Jak používat ve větě

„Přesto“ je užitečné slovo v anglickém jazyce, protože vám umožňuje být ve větě jasnější. „Přesto“ lze použít jako příslovce, k diskusi o dalším nápadu nebo k zdůraznění pocitu nebo myšlenky. Může být také použit jako spojka, podobně jako byste mohli použít spojky jako „ale“ nebo „přesto“. Se správným umístěním a interpunkcí můžete při psaní nebo mluvení používat s jistotou „zatím“.Metoda 1 ze 3: Použití „zatím“ jako příslovce

 1. 1 Na konci věty uveďte „zatím“, abyste popsali něco, co se nestalo. Často se používá v negativních prohlášeních, ve kterých používáte negativní výraz jako „nemám“ nebo „nemá“.
  • Můžete například říci: „Ještě jsem nedokončil domácí úkol“ nebo „Ještě jsem nesnídal.“
  • Můžete také říci: „Ještě epizodu nesledovala“ nebo „Ještě mi nezavolal.“
 2. 2 Pomocí „zatím“ uprostřed věty diskutujte o něčem neznámém nebo nejasném. Tento přístup se často používá ve formálnějších diskusích nebo konverzacích. „Přesto“ se často uvádí za „mít“, „jsou“ nebo „má“.
  • Můžete například říci: „Ještě musíme určit, zda je na palubě,“ nebo „Naši hosté teprve dorazí.“
  • Můžete také říci: „Cena musí být ještě oznámena.“
 3. 3 Umístěte do věty „zatím“, abyste ukázali, že situace nebo událost právě probíhá. „Přesto“ je použito ve větě, pokud chcete dát ostatním vědět, že jste stále v situaci a v blízké budoucnosti to bude pokračovat. Můžete použít „zatím“ v pozitivních prohlášeních v přítomnosti, abyste dali ostatním vědět, že situace nebo událost v současnosti ještě není dokončena.
  • Můžete například říci: „Mám ještě spoustu práce“, abyste ostatním dali najevo, že vaše práce není dokončena.
  • Můžete říci: „Ještě je hodně času“, abyste ostatním řekli, že v současnosti je ještě čas na dokončení úkolu nebo aktivity.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Použití „Zatím“ pro zdůraznění nebo přidání

 1. 1 K označení dalšího problému nebo problému použijte „zatím“. „Přesto“ lze použít jako záskok pro „navíc“. Často se používá v negativním prohlášení k diskusi o jiné věci, s níž se řečník musí vypořádat nebo se kterou se musí zabývat.
  • Můžete například říci: „Ještě další zdroj problémů“ nebo „Ještě jeden problém, který je třeba řešit“.
 2. 2 Pro zdůraznění vložte „ještě“ do věty. Podobně jako výrazy jako „sudý“, „nehybný“ nebo „více“ lze výraz „ještě“ použít ke zdůraznění bodu nebo k vytvoření živějšího obrazu. Obvykle se zobrazuje před výrazy jako „jiný“ nebo „znovu“.
  • Můžete například říci: „Moje matka jí naservírovala ještě jeden kousek koláče“ nebo „Kávovar se opět porouchal.“
 3. 3 Umístěte „zatím“ na konec věty, abyste projevili nadšení nebo vzrušení. Můžete také použít „zatím“ jako superlativ, abyste dali ostatním vědět, jak jste nadšení.
  • Můžete například říci: „To byl zatím její nejlepší film!“ nebo: „To byl zatím její největší výkon!“
  • Můžete také říci: „Čas 3 hodiny a 10 minut, jeho dosud nejlepší maraton!“
  reklama

Metoda 3 ze 3: Použití „přesto“ jako konjunkce

 1. 1 Ve větě použijte „ještě“ jako „ale“. „Přesto“ může dodat větě určitou rozlišovací schopnost a tón, který „ale“ možná nedokáže. Zkuste ve větách nahradit použití výrazu „ale“ výrazem „zatím“ a před slovo „zatím“ vložte čárku.
  • Můžete například říci: „Stella hraje dobře tenis, ale jejím oblíbeným sportem je fotbal“ nebo „Umím dobře psát sonety, ale raději čtu haikus.“
 2. 2 Chcete -li obsah rozšířit nebo přidat, vložte do věty „zatím“. „Přesto“ vám může pomoci poskytnout více informací o předmětu nebo události, které mohou být rozporuplné nebo ironické. Často se používá v negativních větách, podobně jako byste mohli použít spojku „přesto“.
  • Můžete například říci: „Noví nájemníci si stěžovali na hluk, ale přesto si pustili hudbu nahlas,“ nebo „Nerada se seznamuje s novými lidmi, přesto se stále objevovala na večírku.“
  • Předmět můžete často odstranit ve druhé polovině věty. To vám umožní odstranit i čárku. Můžete například říci: „Noví nájemníci si stěžovali na hluk, a přesto pokračovali v přehrávání své hudby nahlas“ nebo „Nelíbí se jí setkávání s novými lidmi, ale přesto se na večírku objevila.“
 3. 3 Začněte větu větou „zatím“, abyste jí dodali tón a plynulost. „Přesto“ se často používá na začátku věty ke sdílení nápadu nebo druhého hádání. Může také přidat do vašich vět konverzační tok.
  • Můžete například říci: „Přesto, i přes mé stížnosti, mi stále chybí její společnost“ nebo „Přesto musím přiznat, že si cením faktů více než pouhé pověry.“
  reklama

Gramatická nápověda

Dobré využití přesto ve větě Nesprávné použití přesto ve větě

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu říci „Nejlepší rekord, který dosud vytvořil“ místo „Nejlepší rekord, jaký kdy vytvořil“ nebo „Nejlepší rekord, který dosud vytvořil“? Donagan Nejlepší odpovídač Dalo by se to říci, ale je jednodušší říci: „Jeho osobní rekord“. (To je běžná sportovní fráze.)
 • Otázka Viděl jsem, že to ještě může být použito jako v 'to se teprve bude dělat.' Můžete toto použití vysvětlit? Donagan Nejlepší odpovídač V tomto kontextu „zatím“ skutečně znamená „ještě ne“. Jinými slovy, „to se ještě musí udělat“ znamená „to ještě není hotovo“.
 • Otázka Mám jisté pochybnosti o tom, jak je ještě použít v kladných větách. Mohu říci: „V některých zemích je dosud zvykem, že zaměstnavatelé ...“? Donagan V tomto kontextu je vhodněji používán „Stále“ nejlepší odpověď.
 • Otázka „Ještě nejsem rodič.“ Je tato věta správná? Donagan Nejlepší odpověď Ano.
 • Otázka „Tento úkol ještě není splněn.“ Je to správně? Donagan Nejlepší odpověď Ano.
 • Otázka F.I. R dosud nebyl přijat. Je to správně? Donagan Nejlepší odpovídač Ano, to vypadá dobře.
 • Otázka „Spisovatel, producent, fotograf, přesto matka 5 dětí.“ Je to správně? Donagan Nejlepší odpověď Může být lepší říci „a také“ než „zatím“.
 • Otázka „Říká, že je ještě vegetarián, jí vajíčka.“ Je tato věta správná? Donagan Nejlepší odpovídač Pravděpodobně je zamýšleno: „Říká, že je vegetarián, a přesto jí vejce.“
 • Otázka Je to správné? 'Ta záležitost potřebuje ještě jeden pohled.' Donagan Nejlepší odpovídač Ano, to je správné.
 • Otázka „Ještě se tě zbavím.“ Co znamená „zatím“ v této větě? Donagan Nejlepší odpovídač Znamená to „přestože zbavit se vás bylo doposud obtížné“.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Evertová věří, že hráčkám jako Navrátilová se nedostává tolik uznání jako mužským šampionům jako Rafael Nadal. Američan zopakoval, že komentář Novaka Djokoviče na začátku roku o jeho soupeření s Nadalem byl nepřesný.Jak vycházet s dětmi významného druhého. Někdy se ukáže, že toho významného druhého, kterého jsme celý život hledali, je víc, než jsme očekávali: otec nebo matka. Pro zúčastněné děti může být obtížné získat ...

„Celebrity Big Brother“ 2018 právě probíhá. Podívejte se, jak sledovat domácí hosty prostřednictvím živých kanálů online zdarma po dobu 3. týdne, a podívejte se, jak streamovat epizody.Inter Milán v pondělí zahájil sezónu 2019-20 proti Lecce. Zde je návod, jak sledovat zápas-a všechny hry Serie A-ve Spojených státech.

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Lakers vs Heat online bez kabelu, ať už jste v LA, Miami nebo mimo trh.