Jak zastavit nevolnost akupresurou

Zdá se, že nevolnost je součástí života, ať už zažíváte těhotenství, kocovinu, léčbu chemoterapií nebo pohybovou nemoc. I když jste možná slyšeli o akupunktuře, terapii pomocí jehel, acu tlak je terapie, která jednoduše spoléhá na masírování klíčových tlakových bodů ke zmírnění symptomů. Akupresura je rychlý a levný způsob, jak se vypořádat s nevolností, bez škodlivých vedlejších účinků, přestože k prokázání její účinnosti je stále zapotřebí výzkum. Naučte se tlakové body, poté přiložte prsty nebo náramek a začněte cítit úlevu!

Metoda 1 ze 2: Pomocí prstů

 1. Obrázek s názvem Zastavte nevolnost pomocí akupresury Krok 1

  1 Uvolněte se a položte ruce. Položte paže přímo před sebe, prsty směřují nahoru a dlaně směřují k vám. Uvolněte ramena a několikrát se zhluboka nadechněte.
  • I když můžete provádět akupresuru kdekoli, snažte se udělat si co největší pohodlí.


 2. Obrázek s názvem Zastavte nevolnost pomocí akupresury Krok 2

  2 Najděte tlakový bod na paži. Opačnou rukou položte 3 prsty pod záhyb zápěstí. Položte palec přímo pod ně a vycentrujte jej mezi dvě velké šlachy. Toto je tlakový bod PC-6.
  • Konkrétně hledáte tlakový bod P6 neboli vnitřní bránu, který zmírňuje nevolnost. Stejný bod na opačné straně vaší paže je znám jako SJ5 neboli vnější brána.
  • Pokud máte nevolnost doprovázenou bolestí hlavy, zkuste masírovat nejvyšší bod svalu mezi palcem a ukazováčkem. Udělejte to na obou rukou.
 3. Obrázek s názvem Zastavte nevolnost akupresurou Krok 3

  3 Prsty zatlačte na tlakový bod. Vezměte si palec a ukazováček nebo prostředník a při nevolnosti pevně zatlačte na bod na obou stranách zápěstí. Buď můžete vyvinout přímý tlak, nebo můžete prsty pohybovat malým kruhovým pohybem. Můžete okamžitě cítit úlevu, ale někdy to může trvat až pět minut.
  • Opakujte postup s druhým zápěstím.
  • Může se jednat o citlivou oblast, takže na ni příliš netlačte.
 4. Obrázek s názvem Zastavte nevolnost pomocí akupresury Krok 4

  4 Jemně poklepejte zápěstím o sebe v akupresurních bodech. Jednoduše proveďte několik rychlých poklepání a zhluboka se nadechněte. Nezáleží na tom, která ruka je nahoře. Pokud chcete, můžete paže střídat. Udělejte to několik minut, dokud nezačnete cítit úlevu.
  • Někomu může poklepání nebo tření zápěstí připadat jednodušší než lokalizace a masírování tlakového bodu P6. Pokud se stále snažíte najít přesný tlakový bod, zkuste poklepat.
 5. 5 Stiskněte akupresurní bod Ren 12 na střední části. Lehněte si na záda na podložku nebo postel, poté najděte polovinu bodu mezi pupkem a spojením, kde se vám spojí žebra, nebo Ren 12. Umístěte patu dlaně na toto místo nebo těsně nad něj, poté položte druhé ruku navrch první ruky a lehce masírujte ve směru hodinových ručiček kolem břicha.
  • Můžete také masírovat pohybem směrem dolů k vaší stydké kosti.
 6. Obrázek s názvem Zastavte nevolnost pomocí akupresury Krok 5

  6 Najděte tlakový bod pod kolenem. Najděte spodní část kolenního kloubu a změřte pod ní čtyři prsty. Opačnou rukou položte prst přímo pod nejnižší měřicí prst (váš malíček) na vnější stranu holenní kosti. Pokud jste správně našli tlakový bod, sval se ohne, pokud budete pohybovat nohou nahoru a dolů.
  • Konkrétně hledáte tlakový bod ST36 neboli tři míle, který je jedním z nejpoužívanějších tlakových bodů a poskytuje výživu a energii.
  • Tento tlakový bod se často používá ke zlepšení problémů týkajících se trávení, nízké energie a imunity.
 7. Obrázek s názvem Zastavte nevolnost pomocí akupresury Krok 6

  7 Zatlačte na bod pod kolenem. Pevným tlakem použijte prst, nehet nebo patu protější nohy. Můžete na něj vyvíjet tlak bez jakékoli masáže, nebo se můžete třást o bod nahoru a dolů. Ať tak či onak, udržujte tlak na místě několik minut. reklama

Metoda 2 ze 2: Použití náramku

 1. Obrázek s názvem Zastavte nevolnost pomocí akupresury Krok 7

  1 Kupte si náramek. Náramky proti nevolnosti jsou navrženy tak, aby vyvíjely tlak na správný tlakový bod na vašem zápěstí. Obvykle mají knoflík nebo ploché tlačítko umístěné nad akupresurním bodem. K dispozici je několik stylů, které jsou vyrobeny z pleteniny, plastu nebo tkaného nylonu.
  • Vyberte si kapelu na základě vlastních preferencí, rozpočtu a smyslu pro styl.
 2. Obrázek s názvem Zastavte nevolnost pomocí akupresury Krok 8

  2 Vytvořte si vlastní náramek. Pokud nechcete utrácet peníze za pásek, můžete si je sestavit pomocí náramkových hodinek nebo potítka a malého kamínku nebo knoflíku. Jednoduše umístěte kámen nebo knoflík pod pás a zajistěte.
 3. Obrázek s názvem Zastavte nevolnost pomocí akupresury Krok 9

  3 Najděte tlakový bod na paži. Opačnou rukou položte 3 prsty pod záhyb zápěstí. Položte palec přímo pod ně a vycentrujte jej mezi dvě velké šlachy. Toto je tlakový bod.
  • Konkrétně hledáte tlakový bod P6 neboli vnitřní bránu, který zmírňuje nevolnost. Stejný bod na opačné straně vaší paže je známý jako P5 neboli vnější brána.
 4. Obrázek s názvem Zastavte nevolnost pomocí akupresury Krok 10

  4 Správně umístěte náramek. Ujistěte se, že knoflík, knoflík, korálek nebo kámen přímo pokrývají tlakový bod. Poté zajistěte pásek tak, abyste na tomto místě cítili střední až pevný tlak. Náramek by vám neměl klouzat ani se kroutit kolem zápěstí, ale měl by být pevně usazen.
  • Ujistěte se, že náramek není příliš těsný. Neměli byste cítit bolest; pokud ano, uvolněte pásek.
  • Můžete cítit úlevu, jakmile si ji nasadíte, ale poté, co si vaše tělo zvykne na tlak, budete muset zatlačit na akupresurní bod, abyste získali další úlevu.
  reklama

Expertní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Máte nějaká doporučení ohledně akupresurních bodů, která by mohla pomoci zmírnit moji nevolnost? Peter D'Aquino, L.Ac, MS, NCCAOM
  Licencovaný akupunkturista Peter D'Aquino je akupunkturista a diplomant v orientální medicíně se sídlem v New Yorku. Peter má licenci k výkonu praxe ve státě New York a je držitelem certifikace rady Národní certifikační komisí pro akupunkturu (NCCAOM) a orientální medicínu v akupunktuře a čínské bylinné medicíně. Má 10 let praxe v holistické léčbě bolesti a sportovní medicíně. Specializuje se na léčbu bolesti a ortopedických stavů spolu s rehabilitací, fitness, hubnutím a zažívacími problémy. Je také certifikován jako osobní trenér National Academy of Sports Medicine (NASM) a certifikován v pohybové terapii Functional Range Conditioning (FRC) a Functional Range Release (FRR). Je držitelem titulu MA v akupunktuře a bylinném lékařství na Pacific College of Oriental Medicine v New Yorku (PCOM). Peter D'Aquino, L.Ac, MS, NCCAOM Licencovaný akupunkturista Odborná odpověď Existuje řada akupresurních bodů, které mohou pomoci při nevolnosti. Změřte například přibližně 3 šířky prstu pod záhybem na vnitřní straně zápěstí. Zatlačte na střed zápěstí mezi oběma šlachy. Rovněž můžete vyvinout přímý tlak na nejvyšší bod svalu mezi palcem a ukazováčkem na obou rukou.

Populární Problémy

Liam Broady vysvětlil, jak ani Novak Djokovic a Rafael Nadal nejsou imunní vůči osobním problémům ovlivňujícím jejich hru. Hráč Brit také osvětlil své vlastní potíže a jak obtížné je vše vyvážit.

Jak používat rozšíření Google Dictionary. Chcete ve svém prohlížeči Chrome rychle najít význam slova? Google Dictionary vám pomůže! Toto rozšíření bude podporovat více než 15 jazyků, jako je angličtina, arabština, čínština, francouzština, němčina, ...

„Little People Big World“ má premiéru v sezóně 19. Získejte přehled o tom, jak sledovat show online prostřednictvím přímého přenosu.

V neděli večer se koná koncert iHeart Living Room pro Ameriku. Zde je návod, jak to sledovat online naživo, i když nemáte kabel.

Skateboarding je populární, ale někdy riskantní sport. Je to skvělé kardio cvičení a může to být spousta zábavy, ale pár pádů a pohmožděnin je také součástí hry. Existuje však několik tipů a triků, které vám mohou pomoci vyhnout se vážným ...