Jak naučit dospělého jezdit na kole

Mnoho lidí si myslí, že pokud se jako dítě nenaučili jezdit na kole, nikdy to neudělají. Naštěstí tomu tak není a naučit dospělého jezdit na kole nemusí být složitý ani frustrující úkol! Vše, co potřebujete, je otevřený prostor, pracovní kolo a ochotný student. Buďte trpěliví a povzbuzující a poskytněte jezdci veškerý čas, který potřebují, aby se při učení jízdy na kole cítili pohodlně a sebevědomě.

Část 1 ze 3: Bezpečná jízda

 1. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 1

  1 Plánujte jezdec naučit v několika 30-60 minutových sezeních. Ačkoli se někteří lidé mohou naučit jezdit na kole během jednoho sezení, nemusí to platit pro každého. Ideální délka sezení závisí na studentovi a jeho schopnostech, ale zaměřte se na 30-60minutové sezení. Nejlepší je ukončit relaci po dosažení určitého pokroku. Nečekejte, až bude jezdec unavený nebo frustrovaný, nebo je může odradit.
 2. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 2

  2 Zajistěte, aby kolo fungovalo správně. Zkontrolujte opotřebení pneumatik a v případě potřeby je naplňte vzduchem. Sedlo a řídítka by měly být zajištěny a vy byste měli namažte řetěz kola . Ujistěte se, že obě brzdové páčky fungují správně a že v rámu nejsou praskliny.
 3. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 3

  3 Vyberte travnatou nebo zpevněnou plochu s mírným sklonem. Krátká tráva může poskytnout měkké místo přistání v případě pádu. Dlouhá tráva však poskytne příliš mnoho tření a ztěžuje šlapání na kole. Pokud jezdec dává přednost, můžete místo toho začít na zpevněném povrchu. Ujistěte se, že oblast, kterou si vyberete, má mírný sklon, aby si jezdci mohli procvičit klouzání. Pokud je to možné, zvolte také cestu s mírnými zatáčkami.
 4. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 4

  4 Vyberte si místo s minimálním provozem. Nevybírejte si rušné sobotní ráno v oblíbeném parku, abyste někoho naučili jezdit na kole. Ostatní chodci a cyklisté budou ucpávat cesty a mohou zastrašit jezdce. Místo toho si vyberte čas, kdy není mnoho lidí venku, například úterní odpoledne, nebo najděte odlehlé místo. Zajistěte dostatek světla pro adekvátní vidění.
 5. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 5

  5 Vybavte jezdce vhodným oblečením a bezpečnostním vybavením. Nechte jezdce pevně zavázat tkaničky a spoutat si nohavice, aby se nezachytili o řetěz. Ujistěte se, že jezdec také nosí cyklistickou přilbu. Pokud chtějí, mohou také nosit rukavice a chrániče loktů nebo kolen. reklama

Část 2 ze 3: Hledání zůstatku

 1. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 6

  1 Upravte sedlo kola tak, aby jezdec mohl položit nohy na zem. Kolo musí mít správnou velikost pro jezdce, jinak bude mít potíže s učením jízdy. Řekněte jezdci, aby si sedl na kolo a položil nohy na zem. V případě potřeby můžete sedadlo snížit. Pokud je sedadlo tak nízko, jak jen to jde, a jejich nohy se stále nedotýkají země, potřebují menší kolo.
  • Jezdec by měl mít také možnost pohodlně dosáhnout na řídítka a brzdové páky.


  ODBORNÁ TIP

  Jonas Jackel

  Majitel, Huckleberry Bicycles Jonas Jackel je vlastníkem Huckleberry Bicycles, maloobchodu s jízdními koly se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Jonas má více než 20 let zkušeností s řízením maloobchodních prodejen jízdních kol a provozuje kola Huckleberry Bicycles od roku 2011. Společnost Huckleberry Bicycles se specializuje na servis, opravy a zakázkové stavby silničních, crossových, štěrkových, cestovních, skládacích a elektrokol. Jonas byl také dříve členem představenstva společnosti Bike East Bay, neziskové organizace pro advokacii jízdních kol se sídlem v Oaklandu v Kalifornii. Jonas Jackel
  Majitel, Huckleberry Bicycles

  Expertní trik: Při učení nastavte sedlo na kolo o něco níže. Tak bude pro vás snazší položit nohy na zem, abyste se mohli cítit pohodlněji. Jakmile se zorientujete a budete moci lépe balancovat, zvedněte sedadlo, aby bylo snazší šlapat.

 2. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 7

  2 Sundejte z kola pedály, aby se jezdec naučil balancovat. Ačkoli se to může zdát neintuitivní, sejmutí pedálů pomůže jezdci najít rovnováhu klouzáním. Pomocí klíče odstraňte pedály na obou stranách kola. Umístěte pedály a hardware na bezpečné místo, kde se neztratí.
 3. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 8

  3 Požádejte jezdce, aby si nacvičil nasednutí a sesednutí z kola. Aby se jezdec cítil na kole pohodlně, musí si nacvičit nastupování a vystupování. Řekněte jezdci, aby při nastupování a sesedání z kola zabrzdil, aby se minimalizovalo odvalování nebo kývání. Aby se jezdec dostal na kolo, měl by k němu naklonit kolo a švihnout nohou přes sedlo. Chcete -li sesednout z kola, měl by jezdec naklonit kolo na jednu stranu a protáhnout opačnou nohu přes sedlo.
  • Řekněte jezdci, ať to procvičí 10krát, nebo dokud se necítí dobře.
 4. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 9

  4 Nechte jezdce tlačit kolo při chůzi vedle něj a trénujte brzdění. Jezdec, kterému brzdy vyhovují, bude mít při učení jízdy větší jistotu. Nechte jezdce zatlačit na kolo, když jdou podél něj, a procvičovat používání brzd. Řekněte jezdci, aby vyvinul rovnoměrný tlak na obě brzdové páky. Jakmile se cítí pohodlně pomocí brzd, mohou přejít na klouzání.
 5. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 10

  5 Řekněte jezdci, aby cvičil klouzání na kole. Jezdec by měl sedět na kole s nohama na zemi. Požádejte jezdce, aby tlačil na kolo nohama a cvičil klouzání. Během procházení poznají, jaký je to pocit a co je potřeba k rovnováze na 2 kolech. Mohou se sjíždět z mírného svahu, aby jim pomohly získat hybnost a rovnováhu. Nechte jezdce pokračovat v tréninku, dokud nebudou moci odstrčit a klouzat, aniž by položili nohy, aby napravili rovnováhu.
 6. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 11

  6 V případě potřeby vyměňte pedály a seřiďte sedadlo. Nyní, když se jezdec seznámil s kolem a zvykl si na klouzání, jsou připraveni šlapat. K tomu použijte klíč vyměnit pedály na kole . Zajistěte, aby byly bezpečné a aby je jezdec pohodlně dosáhl, když sedí na kole. V případě potřeby upravte výšku sedla pomocí imbusového klíče. reklama

Část 3 ze 3: Šlapání na kole

 1. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 12

  1 Nastavte pedál jejich dominantní nohy na pozici 2 hodiny. Když je jezdec připraven začít šlapat, nechte je sednout na kolo a zabrzdit. Požádejte je, aby nastavili pedál pro svou dominantní nohu v poloze 2 hodiny tak, že položí nohu pod pedál a zatlačí ho nahoru. Jejich druhá noha by měla zůstat pevně na zemi kvůli rovnováze.
 2. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 13

  2 Požádejte jezdce, aby uvolnil brzdu a sešlápl pedál. Měli by sešlápnout pedál v poloze 2 hodiny dominantní nohou. Poté budou muset zvednout svou nedominantní nohu ze země a na druhý pedál a dívat se přímo dopředu, než dolů. Jezdec by měl nadále tlačit nohama dolů, aby šlapal na kole.
 3. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 14

  3 V případě potřeby držte řídítka a sedlo. Dokud se jezdec nechytne, můžete jednu ruku položit na řídítka a jednu ruku na sedlo. Nenechte jezdce, aby se o vás příliš opřel! Měli by se naučit vyvažovat kolo sami. Nezapomeňte vysvětlit, že čím rychleji pohybují pedály, tím snazší je rovnováha.
 4. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 15

  4 Připomeňte jezdci, aby se posadil a díval se před sebe. Ačkoli mohou být jezdci v pokušení podívat se jim na nohy, měli by se místo toho soustředit na předmět před sebou. Řekněte jezdci, aby se díval přímo před sebe, aby viděl všechny nerovnosti, zatáčky nebo provoz na cestě před sebou. Měli by také sedět tak rovně, jak jen mohou, než se hrbit přes řídítka.
 5. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 16

  5 Nechte jezdce jezdit na kole bez pomoci, jakmile se cítí dobře. Když jezdec dokáže vyvážit kolo a pohnout pedály, můžete pustit řídítka a sedlo. Jezdec si může vyzkoušet jízdu na kole bez pomoci na krátkých úsecích, za použití brzd a položení nohou, když se cítí vystrašení nebo nestabilní. Nechte je cvičit, dokud se necítí sebevědomě, když jedou v přímém směru a zastaví kolo pomocí brzd.
 6. Obrázek s názvem Naučit dospělého jezdit na kole Krok 17

  6 Nechte jezdce nacvičit zatáčení v obou směrech. Poté, co se jezdec naučí jezdit v přímém směru, může trénovat zatáčení vlevo a vpravo. Řekněte jezdci, aby při zatáčení zpomalil. Může trvat nějaký čas, než najdou správnou rovnováhu mezi nakláněním a řízením, a proto je povzbuzujte, aby to zkoušeli dál, pokud mají potíže. Připomeňte jim, aby se dívali přímo před sebe a v případě potřeby použili brzdy. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je mi 13, ale nevím, jak jezdit na kole. Je to trapné? Je to trapné, pokud se necháte cítit trapně. Měli byste požádat rodiče nebo blízkého přítele, aby vás to naučil (kdokoli, komu důvěřujete a koho znáte, by vás neobtěžoval).
 • Otázka Je mi již 24 let a nikdy jsem neměl šanci naučit se jezdit na kole. Je ještě možné, abych se učil? Samozřejmě je to možné. Nikdy nejsi příliš starý na to, aby ses něco naučil. Pokusit se!
 • Otázka Jak mohu překonat rozpaky a strach z jízdy na kole? Můžete to zkusit znovu a znovu a nezastavit se, pokud spadnete, vraťte se a zkuste to znovu. Pokud se stále bojíte, trénujte jízdu na trávě, dokud se neochutnáte.
 • Otázka Co když nejsem dospělý, ale přesto se chci naučit jezdit na kole? To je zaměřeno na dospělé. Tato technika funguje pro každého, od dětí po dospělé. Postupujte podle zobrazených kroků a měli byste být schopni rychle projet na kole.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Nick Kyrgios si klade za cíl špinavé osobní zneužívání u Stanislase Wawrinky během jejich zápasu v Montrealu Masters.

Fanoušci série jsou obeznámeni s posledním šéfem hry Super Smash Brothers, jednoduchou, ale smrtící mistrovskou rukou! Říká se, že Master Hand je v tomto světě „projevem kreativního ducha“. Získává také perfektní cenu za účast ...

Ukázka finále US Open 2018 dvouhry mužů.

Díky tomu, že svět je občas nejistý, je snadné zjistit, že se ve svém životě cítíte stále pesimističtěji. A i když jste obecně optimistický člověk, je snadné nechat své přátele, kteří mají menší naději, táhnout ...

Jak udržet svou koreliku šťastnou. Korela je pták původem z Austrálie. Obvykle jsou chováni jako domácí mazlíčci a mohou být skvělými společníky. Zde je pár tipů, jak udržet svého malého opeřeného kamaráda šťastného a zdravého. Pořiďte si klec správné velikosti ....