Jak plavat ve volném stylu

Volný styl byl tradičně závod, který umožňoval závodníkům plavat jakýmkoli způsobem chtěli. Poté, co se dominantní cestou k freestylu stalo to, co se označovalo jako přední procházení, nahradil výraz freestyle termín přední procházení jako název tahu. Volný styl zahrnuje střídání paží, které dělají pohyby oblouku větrného mlýna vpřed, zatímco je hlava pod vodou, a plavec dýchá po boku. Je doprovázen dvěma nebo šesti rytmickými flutterovými kopy, které jsou synchronizovány s údery paží za účelem stabilizace těla. Pokud chcete vědět, jak freestylovat pro zábavu, cvičení nebo soutěže, naučte se hýbat rukama, kopat nohama a správně dýchat.

Část 1 ze 3: Učení fází paže

 1. Obrázek s názvem Swim Freestyle Správně Krok 1

  1 Dokonalé umístění a vstup vaší ruky. Chcete -li zahájit mrtvici, ruce by měly být uvolněné a prsty by měly být drženy pohromadě. Vložte ruku do vody nejprve asi 15 palců nad hlavou. Dlaň by měla být nakloněna pod úhlem 45 stupňů směrem ven, aby ukazováček a prostředníček vstupovaly do vody jako první. Vaše zápěstí by mělo být skloněno dolů a umístěno nad prsty a loket bude zvednut nad zápěstí. Při vstupu by vaše ruka měla co nejméně šplouchat. Jakmile je vaše ruka ve vodě, natáhněte paži o další 4 palce
  • Jakmile je vaše ruka ve vodě, zatlačte ji dolů a ven s mírně roztaženými prsty. Říká se tomu „cítit“ vodu nebo „úlovek“.
  • Pokud chcete zapracovat na své ruční technice, můžete nosit ruční pádla, která vám pomohou soustředit se na to, jak vaše ruce vstupují a vystupují z vody.
  • Nevkládejte ruku do vody těsně nad hlavu. Zpomalí vás to a zraní vaši techniku.
  • Neudrkávejte vodu rukama, místo toho, jakmile vaše ruka vstoupí do vody, sledujte pohyb a klouzejte paží do vody.


 2. 2 Zapracujte na svém downsweepu. Vaše paže bude během této fáze zdvihu fungovat jako páka. Když pohladíte, vaše tělo se bude otáčet směrem k paži, která je v pohybu hlazení. Pohybujte předloktím a rukou dolů a dozadu s loktem drženým asi v úhlu 45 stupňů. V této fázi mrtvice by měl váš loket zůstat vysoko ve vodě. Soustřeďte se na plynulý průjezd svahem.
  • Tato fáze by měla probíhat v rychlém pohybu. Během této fáze se však nepokoušejte jet rychleji, protože vás to moc nepohne vpřed, ale může to způsobit přetažení.
 3. 3 Zatáhněte za ruku a předloktí směrem ke středu těla, abyste provedli průzkum. Během této části zdvihu použijte ruku jako pádlo a přesuňte co nejvíce vody. Zde začnete pohybem těla dopředu pohybem paže. Je to první část „propulsivní“ fáze. A vaše paže se bude pohybovat dovnitř směrem k hrudníku a hrudnímu koše. Váš loket se začne pohybovat pod úhlem 90 stupňů. Když se vaše ruka začne přibližovat ke středu vašeho těla, dosáhli jste zpětného tahu.
  • Místo hlazení po stranách mějte ruce blíž k tomu, abyste byli pod sebou.
 4. 4 Zatlačte paži pohybem nahoru, ven a dozadu, abyste provedli zpětný pohyb. Toto je druhá „hnací“ fáze, ve které můžete zrychlit úder. Jakmile se vaše ruka dostane do středu těla, přestanete táhnout a začnete tlačit vodu. Vodu tlačte ven a nahoru, dokud vaše paže nenarazí na linii stehna. Tato část zdvihu bude nejrychlejší fází a může být nejsilnější při pohonu vpřed. ODBORNÁ TIP

  Brad Hurvitz

  Certifikovaný instruktor plavání pro přežití Brad Hurvitz je certifikovaný instruktor plavání pro školu My Baby Swims, plaveckou školu pro mládež, která sídlí v La Jolla v Kalifornii. Brad je vyškolen jako instruktor kojeneckého plaveckého zdroje (ISR) s programem ISR Self-Rescue. Specializuje se na trénink přežití dětí ve věku od šesti měsíců do šesti let, jako je vznášení se na zádech, dýchání a plavání zpět ke zdi, a také vzdělávání rodičů o tom, jak lépe chránit své děti. Má Master of Business Administration z Oregonské státní univerzity. Brad Hurvitz
  Certifikovaný instruktor plavání pro přežití

  Náš odborník souhlasí: Plavání je o efektivitě, proto se snažte protáhnout tělo co nejvíce. Také vytáhněte co nejvíce vody z co nejdále nahoru, jak můžete dosáhnout až dolů ke stehnu. Poté přidejte malý flutterový kop, který vám pomůže pohybovat se po vodě, ale snažte se při kopání příliš neohýbat kolena.

 5. Obrázek s názvem Swim Freestyle Správně Krok 5

  5 Vytáhněte loket z vody, dokud nebude směřovat nahoru k uvolnění. Během uvolnění vás vaše paže neposune dopředu, ale poskytuje podporu paži, která táhne pod vodou. Je důležité zapracovat na uvolňovací technice, aby byl váš ruční vstup čistý. Chcete -li ukončit svůj úder, vypusťte ruku dopředu v souladu s ramenem ven z vody. Prsty by měly volně viset nad vodou a ruka by se měla houpat širší než paže. Vaše paže by měla být uvolněná a také by se měla švihat doširoka.
  • Soustřeďte se na otáčení paže dopředu a na konci uvolnění netlačte silou dolů.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Jak byste měli držet prsty při zahájení mrtvice?

tenisové boty ze sperry plátna
Co nejdál od sebe.

Ani náhodou! Měli byste myslet na to, že se při plavání volným stylem snažíte nabrat vodu. Pokud jsou vaše prsty roztažené co nejvíce, nevytvoří moc účinný pohár. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Přirozeně s malým prostorem mezi každým prstem.

Zavřít! Když začínáte s volným stylem, měli byste držet ruce uvolněně, přirozeně. To se však nevztahuje na vaše prsty, které by měly být drženy jinak. Vyberte jinou odpověď!

Společně, s palcem vystrčeným ven.

Ne tak docela! Pokud vaše palce vyčnívají kolmo na zbytek vaší ruky, nepomůže vám to s pohonem vodou. Navíc, pokud máte dlouhé nehty, můžete si při tahu poškrábat nohu. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Dohromady, včetně vašeho palce.

Že jo! Vaše ruka by měla mít jakýsi tvar rýče, prsty a palec dohromady. To pomůže vaší ruce vytlačit více vody, když se pohybuje, a bude vás pohánět vpřed. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

obrázky laterální epikondylitidy

Část 2 ze 3: Kopání a otáčení

 1. 1 Flutterový kop těsně pod hladinou vody. Přestože kopání představuje pouze 10–15% síly vašeho úderu, stále je důležitou součástí vaší techniky volného stylu. Držte boky blízko hladiny vody a proveďte sérii rychlých kopů. Chcete se soustředit na minimalizaci odporu, zatímco se budete hýbat vpřed; proto by měl být váš pohybový rozsah kopání úzký. Vaše nohy by neměly vykopávat z vody a neměly by se ani lámat pod linií vašeho těla.
  • Kop z boků a stehen. Nekopejte z kolen, tomu se říká jízda na kole a způsobí to větší odpor. Při kopání můžete mírně pokrčit kolena, ale to by nemělo pocházet z vaší síly.
 2. Obrázek s názvem Swim Freestyle Správně Krok 7

  2 Využijte kopu dvou úderů. Dvoubitový kop vyžaduje méně energie a používají jej plavci na dlouhé a střední vzdálenosti. Na jeden úderový cyklus kopnete jednou nohou. Jeden cyklus zdvihu znamená zdvih jedné paže. Nakopněte jednu nohu ve spojení s pohybem protilehlé paže. (Insweep je, když paže začne tahat vodu směrem k střední části těla.) Pokud dokážete přemýšlet o tom, jak se vaše ruce a nohy synchronizují při chůzi, jak se vaše paže pohybuje dopředu současně s opačnou nohou, můžete představte si, jak by vaše kopání mělo být synchronizováno podobným způsobem s úderem paže.
  • Šestitakový kop vyžaduje, abyste kopali třikrát za cyklus zdvihu paže. Třetí úder kopacího cyklu začne ve fázi obnovy. Jedná se o rychlejší kop, který používají rychlejší plavci.
 3. Obrázek s názvem Swim Freestyle Správně Krok 8

  3 Při kopání ukazujte prsty na nohou. Pokud vaše prsty nejsou při kopání špičaté, dojde k dalšímu odporu způsobenému odhalenou přední částí chodidla. Vaše prsty by měly směřovat dovnitř a vaše velké prsty by se měly při kopání přiblížit k dotyku. Když ukazujete prsty na nohou, cvičíte flexibilitu v kotnících. Pokud máte potíže s flexibilitou kotníku, zvažte použití kopaček střední délky k procvičení kopu.
  • Díky extra pohonu, který poskytují ploutve, se můžete snadněji soustředit jak na svou volnou techniku ​​paží, tak na nohy. Při cvičení však používejte své ploutve pouze k procvičení nohou.
 4. 4 Otočte své tělo v souladu s úderem paže. Správné otáčení těla vám pomůže s mnoha důležitými aspekty mrtvice. Nejprve můžete do tahu paže vložit více energie. Za druhé, minimalizujete tažení. A za třetí vám to umožní správně dýchat. Když budete střídat pohyby paží doleva a doprava, mělo by se vaše tělo pohybovat ve vodě asi 30 stupňů od hladiny na obou stranách. Nezapomeňte plavat převážně na břiše a ne na boku.
  • Otočte své tělo také dopředu. Vaše paže a ramena by se měla natáhnout dopředu a vaše tělo by se mělo otáčet dopředu poté, co vaše ruka a paže vstoupily do vody.
  • Plně natažené rameno by mělo zůstat zastrčené blízko tváře. Nepohybujte ramenem dále od těla, jinak to způsobí tažení.
  • Soustřeďte se na točení těla z boků a ne z ramen.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Během freestylového úderu byste měli kopat ze ...

Boky

Pěkný! Vaše stehna jsou nejmocnější svaly na nohou, takže se chcete ujistit, že je při kopání využijete. A to znamená, že musíte kopat z boků. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Kolena

Nepřesně! Kopání z kolen se nazývá jízda na kole a hodně to táhne. Při freestylovém úderu je vaším hlavním cílem snížit odpor, takže kopání z kolen je kontraproduktivní. Vyberte jinou odpověď!

Kotníky

Zkus to znovu! Ačkoli je pravda, že kopání neposkytuje velkou sílu freestylovému úderu, kopání pouze kotníky vám nepomůže vůbec. K nakopnutí musíte použít silnější svaly. Zkus to znovu...

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 3: Dýchací a cvičné cvičení

 1. 1 Otočte tělo na povrch a vdechněte ústy. To vám umožní udržet svaly krku a hlavu uvolněné. Pokud budete otáčet jen hlavou, můžete zbytečně zatěžovat krk. Při dýchání držte čelo a temeno hlavy mírně ponořené. Představte si, že máte sklenici vína vyváženou na straně hlavy, kterou nemůžete vylít.
  • Neotáčejte. Chcete pouze naklonit tělo o 30 stupňů v jednom nebo druhém směru.
  • Při plavání nezadržujte dech déle, než potřebujete. Dýchejte při každém úderu, pokud cítíte potřebu.
  • Nezvedejte hlavu vzhůru- to způsobí pád boků a nohou a budete muset pracovat, abyste znovu získali rovnováhu.
  • Při dýchání pokračujte v natažení těla a paží. Držte tělo rovně a neztrácejte prodloužení, když dýcháte.
 2. 2 Vyfoukněte bubliny z úst a nosu, abyste vyloučili dech. Pokud zadržíte dech, můžete při plavání vyvinout pocity úzkosti, které vás zpomalí a rozptýlí. Můžete cvičit vyfukování bublin v mělké vodě. Vydechněte 70% ústy a 30% nosem. A vydechněte posledních 20% větší silou. Ponořte si obličej a povzdechněte si nebo hučte nosem nebo ústy, abyste vytvořili proud bublin.
  • Zatímco jste pod vodou, ujistěte se, že vydechnete veškerý vzduch, abyste nemuseli vydechovat poslední kousek vzduchu, když byste měli vdechovat.
 3. Obrázek s názvem Swim Freestyle Správně Krok 12

  3 Při plavání držte čelo těsně pod vodou. Voda by měla spočívat mezi vaší linií vlasů a obočím. Při plavání udržujte uvolněné svaly krku a horní části zad. Vaše hlava by měla být natažená asi o 45 stupňů dopředu. Pokud posunete hlavu příliš dolů k hrudníku, způsobí to větší odpor. ODBORNÁ TIP

  Alan Fang

  jak sledovat hru seahawks
  Bývalý závodní plavec Alan Fang plaval závodně více než 7 let, přes střední školu a vysokou školu. Specializoval se na prsa, a účastnil se akcí, jako je Speedo Championship Series, státní mistrovství IHSA (Illinois High School Association) a státní mistrovství Illinois Senior a Age Group. Alan Fang
  Bývalý konkurenční plavec

  Úhel je rozdíl. Alan Fang, bývalý závodní plavec, říká: „Neměli byste se dívat přímo na dno bazénu, ale ani se nechcete dívat přímo dopředu. Pokuste se udržet hlavu na ústupu někde uprostřed. '

 4. 4 Procvičte si mrtvici a dýchací techniky. Pracujte na izolovaných částech vašeho úderu a dechových technik prostřednictvím cvičných cvičení na souši i ve vodě. Soustředění se na různé části vašeho mrtvice, na kterých potřebujete zapracovat, vám pomůže vyvinout silnější kompletní mrtvici.
  • Procvičte si zdvih paže, rotaci těla a polohu hlavy na souši. Předkloňte se v pase a projděte pěti fázemi zdvihu paže: vstup, downsweep, insweep, backsweep, release. Procvičte si správné otáčení těla a při dýchání držte hlavu stále na boku. Otočte rameny, abyste pracovali na delším zdvihu. Přehánějte rotaci při cvičení a pomůže vám to vytvořit si svalovou paměť při plavání.
  • Dělejte dýchací cvičení. Odkopněte zeď a pravou paži mějte nataženou před sebou. Levou rukou hlaďte a při druhém tahu se nadechněte na levou stranu. Procvičte si úplné vyfukování bublin z úst a nosu a plný nádech ústy. Poté střídejte strany a proveďte stejný vrták na pravé straně. To vám pomůže uklidnit se s nádechem a výdechem a navodit dechový vzor. Soustřeďte se jen natolik, abyste se mohli plně nadechnout.
  • Procvičte si vrtačky. Odrazte se nohama od zdi a natáhněte ruce a paže před sebe. Udržujte hlavu pod vodou a kopejte energicky tak dlouho, jak dlouho vydrží váš dech. Nechcete se soustředit na to, abyste šli rychle, místo toho se zkuste soustředit na svoji techniku. Udržujte prsty na nohou, chodidla směřují dovnitř, aby se vaše prsty téměř dotýkaly, boky vzhůru a kop vysoko. Udržujte nohy uvolněné a kopejte ze stehen. Tento nácvik opakujte 3-4krát.
 5. Obrázek s názvem Swim Freestyle Správně Krok 14

  5 Při plavání noste ochranné brýle. Při plavání ve volném stylu nemusíte používat brýle; když však musíte při plavání zavřít oči, může vás to znepokojovat. A bude ztěžovat soustředění na mrtvici. Když nosíte ochranné brýle, může vám to pomoci zůstat vyrovnaní a orientovaní. Budete vědět, kdy přestat, protože uvidíte na stěny bazénu a nebudete se muset starat o to, že narazíte na jiné plavce.
  • Upravte si řemínek a tahejte za něj tak, aby vám brýle pevně a pohodlně seděly na obličej.
  • Upravte nosní můstek. Pokud je nosní můstek popruhem, zatáhněte za obě strany popruhu. Nosní můstek sedí správně, pokud si přitisknete brýle k očím a oni vám do očí bez problému nasají.
  • Nasaďte si brýle na hlavu tak, že si nasadíte oční šálky k očím tak, aby vám sály na obličej, a poté palci přesuňte pásek za hlavu, aby byly brýle pevně na svém místě.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Kam byste se měli dívat při plavání?

jak cvičit tenis doma
Přímo před vámi.

Zkus to znovu! Pohled při plavání přímo před sebe hodně zatěžuje svaly krku. Chcete, aby tyto svaly byly uvolněné, aby nespotřebovávaly energii, kterou zbytek vašeho těla potřebuje k plavání. Vyberte jinou odpověď!

Dolů asi pod úhlem 45 °.

Ano! Chcete -li udržovat svaly krku uvolněné při plavání, ušetříte energii a snížíte odpor. Nebudete se tedy dívat přímo dolů nebo přímo před sebe, ale spíše někam doprostřed. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Přímo dolů na dno bazénu.

Nepřesně! Pokud přitáhnete bradu k hrudníku, úhel hlavy ve skutečnosti vytváří větší odpor, takže budete plavat pomaleji. Navíc když se díváte přímo dolů, hůře poznáte, když se blížíte ke zdi. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolikrát mám kopnout? Kopete dál, dokud plavete, podle potřeby. Kopání vám pomůže posunout se vpřed. Pokud přestanete kopat, tlak bude na vaše paže.
 • Otázka Jak se může začátečník naučit potápět do vody? Tajemstvím úspěšného ponoru jsou rovné nohy a držení rukou během procesu na místě. Snažte se rukama vytvořit cestu, aby zbytek vašeho těla mohl správně vstoupit do vody. Zkuste se potápět spíše daleko než krátce.
 • Otázka Jak mohu plavat volně, aniž bych se unavil? Nesprintujte na začátku, abyste si udrželi energii plavat déle. Základní praxe vám také pomůže vybudovat si cestu k plavání na delší nebo rychlejší vzdálenosti.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby se po volném plavání krátce potopil? Pokud se snažíte odpočívat, aniž byste se dotýkali podlahy, doporučuji převrátit se na záda, roztáhnout ruce a normálně dýchat. Kopejte velmi pomalu, aby vaše nohy plavaly se zbytkem těla. Kyslík v plicích vás udrží v pohybu bez použití paží a velké síly v nohou.
 • Otázka Jak mohu při volném plavání dostat hlavu z vody? Přesuňte hlavu na stranu. Když potřebujete dýchat, přiložte ucho přímo k vodě, nadechněte se a poté otočte hlavu zpět ke dnu bazénu.
 • Otázka Jak mohu synchronizovat ruce a nohy? Vaše chodidla by měla přirozeně kopat rychleji než vaše paže, takže nemusí být přesně synchronizována.
 • Otázka Mám strach, abych si pod vodou nezapchal nos. Co bych měl dělat? Pod vodou vydechněte nosem. Skvělý způsob, jak si to procvičit, je použít některé užitečné rady tento článek o tom, jak se naučit plavat pod vodou, aniž byste se drželi za nos na wikiHow.
 • Otázka Co dělám špatně, když při nádechu vždy polknu vodu? Když dýcháte, dýchejte na levou nebo pravou stranu. Neměli byste zkoušet dýchat pod vodou. Pokud budete při dýchání stále polykat vodu, mohli byste zapracovat na některých vrtačkách, díky nimž budete mít konzistentní mozkovou příhodu, takže nebudete šplouchat a nebudete mít větší šanci polykat vodu. Můžete se také naučit používat plavecký šnorchl k lepší práci s dýcháním.
 • Otázka Když si kopnete do nohou, mělo by pokaždé dojít k velkému šplouchnutí? Ne. Měli byste kopat nohama těsně pod hladinu, aby neprskla a nerozbila povrch. Nebo pokud povrch rozbijete, nemělo by dojít k přílišnému rozstřiku.
 • Otázka I přes několik snah nemohu zvednout nohy ve vodě. Co bych měl dělat? Zkuste se nejprve držet okrajů bazénu. Zatímco se držíte, dejte hlavu pod vodu a pak začněte kopat. Když vám dochází dech, vydechněte pod vodou a poté zvedněte hlavu, abyste se nadýchali.

Populární Problémy

Jak otevřít láhev bez otvíráku na lahve. Pokud se někdy ocitnete bez otvíráku na lahve, existuje mnoho alternativních způsobů, jak sundat uzávěr lahve. Pokud jste kolem domu, můžete k vypáčení čepice použít různé nástroje a náčiní ...

Čištění těžkého zimního povlečení je zásadní, pokud jej plánujete uskladnit na jaře. První věc, kterou byste měli udělat, je zkontrolovat štítek péče o vaše ložní prádlo. Štítek péče poskytne pokyny výrobce, jak vyčistit těžké ...

Jak ošetřit holenní dlahy protahováním. Holenní dlahy se vyznačují bolestí po boku nebo přední části holeně. Http://www.houstonmethodist.org/orthopedics/where-does-it-hurt/ankle/shin-splints/ Shin dlahy můžete získat pro mnoho .. .

USA a Anglie se v úterý setkají v semifinále mistrovství světa žen. Zde je návod, jak sledovat živé streamování hry online bez kabelu zdarma.

Jak držet krk na kytaru. Mnoho lidí hraje na kytaru, ale může to způsobit napětí ve vašich svalech a kloubech, pokud nebudete správně držet krk. Poloha vaší ruky se při hraní akordů změní, správný způsob držení krku kytary ...

Real Madrid se v úterý utká s Arsenalem v zápase ICC. Zde je návod, jak sledovat bezplatný přímý přenos online, pokud jste v USA.