Jak zastavit kousací zvyk králíka

Králíci mohou být láskyplná stvoření, ale strach nebo agresivní instinkty mohou způsobit, že i ten nejsladší králík kousne. Pokud vychováváte králíka a máte problémy s chováním, možná si říkáte, co můžete udělat jinak, abyste přivedli zpět milé a láskyplné zvířátko, které jste kdysi znali. Králičí kousací zvyk můžete zlomit, ale bude to vyžadovat trpělivost a trochu práce z vaší strany. Časem se však váš králík vrátí ke svému starému, milujícímu já.Část 1 ze 3: Zastavení agresivního kousání

 1. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  1 Určete spouštěcí situaci. Existuje mnoho důvodů, proč králík může někoho nebo něco kousnout, ale agresivní kousání je obvykle reakcí na strašné nebo výhružné situace. Pokud chcete zlomit svého zajíčka o jeho agresivním kousavém chování, budete ho muset pozorovat a určit, v jakých situacích se rozpoutal.
  • Má váš králík strach z vyzvednutí?
  • Kousne váš králík, když mu sáhnete do klece?
  • Zdá se, že je váš králík agresivní, když ho krmíte nebo mu odebíráte jídlo?
  • Všímejte si nejběžnějších situací nebo situací, ve kterých váš králík jedná agresivně. Pak přemýšlejte o tom, proč by se váš králík mohl v těchto situacích cítit vystrašený nebo ohrožený.
 2. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  2 Uklidněte rozzlobeného králíka. Pokud váš králík jedná agresivně, můžete být v pokušení udržet si odstup. Nejlepší způsob, jak se s touto situací vyrovnat, je však králíka uklidnit a projevit mu náklonnost. To vašeho králíka časem naučí, že nejste hrozbou a že se vás nemusí bát.
  • Sledujte vlastní řeč těla. Postavit ruku před tvář králíka se může zdát jako dobrý způsob, jak se představit (zvláště pokud jste zvyklí na psy), ale pro králíka by to mohlo být vnímáno jako výhružné gesto.
  • Dominantní králík často násilím vtlačí svou tvář do tváře podřízeného králíka. Pokud strčíš ruku králikovi do nosu, může si myslet, že děláš to samé.
  • Ruce držte za hlavou králíka a daleko od jeho nosu.
  • Kdykoli se váš králík ve vaší blízkosti objeví vystrašeně, zkuste ho jemně pohladit po hlavě shora. Ujistěte se, že se vyhýbáte obličeji (i když čelo může být v pořádku), a mluvte se svým králíkem klidným a uklidňujícím hlasem.
  • Někteří lidé zjišťují, že držení rozzlobeného králíka na hrudní kosti, jednou rukou kolem žeber a druhou rukou podpírající jeho záda, může králíka uklidnit a navodit v něm pocit bezpečí.
  • Zvedání a zajištění rozzlobeného králíka by mělo být prováděno s velkou opatrností a nedoporučuje se každému. Pokud se přesto rozhodnete to zkusit, ujistěte se, že králíkovi jsou nohy a tlama od vás, aby vám nemohl ublížit.
 3. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  3 Nabídněte své králičí pamlsky. Pamlsky mohou agresivního králíka často uklidnit nebo alespoň rozptýlit. Králík, který se chová agresivně - řekněme například když ho vyzvednete - časem začne reagovat klidněji, když ví, že bude odměněn pamlsky.
  • Najděte jedlou pochoutku, které si váš králík velmi váží. To by měla být speciální pochoutka, ne obvyklé potravinové pelety nebo zelenina, kterými ho krmíte každý den.
  • Vložte pamlsek do malé plechovky, jako je kovová mísa nebo čistá mátová/bonbónová plechovka.
  • Chraste pamlsek v plechovce, kdykoli se chystáte přiblížit svého králíka. Začněte jeho vztah s chrastícím pamlskem, když má dobrou náladu, abyste ho nakonec mohli použít k uklidnění.
  • Chřestění si spojujte s pamlskem, dokud k vám králík nepřiblíží, když s ním zatřepete.
  • Nakonec budete moci tento trik použít k uklidnění agresivity vašeho králíka, když ho potřebujete vyzvednout nebo vyčistit jeho klec.
 4. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  4 Vystavte svého králíka pomalému spouštění. Pokud se váš králík chová agresivně, když děláte určité věci (například se ho snažíte zvednout), budete ho muset pomalu a postupně vystavovat této spouštěcí situaci. To je důležité, protože když ho donutíte ke spolupráci, bude váš králík jen více vyděšený a následně agresivní.
  • Nechte svého králíka určit, kolik kontaktu/expozice zvládne, než bude muset zůstat sám.
  • Nabízejte pamlsky pomocí chrastícího plechu pokaždé, když svého králíka vystavíte jeho spoušti (například zvednutím). Časem to může sloužit jako znamení, že pokud se chová, dostane pamlsek.
  • Omezte, jak moc a jak často svého králíka vystavujete stresové situaci. Pokračujte v předchozím příkladu jeho vyzvednutí, zvedněte králíka jen na okamžik nebo dvě najednou, pak ho okamžitě položte zpět a odměňte ho pamlsky.
 5. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  5 Vyhněte se ukázňování svého králíka. Někteří lidé si mohou myslet, že ukáznění králíka tím, že mu plácne nos nebo ho praští novinami, jeho zlozvyk „zlomí“. Realita je taková, že je to velmi nebezpečné. Zasažení nebo fyzická kázeň vašeho králíka jakýmkoli způsobem může způsobit vážná zranění, a pokud nic jiného, ​​váš králík se o vás bude ještě více bát.
  • Pokud svého králíka ukázníte, nikdy na to nezapomene. Od té chvíle se vás bude jen bát a pohoršovat se.
  • Váš králík by měl vaše ruce vnímat pouze jako zdroj náklonnosti (prostřednictvím mazlení/mazlení) a jídla.
  • Zapracujte na rekvalifikaci svého králíka a zároveň ho ujistěte, že nejste hrozbou. Dejte mu vědět, že jeho prostředí je bezpečné.
 6. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  6 Najděte jiné způsoby, jak přestat kousat. Ačkoli je fyzická disciplína králíka vždy špatný nápad, někteří odborníci na králíky doporučují najít jiné bezbolestné způsoby, jak králíka naučit, že vám ublížil svým kousáním. Uvědomte si však, že jakýkoli nepříjemný fyzický kontakt může způsobit, že se o vás králík v budoucnu začne bát. Poraďte se s veterinářem nebo kvalifikovaným odborníkem na péči o zvířata před pokusem o tyto nebo jiné metody disciplíny.
  • Někteří lidé doporučují zatlačit králičí hlavu dolů, aby se zabránilo kousání, ale to může při použití síly králíka vážně zranit nebo dokonce zabít. Nejlepší je se tomu vyhnout, pokud nejste zkušený trenér králíků.
  • Králíci obvykle křičí, aby přenesli strach nebo velkou bolest. Zvažte sledování nebo poslech online záznamu králíka křičícího a zkuste ten zvuk napodobit, aby králík věděl, že vám způsobuje bolest.
 7. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  7 Zvažte desexing svého králíka. Agresivní chování může být způsobeno sexuální zralostí. Někteří králíci, kteří jsou v říji, se stanou hyperagresivními a mohou bez zjevného důvodu kousat nebo škrábat.
  • Desexing (sterilizace/kastrace) sexuálně zralého králíka drasticky sníží teritoriální a agresivní chování.
  • Pokud si myslíte, že problémem je sexuální dospělost, promluvte si s veterinářem o desexingu vašeho králíka. Ujistěte se, že váš veterinář má zkušenosti s desexingem králíků obou pohlaví.
  reklama

Část 2 ze 3: Identifikace příčiny kousavého návyku vašeho králíka

 1. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  1 Rozpoznat ochranné chování klece. Někteří králíci se stávají teritoriálními kvůli pohlavní dospělosti. Ostatní králíci se však jednoduše stanou agresivními, pokud sáhnete do klece nebo se pokusíte králíka odstranit z jeho prostředí. Mezi další známky ochranného chování v kleci patří pokousání vás při pokusu vyčistit klec nebo odebrat mu jídlo nebo hračky.
  • Králíci musí mít pocit, že mají bezpečný prostor, což je s největší pravděpodobností klec. Sáhnutí do klece bylo možné vnímat jako výhružný čin.
  • Místo toho, abyste sáhli do klece svého králíka a vytáhli ho ven, zkuste nechat bránu otevřenou a nechat ho vystoupit, až bude připraven.
 2. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  2 Naučte se znaky znuděného králíka. Někteří králíci se uchýlí ke kousání z nudy. Podobně jako otravné dítě, které vás táhne za paži a pláče, dokud nevěnujete pozornost, může být kousnutí vašeho králíka jednoduše způsobeno nudou a nedostatkem pozornosti.
  • Věnujte každý den nějaký čas mazlení se s králíkem nebo si s ním hrajte (pokud vám to dovolí).
  • Zvažte pořízení druhého králíka, který bude vašemu králíčkovi dělat společnost. Pokud to však uděláte, měli byste zajistit, aby oba králíci byli odexexováni, aby se vyhnuli agresivní konkurenci.
  • Zajistěte, aby váš králík měl dostatek času na cvičení mimo svou klec. Zkuste si s ním pohrát, nebo ho prostě nechte řádit a prozkoumejte místnost odolnou proti zajíčkům.
 3. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  3 Identifikujte příznaky králíka v říji. Pokud váš králík dosáhl věku čtyř nebo pěti měsíců a vyvinul agresivní kousací návyky, je možné, že dosáhl sexuální dospělosti. To může znamenat, že je králíkovi vedro, a může pokračovat v agresivním jednání, dokud není zbaven sexu.
  • Postřik močí je běžným znakem úpalu, stejně jako králík trhající si vlastní vlasy (i když to může být častější u žen než u mužů).
  • Chrochtání, vrčení a kousání může souviset se sexuálním chováním, i když by mohlo existovat i jiné vysvětlení. Pokud si nejste jisti vývojovou fází svého králíka, promluvte si se svým veterinářem nebo kvalifikovaným odborníkem na zvířata.
 4. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  4 Chování při štípání adresy. Někteří králíci na vás budou štípat, když se pokusíte odradit od ničivého chování. To obvykle naznačuje podráždění nebo touhu zůstat sám, zvláště pokud je to reakce na dotek nebo přesun králíka.
  • Nipping může být jednoduše výkřikem pozornosti. Zkuste hádat, co by váš králík mohl potřebovat (mazlení, jídlo, voda atd.), A uvidíte, jestli to jeho štípání zastaví.
  • Pokud vás králík štípe, obvykle vás to varuje. Nejjednodušší způsob, jak se vypořádat s králíkem, který chce svůj prostor, je nechat ho samotného nebo ho vrátit zpět do jeho klece.
 5. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  5 Vědět, kdy navštívit veterináře. Kdykoli se agresivita nebo kousání vašeho králíka stane problémem, měli byste si promluvit se svým veterinářem, který vám poradí, jak postupovat. Pokud byl králík již zneškodněn, může to být problém s chováním, pravděpodobně související s předchozím špatným zacházením, špatným zacházením nebo dokonce zneužíváním. Může to být také základní zdravotní problém, který způsobuje, že se váš králík chová. Váš veterinář vám bude moci poskytnout konkrétnější rady na základě zdravotní anamnézy vašeho králíka, historie adopcí a komplexního fyzického vyšetření. reklama

Část 3 ze 3: Odstraňování problémů při žvýkání/kousání

 1. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  1 Dejte svému králíčkovi žvýkací hračky. Pokud váš králík kousá předměty, ale ne lidi, možná jedná z nudy. Může však také kousat/žvýkat, aby zvládl zuby. Králičí zuby budou na rozdíl od lidských zubů růst po celý život a bude potřebovat předměty, které bude žvýkat, aby pomohl zvládnout tento růst, aby nezpůsoboval větší zdravotní problémy.
  • Pokud váš králík pociťuje sníženou chuť k jídlu, výtok z nosu, skřípání zubů nebo snadno viditelné zuby vyčnívající z tlamy, může mít zarostlé zuby. Navštivte svého veterináře co nejdříve, aby váš veterinář mohl vašemu králíkovi pomoci.
  • Dřevo je nejlepší žvýkací hračkou pro králíky. Můžete si koupit dřevěný výrobek ve zverimexu, nebo dát králíkovi čerstvou větvičku/větvičku na žvýkání.
  • Zajistěte, aby bylo dřevo pro králíky bezpečné. Žvýkací hračka by měla být neošetřená a nenatřená a větve stromů by měly být netoxické a bez pesticidů.
  • Mezi bezpečné, netoxické zdroje dřeva patří jablko, vrba, osika a borovice.
  • Králíkovi můžete také dát další žvýkací hračky (kromě dřeva), aby ho zaměstnal. Zkuste dát svému zajíčkovi lepenku z toaletního papíru nebo role z papírových ručníků, krabic od cereálií, papírových sáčků nebo komerčně zakoupených hraček pro zvířata.
 2. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  2 Udělejte zakázané předměty nežádoucími. Jednou z možností, jak zabránit tomu, aby váš králík žvýkal předměty pro domácnost, je použít odstrašující sprej. Díky tomu je nábytek a další předměty pro králíka nežádoucí a pravděpodobně odrazí budoucí úsilí o žvýkání těchto zakázaných předmětů.
  • Můžete si koupit odstrašující sprej nebo na zakázané předměty dávat výrobky s nepříjemnou chutí.
  • Zkuste použít hořký jablečný sprej (který lze zakoupit v mnoha obchodech s domácími zvířaty), nebo zkuste na předmět potřít trochu horké omáčky (pokud předmět nezničí).
 3. Obrázek s názvem Zastavit králíka

  3 Blokovat přístup k problémovým oblastem/objektům. Pokud je váš králík odhodlán žvýkat věci, možná budete muset zajít do místnosti, která je chráněna proti zajíčkům, a vytvořit z něj vyhrazené hřiště. Mezi běžné předměty pro domácnost, na které se králíci obvykle zaměřují, patří:
  • základní desky
  • dráty a elektrické šňůry
  • koberce
  • nábytek (včetně nohou, které mohou být skryty jinou tkaninou)
  • rohy a uzavřené prostory kolem vašeho domova
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj králík vychází dobře s mými dvěma psy, ale vždy mě pronásleduje, když ji vidí. Je to agresivní nebo hravé chování? Králíci se někdy honí jako hravá hra. Bušení, chrochtání, lonžování a vypoulené oči - to vše naznačuje, že se králíček bojí nebo jedná agresivně. Pokud nic takového nevidíte, je to pravděpodobně v pořádku.
 • Otázka Můj králík je se mnou obvykle dobrý, ale tento týden přišly moje krysy s klecí a on štípal, kousal, škrábal a byl velmi agresivní. Co můžu dělat? Císařovna tygr Váš králík může na krysy žárlit, nebo na vás může být agresivní, protože je naštvaný, že jste do domu přivedli další domácí mazlíčky. Zkuste je držet v různých místnostech.
 • Otázka Proč mě můj králík kousne, když se dotknu jejího bříška? Navíc přibírá. Haley Měli byste ji co nejdříve vzít k veterináři, protože by mohla být máma.
 • Otázka Pokud mě můj králíček kousne, co mám dělat? Dát na to náplast? Ujistěte se, že jste ránu nejprve vyčistili a poté ji přikryli.
 • Otázka Jeden z mých dvou nových pětiměsíčních králíků uvedl, že mě kousal. Obě jsou fenky a s naším psem vycházejí skvěle. Nedokážu určit, jaké jsou spouštěče. Co můžu dělat? Msagdoll Jsou kastrovaní? Hormony obvykle způsobí, že králíci budou v tomto věku agresivní. Nechat je vykastrovat by mělo problém vyřešit.
 • Otázka Zdá se, že se moje dvouměsíční, čtyřměsíční, neplacená samice králíků snaží navzájem spářit. Je to normální? Pokud se navzájem „hrbí“, je vysoce pravděpodobné, že se snaží projevit dominanci. V páru je vždy dominantnější králík a vaši králíčci se snaží rozhodnout, kdo je kdo. Když jsou vaši králíci dospělí, nechte je vykastrovat, aby bylo toto chování kontrolováno a také to pomohlo k jejich celkovému zdraví.
 • Otázka Můj králíček mě kousl, když jsem dal jeho jídlo do klece. Je to normální? Císařovna tygr Možná. Mohl kousnout, protože jídlo máte na ruce a je to nehoda.
 • Otázka: Sedím na podlaze, abych si mohl číst a hrát si s králíkem, ale stále kousne a pohmožďuje mě i děti. Co můžu dělat? Zkuste se zeptat někoho zkušeného a kdo se v tom vyzná a také zkuste zjistit, jestli jim něco na veterině nevadí. Zkuste také dát králíčkovi něco, co by mohl žvýkat jako hračku, což může pomoci
 • Otázka Co mám dělat, když jsem omylem kopl do svého králíka a není mu dobře a třese se? Sara Tudor Položte králíka na ručník. Na ručník dejte jídlo a vodu. Pokud nejí, pak ji stříkačkou nakrmí rozmixovanou zeleninu a vodu. Domluvte si s ní schůzku co nejdříve s veterinářem znalým králíků.
 • Otázka Můj králík se lví hlavou mě kousne, když se ho snažím dostat z klece. Nevím, co mám dělat Sara Tudor Nedržte svého králíka, pokud vám nevěří. Pokud ho potřebujete přepravit, přiveďte jej k přepravci, dokud vám nedůvěřuje. Je také užitečné zabalit králíka do ručníku, aby ho udržel.

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním filmu Teen Beach Movie 2 online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.Jak ošetřit napětí v zádech. Podvrtnutí a natažení zad jsou velmi častým poraněním pohybového aparátu u lidí, především proto, že lidská páteř není navržena tak, aby pojala mnoho moderních aktivit a chování, jako je sport, ...Po skončení Wimbledonu Plíšková sesadí z trůnu Angelique Kerberovou jako světovou jedničku.Do zahájení US Open zbývá pouhých pět dní, pojďme se podívat na pět favoritů na zisk titulu dvouhry žen.