Jak zůstat aktivní po škole (dospívající)

Když jste teenager s nabitým programem, může být obtížné najít si čas být aktivní. Ale udělat si čas zůstat aktivní i po vyučování je důležité pro vaše zdraví. Fyzická aktivita vám může pomoci vyhnout se obezitě, zvládat úzkost a vybudovat silný imunitní systém. Naučit se být aktivní jako teenager vám také pomůže zůstat aktivní jako dospělý. Pokud se budete věnovat aktivitám, které vám dělají radost, budete si moci udělat čas po škole zdravý a dokonce zábavný.

Metoda 1 ze 3: Vstup do sportovního týmu po škole

 1. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 1

  1 Hrajte sport, který vás baví. Sportovní nabídku najdete ve své škole, místních komunitních centrech a institucích věnovaných konkrétním aktivitám. Studentům s různou úrovní talentu je otevřena spousta sportovních týmů. Nemusíte být hvězdný sportovec, abyste to mohli vyzkoušet, a procvičování s týmem rozvine vaše schopnosti. Tyto aktivity vám nejen umožní užít si zdravou konkurenci, ale také vás udrží v kondici!
  • Zatímco vaši trenéři budou chtít, abyste usilovali o dokonalost, snažte se o vítězství příliš nestarat. Místo toho se zaměřte na zábavu, kterou můžete mít v týmu s přáteli, a na zdravotní výhody, které vám tato aktivita přináší.
  • Zkuste vyzkoušet jeden nebo několik populárních sportů obvykle nabízených ve školách, včetně fotbalu, fotbalu, baseballu, softbalu, basketbalu, tenisu, pozemního hokeje nebo lakrosu.
  • Pro méně známé alternativy, které mohou nebo nemusí být nabízeny ve škole, zkuste sporty jako tanec, krasobruslení, horolezectví, jízda na koni, golf, skateboarding, kolečkové brusle, šerm a veslování.


 2. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 2

  2 Pokud tým nevytvoříte, cvičte zvolený sport. Pokud je vaše škola obzvláště zapálená pro vítězný tým pro určitý sport, mohou být ke svým hráčům vybíravější. Může být obtížné být vybrán i pro jejich prváky a univerzitní týmy. Pokud však chcete hrát tento sport, nevzdávejte to! Hrajte sami, požádejte přátele z týmu, aby vám pomohli se zlepšit, a zeptejte se trenéra, zda můžete dodržovat týmové postupy.
  • Připojte se online a prozkoumejte svůj sport, abyste se naučili cvičení a cvičení, která vám příště pomohou zlepšit výkon při zkoušení.
  • Pokud si chcete zahrát například basketbal, procvičte si dril, který se zaměřuje na zlepšení agility a koordinace oko-ruka.
 3. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 3

  3 Zúčastněte se mimoškolního týmu v komunitním centru. Ve škole možná nebudete chtít sportovat. Možná vám přílišná školní nálada nevadí, nebo nechcete zkoušet. Mnoho místních komunitních center bude mít více neformálních nabídek týmových sportů, které by vám mohly představit novou skupinu přátel a zároveň vám pomoci zůstat aktivní.
  • Komunitní centra mohou nabízet sporty, které školy obecně neposkytují, například kickball, wiffle ball, flag football a ultimate frisbee.
 4. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 4

  4 Prozkoumejte sporty, které kladou důraz na individuální úspěchy. Někteří lidé nemají rádi soutěž, která pochází z týmové hry. Pokud vás netěší týmové sporty, jako je fotbal, basketbal, fotbal a další podobné sporty, zvažte možnosti, které vám umožní soustředit se na svůj individuální talent.
  • Zvažte dráhu, plavání, běh na lyžích, lyžování nebo plachtění.
  • Pokud tyto sporty hrajete pro svou školu, uvědomte si, že stále budete v týmu. Cvičení a soutěže budete absolvovat ve skupině. Budou také události, známé jako štafety, které vyžadují, abyste spojili svůj talent s talentem ostatních členů týmu a vyhráli závody.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Přihlášení na lekci cvičení

 1. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 5

  1 Vyberte si třídu ve škole, ve které budete cvičit s ostatními teenagery. Cvičení může být zábavný a snadný způsob, jak začlenit fyzickou aktivitu do týdenního rozvrhu. Pokud absolvujete mimoškolní cvičení v tělocvičně nebo fitness centru vaší školy, bude pravděpodobně bezplatné. Pravděpodobně bude také navržen speciálně pro dospívající, jako jste vy a vaši přátelé, protože budete hlavními účastníky.
  • Je možné, že se někteří z vašich učitelů mohou zúčastnit hodiny cvičení, ale měli byste očekávat, že hlavním publikem bude vaše věková skupina.
 2. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 6

  2 Vyberte si třídu v tělocvičně nebo komunitním centru pro smíšenou skupinu. Lidé všech věkových kategorií navštěvují cvičební kurzy nabízené v tělocvičnách a centrech. To znamená, že vaše třída bude navržena tak, aby oslovila lidi s různou úrovní síly a zkušeností. Třída v tělocvičně vám může umožnit seznámit se s novými a různými druhy lidí a poskytnout vám změnu oproti běžnému školnímu týdnu.
  • Většina tělocvičen a komunitních center účtuje měsíční nebo roční členské poplatky. Budete je muset zaplatit sami, nebo se o možnosti platby domluvit s rodiči.
  • Některé lekce mohou být k dispozici pouze členům tělocvičny, kteří jsou starší 18 let. Ověřte si u zástupce posilovny, jaké možnosti máte otevřené.
 3. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 8

  3 Vyberte si zumbu pro lekci tance s vysokou energií. Zumba využívá tradiční latinskou hudbu a provádí studenty tanečním cvičením, při kterém se zapotí. Může to být zábavná kardiovaskulární aktivita, která vás nemusí děsit chodit do posilovny.
 4. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 10

  4 Jděte na silový trénink nebo „tělesnou pumpu“ na hodinu vzpírání. Vaše komunitní centrum může poskytovat třídu vzpírání zaměřenou zejména na mládež, nebo pro vás může upravit obsah ve své obvyklé třídě. Bodypump seznamuje své studenty s různými pohyby, které lze použít v kombinaci s činkami a závažími. Cviky obvykle sestávají z dřepů, tlaků, výpadů a kudrlinek.
 5. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 11

  5 Připojte se ke třídě spinningu pro skupinovou třídu kol. Spinning využívá nastavitelné stojící kolo k intenzivnímu a přizpůsobenému kardiovaskulárnímu cvičení. Váš instruktor každý týden vytvoří jiný seznam skladeb, aby vás motivoval hudbou. Očekává se také, že skupinové prostředí představí malou konkurenci a kamarádství. Některé třídy mohou mít dokonce tabulku vpředu se seznamem nejlepších přadlenů!
 6. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 7

  6 Doplňte své cvičení o jóga a hodiny pilates. Ačkoli tyto formy cvičení ve skutečnosti nezvednou náladu, jsou velmi prospěšné, pokud jsou prováděny společně s kardio. Po procházce, běhání nebo jízdě na kole pro zlepšení kardiovaskulárního zdraví si zajděte na lekci jógy nebo pilates, abyste dosáhli rovnováhy a vybudovali sílu. reklama

Metoda 3 ze 3: Zavázat se k aktivnímu životnímu stylu

 1. 1 Pracujte na náročnějších trénincích. Nenechte se odradit, pokud je cvičení zpočátku obtížné. Místo toho začněte pomalu a postupem času se dopracujte k delším a náročnějším tréninkům. Zkuste udělat 10 skákacích zvedáků, 10 burpees, 10 kliků a 10 sedů-lehů. Pak si udělejte rychlou 15minutovou procházku po svém okolí. Za měsíc se dopracujte k provedení 3 sérií po 10 z každého cvičení a k 20minutovému chůzi.
  • Po soustavném přidávání tréninku po dobu 2 měsíců byste mohli mít každodenní rutinu 10–20 kliků, 15–30 sedů-lehů, 50–100 skokových zvedáků a týdenní plán 3 30minutových běhů .
 2. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 12

  2 Procházka mezi třídami ve škole. Vaše fyzická aktivita nemusí čekat, dokud nedokončíte školní den. Když sedíte celý den u stolu, vaše tělo se může cítit ztuhlé. Vyhněte se tomu tím, že budete mezi hodinami často chodit. Vyjděte po schodech, i když to nepotřebujete. Projděte se chodbou, i když vaše další třída je hned vedle.
  • Mnoho škol poskytuje dopoledne desetiminutovou přestávku. Během těchto přestávek se procházejte sály se svými přáteli, místo abyste jen stáli u svých skříněk.
  • Neodcházejte z vyučování ani ze studia, abyste byli během dne fyzicky aktivní. Věnujte vyváženou pozornost škole i svému fyzickému zdraví.
 3. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 13

  3 Jděte pěšky nebo na kole do školy, pokud bydlíte poblíž a je to bezpečné. Toto ranní a odpolední dojíždění může fungovat jako perfektní způsob, jak přirozeně začlenit aktivitu do vašeho denního plánu. Zkuste se vyhýbat chůzi nebo jízdě na kole více než třicet minut do školy, protože to může být příliš mnoho času na doplnění vašeho ranního rozvrhu. Ujistěte se, že je to pro vás bezpečné.
  • Udělejte z toho skupinovou aktivitu a oslovte ostatní studenty, kteří žijí ve vašem okolí. Pokud několik z vás cestuje společně, můžete se cítit bezpečněji. To může také poskytnout zábavný společenský čas ráno a odpoledne.
 4. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 14

  4 Připojte se k posilovně a zůstaňte aktivní hodinu denně. Je obzvláště důležité, aby si mladiství našli čas být aktivní. Nejlepší je věnovat se alespoň 1 hodině fyzické aktivity každý den, z nichž 30 minut by mělo být dostatečně intenzivních, aby vám rozbušilo srdce. Pokud se vám podaří získat členství v tělocvičně a získat přátele, aby se k vám přidali, bude mnohem pravděpodobnější, že se budete věnovat každodenní činnosti.
  • Dokončete 20-30 minut kardio cvičení 3-4 dny v týdnu, abyste zlepšili své kardiovaskulární zdraví. Některá kardio cvičení zahrnují běh, chůzi a jízdu na kole.
  • Silový trénink provádějte 3-4 dny v týdnu, abyste si vybudovali svaly. Některé silové tréninky zahrnují kliky, kliky, kliky, dřepy a výpady.
 5. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 15

  5 Udělejte ze svých aktivit součást své každodenní rutiny. Místo toho, abyste se pohybově aktivně zabývali nahodile, naplánujte si každý den konkrétní čas, kdy budete aktivní. Pokud se rozhodnete být aktivní, kdykoli budete moci, pravděpodobně během dne nebudete mít dostatek aktivity. Pravděpodobně už máte spoustu závazků, takže je důležité „formálně“ přidat do svých plánů fyzickou aktivitu a chovat se k ní jako k něčemu, co musíte splnit.
 6. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 16

  6 Buďte pozitivní a bavte se při svých pohybových aktivitách. Může být obtížné být nadšený z běhu nebo cvičení, o kterém víte, že bude těžké a donutí vás se zapotit. Zaměřte se na výhody, které vám fyzická aktivita přinese, a neustále si připomínejte, jak se budete cítit, až skončí. Pokud jste schopni najít na své fyzické aktivitě cokoli, na co se můžete těšit, pravděpodobně k tomu přistoupíte s úsměvem na tváři.
 7. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (dospívající) Krok 17

  7 Pozvěte svoji rodinu a přátele, aby s vámi byli aktivní. Je často snazší odhodlat se být aktivní, když máte přítele nebo člena rodiny, který působí jako váš cvičební kamarád. Můžete si navzájem nabídnout povzbuzení a vzájemně se vyzývat v přátelském duchu soutěže. Vaši přátelé a rodina budou mít prospěch také z přidávání fyzické aktivity do jejich životů, takže jim připomeňte, že jim děláte laskavost!
 8. Obrázek s názvem Zůstaň aktivní po škole (mládež) Krok 18

  8 Vyhněte se přílišnému trávení času před obrazovkami. Mezi sociálními médii a domácími úkoly není možné se zcela vyhnout elektronice. Zaznamenejte si, kolik hodin denně strávíte před různými druhy obrazovek. Možná vás překvapí (a znepokojí), jak vysoké číslo je. Zkuste tento čas zkrátit o několik nebo dokonce několik hodin.
  • Omezení času stráveného na obrazovce vám nejen poskytne možnost přidat do vašeho dne více fyzické aktivity, ale pravděpodobně si užijete i další zdravotní výhody. Pokud vás například trápí bolesti hlavy nebo vás unavují svědící oči, mohou být na vině vaše obrazovky.
  • Budete pravděpodobně cítit více energie, pokud budete cvičit místo sledování televize nebo se dostanete k počítači. Cvičení vede k získání kondice, což dělá každodenní každodenní činnosti snazší a méně únavné, protože vaše srdce a plíce nemusí na jejich dokončení tolik pracovat.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ujistěte se, že vyvažujete svůj rozvrh a věnujete si čas na dokončení domácích úkolů a studium pro své hodiny.
 • Pijte hodně tekutin. Zkuste místo energetických nápojů držet vodu, protože většina těchto produktů je příliš sladká, než aby pro vás byla dobrá.
 • Dostatek odpočinku. Vaše tělo potřebuje 8-10 hodin spánku za noc.
 • Pomalu to vezměte, pokud právě začínáte být aktivní. Netlačte své tělo za hranici svých možností a pokud vás něco bolí, promluvte si se svým lékařem.
 • Zahřejte a ochlaďte deset minut před a po tréninku, abyste se vyhnuli zranění.

reklama

Populární Problémy

Zjistit, co si vzít na umělecký otvor, může být matoucí. Nosíš celý černý? Potřebujete udělat módní prohlášení? Pravdou je, že máte velkou flexibilitu při výběru outfitu na umělecký vernisáž, pokud splníte ...

Váš průvodce streamováním filmu „Dobrý dinosaurus“ online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Zde je vše, co potřebujete vědět o 1. dni Hopmanova poháru.

„Kalifornské dívky“ jsou již dlouho předmětem závisti. Ať už se jedná o píseň popisující jejich bezstarostnou přitažlivost, knihu věnovanou jejich stylu nebo článek vysvětlující vstupy a výstupy kalifornského stylu, přitažlivost Kalifornie ...

Novak Djokovič nedávno vzpomínal na své osobní zkušenosti z dětství, které mu podle něj pomohly stát se šampionem. Djokovič také hovořil o svém postoji, který nikdy neřekl, a o tom, jak nejlépe reprezentovat Srbsko na mezinárodní úrovni.