Jak založit vlastní sportovní tým

Připojit se k místnímu sportovnímu týmu jako hráč nebo trenér je skvělý způsob, jak si zacvičit a trávit čas ve společnosti s ostatními. V některých případech však můžete mít větší zájem o založení týmu sami. Pokud je to váš cíl, udělejte si čas na rozhodnutí o sportu, úrovni dovedností a lize, které vám nejlépe vyhovují. Poté začněte budovat svůj tým a přitom se ujistěte, že přebíráte pozitivní vůdčí roli.

kde se hraje tenis

Část 1 ze 3: Výběr sportu a ligy

 1. Obrázek s názvem Začněte svůj vlastní sportovní tým Krok 1

  1 Zapište si seznam svých cílů, zájmů a dovedností. Existuje spousta různých důvodů, proč si založit sportovní tým. Můžete například chtít být učitelem a pozitivním vzorem pro děti, nebo si můžete zahrát konkrétní sport s jinými dospělými. Chcete -li zúžit své vlastní důvody, věnujte trochu času následujícímu:
  • Vaše cíle. Doufáte, že se dostanete do formy? Zjistit více o sportu? Poskytnout místním dětem možnost rekreace? Bavíte se se svými kamarády?
  • Tvé zájmy. Jste fanouškem sportu obecně nebo konkrétního sportu? Chtěli byste hrát, trénovat, dělat obojí, nebo nedělat ani jedno? Jak vysoko na vašem seznamu priorit by byl váš sportovní tým?
  • Vaše schopnosti. Máte zkušenosti s hraním konkrétních sportů? Jste dobrý učitel, vůdce, motivátor a/nebo komunikátor? Nebo jste lepší v organizaci a práci v zákulisí?


 2. Obrázek s názvem Začněte svůj vlastní sportovní tým Krok 2

  2 Vyberte si sport, který vyhovuje vašim preferencím i praktické realitě. Můžete například chtít založit dospělý tým baseballové ligy, přesto zjistíte, že ve vaší oblasti není liga ani velký zájem hráčů. Může se však stát, že založíte basketbalový tým pro dospělé, nebo vytvoříte tým baseballu pro mládež.
  • Zamyslete se nad tím, které sporty jsou ve vaší oblasti nejoblíbenější a které sporty vás baví a o kterých víte nejvíce. Bude snazší založit tým ve sportu, který je v obou těchto kategoriích.
 3. Obrázek s názvem Začněte svůj vlastní sportovní tým Krok 3

  3 Identifikujte místní sportovní ligy, které splňují vaše kritéria. Pokud jste se rozhodli, že chcete například založit tým baseballu mládeže, začněte zkoumat stávající ligy ve vaší oblasti. Může existovat pouze jedna liga, ale pokud jich existuje několik, vezměte v úvahu věci jako věkové rozpětí, úroveň dovedností, umístění a náklady.
  • Pokud má vaše místní vláda rekreační úřad, obraťte se na něj a zjistěte, zda provozuje nebo podporuje nějaké sportovní ligy. Nebo se podívejte, jestli nějaké okolní společnosti operují nebo podporují týmy nebo ligy.
  • Buďte ochotní si také trochu rozšířit obzory. Jediná mládežnická baseballová liga v této oblasti může zahrnovat více cestování, než jste schopni se zavázat, ale možná existuje mládežnická softbalová liga, která vyžaduje mnohem méně cestování.
  • Je samozřejmě možné založit vlastní ligu, ale mějte na paměti, že to bude vyžadovat podstatně více času, úsilí a peněz než založení týmu.
 4. Obrázek s názvem Začněte svůj vlastní sportovní tým Krok 4

  4 Sečtěte náklady na založení týmu. Čím více hráčů je potřeba a čím více potřebného vybavení, tím je sport dražší. Například basketbalový tým je obvykle levnější než hokejový tým. Spolupracujte s ligou, ke které jste se připojili, abyste získali solidní odhad počátečních a provozních nákladů.
  • Započítejte náklady na věci, jako jsou uniformy a vybavení, pronájem a/nebo údržbu tréninkových a hracích ploch, cestování týmů, registrace a vstupné do ligy, rozhodčí (rozhodčí, rozhodčí atd.), Pojištění proti úrazu a školení a/nebo bezpečnostní prověrky pro trenéry.
  • Liga vám může pomoci spojit se s místními podniky nebo organizacemi ohledně sponzorství, nebo je na vás, abyste vyhledali sponzorství, která vám pomohou uhrazit provozní náklady vašeho týmu.
  reklama

Část 2 ze 3: Budování týmu

 1. Obrázek s názvem Začněte svůj vlastní sportovní tým Krok 5

  1 Vytvořte chytlavý název týmu, logo a uniformu. Můžete si myslet, že tyto věci mohou počkat, až ve skutečnosti sestavíte tým. „Branding“ svého týmu však hned usnadňuje přilákání hráčů. Vezměte v úvahu svůj potenciální hráčský fond a přemýšlejte o tom, co je osloví.
  • Pro jedinečný název použijte online generátor náhodných názvů sportovních týmů nebo si pro kreativní inspiraci vezměte slovník a tezaurus.
  • Spolehněte se na své vlastní umělecké schopnosti při vytváření jednoduchého týmového loga nebo vyhledejte online stránky pro tvorbu loga - vlastní design můžete získat už za 50 USD.
  • Vyberte si týmové barevné schéma a jednotný styl, o kterém si myslíte, že osloví cílovou skupinu hráčů. Můžete si například vybrat název a barevný vzor, ​​který připomíná populární vysokou školu nebo profesionální sportovní tým ve vaší oblasti. Pokud je například týmem místní vysoké školy Medvědi, můžete svému týmu mládeže říkat Mláďata.
 2. Obrázek s názvem Začněte svůj vlastní sportovní tým Krok 6

  2 Propagujte svůj tým online a osobně. Použijte všechny metody, které máte k dispozici, abyste potenciálním hráčům (a rodičům, pokud jde o mládežnický tým) dali vědět o svém novém týmu. Při šíření informací využijte název svého týmu, logo a barevné schéma.
  • Použijte sociální média k informování potenciálních hráčů a/nebo rodičů. Používejte své osobní účty, ale také zvažte vytvoření „oficiálních“ týmových účtů.
  • Možná budete chtít vytvořit týmový web.
  • Neignorujte low-tech metody, jako je zveřejňování letáků na místech, kde je potenciální hráči uvidí. Můžete například zveřejnit letáky pro tým mládeže v místní knihovně a zmrzlinárně.
 3. Obrázek s názvem Začněte svůj vlastní sportovní tým Krok 7

  3 Sbírejte požadované informace a platby od svých hráčů. Jakmile začnete registrovat zainteresované hráče, ujistěte se, že máte zavedené dobré systémy pro sběr klíčových věcí, jako jsou kontaktní informace a platby (například registrační poplatky). Nastavte si například tabulku, abyste měli přehled například o:
  • Jména, adresy, telefonní čísla a e -mailové adresy zainteresovaných hráčů. U mládežnických týmů budete také potřebovat informace od rodičů nebo opatrovníků.
  • Vyplnění registračních formulářů a výběr registračních poplatků.
  • Přihlášení k pojištění nebo prominutí pojištění (pokud to vyžaduje vaše liga).
  • Příslušná měření pro uniformy a vybavení.
 4. Obrázek s názvem Začněte svůj vlastní sportovní tým Krok 8

  4 Naplánujte si postupy, které vyhovují potřebám vašeho týmu. Když se váš týmový soupis zaplní hráči, kteří se přihlásili, požádejte o jakékoli preference nebo omezení týkající se doby tréninku a umístění. Ubytujte hráče co nejlépe, ale také se ujistěte, že rozvrh tréninků pro vás funguje dobře.
  • Například pro tým mládeže neplánujte tréninky na pozdní večer nebo noc. Možná budete muset také zajistit spolujízdu s rodiči.
  • Ujistěte se, že jste si také vědomi jakýchkoli ligových pravidel týkajících se tréninkových časů nebo umístění.
  reklama

Část 3 ze 3: Správa vašeho týmu

 1. Obrázek s názvem Začněte svůj vlastní sportovní tým Krok 9

  1 Převezměte pozitivní vůdčí roli, která prospívá vašim hráčům. Jako zakladatel je na vás, abyste určili tón týmu. Nezáleží na tom, zda jste trenérem v terénu, nebo tuto roli delegujete na někoho jiného-ujistěte se, že tým odráží povzbuzující a podpůrný styl vedení, který byste měli poskytnout.
  • Pokud například trénujete baseballový tým pro mladší děti, pak se vaše vedení může soustředit na výuku základních baseballových dovedností a podporu týmové práce v zábavné atmosféře.
 2. Obrázek s názvem Začněte svůj vlastní sportovní tým Krok 10

  2 Naučte se a dodržujte pravidla a požadavky ligy. Je vaší konečnou odpovědností zajistit, aby váš tým znal a dodržoval pravidla. Nezáleží na tom, zda máte tým dětí nebo dospělých, zdůrazněte důležitost férovosti a dobrého sportovního chování.
  • Ujasněte si, že porušení pravidel nebude tolerováno. Nastavit jasně definovaný postup postupné disciplíny pro kohokoli, kdo byl přistižen při porušování pravidel.
  • Projděte si pravidla svého týmu a ligy a vysvětlete důsledky. Například může být pravidlem ligy, že hádka s rozhodčím, rozhodčím nebo oficiálním hráčem má za následek automatické vyhození a pozastavení hry na 1 hru.
 3. Obrázek s názvem Začněte svůj vlastní sportovní tým Krok 11

  3 Vede fundraisingové aktivity na podporu svého týmu. Pokud jste plně neotevřeli peněženku, abyste mohli financovat tým, pravděpodobně se budete muset alespoň částečně spolehnout na úsilí o získání finančních prostředků. Nepovažujte fundraising za práci, se kterou se hráči musí vypořádat. Místo toho hrajte vedoucí roli sami a staňte se součástí vašeho úsilí o budování týmu.
  • Pokud váš tým získává finanční prostředky prodejem kupónových knih pro místní sendvičový obchod, vydejte se tam a prodávejte společně s hráči!
  • Nezvýrazňujte, kteří hráči navýšili více a kteří méně. Místo toho se zaměřte na částku získanou celým týmem a povzbuďte je, aby se navzájem podporovali při získávání dalších.
 4. Obrázek s názvem Začněte svůj vlastní sportovní tým Krok 12

  4 Nezapomeňte se bavit! Založení a vedení sportovního týmu je spousta práce, ale měla by to být zábava. Nenechte se díky nevyhnutelným potížím a neočekávaným problémům zapomenout, proč jste se do toho vůbec zapojili.
  • Může být ještě těžší se bavit, pokud váš tým hodně ztrácí, ale hledejte chvíle zábavy a radosti uprostřed prohry. Nezapomeňte hráče také pochválit, když se dobře snaží a projevují dobrou týmovou spolupráci a sportovní chování.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zaregistruji místní fotbalový klub mládeže? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Ověřte si místní ligy ve vaší oblasti. Ujistěte se, že získáte podrobné informace o způsobilosti, pravidlech, nákladech atd.
 • Otázka Jakého věku musím být, abych mohl spravovat týdenní ligový tým? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Pravděpodobně vám musí být alespoň 18 let. Ohledně jakýchkoli požadavků na věk se informujte u lig ve vaší oblasti.
 • Otázka Jak založím dětský fotbalový tým? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpovědět Kontaktujte ligy mládeže ve vaší oblasti. Jakmile najdete tu správnou ligu, vymyslete pro svůj tým chytlavý název a logo a začněte šířit informace na sociálních médiích a v komunitě.
 • Otázka Jak založím sportovní tým, když jsem dítě? Můžete to začít ve škole. Můžete také vytvořit webovou stránku a zveřejnit videa ze školení.
 • Otázka Jak vytvořím logo? Pokud nejste příliš zruční v kreslení, najměte si umělce nebo požádejte kamaráda, aby nakreslil logo, které bude reprezentovat váš tým.
 • Otázka Jak mohu zahájit sportovní ligu? Získejte do svého týmu mnoho přátel. Můžete také vyzkoušet, pokud existuje mnoho lidí, kteří se chtějí připojit. Poté se můžete pokusit zjistit, zda se blíží turnaj, a přihlásit se.
 • Otázka Jak získám fotbalové hřiště pro svůj tým? Na začátku se můžete pokusit využít veřejné kurty nebo rezervovat kurty, ale postupně byste měli najít místo, které zaručí soudu vaše využití.
 • Otázka Jak získám sponzory pro svůj fotbalový tým? Měli byste jít kolem místních podniků a vysvětlit jim, že hledáte sponzory pro fotbalový tým. Možná budete také chtít přijít s úrovněmi sponzorství a odměnami, aby firmy měly motivaci vás sponzorovat. Můžete například inzerovat jejich podnikání ve svých hrách.
 • Otázka Mohu se stát hráčem ve svém vlastním sportovním týmu a mít někoho jiného, ​​kdo by převzal vedení? Jistě, pokud je odpovědnou osobou někdo, komu dostatečně důvěřujete, aby řídil tým.
 • Otázka Jak si představuji dobrá jména? Můžete pojmenovat tým podle některých svých oblíbených věcí. Můžete kombinovat několik věcí, abyste byli ještě kreativnější.

Populární Problémy

WTA: 5 nejlepších narušení roku 2013Šéf Australian Open Craig Tiley obhájil rozhodnutí Tennis Australia prosadit všechny hráče před hardcourtovým švihem Down Under.Dominic Thiem měl zlomový rok nejen v tenise, ale i v trendech vyhledávání na Google. Rakušan byl letos nejvyhledávanější celebritou a 4. nejvyhledávanějším výrazem ve své domovské zemi.

Roger Federer získal v Kanadě dva tituly, ale co třeba Rafael Nadal a Novak Djokovič?Od začátku roku 2010 WTA každoročně produkuje první grandslamové vítěze téměř vždy.Enrique Hernandez předvedl ve velkém stylu pro Los Angeles Dodgers proti Chicago Cubs.