Rude Boy Redux: Holger Rune, Casper Ruud obnovují rivalitu na Roland Garros

Rune vyhrál titánský tiebreak v pátém setu, zatímco Ruud oplatil ženevskou porážku Nicolasi Jarrymu, aby se s ním utkal podruhé od jejich dramatem nabitého pařížského čtvrtfinále v roce 2022.dobré boty na tenis
SLEDUJ: Rune mluvil s Tennis Channel poté, co zvítězil v napínavém tiebreaku pátého setu na Lenglena.

PAŘÍŽ – Všichni říkají „Ja!“

Holger Rune a Casper Ruud oslaví výročí svého dramatem nabitého čtvrtfinále Roland Garros v roce 2022 poslední osmou reprízou v roce 2023: Rune přežil tiebreak v pátém setu proti Franciscu Cerundolovi, 7-6 (3), 3-6, 6 -4, 1-6, 7-6 (10-7), zatímco Ruud oplatil porážku na Geneva Open Nicolasi Jarrymu, 7-6 (3), 7-5, 7-5.Hodně z toho, co si všichni pamatujeme z posledního velkého střetu Rune a Ruuda, začalo po zápase, kdy Ruud pustil Liz Lemon-z- 30 Oči na skalní úrovni se koulely na vnímané dovádění na kurtu od jeho mladého rivala, který byl v jednu chvíli viděn křičet na matku Aneke, aby opustila Court Philippe-Chatrier, když mu čtyřsetter unikal z rukou.

Následovala výměna slov řekl/řekl/řekli to zahrnovalo informace od Runeovy matky a Ruudova otce a nezapomenutelné obvinění, že Ruud křičel 'Ja!' v Rune v šatně — což bývalý č. 2 tehdy rozhodně popřel.

Po jejich čtvrtfinále Roland Garros v roce 2022 se mezi Ruudem a Rune neztratila žádná láska.'Neznám Holgera osobně,' Ruud to řekl norskému deníku VG , ale viděl jsem v televizi, že někdy může být hodně drama. Je mladý a nový, takže je to omluvitelné, ale když jste na velkém pódiu, možná je čas trochu povyrůst.'

Zatímco se 20letý Rune snažil setřást zálibu v nedůvěřivosti, jeho hra od jejich jíl souboj, který ho přivedl k vítězství na Masters 1000 nad Novakem Djokovičem v Paříži a debutu v Top 10 a dalším dvěma finále Masters na antuce letos na jaře v Monte Carlu a Římě.Proti 23. nasazenému Cerundolovi Rune obstál ve své největší fyzické zkoušce turnaje, když se otřepal ze ztraceného vedení o dva sety ku jedné a dvakrát se vzpamatoval z minibrejků v následném tiebreaku zápasu – přes elektrický kurt Suzanne- Lenglen atmosféru na podání a volejem si cestu do druhého rovného Roland Garros čtvrtfinále.

'Řekl jsem si na začátku tiebreaku zápasu, abych si ten okamžik užil, zkus si zahrát svůj tenis... uvidíme, jak to půjde,' řekl Rune po prvním pětisetovém vítězství v kariéře. „Aspoň odcházejte z kurtu s úsměvem na tváři, protože jsem odehrál dobrý zápas.

'Protože pokud příliš přemýšlíte o výhrách a prohrách, víte, začnete být těsní a bolí to. Snažím se být pozitivní a vidět dobré věci.'

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Roland-Garros (@rolandgarros)

Oživující Ruud bude čekat. Tam, kde Rune udělal dva kroky vpřed, Ruud zjistil, že dohání ztracenou půdu po pomalém začátku sezóny 2023, který ho přivedl z dosažitelné vzdálenosti od světové jedničky k boji o místo v Top 10 po brzkých odchodech. velkých turnajů od Melbourne po Madrid.

Čtyřiadvacetiletý Ruud pod tlakem v Římě znovu vzplanul a dostal se do svého prvního semifinále Masters 1000 po více než osmi měsících. Ale Ruud se poprvé v jejich pětizápasové rivalitě ocitl nad Runem a prohrál s Dánem ze setu a 4:2.

'Chci říct, že minulý rok to bylo samozřejmě drama a doufám, že letos uděláme méně dramatu,' řekl Rune tisku o jejich celoseverské odvetě. „Hráli jsme proti sobě v Římě, byl to dobrý zápas.

'Je to dobrý hráč. Respektuji ho. Není žádný problém. Jsme dobří. Doufejme, že by zápas měl být bez problémů. Jen se na něj těším.'

'Samozřejmě, že jsem loni prohrál. A bude to stejný scénář, hrajeme čtvrtfinále, možná zase večer, možná ne. Uvidíme. Snad to letos otočím a udělám to jinak.'

Od návratu k Chatrierovi vypadá Ruud silnější, prohrál jen dva sety ve čtyřech zápasech a zvrátil třísetovou porážku proti Jarrymu z pouhého týdne a ve třech těsných setech se prosadil – ve druhém se propadl ze stavu 1:4.

Nemám pocit, že jsem ještě hrál nejlépe, možná tenis, ale zároveň hraji s mnoha soupeři, kteří hrají velmi agresivně a hrají rychle a tak nějak mi nedávají rytmus...Myslím, že hra bude být trochu jiný než tento zápas. Pokusím se na to připravit a snad přinesu svou hru A, protože ať budu hrát s kýmkoli, bude to těžký. Casper Ruud

'Letos jsem samozřejmě cítil trochu větší tlak, protože jsem se potřeboval pokusit obhájit své poslední místo,' přiznal Ruud v pondělí v tisku. 'Napadlo mě to.' A na jiných turnajích se mi tolik nedařilo, takže vím, že jako každý zápas, každý zápas, který mohu vyhrát, a body do žebříčku, které se mohu pokusit získat, mohou být důležité po zbytek roku.

„Takže nemám pocit, že jsem ještě hrál svůj nejlepší možná tenis, ale zároveň hraji s mnoha soupeři, kteří hrají velmi agresivně a hrají rychle a jaksi mi nedávají rytmus.

„Myslím, že můj příští zápas bude trochu hratelnější od základní čáry a myslím si, že hra se bude od tohoto zápasu trochu lišit. Pokusím se na to připravit a doufám, že přinesu svou hru A, protože ať budu hrát s kýmkoli, bude to těžký zápas.'

V té době si Ruud nebyl jistý, zda bude hrát Rune nebo Cerundolo, ale šíleně praktický nasazený hráč č. 4 jistě vycítil, že nasazený hráč č. 6 Rune je na cestě k odvetnému zápasu.

Když se student a showman znovu sejdou na Chatrier, bude pravděpodobně jen otázkou času, než ti dva přestanou být zdvořilí a začnou být hrubí.

Populární Problémy

Squash je rychlá hra, která se hraje v uzavřené místnosti, zvané squashový kurt. Je to hra jeden na jednoho a je podobná tenisu v tom smyslu, že raketou odpalujete míč. Abyste se stali šampiónem ve squashi, musíte zvládnout ...

Rafael Nadal a Roger Federer čekají v 5. den Australian Open náročné úkoly.

Princeton se snaží vymazat sérii dvou proher, když se v sobotu utká s Pennem ve finále základní části. Zde je návod, jak hru sledovat.

Andy Murray, trojnásobný grandslamový šampion, si nadcházející Australian Open nezahraje.