Jak otočit ovladačem

Dobrý odpal odpaliště je často úvodem k dobrému golfovému skóre. Umět správně rozhoupat řidiče vede k odpalům z odpaliště, které na dálnici přistávají se vzdáleností a přesností. Zvládnutí švihu závisí jak na postoji, tak na mechanice švihu. Trénujte svůj švih tak často, jak je to možné, poté upravte svůj švih, abyste vyřešili všechny problémy, kterých si všimnete, abyste mohli být esem na golfovém hřišti.

Část 1 ze 3: Umístění v blízkosti míče

 1. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 1

  1 Postavte se vedle míče se slabší rukou blíže k cíli. Vyberte si stranu, ze které se chcete houpat, a poté čelem k míči. Pokud jste pravák, postavte se na levou stranu míče. Namiřte levé rameno směrem k cíli. Pokud jste levák, postavte se vpravo od míče pravým ramenem namířeným směrem k cíli.
  • Polovina těla nejblíže cíli je vaše přední strana, například přední paže a noha. Je Tato polovina je nejdůležitější pro míření a pohánění míče dopředu.
  • Polovinu nejdále od cíle tvoří vaše zadní nebo zadní strana. Tato polovina je zodpovědná za vaše zpětné otáčení a generování energie.


 2. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 2

  2 Umístěte se asi 3 kroky za míčem. Pokud si nejste jisti, kde se postavit, jděte od míče dozadu. Při odpalu míče se budete muset mírně ohnout. Pokud vám to připadá nepříjemné, můžete se podle potřeby přiblížit nebo oddálit od míče. Měli byste být schopni vidět horní část míče, aniž byste nad ním stáli.
  • Pokud je vaše hlava přímo nad míčem, budete těžko generovat hladký a silný švih.
  • Pokud stojíte příliš daleko od míče, budete muset natáhnout ruce dále, abyste trefili míč, čímž oslabíte pohon.
 3. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 3

  3 Roztáhněte nohy od sebe s koleny pokrčenými mírně dopředu. Postavte se vedle míče a rozkročte nohy asi na šířku ramen. Míč by měl být umístěn trochu za vnitřní částí paty na přední noze. To znamená, že míč bude mnohem blíže k vaší přední noze než k zadní noze.
  • Širší postoj znamená, že budete švihat řidičem v širším oblouku. To může nahodit vaše načasování, takže mějte nejprve nohy relativně blízko u sebe.
  • Před uvedením hole do správné polohy se zaměřte na to, aby byl váš postoj správný. Jakmile to zvládnete, můžete pro zlepšení svého cíle udělat obojí současně.
 4. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 4

  4 Uchopte ovladač pevně jednou rukou pod druhou. Tento úchop se nazývá překrývající se úchop a je vhodný pro začátečníky. Položte zadní ruku na rukojeť řidiče. Poté položte přední ruku nad ni a položte 1 nebo 2 prsty na spodní ruku. Upravte úchop tak, aby se cítil pohodlně a vyváženě, ani pevně, ani volně.
  • Propojovací rukojeť je, když překřížíte ukazováček a růžičku. Je to dobrý úchop pro rychlé švihy a kohokoli s menšími rukama.
  • 10prstý úchop je jako držet baseballovou pálku. Vaše prsty se nepřekrývají. Může to být dobré, pokud vám chybí síla, ale vede to k méně výkonným pohonům.
 5. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 5

  5 Předkloňte se v bocích a přitáhněte hlavu k míči. Postavte nohy pevně na zem, aby zůstaly na svém místě. Pomalu se předkloňte a držte záda a krk rovně. Vaše hlava by se měla dostat dopředu, abyste se mohli dívat šikmo dolů na hlavu své hole a horní část míče.
  • Vaše záda a krk by měly být ploché. Pokud je vaše páteř vůbec ohnutá, můžete se při hře unavit a bolet.
  • Míč by měl být v souladu s vaším předním uchem, ačkoli vaše ucho bude za míčem místo nad ním.
 6. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 6

  6 Nakloňte tělo a zvedněte přední rameno. Otočte se dopředu a směrem k přední noze. Přiveďte klub tak, aby byl blízko odpaliště. To by mělo způsobit zvednutí předního kyčle a ramene. Chcete, aby vaše přední strana byla o něco vyšší než zadní. Abyste se dostali do správné polohy, můžete svou váhu přesunout na zadní nohu.
  • Pokud máte potíže se správným úhlem, sundejte z hole zadní ruku. Položte jej za zadní koleno, abyste snížili rameno, a poté jej znovu vraťte na rukojeť řidiče.
 7. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 7

  7 Sklopte ramena a umístěte hůl za míč. Umístěte hlavu hole tak, aby byla vycentrována za míčem. Nechte ramena viset dolů a poté je mírně stáhněte. To by mělo způsobit, že se vaše paže budou cítit pevné, připravené kontrolovat stálý švih. Pokud máte pocit, že nemůžete kyjem volně švihat, upravte si podle potřeby polohu ustoupením nebo rovnějším postojem.
  • Tato poloha způsobí, že hlava řidiče zasáhne míč na vzestupu a zvedne jej z odpaliště.
  • Klíčová je rovnováha. Ujistěte se, že je vaše váha rovnoměrně rozložena na obě nohy.
  reklama

Část 2 ze 3: Řízení míče

 1. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 8

  1 Sejměte hlavu klubu obloukem dozadu, dokud nebude za vaší hlavou. Začněte švihem v břiše, utáhněte svaly a začněte pohybovat holí směrem k zadní noze. Ruce držte v poloze s chodidly položenými na zemi. Pokračujte v pohybu holí obloukem, dokud se hřídel nedostane za střední část hlavy.
  • Po celou dobu mějte nataženou přední nebo přední paži rovně, abyste ji nemuseli narovnávat při sestupu.
  • Při švihu generujte sílu přesunutím váhy na zadní nohu.
 2. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 9

  2 Otočte ovladač dolů a začněte sjíždět dolů. Začněte downswing mírným tlačením předního kolena a kyčlí směrem k míči. Přesuňte váhu ze zadní nohy na přední nohu, obě chodidla držte rovně na zemi. Během švihu se vyhněte seřizování paží. Otočte kyjem zpět do oblouku, jako by to bylo kyvadlo.
  • Vyhněte se uspěchání houpačky. Než začnete s downswingem, můžete nechat klub krátce se usadit přes vaše ramena.
  • Cílem je spíše švihnout plynule, než trefovat míč tak silně, jak jen můžete.
 3. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 10

  3 Při švihu natáhněte ruce. Přední paže by měla být stále rovná, jako tomu bylo při zpětném švihu. Při přenášení hole narovnejte zadní paži. Když dosáhnete míče, obě vaše paže se zcela narovnají.
  • Po odpalu míče se soustřeďte na to, aby vaše paže byly co nejdéle rovné.
 4. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 11

  4 Při úderu do míče tlačte nohy dolů do země. Těsně předtím, než klub dosáhne míče, přesuňte váhu plně na přední nohu. Představte si, že pod prsty na nohou mačkáte obrovskou chybu. To vám pomůže plynule převádět váhu zezadu dopředu a vytvářet tak více energie.
  • Klíčem je to udělat hladkým pohybem. Možná budete muset svůj švih procvičit, než to budete moci dělat bez přemýšlení.
  • Chcete -li zvýšit rychlost, při švihu posuňte přední nohu od míče.
 5. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 12

  5 Poté, co trefíte míč, zvedněte a otočte zadní nohu. Když přesouváte váhu na přední nohu, snažte se držet zadní nohu na zemi co nejdéle. Poté, co palice zasáhne míč, otočte kotník tak, aby vaše zadní noha sledovala zbytek těla. Pokud to uděláte správně, bude vaše zadní noha směřovat dopředu a pouze prsty se dotýkají země.
  • Když kroutíte nohou, zbytek těla se také stále kroutí a následuje švih vašeho klubu.
 6. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 13

  6 Proveďte to tím, že si vezmete kyj přes přední rameno. Vyhněte se krátkému švihu, protože to způsobí kratší a slabší jízdy. Protáhněte hlavu klubu celou koulí. Pokračujte v oblouku švihu, dokud vám kyj nepřijde přes ramena. Na konci by hlava klubu měla směřovat dolů k zemi.
  • Na konci vašeho švihu budou vaše ruce ohnuty do tvaru velkého „L.“ Vaše zadní paže bude blízko vaší hlavy a přední paže za ní.
  • Během sledování zůstaňte uvolněni. Napnutí způsobí, že se míč otočí doleva nebo doprava.
  reklama

Část 3 ze 3: Odstraňování problémů s houpačkou

 1. Obrázek s názvem Swing a Driver Step 14

  1 Zůstaňte v rovnováze a houpejte se s průměrným množstvím síly. Jedním z nejzákladnějších problémů je pokus zatlouct míč, aby jej zasáhl na dlouhé vzdálenosti. To nakonec sníží vaši sílu, protože se nehoupete správně. Zkontrolujte mechaniku švihu a ujistěte se, že jsou vaše nohy a ruce v rovnováze. Potom plynule švihejte, aniž byste se pokoušeli provádět úpravy výkonu.
  • Například se ujistěte, že máte chodidla na zemi a váhu mezi nimi vyváženou.
  • Pokud je váš švih příliš lehký, míč neputuje příliš daleko. Ruce a ramena mohou být příliš volné.
  • Pamatujte, že cílem je houpat kyjem hladce a navázat kontakt, ne rozbít míč. Zpočátku možná ztratíte malý odstup, ale konzistence to časem vynahradí.
 2. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 15

  2 Otočte řidičem stabilní rychlostí. Mnoho začínajících golfistů má problém s rychlostí švihu. Zahájí normální vzestup, ale spěchají dolů. Tím se přeruší přirozený tok vašeho švihu, takže zasáhnete slabší míče, které mají tendenci se zakřivovat po celém golfovém hřišti. Cvičte svůj švih, dokud to nedokážete jediným plynulým pohybem.
  • Přestože základní mechanika je stejná, ne všichni golfisté mají stejný švih. Možná budete muset trochu experimentovat, abyste zjistili, co vám připadá přirozené.
  • Běžným problémem je váhání při zahájení sestupu. Ostatní hráči golfu vám mohou říci, že se houpáte příliš rychle, i když ve skutečnosti díky váhání vypadá váš švih rychleji, než jaký je.
 3. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 16

  3 Upravte úchop ruky tak, aby míček mířil rovněji. Pro dobrý švih musí být síla úchopu stejná v obou rukou. Držte řidiče pevně, ale vyhněte se jeho přílišnému stlačení. Pokud je přední rukojeť příliš silná, míč se zasekne. Pokud je váš úchop zadní ruky příliš silný, míč se rozřízne.
  • Háček je, když se míč zakřiví dovnitř směrem k vašemu tělu. To je pro praváky golfisty zprava doleva a pro leváky zleva doprava.
  • Plátek je, když se míč zakřiví směrem od vašeho těla, nebo zleva doprava pro praváky a zprava doleva pro leváky.
 4. Obrázek s názvem Swing a Driver Krok 17

  4 Narovnejte švih, abyste se vyhnuli háčkům a plátkům. Pokud je vaše síla úchopu v pořádku, může být problémem mechanika švihu. Nejprve se ujistěte, že máte při švihu rovné nohy, boky a ramena. Procházejte míčem konzistentní rychlostí, protože zpomalení nebo zrychlení může způsobit háčky a plátky.
  • Hlava vaší hole by měla směřovat vzhůru, jak zapadne do míče. Experimentujte s tím, která část hlavy hole zasáhne míč, protože to ovlivňuje křivku.
  • Ačkoli můžete svůj cíl upravit tak, aby kompenzoval zakřivenou kouli, je fixace mechaniky houpání lepším dlouhodobým řešením.
  • Pokud jste si jisti, že váš švih je dobrý, může vám pomoci posunutí odpaliště dopředu nebo úprava vzdálenosti k němu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Bez ohledu na to, co dělám, vždy srazím svého řidiče velmi nízko k zemi. Nemůžu dostat vzduch. Swing se cítí dobře, stejně jako kontakt. Jak získám trochu vzduchu? Brett Gilbert Nejlepší odpovídač Pokud jste si jisti, že váš švih je dobrý, možná budete muset trochu zvednout míč na odpališti. Zkontrolujte také svůj úchop, protože jeho uvolnění může pomoci. V opačném případě může být problém mechanický problém, například úhel kyje při jeho pohybu a úderu do míče.
 • Otázka Mám při nárazu na řidiče houpat jinak než žehličkou? Je velmi malý rozdíl mezi úderem do žehličky a řidiče. Hlavní technika zůstává stejná, ale u řidiče je vaše tělo umístěno mírně odlišně než při nárazu do žehličky nebo klínu. Během švihu zůstávají vaše paže nehybné (stejné jako železo), když procházíte, abyste trefili míč. Nejčastější chyby přicházejí od jednotlivce, který houpá řidičem, jako by se pokoušel odpálit míč na 3 míle. Je důležité si pamatovat, že váš klub dělá svou práci, jen k tomu musíte dostat ten správný klub. Měkké a stabilní a vaše koule bude bohatá!
 • Otázka Jak trefuji žehličky? Při úderu do žehličky chcete míček zasáhnout více levou rukou nebo paží. Na houpačce ji tedy držte rovně a příliš ji neohýbejte. Snažte se držet pravé předloktí blízko těla. Dobrým způsobem, jak získat správný vzor švihu, je nechat někoho držet hůl horizontálně za vámi a házet hůl dolů i dozadu.
 • Otázka Můj míč jde většinu času s mým řidičem a lesem na dráze doprava. Jak to opravím? Pokud nejsou vaše ruce seřazené v kontaktu s míčem, způsobí to, že tvář hole udeří míč šikmo. Je známý jako plátek. Zpomalte svůj švih a ujistěte se, že zápěstí otočíte zpět do přímého kontaktu.
 • Otázka Jak se mohu přestat houpat pomocí svého ovladače? Za předpokladu, že jste golfista s pravou rukou, jakmile nastavíte pravou nohu do zarovnání, zatlačte vnitřní spodní část paty do země. Poté zatlačte vnitřní míček chodidla do země ve směru hodinových ručiček. Nemusíte to přehánět, stačí jen zatlačit a udržovat tyto tlaky. Vezměte si cvičný vzlet a zjistíte, že to zpevňuje zadní nohu a kyčle, aby vám to umožnilo houpat se. To vám také umožní lepší navíjení a umožní lepší pohyb při nárazu.
 • Otázka Trefuji míč přímo, ale těžko se mi dostává míč do vzduchu, jak to mohu napravit? Buď se houpete příliš vysoko, nebo vrhnete míč dopředu.
 • Otázka Je míček umístěn mimo vnitřní stranu levé paty nebo mírně dozadu v postoji, když trefuje remízu s řidičem? Brett Gilbert Nejlepší odpověď Můžete nechat míč v normální poloze, která je před vnitřní částí paty na vaší přední noze. Chcete -li zasáhnout remízu, namiřte svou golfovou hůl mírně na stranu cíle (vpravo, pokud zasáhnete zleva, doleva, pokud zasáhnete zprava), poté nasměrujte své tělo stejným směrem.
 • Otázka Kdy je správný čas na přesun váhy na downswingu, vrcholu švihu, v polovině cesty nebo bezprostředně před kontaktem? Brett Gilbert Nejlepší odpovídač Vaše váha se začne posouvat, jakmile spustíte dolů. Když houpačku zahájíte, vycentruje se v patě na zadní noze. Jak přinesete kyj, váha se přenese na vaše druhé chodidlo. Stane se to zhruba v polovině švihu.
 • Otázka Když zasáhnu kuličkami řidiče, přesuňte se na pravou stranu. Jak to opravím? Brett Gilbert Top Answerer Pokud zasáhnete z levé strany, je to plátek. Pokud trefíte zprava, je to háček. Ujistěte se, že je váš úchop v obou rukou konzistentní. Zapracujte také na úpravě svého postoje a švihu. Pokud je vaše tělo namířeno špatným směrem nebo váš švih není hladký, míč na vás může změnit směr.
 • Otázka Při odpalu odpaliště míček míří přímo nahoru a ne ven. Jak to opravím? Brett Gilbert Nejlepší odpovídač To může být způsobeno tím, že při vzestupu narážíte do míče příliš vysoko. Můžete zkusit tričko snížit nebo jej umístit více dozadu. Také se ujistěte, že jste v rovnováze ve svém postoji a švihu v oblouku s konzistentní rychlostí, protože problémy v obou oblastech mohou ovlivnit váš pohon.

Populární Problémy

FC Dallas převezme Philadelphia Union za otvírák MLS každého týmu v roce 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu online bez kabelu.

Leander Paes tvrdí, že hráč kriketu Atul Sharma mu vyhrožoval smrtí.

Zde je návod, jak sledovat tenisové mistrovství v Dubaji 2020 online bez kabelu, pokud jste ve Spojených státech.

Jak ukládat obrázky na váš MacBook. Tento wikiHow vás naučí, jak uložit obrázek ze zprávy, dokumentu nebo internetu do počítače MacBook. Ve většině případů je to tak jednoduché, jako když kliknete na obrázek a poté vyberete ...

Jak odebrat sponku z ruky. Au! Měli jste tu smůlu, že jste omylem dostali sponku do ruky při používání sešívačky nebo sešívačky, a utrpěli jste to, co je známé jako bodné rány. Punkční rány bývají ...

Jak měřit velikost rámu. Velikost tělesného rámce, která odpovídá kostní hmotě a svalové hmotě, hraje důležitou roli při určování teoretických rozsahů hmotnosti. Tyto rozsahy zase fungují jako vodítka pro lidi při určování hmotnosti, kterou by měli ...