Jak se starat o japonský bobtail

Péče o japonský bobtail není na rozdíl od péče o většinu ostatních plemen koček. Upravte svou kočku, aby se zabránilo vypadávání a chlupům. Čistěte kočce pravidelně zuby (alespoň jednou týdně). Vezměte svou kočku k veterináři na pravidelné prohlídky. Udržujte svou kočku v čistotě tím, že každý den vyjmete její podestýlku a vyměníte podestýlku alespoň jednou týdně.

Metoda 1 z 5: Zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví

 1. Obrázek s názvem Postarej se o japonský bobtail Krok 1

  1 Vezměte svou kočku k veterináři. Když kočku poprvé dostanete, vezměte ji k veterináři, zvláště pokud se jedná o kotě. Přineste jakékoli lékařské informace a dokumentaci poskytnutou chovatelem nebo předchozím majitelem. Váš veterinář vyhodnotí zdravotní stav vaší kočky a dohodne si s vámi rozvrh, aby zajistil pravidelné kontroly.
  • Koťata by měla dostat očkování ve věku 6, 8, 12 a 16 týdnů. U dospělých koček může být každý rok zapotřebí posilovací dávka.


 2. Obrázek s názvem Postarej se o japonský bobtail Krok 2

  2 Udržujte svou kočku uvnitř. Omezte čas, který váš japonský bobtail tráví venku. To ho ochrání před sražením vozidlem, onemocněním nemocí nebo stát se obětí jiných koček nebo zvířat, které by mu mohly ublížit.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o japonský bobtail Krok 3

  3 Komunikujte se svou kočkou. Japonští bobtailové jsou obecně soběstační, ale ke hraní potřebují pozornost a příležitosti. Věnujte každý den válcování ping-pongu nebo tenisového míčku po podlaze poblíž vaší kočky. Pronásledování míče bude bavit. Mávněte hlavolamem - hůlkou se šňůrkou na konci spojenou s vycpanou myší nebo podobnou hračkou - poblíž své kočky, a poté ji zvedněte mimo dosah, až se na ni kočka začne houpat. Vaše kočka bude mít z této činnosti velké pobavení.
  • Zajistěte, aby vaše kočka měla škrabadlo, aby vám nepoškrábalo nábytek.
  • Kočky často rády pronásledují laserová ukazovátka. Namiřte laser na zeď a pohybujte jím, zatímco vaše kočka pronásleduje světlo. Nesvítí laserem do očí vaší kočky ani do lidských očí.
 4. Obrázek s názvem Postarej se o japonský bobtail Krok 4

  4 Hledejte obezitu. Japonské bobtaily obecně nemají žádné zdravotní problémy. Nicméně, jako většina domácích koček, jsou ohroženi obezitou, jakmile se dostanou do domácího života. Upravte dietu a porce jídla vaší kočky, abyste zajistili, že zůstane štíhlá. Pokud se vaše kočka začne trochu nudit, promluvte si se svým veterinářem o vytvoření fitness plánu. reklama

Metoda 2 z 5: Krmení vaší kočky

 1. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail Krok 5

  1 Krmte svou kočku přiměřeným množstvím krmiva. Japonské bobtaily vyžadují asi 80 kalorií jídla na kilogram (dvě libry tři unce) tělesné hmotnosti za den. Jinými slovy, pokud vaše kočka váží tři kila (6,6 liber), bude vyžadovat přibližně 240 kalorií jídla denně.
  • O japonských bobtalech je známo, že se přejídají, a proto pečlivě kontrolujte kalorický příjem své kočky.
  • Krmte svou kočku jednou nebo dvakrát denně. Tím zajistíte, aby vaše kočka měla správné množství krmiva, když má hlad, aniž by je překrmila nebo podkrmila.
 2. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail, krok 6

  2 Poskytněte své kočce různé potraviny. Stejně jako lidé mají různé kočky jiný vkus. Někomu bude chutnat jídlo s příchutí tuňáka, někomu zase chutná jídlo s kuřecí příchutí. Někdo si pochutná na suchém jídle, jiný na mokru. Tím, že své kočce poskytnete různé možnosti stravování, budete moci zajistit, že bude moci zažít řadu různých textur a chutí. Pokud dáte své kočce různé potraviny, také zajistíte, že bude méně pravděpodobné, že bude vybíravým jedlíkem.
  • Nabídněte své kočce různé potraviny a pozorujte ji, zatímco jí. Když najdete jídlo, které vaše kočka s chutí konzumuje, kupujte ho často.
  • Existují tři hlavní druhy potravin: suché, polovlhké a mokré (konzervované). Kterýkoli z nich by mohl být přijatelný, pokud je nutričně vyvážený.
  • Japonští bobtails nemají žádné specifické dietní potřeby, ale dávají přednost rybám. Vyzkoušejte krmivo, které obsahuje ryby, aby byla vaše kočka při jídle šťastná.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o japonský bobtail Krok 7

  3 Vyberte si kvalitní jídlo. Chcete-li identifikovat vysoce kvalitní krmivo pro kočky, zkontrolujte štítek s přísadami. Nejlepší potraviny budou mít mezi svými hlavními složkami maso, vedlejší produkty z masa nebo mořské plody. Vysoce kvalitní potraviny by také měly mít pečeť schválení od organizace, jako je Asociace amerických úředníků pro kontrolu krmiv (AAFCO).
  • I když se můžete pokusit vyrobit si vlastní kočičí krmivo doma, je nejlepší koupit komerční krmivo. Komerční krmivo pro kočky je speciálně vyvážené, aby poskytovalo všechny správné vitamíny, minerály a aminokyseliny, které kočky potřebují k přežití. Pokud děláte jídlo doma bez vedení odborníka na výživu zvířat, vaše kočka může trpět zdravotními problémy a nedostatky.
  • Kočky jsou povinnými masožravci. To znamená, že musí jíst maso, aby získali všechny své živiny.
 4. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail, krok 8

  4 Pravidelně měňte kočičí vodu. Každý den vyprázdněte kočce misku s vodou a naplňte ji novou vodou. To pomůže při trávení, cirkulaci krve a celkově dobrému zdraví.
  • Použijte keramické, skleněné nebo nerezové misky. Jsou těžší a zabraňují rozlití a také zabraňují tomu, aby voda absorbovala chemikálie, které mohly být použity k úpravě plastových nádob na vodu.
  • Kočičí misku každou chvíli umyjte, abyste zabránili hromadění bakterií v misce.
  • Nedávejte své kočce místo vody mléko.
  reklama

Metoda 3 z 5: Umístění a údržba boxů na odpadky

 1. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail, krok 9

  1 Umístěte popelnici někam, kde ji vaše kočka bude chtít použít. Japonské kočky Bobtail nebudou chtít používat odpadkový koš, který je vedle hlučného spotřebiče, jako je pračka, sušička nebo pec. Stejně tak vaše kočka nebude chtít používat podestýlku v blízkosti misek na jídlo a vodu. Nakonec neumisťujte skříňku do rohu místnosti, kde by se vaše japonská kočka Bobtail mohla při močení cítit v pasti a zranitelná.
 2. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail, krok 10

  2 Vyprázdněte odpadkový koš. Skříň vašeho japonského bobtailu by měla být čištěna alespoň jednou denně. Pomocí lopatky na odpadky odstraňte výkaly a vložte je do plastového sáčku. Zavažte tašku a vyhoďte ji.
 3. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail, krok 11

  3 Vyčistěte popelnici. Skříň vašeho japonského bobtailu byste měli čistit alespoň jednou týdně, nebo kdykoli si všimnete, že je podestýlka vlhká nebo páchnoucí. Vyhoďte starý odpad do koše. Pomocí houbičky namočené v teplé vodě a netoxickém mycím prostředku setřete vnitřek smetí. Krabici opláchněte a nechte uschnout na vzduchu. Přidejte do boxu nové stelivo a vyměňte jej, když je suché.
  • Jako nejpohodlnější by se vám mohlo hodit vyprání podestýlky venku.
  • Před čištěním podestýlky si nasaďte gumové rukavice a masku.
  • Nepřidávejte příliš mnoho podestýlky. Většina koček nerada používá podestýlku hlubokou více než dva palce.
  reklama

Metoda 4 z 5: Péče o vaši kočku

 1. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail, krok 12

  1 Vyberte si správný čas na péči o vaši kočku. Vaše kočka bude ochotnější přijmout ošetřování, pokud je uvolněná a šťastná. Můžete se například rozhodnout, že svou kočku upravíte hned poté, co s ní skončíte.
 2. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail, krok 13

  2 Zkontrolujte kůži a srst vaší kočky. Než začnete česat, proveďte vizuální kontrolu kůže a srsti vaší kočky. Pokud si všimnete jakýchkoli ran, plešatých skvrn, zarudnutí, hrudek, mas nebo jiných známek podráždění, obraťte se na svého veterináře.
 3. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail, krok 14

  3 Začněte hřebenem na blechy. Hřeben proti blechám je hřeben s jemnými zuby, který vám pomůže lokalizovat bleší exkrementy-drobné černé skvrny ve tvaru čárky, které po smíchání s kapkou vody zčervenají. Pokud najdete bleší exkrementy pomocí blešího hřebene, obraťte se na svého veterináře, aby vám a vašemu japonskému bobtailu doporučil program na kontrolu blech.
  • Bleší hřeben používejte jednou týdně.
 4. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail, krok 15

  4 Uvolněte spletence. Pokud vidíte v srsti vaší kočky uzlíky nebo spleti, opatrně prsty prohrábněte srst a uvolněte je. Zatlačte prsty po srsti kočky směrem k její hlavě, aby lépe detekovala a uvolňovala jakékoli zamotání nebo uvolněnou srst.
 5. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail, krok 16

  5 Česat kočku. Pomocí kovového hřebene vyčistěte kočku od hlavy k ocasu. Používejte krátké tahy a soustřeďte se vždy na jednu oblast. Česání zabrání zamotání srsti a omezí množství kožešiny, kterou kočka vrhá kolem vašeho domova.
  • Obecně byste měli japonský bobtail kartáčovat jednou týdně. Kartáčujte ho častěji během jara a podzimu, kdy častěji vrhá.
  reklama

Metoda 5 z 5: Péče o nehty, zuby a uši

 1. Obrázek s názvem Postarej se o japonský bobtail Krok 17

  1 Vyberte si správný čas a místo pro stříhání nehtů. Když se pokoušíte ostříhat nehty svého japonského bobtailu, bude mnohem snazší spolupracovat, pokud zvolíte relaxační prostředí. Najděte si dobře osvětlenou, tichou místnost, kde budete vy i vaše kočka v pohodě. Kromě toho zastřihněte kočce nehty, když je uvolněná. Vyberte si čas těsně před spaním, aby si vaše kočka ostříhala nehty.
 2. Obrázek s názvem Postarej se o japonský bobtail, krok 18

  2 Masírujte kočičím tlapkám. S kočkou v klíně vezměte jednu z jejích tlapek a jemně ji stiskněte. Pokud kočka odtáhne tlapku, nenechte ji jít. Sledujte pohyb kočky, ale nechte kočku pohybovat tlapkou tam a zpět. Když je vaše kočka v klidu, jemně stiskněte prst na noze. Když váš japonský bobtail prodlouží nehty, udělejte mu pamlsek.
  • Opakujte denně, dokud neuvidíte všech deset nehtů vaší kočky.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o japonský bobtail, krok 19

  3 Seznamte svou kočku se zvukem zastřihovačů. Posaďte se poblíž své kočky s nůžkami a kouskem nevařených špaget. Masírujte špičku japonského bobtailu, dokud se nehet neroztáhne. Jednou rukou držte tlapku a druhou rukou sepněte tepelně neupravené špagety s nůžkami. Dopřejte své kočce pamlsek.
  • Opakujte se všemi prsty.
 4. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail, krok 20

  4 Dávejte pozor, abyste nesekli půst. Quick je růžová část nehtů vaší kočky. Obsahuje jemnou síť krevních cév. U japonského bobtailu stříhejte pouze bílou část nehtů.
  • Pokud stříháte kočku rychle, lehce zatlačte na špičku drápu. Co nejdříve ho ponořte do kukuřičného škrobu nebo styptického prášku. Nestlačte celou tlapku, protože to jen zvýší ztrátu krve.
 5. Obrázek s názvem Postarejte se o japonský bobtail, krok 21

  5 Připněte kočce prsty. Posaďte si japonský bobtail do klína směrem od sebe. Pomocí zastřihovačů zastřihněte ostrou bílou část nehtu. Dopřejte svému mazlíčkovi lahůdku, jakmile připnete hřebík.
  • Připněte nehty své kočce dvakrát až čtyřikrát měsíčně.
  • Nestříhejte všechny nehty své kočky najednou. Pracujte na jedné nebo dvou tlapkách na relaci.
  • Nesnažte se proces uspěchat. Pokud je vaše kočka rozrušená, přerušte relaci nebo jí dopřejte pamlsek.
 6. Obrázek s názvem Postarej se o japonský bobtail, krok 22

  6 Vyčistěte zuby své kočce. K čištění zubů kočky použijte měkký dětský zubní kartáček, kartáček na prsty s krátkými štětinami určený pro domácí mazlíčky nebo dokonce měkký hadřík omotaný kolem prstu. Když kočku poprvé představíte zubnímu kartáčku, namočte ji do trochy kuřecího vývaru a krátce kočičím zubům protřete. Když si vaše kočka na tento proces zvykla, přidejte na kartáček zubní pastu a jemnými krouživými pohyby vyčistěte vnější plochy zubů vaší kočky.
  • V ideálním případě budete svému japonskému bobtailu čistit zuby denně. Méně časté kartáčování je také přijatelné, ale není upřednostňováno.
  • K čištění zubů kočky nepoužívejte lidskou zubní pastu. Místo toho použijte speciálně formulovanou kočičí zubní pastu s příchutí, kterou vaše kočka zřejmě preferuje.
  • Požádejte svého veterináře, aby předvedl, jak správně vyčistit zuby vaší kočce, než to sami vyzkoušíte.
 7. Obrázek s názvem Postarej se o japonský bobtail, krok 23

  7 Zkontrolujte kočičí uši. Japonské kočky bobtail nepotřebují pravidelně čistit uši, ale měli byste je čas od času zkontrolovat. Pokud uši vypadají špinavě, otřete je vatou nebo měkkým hadříkem namočeným ve směsi poloviny vody a půl octa. Nepoužívejte na uši kočky vatové tampony, mohli byste si tím ublížit. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat dnešní ženský basketbalový zápas TCU vs Baylor. Medvědi a rohaté žáby jsou číslo 1 a 2 ve Velké 12, což z něj činí klíčový zápas.

Objevte nejlepší pánské a dámské tenisové boty v roce 2021. Kromě toho si přečtěte užitečné tipy, které byste měli mít na paměti při nákupu nového páru, abyste našli to pravé.

Sezóna 1997-98 Chicago Bulls je zachycena ve velmi očekávaném dokumentu „Poslední tanec“. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.

Hvězda Mercedesu Lewis Hamilton je „velmi“ se Serenou Williamsovou poté, co nechala své pocity vůči Ilie Nastase znát na sociálních sítích.