Jak udělat městský a venkovský pudl

„Město a země“ je velmi krásný ženich na standardním pudlovi. Zahrnuje oholenou tvář, nohy, krk a břicho. Tento řez je často zaměňován s jehněčím řezem na pudlovi kvůli podobně oholeným nohám, obličeji a krku. Ale při pohledu na oholené nohy poznáte, že jde spíše o střih Town and Country než Lamb. Poskytnutí domácího pudla městu a zemi začíná koupáním pudla a poté pomocí břitvy vytvořit požadovaný tvar a vzor.

servisní linka tenis

Část 1 ze 3: Praní a sušení kožešiny pudla

 1. Obrázek s názvem Proveďte pudl města a země Krok 1

  1 Šamponujte srst svého pudla. Měli byste použít jemný, nekyselý šampon určený pro špičáky. Na pudla nikdy nepoužívejte lidský šampon. Pudlujte srst pudla a jemně opláchněte šampon. Opakujte tento postup s kondicionérem určeným pro psy, pokud chcete, aby byl váš pudlí kabát ještě měkčí a luxusnější.
  • Je důležité koupat svého pudla jednou za tři týdny. Po několika týdnech se v srsti vašeho mazlíčka začnou hromadit oleje a úlomky a začnou vážit a snižovat lesk na pudlovém plášti.
  • Na začátku budete muset pudla umístit na neklouzavý povrch ve vaně a namočit ve vlažné vodě.


 2. Obrázek s názvem Proveďte pudl města a země Krok 2

  2 Vysušte srst pudla. Po skončení koupele osušte přebytečnou vodu ručníkem. Poté jemně použijte vysoušeč vlasů vysušte svého pudla Kabát. Ujistěte se, že používáte fén na nejnižší možné nastavení.
  • Pamatujte, že fénování může být pro vašeho psa děsivým zážitkem, zvláště v prvních chvílích, kdy tomu svého psa vystavíte. Snažte se psa uklidnit, zatímco ho fénujete. Pokojně psa pohlaďte a mluvte na něj jemným hlasem, abyste ho uklidnili. Dokonce můžete psa pomalu seznámit se zvukem fénu, než začnete proces.
  • Začněte fénováním s největšími vzorky vlasů, protože to bude nejúčinnější způsob, jak začít. Věnujte svému psovi nejprve záda a poté se posuňte dolů k nohám a bříšku. Vysušte vlasy na hlavě a ocasu svého psa jako poslední.
  • Vlasy pudla můžete také nechat uschnout na vzduchu, ale to povede k malým kudrnatým prstýnkům. Pokud chcete, aby kabát vašeho pudla byl nadýchaný, budete jej muset vyfénovat.
 3. Obrázek s názvem Proveďte pudl města a země Krok 3

  3 Kartáčem načechrejte srst. Chcete -li, aby vlasy vypadaly, načechrejte je. Pokud jsou vlasy na váš vkus příliš nadýchané, můžete je jednoduše zrnkem přejet a trochu zkrotit. Až budete fénovat, vyčesejte psí štětec tak, jak nastanou. To bude mnohem snazší, než se snažit vypracovat spletence poté, co je kabát již suchý.
  • Načechrání vlasů také usnadní proces holení. S načechranými chlupy budete moci stříhat, holit a tvarovat vlasy vašeho psa s menšími obtížemi.
  reklama

Část 2 ze 3: Holení pudla

 1. Obrázek s názvem Proveďte pudl města a země Krok 4

  1 Nejprve oholte obličej svého pudla. Chcete -li zahájit práci zastřihovače, vložte na zastřihovač č. 10 nebo #15. Holicí strojek opatrně oholejte - holicí strojek přiložte na srst a dávejte pozor, abyste netlačili příliš dolů, abyste omylem nepřestřihli kůži svého psa. Začněte holit obličej tím, že začnete uprostřed očí, přímo u mostu, a oholíte se. Poté oholte tváře, pak horní rty, potom spodní, pak pod oko do koutku oka k vnějšímu uchu v přímé linii.
  • Při holení kolem očí psa pohybujte žiletkou obzvlášť pomalu. Dávejte pozor, aby se žiletka nedostala příliš blízko očí vašeho psa.
 2. Obrázek s názvem Proveďte pudl města a země Krok 5

  2 Oholte oblast krku. Jakmile holení obličeje svého psa dokončíte, můžete přejít do oblasti krku. Začněte nahoře u hlavy a oholte se dolů k Adamovu jablku svého psa a udělejte V. Pak zastavte a proveďte druhou stranu. Dále začněte holit krk uvnitř V, které jste vytvořili.
  • Při vytváření tvaru V se ujistěte, že vytváříte čisté, rovné linie, takže efekt úpravy vypadá profesionálně.
 3. Obrázek s názvem Proveďte pudl města a země Krok 6

  3 Oholit nohy. Začněte holit nohy tím, že budete držet psí tlapku v ruce. S č. 15 na zastřihovači roztáhněte prsty od sebe a oholte se mezi nimi. Dávejte pozor, abyste nepoškodili popruh mezi prsty. Oholte se kolem nehtů.
  • Oholte se také tam, kde pes ohýbá tlapku, a poté udělejte čáru po celé tlapce. Proveďte podložky a oholte se až k rosným drápům a poté zastavte.
 4. Obrázek s názvem Proveďte pudl města a země Krok 7

  4 Vyholte si záda a břicho. Vraťte se zpět do středu zad a oholte si vlasy. Určitě nechte vlasy na ramenou a na bocích, jen je zaokrouhlete na konečky a nahoru pod psa. Ujistěte se, že se lokty psa a boky nezobrazují. Mají být zaoblené stejně jako hrudník.
  • Vlasy na hrudi zůstávají, na rozdíl od jehněčího řezu, kde je hrudník oholen.
  reklama

Část 3 ze 3: Vytvoření vzoru města a země

 1. Obrázek s názvem Proveďte pudl města a země Krok 8

  1 Nastavte vzor čepelí #10 nebo #15. Začněte nastavovat vzor pomocí čepele č. 10 nebo č. 15, podle toho, co pes zvládne bez spálení. Začněte u krku úplným oholením. Uprostřed lopatek udělejte přímku až dolů po páteři až k doku ocasu a poté zastavte.
  • Pomocí nůžek vytvořte prsten kolem ocasu. To je jeden z nejcharakterističtějších rysů střihu Town and Country.
 2. Obrázek s názvem Proveďte pudl města a země Krok 9

  2 Tvarujte manžetu nad tlapkami. Chcete -li nastavit manžetu (vlasy nad oholenou tlapkou), pročesejte vlasy dolů a zastřihněte je tam, kde jste nechali linii na tlapce, aby nevisily na zemi. Dále vlasy zastřihněte, aby s tímto střihem dosáhly požadovaného zakřiveného vzhledu.
  • Pomocí nůžek vytvořte zaoblený a oholený vzhled nad tlapkami.
 3. Obrázek s názvem Proveďte pudl města a země Krok 10

  3 K zamíchání kabátu použijte nůžky. Smíchání srsti pomáhá vymazat okraje mezi oholenými částmi a neoholenými částmi srsti vašeho psa. Pěkná délka práce je tři až čtyři palce. Poté pomocí břitvy zaokrouhlete zbývající vlasy. Použijte nůžky k zachycení zbloudilých vlasů, které zastřihovače možná minuly.
  • Nyní začněte nožnicovat nohy tak, že je smícháte, propracujete se až k lokti a prolnete vlasy do ramene.
  • Poté proveďte druhou stranu, dokud nebude hotovo. Ujistěte se, že je vše rovnoměrné přes celý kabát.
 4. Obrázek s názvem Proveďte pudl města a země Krok 11

  4 Vyčistěte pudla. Jakmile skončíte s holením a stříháním svého psa, bude s úklidem trochu nepořádku. Kolem těla vašeho psa a oblasti, kterou jste používali při péči o psa, bude přilepených docela dost přebytečných chlupů. Zametejte všechny odhozené vlasy a odhodte je, abyste minimalizovali nepořádek.
  • Pomocí vlhkého ručníku setřete přebytečné chlupy, které mohou být přilepené na těle vašeho psa. Dalo by se dokonce dát vašemu psovi další koupel, aby ho vyčistil, pokud vám nevadí úsilí znovu umýt a vysušit vlasy vašeho psa.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Baví se pudlíci takto upravovat? Livluvxox Většina si to užívá. Někdy to může dráždit tvého dokonalého čokla, ale normálně to milují. Řiďte se reakcí vlastního psa.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Jeden zastřihovač
 • Jeden štětec
 • Jeden hřeben
 • Jeden nebo dva ručníky
 • Šampon
 • Sušička
 • Jedna #10
 • Jeden #15
 • Jeden pár rovných nůžek
 • Jeden pár zakřivených nůžek

Populární Problémy

Jak líbat v mladém věku. Pokud je vám 12–15 let a velmi se obáváte líbání s jiným teenagerem, je to v pořádku! Tyto pocity jsou naprosto normální a na váš první polibek není žádný tlak. Políbit někoho, když se cítíte připraveni a ...

V softbalu, jako většina sportů, je chytání míče jedním ze základních aspektů hraní. Pro začátečníky může být chytání děsivé, protože pád letí na vás, ale osvojení si správných technik může pomoci zmírnit strach a chytit ...

Krasobruslení je nádherný, elegantní sport, který vyžaduje velkou fyzickou a duševní sílu. Chcete-li být špičkovým krasobruslařem, musíte mít neutuchající odhodlání a flexibilitu, kterou nelze srovnávat. Kromě toho musíte mít ...

Jak nahlásit školu za diskriminační kázeň. Federální zákon zakazuje státním školám (stejně jako mnoha soukromým školám, které přijímají federální financování) diskriminovat při podnikání ...

Kickers a Punters jsou někdy přehlíženi, ale jsou velmi důležitou součástí týmu. Kopání nebo plavení nemusí být příliš těžké, pokud se budete řídit těmito radami. Vždy pracujte na síle nohou. Můžete to udělat spuštěním nebo jinou nohou ...

Serena Williamsová otevírá svou kampaň US Open proti záludnému soupeři v podobě Kristie Ahn. Třiadvacetinásobný major šampion se snaží vyrovnat historický rekord Margaret Courtové ve 24 grandslamových titulech.