Jak jíst Daikon

Daikon, což v japonštině znamená „velký kořen“, je dlouhý, tenký a béžový bratranec purpurové ředkvičky. Balí jemně pikantní punč a často se používá v asijských pokrmech. Ale daikon lze do vašich receptů zapracovat mnoha způsoby, bez ohledu na to, jaký typ kuchyně máte rádi. Postupujte podle správných kroků pro přípravu a krájení daikonu, poté najděte recept, který funguje s chutí této kořenové zeleniny.

Část 1 ze 3: Příprava Daikonu

 1. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 1

  1 Vyberte ředkev daikon, která je pevná a hladká. Podívejte se na ředkvičku daikon, která nemá mnoho vrásek ani tmavých skvrn. Mělo by být pevné a hladké. Jejich délka se pohybuje od 6 do 15 palců (15 až 38 cm), takže si vyberte ten, který má správnou velikost pro váš recept.
  • Pokud s ním právě doplňujete salát, vyberte si menší daikon. Pro kastrol nebo dušené maso jděte s větším.
  • Daikon lze zakoupit na asijských trzích a v obchodech s potravinami, které nabízejí široký výběr produktů.


 2. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 2

  2 Daikon omyjte pod tekoucí vodou. Držte daikon pod tekoucí vodou, abyste opláchli veškeré nečistoty. Nepotřebujete žádné mýdlo ani saponát, ale můžete ho jemně vykartáčovat prsty nebo kartáčkem na zeleninu, pokud je opravdu špinavý.
 3. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 3

  3 Odřízněte listy a vršek ředkvičky. Pokud má váš daikon ještě listy nasazené, odřízněte je pomocí kuchařského nože spolu s trochou vršku. Proveďte řez asi půl palce (1,3 cm) dolů od místa, kde se listy připojují k ředkvičkám.
  • Listy si můžete nechat a použít je jako koření do polévky nebo čehokoli, do čeho chcete přidat pikantní sousto.
 4. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 4

  4 Oloupejte slupku škrabkou na zeleninu. Držte daikon svisle a čerstvě řezaný plochý konec přitlačte dolů na prkénko. Se zaobleným okrajem škrabky směrem k zelenině přejeďte škrabkou dolů po kůži dlouhými tahy. Otočte ředkvičky jednou rukou, zatímco oholíte kůži úplně dokola.
  • Pokud chcete extra pikantní chuť, můžete nechat pokožku zapnutou.
  • Pokud nemáte škrabku na zeleninu, můžete použít nůž a z vnější strany ředkvičky udělat mělké plátky.
  reklama

Část 2 ze 3: Řezání Daikonu

 1. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 5

  1 Rozřízněte velký daikon na polovinu. Pokud jste si koupili daikon, který je delší než délka vaší ruky, rozřízněte jej na polovinu, aby bylo ovládání jednodušší. Šéfkuchařským nožem proveďte jeden řez uprostřed, nebo ho nakrájejte na třetiny, pokud je opravdu dlouhý.
 2. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 6

  2 Julienne daikon na salátovou polevu. Položte daikon naplocho a odřízněte všechny zaoblené hrany tak, aby byl obdélníkový. Obdélník rozřízněte podélně na plátky o tloušťce 0,3 palce (0,3 palce). Poté tyto plátky naskládejte a opět podélně rozřízněte a vytvořte dlouhé, hubené kousky.
  • Posypte tyto kousky na asijský salát nebo je použijte jako náhradu zelí za zelný salát.
 3. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 7

  3 Ředkvičku nakrájejte na přílohu nebo guláš. Položte daikon naplocho a podélně jej nakrájejte na půlpalcové (1,3 cm) plátky. Naskládejte několik plátků a znovu je podélně rozřízněte, aby vznikly půlpalcové proužky. Poté proužky seřaďte a nakrájejte na půlpalcové kostky.
  • Pokud nechcete vytvářet dokonalé kostky, nemusíte nejprve odříznout zaoblené hrany.
 4. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 8

  4 Na máčení nebo smažení nakrájejte tenká kolečka. Přidržte daikon naplocho na prkénku a nakrájejte tenké plátky zespodu na vrchol ředkvičky, abyste vytvořili kolečka. Pokud je chcete použít k namáčení nebo občerstvení, dělejte tlustá, 0,6 cm velká kola. Pokud je chcete smažit nebo péct jako hranolky, ztenčte je - méně než 0,3 cm (0,3 palce).
 5. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 9

  5 Skartujte daikon na náhražku rýže. Na prkénko položte drtič zeleniny nebo sýra a plochý konec daikonu přidržte proti němu. Rychlým pohybem daikonu nahoru a dolů vytvoříte hobliny. Mohou být použity jako náhrada rýže v sushi, pokud chcete omezit příjem sacharidů. reklama

Část 3 ze 3: Vaření Daikon

 1. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 10

  1 Ředkvičku za stálého míchání orestujte. Spárujte daikon s mrkví, houbami a bramborami za stálého míchání. V závislosti na vašich preferencích můžete zeleninu julienne nebo kostky. Houby, mrkev a brambory vhoďte do pánve s trochou olivového oleje na středně vysokou teplotu. Počkejte asi tři minuty, než přidáte daikon. Poté přidejte nakrájený daikon, pár polévkových lžic (30 ml) sójové omáčky a bílého vína a lžičku (2,6 g) prášku s pěti kořením.
  • Umístěte pokličku na pánev a za občasného míchání nechte směs vařit 10 až 12 minut.
 2. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 11

  2 Kostky daikonu uvařte jako přílohu. Hodte kostky daikonu do hrnce a zalijte dostatečným množstvím vody, abyste je zakryli. Kostky vařte asi 20 minut, poté slijte vodu. Daikon ochutíme trochou oregana, česneku, soli a pepře a přidáme kapku olivového oleje.
  • Zkuste podávat vařené kostky daikonu vedle steaku jako náhradu za brambory.
 3. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 12

  3 Toasty daikon pro ředkvičky. Pomocí cukrářského štětce potřete kola daikonu máslem a poté je v jedné vrstvě rozetřete na plech. Opečte je v troubě na 450 stupňů Fahrenheita (232 stupňů C), dokud nebudou křupavé, a otočte je v polovině doby vaření. Začněte asi 15 minutami a poté přidejte více času, pokud je máte rádi křupavější.
 4. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 13

  4 Vyměňte brambory za daikon ve svých oblíbených kastrolech. Vezměte si svůj oblíbený kastrol, který má brambory, a vyměňte je za daikon. Nebo smíchejte daikon s masem nakrájeným na kostičky, brokolicí, kousky slaniny, šálkem (0,2 l) silné smetany a oblíbeným strouhaným sýrem. Pečte při 325 stupních Fahrenheita (163 stupňů C) po dobu 20 minut.
 5. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 14

  5 Posypte julienned daikon na sendviče nebo tacos. Doplňte svůj sendvič bahn mi julienned daikon nebo jej posypte korejským taco barbecue. Pokud ji chcete nejprve okořenit, potřete ji sojovou omáčkou nebo ji na pár minut namočte do octa z červeného vína.
 6. Obrázek s názvem Eat Daikon Krok 15

  6 Servírujte kola daikon za studena. Pochutnejte si na čerstvě nakrájených kolech daikonu namáčením do dresinků a omáček. Připravte si omáčku na bázi sóji nebo zázvoru nebo zkuste wasabi omáčku pro pikantnější pochoutku. Můžete také namočit do běžného rančového dresinku, pokud chcete, aby to bylo jednoduché. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Daikon lze skladovat v lednici až jeden týden, ale jakmile je nakrájen, zanechává za sebou silný zápach. Zkuste si naplánovat recepty, abyste rychle spotřebovali celý daikon.
reklama

Populární Problémy

Jak bezpečně cvičit po angioplastice. Když plaketa začne blokovat průtok krve do vašeho srdce, máte zvýšené riziko bolesti na hrudi, srdečních záchvatů a dalších srdečních příhod. Angioplastika může pomoci zlepšit průtok krve do srdce ....

Jak uspořádat módní výměnný večírek. Módní výměnné párty mohou být skvělá zábava a fantastický způsob, jak osvěžit svůj šatník nebo šatník. Existují však některé věci, které byste měli vědět, než začnete. Rozhodněte o datu swapové párty ...

„Objížďka“ se vrací na 4. sezónu v úterý večer. Zde je návod, jak sledovat nové epizody naživo nebo na vyžádání bez kabelu zdarma.

USA ženy chtějí pokračovat v dominanci Světového poháru, když se v neděli postaví Chile. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu online zdarma.

Jak hrát paddleball. Paddleball je zábavná halová pádlová hra, která je podobná raketbalu. Cílem hry je trefit míč pádlem, aby se odrazilo od zdi a vrátilo se na hřiště. Jakmile se naučíte pravidla a získáte ...