Tip na barmana

V restauraci obvykle dáváte spropitné na konci jídla, zatímco v baru často musíte spropitné po celou noc. Pokud jste dobrý sklápěč, pak jste pravděpodobně zvyklí dostávat dobré služby. Pokud jste špatný sklápěč, možná si říkáte, proč vás ignorují ve frontě. Když plánujete noc, měli byste se vždy ujistit, že máte dost na to, abyste barmanovi dali spropitné, pokud se chcete dobře bavit.

nejlepší tenisové lokty

Část 1 ze 2: Vyklopení barmana

 1. Obrázek s názvem Tip barmana Krok 1

  1 Velké spropitné v prvním kole. V některých kruzích je běžnou praxí nechat velký tip v prvním kole. V závislosti na liště nechte 50–100%, abyste udělali dobrý první dojem.
  • Někteří barmani by si mohli myslet, že chcete speciální léčbu, když necháte tak velký spropitné. Nechovejte se, jako by vám barman něco dlužil, a nedělejte si velkou hlavu, že necháte dobrý spropitné.
  • I když v prvním kole nevyklopíte velké, měli byste alespoň něco nechat. Neztužujte svého barmana, zejména v prvním kole.


 2. Obrázek s názvem Tip barmana Krok 2

  2 Tip podle nápoje. Pokud si objednáte pivo nebo sklenku vína, obvykle se dostanete spropitným mezi 1–2 dolary. Pokud si objednáte koktejl, spropitné mezi 2–3 dolary. Čím déle váš barman stráví přípravou vašeho nápoje, tím více byste mu měli dávat spropitné.
 3. Obrázek s názvem Tip barmana Krok 3

  3 Na každý drink nechte spropitné. Pokud platíte v hotovosti, nezapomeňte na každý nápoj nechat spropitné. Dobrým pravidlem, které je třeba dodržovat, je asi 1 $ za drink. V hezčích barech nechte 2 $ za drink.
  • Pokud platíte kartou, vypočítejte si 20% své karty na konci noci. U dražších koktejlů je lepší jít s 20% tabulátoru než vyklopit nápoj. Pokud máte problém vypočítat příslušnou částku spropitného, ​​vydělte své celkové náklady číslem 5.
 4. Obrázek s názvem Tip barmana Krok 4

  4 Tip navíc za výjimečné služby. Pokud vám váš barman obzvlášť rychle sloužil nebo dokonale připravil každý nápoj, odměňte jeho dobrou službu. Úkolem barmana je zajistit, abyste se dobře bavili. Je nejen zodpovědný za přípravu vašich nápojů, ale také za to, že se v baru budete cítit vítáni. Pokud jste ocenili extra délky, které váš barman šel zlepšit váš večer, nechte velký tip.
 5. Obrázek s názvem Tip barmana Krok 5

  5 Ne vyjednávejte se svým barmanem. Nesnažte se přesvědčit svého barmana, aby vám dal zdarma drink výměnou za spropitné. Žádáte barmana o krádež, což by ji mohlo vyhodit.
  • Nežádejte svého barmana, aby vám udělal silný nápoj, pokud za to nejste ochotni zaplatit. Pokud chcete silnější nápoj, objednejte si dvojnásobek.
  • Pokud si nakonec dáte silný drink, nezapomeňte svého barmana odměnit pěkným spropitným.
  reklama

Část 2 ze 2: Cvičení dobré etikety

 1. Obrázek s názvem Tip barmana Krok 6

  1 Buď trpělivý. Barmani mají k obsluze spoustu zákazníků a každému se musí plně věnovat. Nemávněte na barmana penězi, abyste upoutali jeho pozornost. Stačí navázat oční kontakt a počkat, až na vás přijde řada.
  • Netlučte rukama o bar a nekřičte, abyste získali pozornost barmana. Nedělejte nic nepříjemného v naději, že vám bude doručeno další. Je pravděpodobné, že pokud jste hrubí, budete čekat déle.
 2. Obrázek s názvem Tip barmana Krok 7

  2 Objednejte si nápoje správným způsobem. Když se k vám barman přiblíží kvůli vaší objednávce, buďte připraveni. Nedržte frontu a snažte se rozhodnout, co chcete.
  • Při objednávání míchaného nápoje začněte s požadovaným typem alkoholu. Pokud preferujete značku, řekněte to. Neříkejte: „Mohu dostat whisky a colu s Jackem Danielsem?“ Místo toho řekněte: „Mohu dostat Jacka a colu?“
 3. Obrázek s názvem Tip barmana Krok 8

  3 Než zavřete bar, nežádejte o nápoje. Bars varují před posledním zavíráním několik minut před zavíráním. Toto je vaše poslední příležitost objednat si drink. Bary dávají svým patronům několik minut po zavření, ale nedovolí vám prodat jiný nápoj.
 4. Obrázek s názvem Tip barmana Krok 9

  4 Buďte uctiví. Váš barman je lidská bytost a zaslouží si s vámi zacházet s respektem. Nešéfujte svému barmanovi a nevytvářejte požadavky.
  • Nehádejte se se svým barmanem kvůli výši své karty. Váš barman má lepší představu o tom, kolik jste toho vypili, než jste toho vypili.
  • Nemluvte na telefonu, když čekáte ve frontě.
 5. Obrázek s názvem Tip barmana Krok 10

  5 Vědět, jak spropitné při cestování. Celní spropitné se liší podle toho, kde se nacházíte. V USA se od vás očekává spropitné bez ohledu na to. I když máte špatnou službu, je stále považováno za neslušné někoho ztuhnout. V Japonsku je ale spropitné urážkou.
  • Ve Velké Británii byste nenechali spropitné, ale nabídli byste barmanovi koupit drink.
  • Pokud cestujete na místo a nejste obeznámeni s jejich zvyky spropitného, ​​zeptejte se svého barmana.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké procento tipuji, když spustím kartu a usadím se na konci večera? Asi 20%. Vezměte si součet a vynásobte jej 0,2, což vám poskytne částku, kterou chcete spropitné, nebo rozdělte svůj šek 5.
 • Otázka Mám dát spropitné barmanovi nebo serveru, pokud jsou také majiteli podniku? Ano. Pokud vám sloužili, měli byste je spropitné jako kterýkoli jiný zaměstnanec.
 • Otázka Jak mám dávat barmanovi spropitné, když jsem si objednal jídlo a vodu z vodovodu, ale žádné nápoje? Pokud sedíte v baru, měli byste spropitné. Barmani vědí, že každý nemůže pít alkohol na oběd, nebo pokud jsou DD, nebo na léky. Barman musí stále nalít nápoj, i když je to voda, a pokud jste v baru, zaujímáte místo. V závislosti na tom, jak dlouho jste tam a kolik vody se vám podává, byste měli stále spropitné alespoň $ 1-$ 5 za vodu.
 • Otázka Mám dát spropitné majiteli baru? Je tradiční dávat spropitné tomu, kdo vám službu poskytuje, nikoli vlastníkovi. Dejte to tomuto serveru za odměnu.
 • Otázka Jak poznám, kdy bych měl spropitné barmanovi? Vždy dáváte spropitné svému barmanovi. Nedávat spropitné je velmi špatná etiketa, nemluvě o vyloženě urážlivém.
 • Otázka Tipuji server nebo barmana při objednávání nápoje u stolu? Tip na server, protože na konci noci musí servery dát barmanům spropitné za nápoje vyrobené pro zákazníky serveru.
Nezodpovězené otázky
 • Každý týden chodíme do místního baru/restaurace. Znají nás. Necháme velký tip na dovolenou pro naši servírku, která nám vždy slouží, ale jak zahrneme maître de, bus boy a druhou servírku?
 • Mám barmanovi dát spropitné, když si u něj objednám jídlo s sebou?
 • Co tipuji za kbelík piva doručeného na můj stůl?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Nep vpíjejte do baru nápoje. Pokud plánujete noc, nechte baňku doma. Přivedení vlastního alkoholu do baru s největší pravděpodobností způsobí, že vás vyhodí.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak zabránit praskání a praskání kolen. Popukání a praskání v kolenou se obecně nemusí obávat. Nejčastěji je to způsobeno tím, že se kolenní čep nepřekládá dokonale nahoru a dolů ve středu kolena ...

Začátkem tohoto týdne britský bulvární deník „The Sun“ umožnil fanouškům Rogera Federera nahlédnout do jeho luxusního prázdninového bytu v Dubaji.

Zde je návod, jak sledovat zápasy Fedor Emelianenko vs Ryan Bader a všechny souboje Bellator 214 online zdarma.

Objevte absolutně nejlepší vzdělávací pořady na Disney Plus s naším seznamem nejlepších možností, které vám umožní prozkoumat vesmír z gauče.

Sluneční brýle se dodávají v široké škále barev čoček. Nejběžnější jsou šedá, černá, hnědá, zelená, žlutá, oranžová, jantarová a červená. Při nákupu slunečních brýlí byste měli myslet na to, jaký typ čoček je pro váš životní styl nejlepší. Nakupování...

Jak pozdravit (britské ozbrojené síly). Pozdrav je znakem respektu, který se datuje do římských dob nebo středověké Evropy. Http://www.bbc.com/news/blogs-magazine-monitor-30679406 Ve Velké Británii je pozdrav ozbrojených sil považován za značku z...