Jak nalepit nohu na plantární fasciitidu

Plantární fasciitida je častou příčinou bolesti v patě a spodní části chodidla. Plantární fascie, nazývaná také oblouková šlacha, je tlustý pruh tkáně, který spojuje patní kost s prsty. Může být roztržen, natažen nebo jinak zraněn a zanícen. Po zanícení se tento stav nazývá plantární fasciitida. Taping snižuje množství dalšího poranění a zánětu a dává plantární fascii šanci uzdravit se. Zjistěte, jak si zabalit nebo natáhnout nohu, pokud máte plantární fasciitidu, abyste mohli využít této možnosti léčby.Metoda 1 ze 3: Použití sportovní pásky k léčbě plantární fasciitidy

 1. 1 Shromážděte své materiály. Pomocí této metody potřebujete sportovní pásku na olepení nohy. Role sportovní pásky seženete v supermarketech, supermarketech nebo drogeriích. Role pásky z oxidu zinečnatého by měla vydržet tři až pět pásek.
  • Ujistěte se, že když nalepíte pásku, zabráníte tomu, aby z ní byly všechny vrásky. To může způsobit puchýře nebo jiné podráždění.
  • Páska by měla být lehce zabalena. Nechcete, aby vám páska byla na noze příliš těsná.
 2. 2 Umyjte si nohu. Než si zalepíte nohu, ujistěte se, že si ji omyjete nehydratačním mýdlem. To pomáhá pásku přilepit na nohu při aplikaci. Před spuštěním se ujistěte, že je vaše noha zcela suchá.
 3. 3 Ukotvit pásku. Chcete -li zahájit proces tejpování, přilepte kousek pásky kolem chodidla. Toto je oblast těsně za prsty na nohou. Během tejpování se ujistěte, že je vaše noha uvolněná. Omotejte pásku po celém obvodu tak, aby byla na horní a dolní části vaší nohy.
  • Dále omotejte kousek pásky kolem zadní části kotníku. Páska by měla procházet kolem kotníku a dolů po obou stranách chodidla, dokud nenarazí na pásku kolem míče vaší nohy. Přilepte dvě části pásky k sobě.
  • To by nemělo být těsné. Páska by měla být na nohou uvolněná a tento krok byste měli provést, když je vaše noha uvolněná.
  • Vyhněte se všem vráskám z pásky, abyste zabránili vzniku puchýřů.
 4. 4 Překročte nohu páskou. Jeden konec pásky si nalepte na nohu těsně pod palec u nohy. Poté nalepte pásku šikmo přes spodní část chodidla. Omotejte pásku kolem pekla a poté ji nalepte šikmo opačným směrem přes spodní část chodidla. Udělejte konec pod malíčkovou špičkou.
  • V tuto chvíli byste měli mít ve spodní části chodidla velký X s páskou. Střed X by měl být uprostřed vaší nohy.
  • Opakujte nahrávání tohoto X ještě třikrát. To poskytuje podporu plantární fascii.
 5. 5 Páska vodorovně. Posledním krokem tejpování je přelepení vodorovných čar podél chodidla. Tyto vodorovné pruhy pásky se budou překrývat, takže nebudete vidět na žádnou nohu. Pokryjí celé dno vaší nohy od paty až po kotvu, která obchází míček vaší nohy.
  • Na konci omotejte kousek pásky znovu kolem chodidla, včetně horní části chodidla, abyste získali další podporu. To by měl být jediný kousek pásky na temeni nohy.
  • Nemusíte se omotávat celou nohou. Místo toho roztrhněte každý kousek pásky na okraji nohy a udělejte něco, co vypadá jako pásková bota.
 6. 6 Páska po celý den. Páskujte si chodidla, kdykoli se chystáte vykonávat spoustu fyzických aktivit, například před cvičením nebo před odchodem do práce.
  • Kineziologická páska by měla být pohodlná a neměla by být složená na spodní straně nohy.
  • Je v pořádku nechat kazetu zapnutou tři až pět dní, ale je lepší kazetu měnit každý den.
  • Je v pořádku, když se páska namočí ve sprše.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Použití domácí noční dlahy k léčbě plantární fasciitidy

 1. 1 Shromážděte materiály. K protažení nohy budete potřebovat pár věcí. Budete potřebovat dlouhou tkaničku nebo stuhu. Budete také potřebovat upravenou ponožku.
  • Trubičková ponožka potřebuje krajkovou nebo stužkovou smyčku všitou do špičky ponožky a do horní části ponožky. To snadno zvládnete jehlou a nití.
 2. 2 Posaďte se do pohodlné polohy. Chcete -li začít protahovat nohu, posaďte se do pohodlné polohy. Možná budete chtít položit kotník na opačné koleno. Nasaďte si ponožku na postiženou nohu.
  • Ujistěte se, že máte během toho pokrčené prsty na nohou, abyste se co nejlépe natáhli. Neutahujte ji však tak daleko, aby vám připadala bolestivá.
 3. 3 Zajistěte protažení nohy. Jemně vytáhněte prsty nahoru k hlavě. Nechte prsty natažené, abyste cítili prodloužení v noze. Provlékněte tkaničku nebo kousek stužky, kterou máte, každou smyčkou na trubičkové ponožce. Měli byste cítit jemné protažení a neměli byste cítit žádnou bolest.
  • Zavažte tkaničku nebo stuhu tak, aby vaše noha zůstala v natažené poloze, prsty směřovaly k obličeji. Měli byste také cítit určité protažení v lýtku.
  • Dávejte pozor, abyste šlachu příliš nepřetáhli.
 4. 4 V noci buďte opatrní. Buďte opatrní, když z jakéhokoli důvodu vstanete z postele v noci. Také buďte opatrní, když se ráno probudíte. Než vstanete z postele, rozvažte nebo uvolněte tkaničku nebo stužku. Když se dostanete zpět do postele, znovu jej uvázat.
  • Protahování nohy v noci pomáhá uvolnit nebo prodloužit zkrácenou plantární fascii.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Porozumění plantární fasciitidě

 1. 1 Pochopte důležitost tejpování nebo natahování nohy. Přilepování nohy k léčbě plantární fasciitidy může snížit bolest spojenou s plantární fasciitidou. Pomáhá podporovat nohu, když se věnujete fyzické aktivitě, abyste snížili napětí. Může také pomoci minimalizovat stres a záněty.
  • Udržování natažené nohy pomáhá vaší noze uvolnit se a uzdravit se v prodloužené poloze, aby se v noci nezkracovalo. Hlavním cílem při podlepování chodidla je udržet nohu pokrčenou tak, aby prsty směřovaly nebo byly přitahovány k vaší hlavě, dokud neucítíte natažení v dolní části chodidla. Ujistěte se, že v noze cítíte pouze jemné natažení.
 2. 2 Rozpoznat příznaky plantární fasciitidy. Příznaky můžete začít vnímat, když ucítíte bolest pod patou nebo v klenbě chodidla. K tomu často dochází, když ráno vstanete nebo po delším odpočinku nohou. Po nějaké době chůze bolest klesá.
  • Bolest lze pociťovat po dlouhém stání, fyzické aktivitě, běhu nebo vsedě. Při cvičení je mnohokrát cítit bolest.
  • Bolest je obvykle popisována jako bodavá, ale může být také popsána jako bolest nebo pálení.
 3. 3 Zjistěte příčiny plantární fasciitidy. Plantární fascie nese veškerou naši váhu a byla popsána jako druh tětivy podporující klenbu nohy. Cokoli, co způsobuje zvýšené namáhání této oblasti nohy, může způsobit plantární fasciitidu. Plantární fasciitida se může objevit, když se plantární fascia napíná, zkracuje nebo se zanícuje. Příčiny zahrnují:
  • Obezita
  • Obuv, která dostatečně nepodepírá klenbu nebo nesedí
  • Přetížení kvůli fyzické aktivitě, jako je běh, skákání nebo běh
  • Artritida
  • Cukrovka
  • Stávající problémy s nohou, jako jsou ploché nohy nebo vysoké klenby
  • Abnormální chůze a způsob chůze
  • Příliš dlouhá chůze naboso po tvrdém povrchu
  • Dekondicionování
  • Přetrénování
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete páskovat obě nohy současně?Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee.Luba Lee, FNP-BC, MSMagisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odborná odpověď Ano, můžete páskovat obě nohy současně. Na trhu je také několik možností kompresních ponožek plantární fasciitidy, které fungují podobně jako tejpování, ale mohou být pohodlnější pro časté používání.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak ošetřit oteklou žílu. Oteklé žíly (křečové žíly) mohou být bolestivé a nevzhledné. Žíly mohou bobtnat z několika důvodů, ačkoli se nejčastěji vyskytují, když je něco blokuje nebo brání správnému průtoku krve. Běžný...

24letý hráč hrál finále WTA Copa Las Condes.

Tomboys jsou aktivní a dobrodružné dívky. Baví je závodit s kluky po hřišti a mlátit chlapce ve videohrách. Vzhledem k tomu, že se účastní tolika „chlapeckých“ aktivit, mnoho tomboyů se také rád obléká mužněji ...Semifinální výsledky z Citi Open 2015 ve Washingtonu.