Jak vycvičit své morče

Morčata, také známá jako kaviáre, jsou velmi inteligentní a lze je vycvičit k dodržování jednoduchých povelů a k trikům. Aby školení probíhalo hladce a správně, ujistěte se, že se o své morče dobře staráte a splňujete všechny jeho každodenní potřeby. Mějte na paměti, že každé morče je jedinečné a může chvíli trvat, než se během tréninků pochytí za vašimi povely. Buďte trpěliví a používejte u morčete pozitivní posílení; časem by měla umět dodržovat základní i pokročilé příkazy.

Část 1 ze 2: Naučte své morče základní příkazy

 1. Obrázek s názvem Trénujte své morče Krok 1

  1 Vycvičte je, aby k vám přišli, až budou povoláni. Jako většina domácích mazlíčků se morčata mohou naučit přicházet k vám na zavolání s trochou cviku a motivace v podobě pamlsku. Ujistěte se, že jméno svého morčete používáte často a oslovujete ho jménem, ​​když ho krmíte a dáváte mu pamlsky.
  • Můžete také nacvičit, aby k vám při vyzvání přišli, a to tak, že je vyndáte z klece a umístíte pár stop od sebe (to je může vyděsit, pokud jsou k vám citově připoutaní). Zavolejte jim jménem a podržte jednu z jejich oblíbených dobrot.
  • Vaše morče by mělo mít motivaci běžet k vám. Když to udělají, dejte jim odměnu jako odměnu. Procvičte si to alespoň jednou denně a časem by k vám měli přijít na jméno jménem mimo svoji klec a uvnitř své klece.


 2. Obrázek s názvem Trénujte své morče Krok 2

  2 Procvičte si povel vstávání. Toto je další jednoduchý příkaz, který můžete své morče naučit pomocí pamlsku.
  • Držte pamlsek nad hlavou morčete, aby se musel postavit na zadní nohy, aby se k němu dostal. Vyslovte povel „Postavte se“ a poté jim dopřejte lahůdku, jakmile budou na zadních nohách.
  • Tento příkaz opakujte důsledně jednou denně. Postupem času se vaše morče postaví, když mu přikážete, i když zrovna nedržíte pamlsek.
 3. Obrázek s názvem Trénujte své morče Krok 3

  3 Proveďte otočení v kruhu. Tento příkaz můžete procvičit se svým morčátkem, když je ve své kleci nebo mimo klec.
  • Držte v ruce pamlsek a nechte své morče přistoupit k vám. Když jsou před vámi, pohněte rukou, abyste vytvořili kruh, a vyslovte příkaz „Kruh“.
  • Vaše morče by mělo sledovat pohyb vaší ruky s pamlskem a udělat kruh. Jakmile vytvoří kruh, dejte jim pamlsek. Opakujte to jednou denně, dokud nebudou moci kroužit na povel, bez pamlsku.
  reklama

Část 2 ze 2: Výuka pokročilých příkazů pro vaše morče

 1. Obrázek s názvem Trénujte své morče Krok 4

  1 Vycvičte své morče, aby tlačilo míč. Použijte míč, který není příliš těžký ani příliš velký, jako tenisový míček, aby s ním vaše morče mohlo snadno manévrovat. Budete také potřebovat pamlsek, který je dlouhý a plochý, jako mrkvová tyčinka.
  • Položte mrkvovou hůl na zem a poté položte tenisový míč na mrkvovou hůl.
  • Povzbuďte své morče, aby se pokusilo vytlačit míč z pamlsku, aby mělo přístup k pamlsku a řeklo „Zatlačte míč“.
  • Opakujte tyto kroky a postupem času byste měli být schopni pamlsek odstranit, aby se naučila tlačit míč sama, bez pamlsku.
 2. Obrázek s názvem Trénujte své morče Krok 5

  2 Naučte ji skákat přes obruč. Budete potřebovat obruč o průměru 6 ” - 10” nebo můžete použít čističe trubek k vytvoření obruče, která se blíží této velikosti. Fungovala by i vrchní část zmrzlinové vany nebo tenisové rakety bez provázků. Ujistěte se, že cokoli použijete jako obruč, nebudou tam žádné ostré hrany nebo cokoli, o co by se vaše morče mohlo zaseknout, když se učí skákat.
  • Začněte tím, že držíte obruč tak, aby se dotýkala země nebo spodní části klece vašeho morčete. Držte pamlsek na jedné straně obruče nebo vám někdo pomůže držením pamlsku při držení obruče.
  • Zavolejte jméno svého morčete a ujistěte se, že vidí pamlsek na druhé straně obruče. Vyslovte příkaz: „Přes obruč“. Možná budete muset své morče popostrčit nebo jemně zatlačit, abyste ji přesvědčili, aby skočila přes obruč. Časem bude dostatečně motivovaná pamlskem, aby skočila přes obruč a dostala ho.
  • Chvalte ji a dejte jí pamlsek, když prochází obručí. Opakujte tyto kroky, dokud vaše morče nezačne procházet obručem samo, bez motivace pamlsku.
 3. Obrázek s názvem Trénujte své morče Krok 6

  3 Procvičte si trénink smetí. Mnoho majitelů morčat učí své mazlíčky chodit na toaletu v pelechu. To však vyžaduje hodně trpělivosti a praxe. Když poprvé provádíte výcvik morčete, připravte se na nějaké nehody a nepokoušejte se morčete ani ho netrestat, pokud k tomu dojde. Vaše morče bude více reagovat na pozitivní posílení a uznání.
  • Chcete -li své morčátko vycvičit, umístěte na místo v jeho kleci bednu, kde chodí často na záchod. Do krabice vložte hrst sena a několik fekálních pelet.
  • Když si všimnete, že vaše morče používá podestýlku, pochvalte ji. Časem pochopí, že používání odpadkového koše je dobrá věc, která vede k pamlskům, a začne ho používat pravidelně.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si mohu získat důvěru velmi nervózního morčete? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborníka na veterináře Morče se musí nejprve cítit bezpečně ve svém bezprostředním okolí. Zajistěte, aby jeho klec byla někde v tichu, ale také na místě, kde je součástí rodinného života. Zajistěte mu vše, co potřebuje, včetně jídla, vody, hraček a přístřešku. Nechte ho pár dní se usadit, aby se zorientoval. Pak si zvykněte s ním mluvit pokaždé, když projdete klecí. Poté začněte upouštět chutné dobroty a chatovat, aby vás spojil s dobrými věcmi.
 • Otázka Je používání postroje a vodítka pro morče špatné? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Používání postrojů je kontroverzní. Při správném používání však postroj poskytuje skvělý způsob, jak dostat vaše morče na čerstvý vzduch. Vyberte si postroj ve tvaru „H“, který správně sedí. Nechte ho bloudit a používat vodítko čistě, aby sledoval, kde je, než aby ho nutil chodit s vámi. Náhlé trhnutí na vodítku nebo postroji by mu mohlo poškodit záda.
 • Otázka Jaké pamlsky je nejlepší použít při výcviku morčete? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Komerční pochoutky jsou k dispozici, ale často mají vysoký obsah cukru a nejsou pro vaše morče dlouhodobě vhodné. Místo toho zkuste nabídnout malé kostky čerstvých šťavnatých dobrot, jako je kukuřičné zrno, jablko, okurka, meloun, jahoda, pampeliška, hrášek, brokolice, květák nebo mrkev. Jen ochutnejte, protože nechcete, aby morče žilo věky žvýkáním nebo se naplnilo první pochoutkou!
 • Otázka Mám dvě morčata. Když zavolám, odpoví na špatné jméno. Co bych měl dělat? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Je obtížné vycvičit dvě zvířata držená ve stejném prostoru, protože se snaží rozlišit, komu je příkaz určen. Je skvělé, že přicházejí na zavolání, takže buď buďte spokojeni s uspořádáním tak, jak je, nebo je vycvičte samostatně v různých klecích, dokud nebude každý skálopevně znát své vlastní jméno.
 • Otázka Co mohu dělat, když je moje morče příliš tlusté, než aby stálo, jak ho přimím zhubnout? Amy Harrisonová Nejlepší odpovídač Morčata přirozeně nestojí jen na dvou nohách, ale bylo by znepokojující, kdyby vaše morče vůbec nemohlo stát. Pokud vaše morče nestojí, pravděpodobně to nemá nic společného s váhou, ale spíše s nemocí. Měli byste se co nejdříve poradit s veterinářem.
 • Otázka Uvažuji o pořízení půlročního morčete, co mám dělat? Amy Harrisonová Nejlepší odpověď Nejprve si budete chtít přečíst podrobnější článek wikiHow; podívejte se na Péče o morčata. Zvažte také pořízení pár morčat, což se rovná menšímu tlaku na to, abyste svému morčátku věnovali neustálou pozornost (a vaše morče se bude cítit mnohem šťastnější, když bude mít přítele). Budete potřebovat velkou klec (možná C & C nebo chýši), která by měla mít alespoň 7 čtverečních stop, láhev s vodou, jídlo, obyčejné morčete obohacené pelety o vitamín C, měkké podestýlky a porci zeleniny. Nezapomeňte přidat chatu nebo dvě! Hlavně se s morčátkem bavte! Dělají fantastické mazlíčky a skvělou společnost.
 • Otázka Moje morče mě naprosto ignoruje, co mám dělat? Amy Harrisonová Nejlepší odpovídač Viditelně držte své oblíbené pochoutky nebo zeleninu. Morčata milují jídlo a dají se snadno povzbudit jejich oblíbenými pamlsky.
 • Otázka Co když mě moje morče stále kousne? Četl jsem knihy o zvířatech Nejlepší odpovídač Než si s tím poradíte, nasaďte si rukavice, dejte mu pamlsky (oblíbená jsou jablka, meloun, rajčata a mrkev), hrajte si s ním, milujte ho a neberte ho shora (mohou si vaši ruku splést s predátorem ).
 • Otázka Pokud dostanu morče, musím si pořídit dva, nebo si můžu pořídit jen jedno? Amy Harrisonová Nejlepší odpovídač Praktický tip: pokud můžete, získejte dva. Je to pro ně sociálně zdravější, protože morčata jsou stádová zvířata, a odvede to tíhu z vašich ramen, protože nemusíte být neustále v kontaktu se svými morčaty. Pokud si však nemůžete dovolit ubytovat nebo nakrmit dva, pak je to pochopitelné. Jedinečné morče však bude vyžadovat velkou pozornost!
 • Otázka Co to znamená, když moje morče hodí hlavu dozadu? Amy Harrisonová Nejlepší odpověď Pokud mazlíčka hladíte nebo ho nějakým způsobem držíte, může to být známka podráždění. Říká vám, abyste přestali s tím, co děláte, a že ho to nebaví. Pokud vaše morče hází hlavu zpět k předmětům ve své kleci, znamená to, že si jednoduše upraví svůj domov, jak se mu líbí. Morčata ve volné přírodě hrabají zvířata, takže do jejich nory šťouchněte, aby si je vytvořili podle svých představ.

Populární Problémy

Stát Michigan a Florida se v sobotu střetnou ve značkové nekonferenční hře. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak vyrobit špičaté rukavice. Nízká kvalita rukavic se prodává příliš mnoho online. Buďte autentičtí. Vytvořte si vlastní. Pokud nevíte, co je to rukavice, je to velká ostnatá páska, kterou nosí různí členové extrémnějších forem ...

Ve středu má premiéru sezóna 9 „Můj život 600 liber“. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

I když nemáte kabel, můžete MSNBC sledovat živě na svém počítači, Roku nebo jiném streamovacím zařízení. Zde je váš kompletní průvodce.

Jak se bavit cvičením. Přiznejme si to, cvičení může být nuda, zvláště pokud děláte kardio. Tak to ale být nemusí. Tento wikiHow vám ukáže, jak si z cvičení udělat zábavu, abyste mohli vypadat a cítit se co nejlépe ....