více času na ocasní bič. Ale nedělejte to pomaleji, než byste to dělali na rovné zemi.
 • Otázka Můj skútr jde stranou, když se pokouším ocasní bič. Jak to zastavím? Ruce držíte silné a pohybujete pouze zápěstím. To se také může stát, protože nepohybujete balíčkem dostatečně rychle.
 • Otázka Jak vysoko musím jít? Budete muset jít asi 1 stopu do vzduchu, abyste získali ocasní bič. Procvičte si svůj bunny hop.
 • Otázka Jak dostanu pravou nohu na palubu? Procvičte si švih pažemi - díky tomu se paluba bude pohybovat rychleji, takže bude snazší ji chytit.
 • Otázka Potřebuji, abych mohl králíček skákat, než se budu moci pokoušet ocasní biče? Ano. Pokud nevyskočíte dostatečně vysoko, nebudete mít dost času na úplné vybičování balíčku.
 • Otázka Co mám dělat, když se můj balíček otáčí pomalu? Rychleji pohybujte po palubě nohou a pohybem ruky otáčejte palubu rychleji.
 • Otázka Musím rychle provést tailwhip? Ano. Tailwhip nemůžete provádět pomalu.
 • Otázka Mám kopnout brzdu do vzduchu? Ano, protože neohne vaši brzdu a vaše noha má menší šanci uklouznout.

Populární Problémy

Poté, co byla Petra Kvitova bodnuta během domácí invaze v prosinci, se zamyslela nad rokem emocionálního návratu.

Jak udělat punč s vodkou a vínem. Punč s vodkou a vínem je ideálním nápojem pro každou párty, protože může snadno sloužit mnoha lidem a hosté si mohou doplnit vlastní sklenice, když chtějí víc. Existuje mnoho různých typů ...

Johanna Konta se vrátila z jednoho setu dolů a zaregistrovala vítězství 3-6, 6-4, 6-1 nad Sloane Stephensovou. .

Zde je návod, jak sledovat premiéru filmu „Jeho temné materiály“ online bez kabelu.