Jak zabránit kočkám v používání vašeho dvora jako odpadkového koše

Venkovní kočky raději používají jako místo pro podestýlku měkkou, volnou půdu. Vaše vlastní kočka nebo ostatní z této oblasti mohou být nakresleni, aby váš dvůr využili právě k tomuto účelu. To může být nepříjemné a potenciálně škodlivé, protože kočičí výkaly mohou obsahovat nebezpečné parazity a bakterie. Existují však metody, jak odradit kočky od používání vašeho dvora jako vlastního boxu.

Metoda 1 ze 3: Aby byl váš dvůr pro kočky neatraktivní

 1. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 1

  1 Zakryjte půdu nepohodlným materiálem. Kočky nebudou rády kopat na drsných površích. Oblasti svého dvora můžete pokrýt tenkou vrstvou bezpečných materiálů, jako jsou:
  • Mulč s hrubou strukturou
  • Pichlavé šišky
  • Oblázky a kameny


 2. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 2

  2 Umístěte klacky do půdy svého dvora. Pokud kočky nemají dostatek prostoru k pohybu, škrábání a kopání, budou hledat jinou oblast pro podestýlku. Vkládání rostlinných kůlů, hůlek nebo podobných materiálů (přibližně deset palců na délku) každých osm palců do půdy zkazí kočky.
  • Ujistěte se, že tyčinky nebo ekvivalentní materiály jsou zasunuty do hloubky několika palců do půdy, aby zůstaly vzpřímené.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 3

  3 Urazte čich koček. Některé důkazy ukazují, že kočky nemají rády určité pachy a vyhýbají se oblastem, které jim páchnou urážlivě. Vyberte si bezpečný, nejlépe organický materiál, který posypete po celém dvoře, abyste odradili kočky od toho, aby ho používaly jako svůj odpadkový koš (v případě potřeby opakujte podávání jednou týdně). Nepoužívejte materiály, jako jsou můry nebo jedy, protože jsou toxické pro kočky, psy, děti atd. Mezi dobré, netoxické možnosti patří:
  • Citrusové kůry (citron, pomeranč, grapefruit atd.)
  • Česnek
  • Cibule
  • Anýzový olej
  • Eukalyptový olej
  • Čajové lístky
  • Směs dvou dílů kajenského pepře, tří dílů suché hořčice a pěti dílů mouky. Můžete také přidat lví trus (můžete zakoupit lvový hnůj). Lev je alfa dravec a je pro kočku děsivý. Kočky nebudou riskovat návštěvu v případě, že do něj narazí.
 4. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 4

  4 Položte kuřecí drát nad půdu. Pokud máte konkrétní oblast, kterou kočky používají ve vašem dvoře, můžete je odradit pokrytím této oblasti standardním kuřecím drátem (k dostání v železářství). Kuřecí drát bude dostatečně měkký, aby kočkám neublížil, ale dostatečně silný, aby je odradil od kopání.
  • Jako alternativu kuřecího drátu můžete položit plastové fólie určené pro použití na zahradách.
  • Tato metoda funguje nejlépe, pokud na vašem dvoře existuje jen několik konkrétních oblastí, které kočky používají jako podestýlku, protože není vhodné zakrývat velké části vašeho dvora kuřecím drátem.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vytváření zón vhodných pro kočky a bez koček

 1. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 5

  1 Přilákejte kočky do kočičí zahrady. Pokud chcete, aby se kočky nedostaly do určitých oblastí vašeho dvora, ale nevadí vám, že jsou v jiných oblastech, zkuste vytvořit oblast pro kočky. Kočky budou přitahovány do oblastí pokrytých určitými rostlinami a doufejme, že zbytek vašeho dvora necháte na pokoji. Vytvořte malý pozemek a pěstujte v něm jednu nebo více z následujících netoxických rostlin:
  • Catnip (Nepeta cataria)
  • Catmint (Nepeta mussinii)
  • Kočičí tymián (Teucrium marum)
  • Kozlík lékařský (Valeriana officinalis)
  • Pavoučí rostlina (Chlorophytum comosum)
 2. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 6

  2 Pomocí rostlin odradit kočky z určitých oblastí. Kočky nemají rády určité rostliny a budou se od nich držet dál. Zkuste pěstovat jednu nebo více z těchto rostlin v oblastech vašeho dvora, které nechcete, aby kočky používaly jako podestýlku:
  • Levandule
  • ulice
  • Pelargónie
  • Absint
  • Citronový tymián
  • Trnité růže
 3. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 7

  3 Vyrobte si kočičí pískoviště. Alternativní venkovní box pro kočky můžete vytvořit pomocí nového nebo starého pískoviště, které je alespoň tak velké jako velký odpadkový box. Naplňte ji jemným jemnozrnným pískem (ten lze zakoupit v pytlích v železářství a domácích potřebách), což kočky považují za obzvláště atraktivní. Se štěstím budou kočky přitahovány k pískovišti a budou jej používat stejně jako u odpadkového koše.
  • Ujistěte se, že naberete pískoviště pravidelně; pokud se příliš zaplní, kočky se mohou vrátit k používání vašeho dvora.
  • Udržujte děti mimo kočičí pískoviště a ujistěte se, že chápou, že si v něm nehrají.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Používání bariér a repelentních technik

 1. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 8

  1 Vytvořte bariérový plot. Kočky jsou vytrvalé a dokážou se vtěsnat do mnoha míst. Šest stop vysoký řetězový plot s pletivem dva na dva palce může být účinný při udržování koček mimo váš dvůr. Dodatečnou ochranu může poskytnout dvoumetrový převis.
 2. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 9

  2 Použijte kropicí zařízení aktivované pohybem. V obchodech s domácími potřebami jsou k dispozici sprinklery aktivované pohybem. Když kolem projde kočka, pohyb spustí postřikovač, který vystříkne dávku vody. Většina koček nerada vlhne, takže to často může být účinný odstrašující prostředek. Pomocí pohybem aktivovaných postřikovačů vytvořte kolem svého dvora nebo jeho oblastí ohraničení, které nechcete, aby kočky používaly jako odpadkový koš.
  • Tyto postřikovače lze nainstalovat buď trvale, nebo dočasně, v závislosti na vašich preferencích a potřebách.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 10

  3 K odradit kočky použijte ultrazvukové zařízení. Ty vydávají vysokofrekvenční zvuk, který kočky nesnáší, ale který lidé neslyší. Tato zařízení jsou aktivována pohybem, takže když kočka projde kolem, je vystrašena vysokofrekvenčním zvukem a měla by opustit oblast. Podívejte se na ultrazvuková zařízení v obchodě s chovatelskými potřebami a použijte je k vytvoření bariéry kolem vašeho dvora nebo jeho částí, které nechcete, aby kočky používaly jako podestýlku.
 4. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 11

  4 Použijte nízkonapěťový vodič. Elektrický plot může účinně držet kočky mimo váš dvůr nebo konkrétní oblasti. Dokud je nízké napětí, kočkám neublíží, pouze je vyžene. Plot lze zvednout asi 4 palce od země a stále je odrazovat od používání vašeho dvora jako odpadkového koše. .
  • Elektrické oplocení hledejte v obchodech s hardwarem nebo domácími potřebami. Pečlivě dodržujte všechny instalační a bezpečnostní pokyny.
  • Udržujte děti mimo dosah elektrického oplocení.
 5. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 12

  5 Postříkejte kočky hadicí. Pokud dáváte pozor na svůj dvůr, možná budete moci jednoduše postříkat kočky vodní hadicí, kdykoli se budou snažit použít vaši půdu jako podestýlku. Kočky lze vycvičit, takže pokud jste vytrvalí, může to nakonec stačit k tomu, abyste je trvale odradili od používání vašeho dvora.
  • Buďte opatrní, když stříkáte kočky vodní hadicí. Většina koček nemá ráda vodu, takže obvykle stačí rychlé a jemné stříkání-není třeba používat vysoce výkonné trysky ani důkladně namočit zasahující kočky.
 6. Obrázek s názvem Zabraňte kočkám používat váš dvůr jako Litterbox Krok 13

  6 Pořiďte si psa. Kočky se nebudou zdržovat v oblastech, kde se necítí být v bezpečí před predátory. Z tohoto důvodu pes, který pronásleduje kočky, jim může účinně zabránit v používání vašeho dvora jako odpadkového koše. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč moje kočka najednou kaká na podlahu? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Pokud je hovínko neobvykle měkké, může se stát, že kočka bude chycena. Pokud je hovínko normální, pak kočka může mít střed, nebo označení teritoria, v takovém případě se jedná o problém s chováním.
 • Otázka Ocet odpuzuje, ale jak? Kočky pohrdají vůní octa.
 • Otázka Jak mám zabránit tomu, aby se nám kočka nekakala na palubě? Pokud vaše paluba voní jako kočičí záchod, bude sloužit jako kočičí záchod. Místo dobře vyčistěte, třeba parním čištěním, a nastříkejte ho citrusovým sprejem.
 • Otázka Pomohlo by posypat chilli na zem? EmilyMadeliene Ne, pokud vaše kočka neolizuje zem, nebude to mít odstrašující účinek. Chilli prášek neštípe na kůži.
 • Otázka Poškozuje octový sprej trávu na trávě? Ano! Ocet ničí plevele a trávy. Nestříkejte trávník octem.
 • Otázka Mohu použít bělidlo kolem přední části mého domu, aby sousedova kočka nekakala a nečůrala pod okna a přední dveře? anime posedlé bělidlo Ne. Bělidlo je nebezpečně škodlivé pro kočky, zejména mladé/staré/nemocné kočky. Nedělej to. Stačí požádat své sousedy, aby je měli v domě. Nepoužívejte žádné toxické látky, které by vám mohly škodit, protože budou škodlivé pro cokoli jiného.
 • Otázka Odpuzuje ocet kočky účinně? Ano, ocet může kočky odpuzovat.
 • Otázka Není to hovno - je to tím, že sousedské kočky se rády motají po našich předních schodech a štípají nás. Co můžu dělat? Můžete použít stejné metody, více či méně. Doporučuji postříkat přední schůdky citrusovým sprejem nebo použít pomeranče s přilepenými hřebíčky, kočky nemají rády vůni.
 • Otázka Jaké množství jablečného octa (nebo běžného octa) je třeba přidat do vody, aby se kočky odradily od kakání ve vnějším mulču? Jeden díl octa použiju na dva díly vody a celou mulčovanou plochu nastříkám. Zdá se, že dobře odpuzuje, dokud neprší a je třeba jej znovu použít.
 • Otázka Jak mohu odstranit hovínko své kočky z mého dvora a dvora mých sousedů? Stolička je měkká a drží na trávě. Je to bezplatné hnojivo, takže bych vám opravdu doporučil jej pohřbít. Pokud nechcete jedno velké místo, můžete jej nastříkat hadicí a roztáhne se. Pokud vám nevadí ublížit trochu trávě, mohli byste ji (spolu s trochou špíny a trávy) nabrat lopatou.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Proč mi jedna z mých koček čůrá často na postel?
 • Jak mohu udržet sousedovy kočky mimo své květinové zahrady? Kde mohu koupit ultrazvukové přístroje?
 • Jaké rostliny zastaví kočky přicházející do mé zahrady?
 • Jak mohu zabránit tomu, aby moje kočka žvýkala věci?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos 2019 NBA Dunk Contest online bez předplatného nebo přihlášení pomocí kabelu.Upnutí: (2) Naomi Osaka vs Patricia Maria TigRoger Federer se bude snažit udržet si svůj rychlý start na Australian Open 2020, když ve druhém kole narazí na Filipa Krajinoviče.

Fotbal je zpět se 64 předsezónními hrami NFL během čtyř týdnů. Zde je návod, jak sledovat hry online naživo bez kabelu.Jak správně kýchat. Kýchání na veřejnosti může být trapné a může to vést k šíření choroboplodných zárodků. Ne každý ví, že existuje správný způsob kýchání, ale existuje! Nezapomeňte praktikovat dobrou respirační etiketu, kdykoli ...Victor Estrella Burgos se stal nejstarším prvním vítězem titulu ATP.