Wimbledon 2019: Roger Federer a Novak Djokovič servírují klasické finále pro věky

Třináctý den: Mistrovství - Wimbledon 2019

Třináctý den: Mistrovství - Wimbledon 2019

Čtyři hodiny a deset minut do finále dvouhry mužů ve Wimbledonu 2019 Roger Federer právě zlomil Novaka Djokoviče na 7: 7 v pátém, naservíroval po sobě jdoucí esa a dorazil na 40-15.

Dva mistrovské body při podání. Jeden švih rakety od Federera by dohodu zpečetil. Devátý wimbledonský titul a 21. grandslamový pokyn. 15 000 silných přívrženců Center Court Crowd čekalo se zatajeným očekáváním. Právě kvůli tomu si většina z nich přišla.

Televizní a mobilní telefony byly připraveny zachytit okamžik. Tolik milovaný Federer byl na prahu dalšího wimbledonského titulu, dlouhých 16 let poté, co poprvé zajal JEHO.

Široký forhend od Federera vyvolal kolektivní sténání. První mistrovský bod promarněn. Ale na podání Federera byl ještě jeden. Švýcaři předvedli správnou hru, zaútočili na forhend Djokoviče a pustili se do předpolí v naději, že bod, zápas a titul zpečetí volejem na otevřeném hřišti. Djokovič však měl jiné nápady. Drsný průchod přes kurt tantalizačně unikl Federerově raketě a přelétl postranní čáru.

Čert. Dva mistrovské body byly promarněny a poté o dva body později to bylo celkem osm her. Tato chvíle pro Federera bleskově přišla a odešla. Centrální soud sestoupil do ohromeného ticha.

Ke cti mu však bylo, že Švýcaři zůstali při podání silní a ve 23. hře setu si poradili s podáním Djokoviče. V jedenácti zápasech vedl Djokovič 40: 0, načež ho navrátil Federer, který si vynutil dva brejkboly.

Partyzánský dav znovu zařval souhlasně. Pro Federera se rýsovala další příležitost, jak zlomit Djokoviče a podruhé podávat na mistrovství.

na jaké síti je hra Cavs

Djokovič opět zabouchl dveře. Federer držel sloužit k držení po dobu 12 her všechny.

Wimbledonské finále se nyní pustilo do nepovoleného území. Poprvé v historii turnaje by tu nebyl nadčasový pátý set. Rozhodující tajbrejk by měl vstoupit do hry po změně pravidel na konci mistrovství 2018, kde Kevin Anderson vyhrál 26-24 pátý set nad Johnem Isnerem v semifinále, které se odehrálo ve finále.

Na třetí tiebreak v zápase byl Federer pomalý z bloků a zaplatil cenu. Djokovič otevřel vedení 6-3.

tenisová bekhendová technika

Tři mistrovské body pro Srba, z toho dva na podání Federera. Hluboký return Djokoviče přinutil Federera, aby se vyhnul forhendu. Djokovič překonal Federera ve gladiátorském finále Wimbledonu na věky.

V dalším zápase o titul před jedenácti lety na stejném hřišti pak pětinásobný šampion Federer ve svém šestém wimbledonském finále skončil druhý nejlepší proti Rafaelu Nadalovi.

Po 4 hodinách a 57 minutách se zápas Djokovic-Federer 2019 stal nejdelším finále Wimbledonu. Následovaly utlumené oslavy Djokoviče, který popáté triumfoval ve svém šestém wimbledonském finále, což odpovídalo Federerovu součtu pěti titulů z jeho prvních šesti wimbledonských finále.

Dne Federer získal většinu velkých bodů, ale ne tři tiebreaky a poté dva mistrovské body na podání, což se ukázalo jako významné.

Ne od roku 1948, kdy Robert Falkenburg zachránil tři mečboly proti Johnu Bromwichovi, nechal wimbledonský šampion ve finále uložit několik mistrovských bodů.

Švýcaři mohli být tak snadno usazeni na jiné tiskové konferenci, přičemž titulky křičely: „Federer v epickém střetu zvítězí nad Djokovičem, aby získal rekordní devátý wimbledonský titul“. Ale nebylo tomu tak.

Tradiční dlouhý set (bez tiebreaků) mohl mít pro Federera příznivé zakončení, protože byl silnějším hráčem na podání a sedmkrát zlomil Djokoviče, aby byl zlomen třikrát. Možná by se Federer představil v dalším eposu na Wimbledonu 2020.

Tato porážka bude Federera na chvíli hodit připustil podobně na tiskové konferenci po zápase:

„Je to tak neuvěřitelná příležitost, kterou jsem promarnil, nemůžu tomu uvěřit!“. Bolest ustoupila ráno po předchozí noci, ale jizvy chvíli přetrvávaly.

Vyvolalo to bolestné vzpomínky na semifinále US Open 2011, kdy Federer měl při podání proti Djokovičovi dva mečboly za stavu 5-3 (40-15) a prohrál. O rok dříve Federera popřel Djokovič v dalším semifinále US Open poté, co získal páté body.

co přijde na disney plus v dubnu 2020

Ve finále 2018 Indian Wells Federer nedokázal převést mečboly při podání na 5-4 (40-15) proti Del Potrovi. O měsíc dříve zachránil Dominic Thiem dva mečboly, aby ve čtvrtfinále Madrid Masters porazil Švýcary.

Jedná se o ohromující 22. čas v jeho proslulé kariéře (1222-265), kdy se Švýcarům nepodařilo v zápase proměnit mečboly. Odpovídající číslo pro Djokoviče je jen „3“.

Je malou útěchou, že Švýcar 21krát za svou kariéru uložil mečboly. Djokovič tak učinil 14krát, z toho tři proti Federerovi (semifinále US Open 2010, semifinále US Open 2011, finále Wimbledonu 2019).

Wimbledonský triumf pro rok 2019 byl Djokovičův 75. titul v kariéře (75-34) a 16. grandslamový turnaj, čísla zlepšili pouze další dva aktivní hráči: Nadal (82-37 ve všech finále, 18 grandslamových titulů) a Federer (celkem 102-54 finále, 20 grandslamových titulů).

Vítězství ve finále znamenalo páté vítězství Djokoviče v řadě proti Federerovi (26-22) a 14. vítězství ve 20 střetech o titul proti Švýcarům. Nadal také vyhrál 14 turnajových finále na úkor Federera (14-10).

Je to podesáté, co Djokovič porazil Federera na grandslamu (10-6). Nadal je jediným dalším hráčem, který vyhrál deset grandslamových zápasů nad Švýcary (10-4).

„Každá wimbledonská porážka bolí“, prohodil Federer výčitky svědomí, ale jak již tolikrát během své legendární 21leté kariéry předvedl, Švýcar vždy respektoval své soupeře a vrátil se silný z oslabujících porážek, které by rozdrtily menší hráč.

jsou dodávkové tenisky

Ve věku téměř 38 let Federer stále bojuje o grandslamové tituly proti mladším hráčům. Vede turné s 38 vítězstvími zápasů a třemi tituly z pěti finále a v této sezóně prohrál pouze pětkrát. Ve dvou z těchto pěti proher měl mečboly, které nedokázal proměnit (Dominic Thiem ve čtvrtfinále Madridu a Novak Djokovič ve finále Wimbledonu).

Federerův kariérní součet 1222 výher zápasů a 102 titulů převyšuje pouze Jimmy Connors (1274 výher zápasů, 109 titulů) v seznamu všech časů.

Rekordní sté vítězství v zápase ve Wimbledonu ve čtvrtfinále proti Nishikori nakonec nevyvrcholilo devátým triumfem titulu Federera, ale příběh švýcarské legendy nebyl dosud celý vyprávěn.

Vytrvalost, pokora a obětavost byly charakteristickými znaky Federerovy kariéry, protože Švýcar se nyní těší na úspěšné působení na venkovním hardcourt, které vyvrcholí příští měsíc na US Open.

Člověk má opravdu privilegium žít v éře Rogera Federera, kouzelníka s jednoručním bekhendem, jehož ladný pohyb a nenáročné strokeplay je ztělesněním poezie v pohybu na tenisovém kurtu.

Populární Problémy

Jak na to Parachute Jumping v GTA V. Grand Theft Auto rozhodně nemá nouzi o extrémní aktivity, kterých se můžete zúčastnit. Od závodních vodních skútrů na otevřeném oceánu až po závody v uličkách Los Santos určitě najdete ...

Kampaň Rafaela Nadala na Australian Open 2021 skončila šokující čtvrtfinálovou porážkou v rukou Stefanose Tsitsipase.

Organizátoři probíhajícího turnaje Madrid Open přitahovali kontroverze již dříve v pátek, když na Twitter zveřejnili tiskovou zprávu, ve které zdůraznili svou novou iniciativu proti zneužívání.

Cowboys a Redskins se v neděli sejdou na bitvě NFC East z 2. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zde je návod, jak sledovat online stream ženských softballových super regionálů online bez kabelu.

Boty Converse mohou být potíže s čištěním. Ať už je to špína, ostré skvrny, krev nebo barva, bývají špinavé. Takže pro vás všechny, kteří jste majiteli Converse, zde je jednoduchý způsob, jak si boty vyčistit a nechat je zazářit pomocí pana ...