Jak zastavit popraskání krku

Popraskání krku, podobně jako chronické praskání kloubů, je mezi Američany poměrně běžným zvykem. Ačkoli neexistuje žádný definitivní důkaz, že prasknutí (kavitace) páteřních kloubů vašeho vlastního krku je nebezpečné nebo pravděpodobně způsobí značné poškození, zdravý rozum říká, že dělat to několikrát denně není také výhodné. U některých lidí se neustálé pokoušení lámat krk změnilo v nutkavý tik, což může mít negativní sociální důsledky. S trochou vůle a základním pochopením toho, jaké činnosti vám mohou dělat problémy na krku, je možné naučit se to zastavit. Protahování je dobrým cvičením k uvolnění a uvolnění krku, aby se omezily návyky prasknutí krku.Část 1 ze 3: Protahování a posilování krku

 1. 1 Protáhněte svaly krku. Napjaté krční svaly jsou důvodem, proč se někteří lidé snaží prasknout krk, pravděpodobně ve snaze snížit napětí a nepohodlí, které cítí. Místo toho, abyste se pokoušeli neustále uvolňovat klouby krční páteře, jemně protáhněte svaly krku, což by mohlo zmírnit váš problém s krkem a odstranit nutkání ho popraskat. Během protahování používejte pomalé, plynulé pohyby a zhluboka se nadechněte. Obecně držte úseky asi 30 sekund a opakujte 3–5krát denně.
  • Doporučuje se protáhnout se bezprostředně po teplé sprše nebo po aplikaci vlhkého tepla, protože vaše krční svaly budou pružnější.
  • Ve stoje sahejte kolem zad pravou paží a chyťte se kousek nad levé zápěstí. Jemně zatáhněte za levé zápěstí a přitom protahujte krk v opačném směru tak, aby se pravé ucho přibližovalo k pravému rameni. Vydržte 30 sekund, poté proveďte druhou stranu.
 2. 2 Mobilizujte krk ve všech směrech. Pokud je váš krk ztuhlý a má špatný rozsah pohybu, pak je problém pravděpodobně spojen spíše s klouby. V tomto případě je pokus o popraskání (nebo uvolnění) vašich krčních kloubů jistě opodstatněný, ale obvykle se nejtuhší klouby neuvolňují vlastní manipulací. Místo toho spoje nad a pod nejtužším spojem stále praskají, což je může způsobit, že budou příliš volné (hypermobilní) a časem nestabilní.
  • Začněte pohybem hlavy v kruzích, nejprve ve směru hodinových ručiček a poté proti směru hodinových ručiček, přibližně 5-10 minut v každém směru. Možná uslyšíte cvaknutí, prasknutí a prasknutí v krku, ale soustřeďte se na pohyb a ne na zvuky.
  • Zaměřte se na hlavní pohyby krku: flexe vpřed (při pohledu dolů na prsty na nohou), laterální flexe (ucho směrem k ramenům) a extenze (při pohledu vzhůru k obloze). Jděte tak daleko, jak můžete, v každém ze čtyř směrů asi 10x denně. Po týdnu nebo dvou byste si měli všimnout zvýšení rozsahu pohybu, což by mohlo negovat touhu neustále si lámat krk.
 3. 3 Posilte svaly krku. Posílení svalů krku je dobré pro stabilitu. Svaly nejsou jen pro pohyb, ale jsou také důležité pro zajištění ochrany a stability kostí a kloubů, které leží pod nimi. Slabé krční svaly zvyšují nestabilitu krční páteře, což může vyvolat touhu prasknout páteřní klouby. V důsledku toho může posílení cervikálních svalů snížit touhu je popraskat.
  • Omotejte kolem hlavy elastický cvičební pás a připevněte jej k něčemu stabilnímu, co je na úrovni vaší hlavy. Jděte od něj pár kroků, dokud nepocítíte napětí ve cvičebním pásu. Poté proveďte čtyři hlavní pohyby krku (flexe, extenze, laterální flexe doprava / doleva) pod napětím 10krát denně. Asi po týdnu se změňte na silnější cvičební pás s větším napětím.
  • Případně navštivte fyzioterapeuta, který vám může ukázat konkrétní a přizpůsobené protahovací a posilovací cviky na krk.
  reklama

Část 2 ze 3: Odstraňování problémů s prostředím

 1. 1 Zkontrolujte svoji spací situaci. Váš krk se nemusí cítit dobře, protože vaše prostředí na spaní nemusí být vhodné pro vaše tělo. Příliš měkké matrace nebo příliš silné polštáře mohou přispět k problémům s krkem a horní částí zad. Vyhněte se spaní na břiše, protože to může způsobit zkroucení hlavy a krku způsoby, které dráždí klouby a svaly krční páteře.
  • Zkuste spát na boku s rukama pod úrovní hlavy a boky a kolena mírně pokrčenými (poloha plodu).
  • Zkuste použít ortopedický polštář, který je navržen tak, aby podporoval přirozené křivky vašeho krku.
 2. 2 Změňte své pracovní prostředí. Problémy s krkem jsou často způsobeny opakujícími se pohyby v práci nebo drobnými zraněními souvisejícími s fyzickou aktivitou. Pokud váš problém souvisí s prací, promluvte si se svým šéfem o přechodu na jinou aktivitu nebo o změně pracovní stanice. Možná je váš počítač umístěn tak, že vám namáhá krk. Pokud ano, umístěte jej přímo před sebe a do úrovně očí.
  • Místo neustálého držení telefonu u ucha a zalamování krku použijte funkci hlasitého telefonu.
  • Pokud vaše práce zahrnuje mnoho řízení, změňte polohu opěradla sedadla tak, aby vaše hlava mohla pohodlně spočívat na opěrce hlavy, což sníží napětí ve vašem krku.
 3. 3 Změňte rutinu cvičení. Možná váš problém s krkem souvisí se cvičením v posilovně nebo doma. Udělejte si proto na pár dní přestávku od příčinné činnosti (pokud ji dokážete identifikovat) a nechte krk zotavit se. Kromě toho můžete cvičit příliš agresivně (buď s velkou váhou nebo opakováním) nebo se špatnou formou - pokud si nejste jisti, poraďte se s osobním trenérem.
  • Umístění vážené tyče na spodní část krku při dřepu může způsobit podvrtnutí krčních kloubů.
  • Používání hlavy jako páky při provádění břišních kliků může vést k napětí nebo vyvrtnutí krku. Pohyby nad hlavou, jako jsou cvičení vojenského tisku, mohou také vést k nepohodlí v krku.
  reklama

Část 3 ze 3: Nechte si ošetřit krk

 1. 1 Podívejte se na chiropraktika nebo osteopata. Chiropraktici a osteopati jsou spinální specialisté, kteří se zaměřují na navození normálního pohybu a funkce v oblasti krku, zad a periferních kloubů. Ruční manipulaci s klouby, nazývanou také úprava, lze použít k uvolnění svazku tuhých kloubů nebo k přemístění krčních kloubů, které jsou mírně zarovnané. Může se zdát divné, že když vám chiropraktik praskne krk, může vám to zabránit v prasknutí vlastního krku, ale uvolnění nejtužšího kloubu (kloubů) místo těch nejmobilnějších by vás mohlo vyléčit ze zvyku.
  • Ačkoli jedna úprava krku může někdy zcela zmírnit váš problém s krkem, více než pravděpodobné bude trvat několik ošetření, než si všimnete významných výsledků.
  • Chiropraktici a osteopati mohou také použít jiné terapie pro váš problém s krkem, jako jsou trakční nebo masážní techniky. Určitě navštivte renomovaného chiropraktika nebo osteopata.
 2. 2 Dopřejte si profesionální masáž šíje. Vaše touha prasknout si krk může být spojena s podkladovým svalovým napětím, třeba ze starého sportovního zranění nebo nehody motorového vozidla. Hluboká tkáňová masáž je užitečná u mírných až středně těžkých kmenů, protože snižuje svalové křeče, bojuje proti zánětům a podporuje relaxaci. Začněte 30minutovou masáží se zaměřením na oblasti krku a ramen. Nechte terapeuta zajít tak hluboko, jak to jen dokážete tolerovat, aniž byste sebou trhl. Nepřehánějte to - lehká masáž může být vaší nejlepší volbou.
  • Bezprostředně po masáži vždy pijte hodně vody, abyste z těla vypláchli vedlejší produkty zánětu, kyselinu mléčnou a toxiny. Pokud tak neučiníte, může způsobit bolest hlavy nebo mírnou nevolnost.
 3. 3 Zvažte akupunkturu. Akupunktura zahrnuje vpichování velmi tenkých jehel do specifických energetických bodů v kůži / svalu ve snaze snížit napětí, nepohodlí a otoky. Akupunktura může být účinná při různých problémech s krkem, které mohou následně ovlivnit vaši touhu ji rozlousknout.
  • Akupunkturní body, které mohou poskytnout úlevu vašemu problému s krkem, nejsou všechny umístěny poblíž místa, kde cítíte nepohodlí - některé mohou být umístěny ve vzdálených oblastech těla.
  • Akupunkturu provozuje řada zdravotnických profesionálů, včetně některých lékařů, chiropraktiků, naturopatů, fyzických terapeutů a masážních terapeutů. Akupunkturu lze použít jako pomocnou léčbu.
 4. 4 Navštivte svého rodinného lékaře. Zvyk prasknutí krku může být způsoben vážným základním zdravotním stavem, jako je artritida, osteoporóza, rakovina nebo strukturální deformita. Degenerativní stavy krku často způsobují skřípavé a praskavé zvuky Všechno pohyby hlavy. Ve skutečnosti to nejsou pravděpodobné příčiny vašeho zvyku na popraskání krku, ale pokud vás všechny ostatní metody nezastaví, je třeba zvážit vážnější problémy.
  • Rentgenové záření, kostní skeny, MRI a CT vyšetření jsou způsoby, které mohou lékaři použít k diagnostice vašeho možného problému s krkem.
  • Váš lékař vás také může poslat na krevní test k vyloučení revmatoidní artritidy nebo infekce páteře, jako je meningitida. Pokud jste žena, jste vystaveni riziku cervikální subluxace s revmatoidní artritidou. K vyloučení tohoto stavu bude před generální operací zapotřebí rentgenový snímek krku. Vyhodnocení dýchacích cest a krku je u cervikální subluxace klíčové kvůli potenciálnímu riziku poškození míchy.
  • Pokud ve vašem krku neexistují žádné fyzické problémy, může vás lékař odkázat na odborníka na duševní zdraví, aby prozkoumal jakékoli psychologické problémy.
  • Psychologové někdy používají hypnózu k rozbití nechtěných návyků.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj krk praskne, jen když jdu spát. Proč je to?Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017.Chris M. Matsko, MDRodinná medicína Lékař Expert Odpověď Je to pravděpodobně proto, že špatně spíte na krku. Možná budete muset koupit nové polštáře.
 • Otázka Můj zvyk je vlastně spíše klíště. Neustále si lámu krk a nemůžu přestat cítit, že si lámu krk. Nějaké další informace, které by mohly pomoci?Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017.Chris M. Matsko, MDRodinná medicína Lékař Expert Odpověď Považujte to za kompulzivní poruchu a jako takové se pokuste upravit své chování tak, abyste to nedělali tak často.
 • Otázka Můj krk mě během dne opravdu bolí, co mám dělat? Možná zkuste masírovat tam, kde vás bolí krk. Zkuste také protáhnout svaly krku - možná vás napíná krk. Pokud to stále bolí, šel bych k chiropraktikovi.
 • Otázka Můj krk neustále vydává podivný praskavý zvuk, když jím hýbu konkrétním způsobem. Co bych měl dělat? Protože nespíte správně a nepracujete. Také se ujistěte, že se protahujete.
 • Otázka Je dobré si popraskat krk, abych zmírnil bolest? Dočasně ano, ale nedělejte si z toho zvyk. Pro lepší alternativy navštivte svého lékaře.
 • Otázka Co mám dělat, když mě bolí krk, když si neprasknu krk? Zajděte k osteopatovi nebo chiropraktikovi. Nechejte odborníka určit problém a vhodnou léčbu.
 • Otázka Mohou se krční kosti dezorganizovat kvůli popraskání krku? Ne. Vaše páteř zůstane zarovnaná a organizovaná bez ohledu na to, jak moc ji popraskáte nebo natáhnete. Kosti na krku drží velmi pevně na svém místě. Pokud by byli „neorganizovaní“, cítili byste velmi silnou bolest.
 • Otázka Kdy mi přestane praskat krk, pokud mi lékař udělal rentgen a je to v pořádku? Ne nutně. Získání rentgenu nepomůže vašim zádům: Bude to stejné jako před rentgenem. Praskání krku obvykle nesouvisí s vašimi kostmi, ale s bublinami plynu v tekutině mezi nimi. Praskání krku nepoškozuje vaše kosti a vaše kosti nemají vliv na popraskání krku.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vyvarujte se nošení tašek, které rozdělují váhu nerovnoměrně na ramena a namáhají krk, jako například brašny nebo peněženky s jedním popruhem. Místo toho použijte tašku s kolečky nebo batoh na dvě ramena s polstrovanými popruhy.
 • Riziko poranění krku je větší, pokud jsou svaly ochlazené a napjaté, proto nepohybujte krkem příliš energicky, dokud se neohřeje normálním průtokem krve nebo jej nezakryje šátkem nebo rolákem, pokud je okolní teplota chladná.
 • I relativně malé věci, jako je čtení v posteli nebo skřípání zubů, mohou namáhat svaly krku.
 • Nacvičujte si lepší držení těla v práci i doma. Seďte vzpřímeně a nepřiklánějte se ani se nepřiklánějte na jednu stranu.
 • Ztuhlost krku může být zhoršena stresem, takže pokud existuje stresor, který se shoduje s vaším stavem, podívejte se na příčinu a nejen na příznaky.

reklama

Varování

 • Pokud je praskání a praskání v kloubech doprovázeno otokem, bolestí, brněním nebo svalovou slabostí, měli byste být vyšetřeni ortopedickým lékařem.

Populární Problémy

Jako každý venkovní spotřebič, i vaše grilovací rošty Weber potřebují každý měsíc trochu TLC, aby nezačaly pálit. Pokud máte plynový gril, nastavte spotřebič na vysokou teplotu, abyste mohli setřít veškeré přilepené zbytky. Jakmile je zřejmé ...

Deontay Wilder a Tyson Fury se v sobotu setkají na velmi očekávané odvetě. Zde je návod, jak koupit PPV online.

Jak se dobrat v Black Knight (Miniclip.Com). Přejete si být dobří v Black Knight na minclip.com? Postupujte podle několika jednoduchých kroků a brzy z vás bude skvělý hráč. Při nárazu na předmět/osobu se snažte nepropásnout.