Jak zastavit na inline bruslích

Pokud jste v in-line bruslení , zastavení může být výzva! Rozvíjejte své dovednosti tím, že se nejprve naučíte používat brzdy a další techniky zastavení pro začátečníky. Poté vyzkoušejte středně pokročilé a pokročilé techniky zastavování. Bez ohledu na to, jaký typ zastavovací techniky používáte, zajistěte si bezpečnost tím, že budete nosit přilbu a chrániče a bruslit v bezpečných oblastech.Metoda 1 ze 4: Zatažení brzdy paty

 1. Obrázek s názvem Zastavte se na inline bruslích Krok 1

  1 Roztáhněte 1 nohu před sebe a druhou nohu pokrčte, jako byste si sedli. Brzdy na kolečkových bruslích jsou umístěny spíše v zadní části bot než vepředu, jako na kolečkových bruslích. Chcete -li zastavit s brzdou, přesuňte většinu své hmotnosti na 1 nohu a koleno mírně pokrčte, jako byste si začali sedat. Přitom vytáhněte opačnou nohu před sebe a držte nohu rovně.

  Spropitné : Pokud se cítíte nejistě a kladete větší váhu na jednu nohu, zkuste několikrát nůžkami prohodit nohy tam a zpět, abyste si zvykli na pocit přesunu váhy při bruslení. 2. Obrázek s názvem Zastavte se na inline bruslích Krok 2

  2 Přední nohou přitlačte patní brzdu k zemi. V případě potřeby prodlužte nohu více dopředu a nechte patní brzdu, aby se dostala do kontaktu se zemí. Poté silným tlakem rychle zastavte nebo jemným tlakem zastavte pomalu.
  • Nacvičujte si brzdění při pomalém bruslení, dokud vám pohyb nebude příjemný. Poté můžete pomocí brzdy zastavit, když jedete rychle.
 3. Obrázek s názvem Zastavte se na inline bruslích Krok 3

  3 Pokračujte v tlaku, dokud se úplně nezastavíte. Pokud použijete pevný tlak, zastavíte se rychleji, než když použijete mírný tlak. Stále tlačte patu na zem, dokud se úplně nezastavíte.
  • Dalším bonusem používání brzdy je, že vydává pískavý zvuk, který může upozornit lidi v okolí na vaši přítomnost, což může v některých případech pomoci zabránit kolizi.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Používání technik pro začátečníky

 1. Obrázek s názvem Zastavení na kolečkových bruslích Krok 4

  1 Bruslete na trávu, špínu nebo štěrk, abyste se postupně zpomalili. Pokud jedete velmi rychle a ještě jste se nesetkali s jinými způsoby zastavení, podívejte se po kousku trávy, špíny nebo štěrku, na který byste mohli bruslit. Hrubá struktura vás bude postupně zpomalovat, dokud se úplně nezastavíte.
  • Tato technika je známá jako „vyčerpání“. Vybíhání můžete také použít ke zpomalení a návratu na chodník, jakmile se rychlost sníží na požadovanou úroveň.
  • Další výhodou bruslení na trávu je, že vás bude bolet méně, pokud ztratíte kontrolu a spadnete, než když spadnete na beton.
 2. Obrázek s názvem Zastavte se na inline bruslích Krok 5

  2 Narovnejte ruce před sebou a bruslete směrem ke zdi. Rukama absorbujte náraz a jemně se tlačte dozadu, když narazíte do zdi. Otočte hlavu na stranu, abyste si také nepráskli obličej. Tato zastávka funguje pro jakoukoli rychlost, ale buďte opatrní, pokud jedete rychle.
  • Můžete také bruslit směrem k zábradlí nebo ke schodům, abyste se zastavili, pokud poblíž není žádná zeď.
  • Pokud bruslíte s přítelem nebo členem rodiny, můžete k nim také bruslit, abyste zpomalili hybnost. Jen se nejprve ujistěte, že jste je varovali, například slovy: „Bruslím do vás, abyste zpomalili!“
 3. Obrázek s názvem Zastavení na inline bruslích Krok 6

  3 Pomocí zarážky pluhu nebo v-stop postupně zpomalte. Při bruslení roztáhněte nohy širší než je šířka ramen a zastavte prsty směrem k sobě. Připravte se, když to uděláte, protože zpomalení vaší hybnosti může způsobit, že spadnete dopředu. Vaše brusle mohou také do sebe narazit.
  • Pokud jste, můžete také použít tuto techniku bruslení dozadu například otočením podpatků k sobě.
 4. Obrázek s názvem Zastavení na kolečkových bruslích Krok 7

  4 Zjistěte, jak bezpečně upadnout v případě, že nemůžete zastavit. Bezpečný pád vám pomůže předcházet vážným zraněním, takže si uvědomte, jak na to. Pokud se chystáte spadnout, nezapomeňte pokrčit kolena a pokusit se narazit na loketní nebo kolenní chrániče, než abyste se pokoušeli zastavit rukama, což by mohlo mít za následek zlomeninu zápěstí nebo dlaně stažené kůží.

  Spropitné : Pokud je to možné, zkuste spadnout na trávu nebo písek. To bude méně bolestivé než pád na beton.  reklama

Metoda 3 ze 4: Zastavení pomocí středně pokročilých technik

 1. Obrázek s názvem Zastavení na inline bruslích Krok 8

  1 Roztáhněte ruce a pomocí větru zpomalte svoji hybnost. Tato technika je známá jako větrolam a může být dobrým způsobem, jak se zpomalit, pokud jedete příliš rychle. Můžete se vetřít a použít jinou techniku, abyste se úplně zastavili, nebo můžete po zpomalení hybnosti postupně klouzat na doraz.
  • To funguje nejlépe ve větrném dni a pokud máte na sobě něco, co zachytí vítr, například bundu.
  • Nepoužívejte tuto techniku, pokud potřebujete ve spěchu zastavit.
 2. Obrázek s názvem Zastavení na inline bruslích Krok 9

  2 Rozšiřte svůj postoj a otočte se o 180 stupňů, abyste se zastavili. Při klouzání pohybujte nohama ven, aby vaše brusle byly širší než šířka ramen. Prsty držte dopředu. Poté otočte horní část těla a boky, abyste se otočili o 180 stupňů v jednom směru. Točivý pohyb zpomalí vaši hybnost a úplně vás zastaví.
  • Procvičte si tuto zastavovací techniku ​​a zpočátku pomalu bruslete. Poté se pokuste jet vyšší rychlostí, jakmile vám bude pohyb příjemný.

  Spropitné : Pokud jedete rychle, mírně se předkloňte poté, co se otočíte. To vám pomůže zabránit tomu, abyste spadli dozadu.

 3. Obrázek s názvem Zastavte se na inline bruslích Krok 10

  3 Vyzkoušejte slalomovou zastávku, abyste zpomalili a zastavili s nadšením. Otočte doleva a poté doprava velmi ostře. To velmi rychle zpomalí vaši dynamiku vpřed a zastaví vás.
  • Tato technika funguje dobře, když se pohybujete vysokou rychlostí a potřebujete zpomalit nebo ovládat rychlost.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Zkoušení pokročilejších zastávek

 1. Obrázek s názvem Zastavení na kolečkových bruslích Krok 11

  1 Pokuste se narazit do obrubníku a okamžitě zastavte. Bruslete směrem k obrubníku nebo kroku a zvedněte 1 brusli nahoru, aby střed vašich kol byl rovný s obrubníkem. Potom se postavte nebo narazte spodní částí brusle o obrubník, abyste se zastavili. Připravte se na náraz s obrubníkem, abyste nezakopli nebo nespadli dopředu.
  • Uvědomte si, že to může poškodit vaše brusle, pokud to děláte příliš často, rezervujte si to proto, když opravdu potřebujete ve spěchu zastavit.
 2. Obrázek s názvem Zastavte se na inline bruslích Krok 12

  2 Udělejte T-stop pro rychlý způsob brzdění. Přetáhněte jednu nohu za sebe s prsty vytočenými do strany. Zajistěte, aby byla kolečka zadní brusle kolmá na kola předních bruslí nebo na směr, ve kterém jedete. Poté zatlačte zadní nohou dolů, abyste zpomalili hybnost a zastavili vás.
  • Variaci této zastavovací techniky se nazývá tažení prstů, což je situace, kdy pouze přitlačíte přední kolo na zem, abyste se zastavili.

  Varování : T-stop a špička mohou poškodit vaše kola, takže je nejlepší je nepoužívat příliš často. 3. Obrázek s názvem Zastavení na inline bruslích Krok 13

  3 Pomocí hokejové zastávky můžete rychle zastavit zatáčkou. Tato zastavovací technika je také známá jako power slide. Při cestě vpřed udělejte velmi rychlou zatáčku doleva nebo doprava a poté klouzejte do strany, dokud úplně nezastavíte. Udržujte kolena mírně pokrčená a odkloňte se od směru, kterým se pohybujete. Zůstaňte co nejníže, abyste zlepšili svůj zůstatek.
  • Tato zarážka funguje dobře na relativně hladkých površích, ale vyžaduje dokonalou praxi.
  • Ve skutečnosti je těžší provést tuto zastávku při pomalém pohybu, protože do ní musíte téměř skočit.
 4. Obrázek s názvem Zastavení na inline bruslích Krok 14

  4 Krok vpřed nebo vzad, abyste se zastavili. Krokové zastávky jsou, když si vezmete brusle a uděláte pár kroků ve směru, kterým cestujete, aniž byste se pohnuli vpřed. Zkuste na několik sekund zvednout pravou nohu a poté ji položit zpět na zem. Poté na několik sekund zvedněte levou brusli a položte ji na zem. Dělejte to tak dlouho, dokud se úplně nezastavíte.
  • Tuto techniku ​​můžete použít k postupnému zastavení při cestování vpřed nebo vzad.
 5. Obrázek s názvem Zastavení na inline bruslích Krok 15

  5 Nakloňte se, abyste přestali používat obě brzdy pro Wile E. Kojotská metoda. Jedná se o pokročilou techniku ​​pro velmi rychlé zastavení, která vám může připomínat kreslenou postavičku. Při bruslení vpřed se nakloňte a vyvíjejte tlak na obě patní brzdy najednou. Připravte se na to a buďte připraveni udělat pár kroků vpřed, pokud jedete velmi rychle. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když na inline bruslích jedu příliš rychle a spadnu? Někdy je nejlepší schválně spadnout. Padněte na chrániče kolen a budou vás chránit. To také zvyšuje vaši důvěru ve vaše podložky a dává vám vědět, že pád je v pořádku. Pokud můžete, zkuste spadnout někam do měkka jako do nějaké trávy. To by bylo jednodušší, než spadnout na něco jako beton.
 • Otázka Existuje nějaké místo, kde bych si mohl koupit zlomeninu paty? Některé si můžete koupit online. Pokud ano, ujistěte se, že mají správnou velikost! Nechcete je koupit a pak je musíte poslat zpět, protože jsou příliš velké nebo malé.
 • Otázka Co mám dělat, když jsou moje brzdy v přední části mých bruslí? Iforgotmyoldpass Pak byste měli mírně naklonit prsty dopředu. Ty vás v tuto chvíli obvykle zastaví, takže buďte opatrní.
 • Otázka Co když moje inline brusle nemají zadní brzdy a já na ně nemohu připevnit brzdy? Iforgotmyoldpass Možná budete muset koupit další pár s brzdami na patě, protože typ bruslí, které právě používáte, zní, jako by byly určeny pro agresivní bruslení, ne pro začátečníky nebo jen pro příležitostné.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Udržujte kolena jemně pokrčená, aby vám pomohla ovládat pohyb, a to jak při zastavení, tak při bruslení.
 • Procvičujte si zastavení v kontrolované oblasti, která je rovná nebo s mírným stoupáním. To vám pomůže ovládat rychlost.
 • Při každém použití inline bruslí noste chrániče loktů, kolen, chrániče zápěstí a helmu.
 • Vyberte si park nebo prázdný pozemek, abyste si procvičili zastavení na kolečkových bruslích, než budete bruslit v oblastech s větším provozem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vždy noste chrániče loktů, kolen a chrániče zápěstí a zvláště helma, když se na inline bruslích něco naučíte. Dokonce prodávají opasky, které chrání vaše boky a ocasní kosti. Nikdy nebudete litovat, že nosíte další vložky.
 • Pokud zjistíte, že padáte, zkuste se nenamáhat nebo si pád nezlomit rukou - tak dochází ke zranění. Místo toho padněte na kolena a lokty zakryjte obličej před troskami.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Kolečkové brusle
 • Helma
 • Loketní chrániče
 • Chrániče kolen
 • Chrániče zápěstí

Populární Problémy

Jak vyhodnotit řeč. Vyhodnocení řeči někoho jiného a poskytnutí zpětné vazby je skvělý způsob, jak zlepšit své vlastní řečnické dovednosti, ale na co byste se měli zaměřit? Tento wikiHow vás naučí, jak aktivně poslouchat řeč, ...

Zde je návod, jak sledovat Uruguay vs Chile (Copa America 2019) ve Spojených státech.Nezáleží na tom, kdo vyhraje finále Australian Open mezi Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem, historie se vytvoří.Jak omezit efekty stárnutí. Lidské tělo ve stáří přirozeně prochází změnami. Existují však způsoby, jak proces stárnutí zpomalit a udržet vaše tělo silné i v pozdějších letech. Zdravá strava a pravidelné cvičení mohou udržet ...

Ošetření skvrn není nikdy zábavný úkol a ještě těžší je, když je to skvrna od zvracení. Přesto, pokud chcete zachránit své oblečení z popelnice, budete muset rychle pracovat. Vyzkoušejte jednu z těchto procedur, abyste odstranili skvrnu a ...