Jak zůstat střízlivý na svatbách jako uzdravující se alkoholik

Zatímco chcete podporovat své přátele v jejich zvláštních životních událostech, můžete váhat s účastí na svatbě, pokud víte, že se bude podávat alkohol. Můžete být v pokušení odmítnout pozvání a vyhnout se události. Místo toho zvažte vytvoření ochranných opatření pro sebe, abyste se mohli svatby zúčastnit a užít si to. Před svatbou proveďte určité přípravy a ochranná opatření. Najděte způsoby, jak si užít, když jste na svatbě, a připomeňte si, že se můžete bavit i střízlivě.Část 1 ze 3: Příprava na svatbu

 1. 1 Zúčastněte se zotavovací schůzky před svatbou. Účast na schůzce nebo skupině podpory bezprostředně před svatbou vám může pomoci vyjádřit jakékoli obavy, které máte ohledně této události. Můžete požádat o radu, jak ostatní lidé zvládli společenské akce, jako jsou svatby. Požádejte o podporu a povzbuzení od své skupiny.
  • Můžete se také chtít zúčastnit schůzky bezprostředně po svatbě, abyste se přihlásili, zvláště pokud byl zážitek trochu nejistý.
 2. 2 Pozvěte střízlivé datum. Pokud s sebou můžete vzít přítele nebo rande, vezměte někoho, kdo je ochotný být střízlivý po celou dobu akce. Když máte někoho, kdo také nepije, můžete se cítit pohodlněji. Můžete se navzájem podporovat při zábavě, zatímco jste střízliví.
  • Když budete mít střízlivého člověka, pomůže vám to zůstat zodpovědní a přinese vám střízlivé společenství.
 3. 3 Opatruj se. Před svatbou se ujistěte, že jsou splněny všechny vaše základní potřeby. Dobře se vyspěte, jezte zdravá a výživná jídla, cvičte a trávte čas se svými blízkými. Postarejte se také o své emoce. Pokud se cítíte na hraně, nesetkávejte se s lidmi, o kterých víte, že by mohly způsobit rozruch.
  • Zvažte, že si uděláte trochu času pro sebe, abyste se duševně a emocionálně připravili na událost.
  • Také se ujistěte, že máte na svatbu něco, co vám pomůže cítit se sebevědomě, jako nové šaty nebo váš oblíbený oblek. Pěkně se upravte, abyste se cítili nejpohodlněji a necítili se nejistě.
 4. 4 Zamyslete se nad potenciálními výsledky. Pokud se obáváte, že byste mohli uklouznout, předem si promyslete důsledky tohoto rozhodnutí. Pokud byste pili, jak byste se cítili další den? Můžete zůstat nebo udělat něco, abyste vážně ztrapnili sebe nebo nevěstu nebo ženicha. Přemýšlejte o důsledcích pití, než se zúčastníte svatby, a rozhodněte se, že nebudete snášet škodlivé důsledky.
  • Poté, co jste přemýšleli o negativních důsledcích, přemýšlejte o pozitivních důsledcích nepití. Zkuste si představit, jak se skvěle bavíte, zatímco jste střízliví a děláte si zábavné vzpomínky. Jak se cítíte další den? Na jaké vzpomínky můžete myslet?
  reklama

Část 2 ze 3: Zůstat v bezpečí

 1. 1 Dejte někomu vědět, že jste střízliví. Když jste na svatbě, sdělte někomu svou střízlivost nebo touhu nepít. Může to být přítel, host u stolu nebo barman. Pokud barmanovi dáte vědět, může vám to pomoci vytvořit alianci mezi vámi, aby věděli, že vám nesmí podávat alkohol.
  • Když někdo ví o vaší střízlivosti, může vám to pomoci zůstat na svatbě zodpovědní. Tato osoba vás může také podpořit, pokud začnete své rozhodnutí zpochybňovat.
 2. 2 Nechte někoho „na zavolání“. 'Požádej svého střízlivého kamaráda, aby byl k dispozici pro podporu, když jsi na svatbě.' Tímto způsobem víte, že je vždy k dispozici někdo, s kým si můžete promluvit v případě, že se začnete cítit neklidně nebo v pokušení. Domluvte se s někým před svatbou, aby byla vaší osobou „na zavolání“. To vám může dát klid, protože víte, že máte vždy připravenou podporu.
  • Vyberte si někoho ze skupiny podpory nebo jiného podpůrného, ​​střízlivého člověka.
 3. 3 Vytvořte plán výstupu. Vězte, jak odejdete ze svatby, až přijde čas. Existuje kyvadlová doprava do hotelu? Můžete zavolat taxi? Odjíždíte s přáteli? Pokud počítáte s tím, že s vámi odejdou další lidé, mějte záložní plán pro případ, že byste potřebovali odejít dříve. Rozpoznejte, pokud se cítíte v pokušení, a utečte.
  • Mějte po ruce číslo taxi, na které můžete zavolat, abyste věděli, že můžete odejít, kdy chcete nebo potřebujete.
 4. 4 Vyhněte se nošení hotovosti. Pokud byste mohli být v pokušení pít, nenoste s sebou žádnou hotovost nebo si jen vezměte dostatek na cestu taxíkem domů. Tímto způsobem si nemůžete koupit nápoj ani nechat spropitné. To vám může pomoci udržet pokušení velmi fyzicky pryč. reklama

Část 3 ze 3: Užívání si na svatbě

 1. 1 Tančete a dělejte činnosti. Vyvarujte se visení v blízkosti baru a místo toho se poflakujte na tanečním parketu. Být aktivní a komunikovat s ostatními lidmi vám může pomoci vyhnout se alkoholu a užít si zábavu. Pokud má svatba hry, účastněte se her a aktivit.
  • Bavte se, seznamujte se s lidmi, hrajte si s dětmi a pamatujte si, že bez alkoholu to může být zábava.
 2. 2 Mějte v ruce nealkoholický nápoj. Pokud máte v ruce nealkoholický nápoj, můžete se cítit pohodlněji. Tímto způsobem, pokud se někdo zeptá: „Chtěli byste drink?“ jeden už máš. Není třeba říkat, zda je to alkoholické nebo nealkoholické.
  • Pití v ruce může být společenskou normou na svatbách. Pokud máte obavy z upoutání pozornosti na sebe nebo z toho, že nejste na místě, požádejte o selzerovou vodu a limetku, brusinky a sodu nebo jiný nápoj, který vám chutná.
 3. 3 Komunikujte s ostatními střízlivými lidmi. Když jste na recepci, rozhlédněte se kolem sebe, jestli tam nejsou další střízliví lidé, a jděte se seznámit. Ať už jsou důvody střízlivosti jakékoli, mohou vám pomoci se dobře bavit a užívat si bez pití. Lidé někdy nemají rádi alkohol, ale přesto se mohou dobře bavit na společenských akcích. Spřátelete se s těmito lidmi a použijte je jako inspiraci.
  • Můžete požádat o posezení u stolu s jinými střízlivými nebo nepijícími lidmi.
 4. 4 Odpověď na vaši střízlivost. Lidé se mohou ptát, proč nepijete, a vy byste se na tuto otázku mohli připravit. Nikomu nedlužíte vysvětlení, ale můžete se také chtít cítit připraveni, pokud otázka přijde. Připravte si předem nějaké odpovědi na konkrétní otázky nebo komentáře.
  • Lidé mohou například říci: „Jen jeden!“ nebo „Uvolněte se a užijte si zábavu!“ Řekněte: „Toto je pro mě nejlepší volba“ nebo „V minulosti jsem bojoval se závislostí a mohu si užít tuto svatbu bez alkoholu.“
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu podpořit alkoholika, když se k němu připojím na společenskou událost?Lauren Urban, LCSW
  Licencovaná psychoterapeutka Lauren Urbanová je licencovaná psychoterapeutka v Brooklynu v New Yorku s více než 13 lety terapeutických zkušeností s prací s dětmi, rodinami, páry a jednotlivci. Získala magisterský titul v sociální práci na Hunter College v roce 2006 a specializuje se na práci s komunitou LGBTQIA a s klienty v rekonvalescenci nebo zvažuje zotavení z užívání drog a alkoholu.Lauren Urban, LCSWExpertní odpověď licencovaného psychoterapeuta Zůstaňte s nimi střízliví a trávte s nimi tolik času, kolik jen můžete. Zůstaňte pozitivní a pochvalte je za to, že nepili a zůstali silní. Pamatujte si, že není vaším úkolem řídit jejich zotavení za ně, takže se neztrácejte z cesty, abyste posedli téma nebo je donutili něco udělat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak začít běhat. Začít běhat je snadné: vše, co musíte udělat, je vyjít ven a jít. Vybudování běžecké rutiny však vyžaduje čas. Abyste mohli začít běhat a pokračovat v běhu, budete potřebovat disciplínu, vytrvalost, základní úroveň ...

Příprava: Carlos Alcaraz vs Emil RuusuvuoriPepe Imaz nedávno prohlásil, že světová jednička Novak Djokovic udělal za posledních několik let hodně práce na svém nitru, což mu ohromně pomohlo i na profesionální úrovni.

The Chiefs and Bucs se setkají v Super Bowl LV v neděli. Zde jsou všechny různé způsoby, jak můžete sledovat bezplatný přímý přenos velké hry online.Jak podat žalobu na malé nároky v Michiganu. Tyto pokyny se zaměří na skutečný postup podání žaloby na malé nároky v Michiganu a podrobně vás informují o všech různých formách potřebných pro proces, co s nimi dělat, ...