Jak cestovat ze San Franciska do údolí Napa

Napa Valley je krásná oblast v severní Kalifornii, známá svými svěžími vinicemi a gurmánskými restauracemi. Je také snadno dostupný: Napa leží pouhých 110 kilometrů mimo město San Francisco, což z něj činí oblíbenou destinaci jak pro místní obyvatele, tak pro návštěvníky. Při plánování cesty ze San Franciska do Napy budete muset zvážit svůj rozpočet, časové omezení a velikost skupiny. S ohledem na to všechno můžete jet do Napa sami, nebo si rezervovat cestovní kancelář nebo soukromé auto. Pro ty, kteří chtějí využít veřejnou dopravu, vás bude zajímat trajektová a autobusová doprava. Užijte si krásnou krajinu na vaší cestě a chutné víno ve vašem cíli!Metoda 1 ze 4: Cestování autem do údolí Napa

 1. 1 Ve všední den odcházejte před dopravní špičkou nebo po ní. Provoz v San Francisku může být ve špičce dost špatný, zkuste si proto naplánovat odjezd kolem něj. Chcete -li to provést, budete chtít odejít velmi brzy - kolem 6:00 - nebo později, mezi 10:00 a 15:00.
  • Provoz může být i o víkendech, ale bude těžší předvídat. Než odjedete, zkontrolujte online dopravní zpravodajství v reálném čase nebo si nainstalujte zprávu z televizní nebo rozhlasové stanice a získejte aktualizaci.
 2. 2 Naplánujte si výlet na mapě nebo zařízení GPS. To vám přesně řekne, jak se dostat na Golden Gate Bridge a jakým výjezdem se dostat do vašeho konkrétního hotelu nebo vinařství v Napa. Můžete také požádat přítele nebo hotelového správce o konkrétní pokyny.
  • Použijte aplikaci, která obsahuje informace o provozu, abyste se vyhnuli velkým zálohám.
 3. 3 Vydejte se Golden Gate Bridge na sever. Nejsnadnější způsob jízdy ze San Franciska do Napy je také jedním z nejmalebnějších. Dostanete se po dálnici USA 101 přes slavný most Golden Gate Bridge a užijete si nádherný výhled na záliv San Francisco. Snažte se vyhnout se přejezdu mostu od 16:00 do 18:00, kdy je provoz nejvíce přetížený.
 4. 4 Připojte se z USA Hwy 101 k CA Hwy 37 East. Použijte Exit 460A a jeďte podle značek na Napa/Vallejo.
 5. 5 Pokračujte na východ po Hwy 37, dokud nevypnete CA Hwy 121. Hwy 121 se změní na Hwy 12, lemující jižní okraj Sonoma. Pokračujte, dokud se nerozvětví, výjezdem Hwy 121. A pokračujeme na sever směrem k Napě.
 6. 6 Odbočte doleva na CA Hwy 29 a dorazte do údolí Napa. Hwy 29 cestuje přímo po čtyřech hlavních městech v Napě. Odbočte z města, které navštěvujete nebo ve kterém pobýváte, a užijte si den v Napě! reklama

Metoda 2 ze 4: Používání veřejné dopravy

 1. 1 Zkontrolujte jízdní řád BayLink Ferry. Hledejte časy odjíždějící ze San Francisco Ferry Building a přijíždějící do Vallejo, které bude vaší zastávkou. Ve všední dny jezdí trajekty každou hodinu nebo půl hodiny, o víkendu jezdí méně trajektů. Trajekty, které odjíždějí od 16:30 do 18:00, budou pravděpodobně přeplněné dojíždějícími, proto si kupte lístky na tato místa s dostatečným předstihem. Sezení je na prvním místě, takže dřív přijďte alespoň o 30–45 minut dříve.
 2. 2 Kupte si lístek na trajekt. Vstupenku si můžete koupit v San Francisco Ferry Building, na adrese 1 Embarcadero, v hotovosti nebo kreditní kartou. Zkuste si koupit jízdenku alespoň 1 hodinu před odletem, případně i dříve. Ceny vstupenek se často mění, ale na podzim 2017 stál lístek pro dospělé 14,20 $.
 3. 3 Chytněte trajekt v budově trajektu. Ferry Building je velká bílá budova situovaná na vodě těsně za koncem Market St. Můžete se tam dostat pěšky, taxíkem nebo službou sdílení jízd nebo veřejnou dopravou. Jakmile jste v budově, sledujte značky na trajektu Vallejo.
  • Pokud jedete BART, vystupte na stanici Embarcadero.
  • Pokud používáte autobusovou dopravu MUNI, vystupte na zastávce Embarcadero a Ferry Building.
  • Můžete také odjet z Pier 41, i když z mola odjíždí mnohem méně trajektů než z Ferry Building.
 4. 4 Jeďte trajektem do Vallejo. Proplujete zátokou San Francisco Bay a San Pablo Bay a užijete si nádherný výhled. Jízda by měla trvat asi hodinu.
 5. 5 Nastupte na linku autobusové dopravy VINE 11. Jakmile jste ve Valleju, sledujte značky veřejné dopravy a počkejte na příjezd autobusu VINE. Mělo by být čistě bílé s tmavě červeným nápisem „VINE“ na boku. Nasedněte na autobus na sever, který vás vezme po Hwy 29 a kolem měst v údolí Napa. V závislosti na tom, kdy vystoupíte, můžete jet 1-1 ½ hodiny.
 6. 6 Plánujte navštívit vinařství podél autobusové trasy na Hwy 29. Trasa veřejné dopravy do Napy není strukturována tak, aby vyhovovala turistům, ale určitě ji můžete pro své účely zajistit. Volejte vinařství nebo restaurace předem a zeptejte se, kde mají nejbližší autobusovou zastávku. Pokud si rezervujete ochutnávky nebo jiné aktivity, dejte si pohodlný polštář pro případ, že autobus jede pozdě - zkuste si objednat ochutnávku asi 15–30 minut poté, co odhadujete, že dorazíte. reklama

Metoda 3 ze 4: Pomocí služby soukromého auta, autobusu nebo letadla

 1. 1 Zarezervujte si soukromý nebo velký skupinový výlet na výlet all-inclusive. Mnoho cestovních kanceláří v San Francisku nabízí Napa personalizované služby a dokonce vám pomohou naplánovat si celý den, od vinařství až po restaurace. Můžete si rezervovat soukromou prohlídku s malou skupinou, která bude o něco dražší, ale přizpůsobenější, nebo se přidat do větší skupiny. Zeptejte se, jaké jsou přepravní služby společnosti; měli by být schopni vás vyzvednout přímo z vašeho hotelu v San Francisku.
 2. 2 Zavolejte si taxi nebo limuzínu pro snadnou soukromou službu. Bude to také dražší možnost, ale také se snadno nastavuje. Požádejte recepčního ve svém hotelu, aby vám zarezervoval projížďku, nebo vyhledejte taxislužby online a zřiďte si vyzvednutí. Taxi vás pravděpodobně vysadí ve vašem prvním vinařství, ale měli byste si být schopni rezervovat limuzínu na celý den. Bude to působivé a okouzlující, ale pokud jedete s velkou skupinou, pamatujte, že limuzíny jsou často stísněné a je těžké se v nich pohybovat celý den.
 3. 3 O něco levnější soukromou možnost použijte aplikaci pro sdílení jízd. Stejně jako taxislužba vás jízda z aplikace pro sdílení jízd jednoduše vysadí na místo určení a nezůstane s vámi celý den-budete muset zavolat další jízdu, až budete připraveni pokračovat . Tato možnost by však mohla být snadnou a mírně levnější alternativou k taxi, pokud hledáte jednoduchý způsob, jak se dostat ze San Franciska do Napy.
 4. 4 Využijte soukromé letadlo a dopřejte si trochu luxusu na malém letišti v Napě. Na letiště Napa County se dostanete pouze charterovými lety a soukromými letadly. Z letiště si můžete vzít auto z půjčovny nebo se pomocí aplikace pro sdílení jízd dostat do cíle. Toto je nejrychlejší možnost, ale také nejdražší, stojí 9 000 až 25 000 $. Také budete muset odletět z letiště v Oaklandu nebo San Carlos, protože malá letadla neodlétají z letiště San Francisco (SFO).
  • Můžete také letět na letiště Sonoma County s Alaska Airlines. Odtamtud můžete použít pronajaté auto nebo kyvadlovou dopravu na hodinu do Napa.
 5. 5 Zarezervujte si cestu helikoptérou nebo prohlídku na vzrušující cestu. Další drahá, ale jedinečná a vzrušující možnost, můžete jet soukromou helikoptérou přes záliv a nahoru na letiště Napa. Některá větší vinařství a střediska mají dokonce vlastní helipady. Prozkoumejte online společnosti zabývající se prohlídkami helikoptér a zeptejte se na jejich ceny a možnosti přistání v Napa. reklama

Metoda 4 ze 4: Plánování výletu do údolí Napa

 1. 1 Rozhodněte se, kam v údolí Napa chcete navštívit. Údolí Napa se skládá ze čtyř hlavních měst: Napa, Yountville, St. Helena a Calistoga. V každém najdete skvělá vinařství, restaurace a další aktivity, i když každé má také jinou příchuť.
  • Napa je nejblíže San Francisku a nabízí mnoho moderních možností ubytování a spoustu nedalekých gurmánských restaurací.
  • Yountville je považován za nejšikovnější město v Napa Valley se spoustou luxusních restaurací, hotelů a vinařství v těsné blízkosti sebe.
  • St. Helena nabízí svérázné kavárny a restaurace a staré kino vedle vinařství.
  • Calistoga působí uvolněným dojmem „staré Napa“. Je to uvolněnější, i když má také svůj spravedlivý podíl na vinařstvích a gurmánských restauracích.
 2. 2 Rezervujte si hotel, pokud plánujete zůstat přes noc. Podívejte se na recenze online nebo v cestovních časopisech, kde najdete doporučení, kde se ubytovat. Pokud budete potřebovat dopravu mezi vinařstvími nebo jiné aktivity, zeptejte se, zda hotel poskytuje kyvadlovou dopravu nebo je dostatečně blízko na procházku.
 3. 3 Rozhodněte se, která vinařství chcete navštívit. Pokud hledáte místo k „vínu a večeři“, údolí Napa je tím pravým místem! Proveďte online průzkum, abyste zjistili, jaká vinařství byste chtěli navštívit, od malých butikových vinařství až po větší, komerčnější. Přemýšlejte o umístění, ceně a druhu vína, které budou podávat, a také o dalších zvláštních okolnostech. Bude k dispozici jídlo? Jak dlouho by ochutnávka trvala? S jakýmikoli dotazy zavolejte na vinařství a objednejte si ochutnávku nebo akci.
  • To může záviset na vašem způsobu dopravy. Pokud například cestujete veřejnou dopravou, budete se chtít držet vinařství na dálnici 29.
  • Pokud si rezervujete soukromý autobus nebo zájezd, můžete být do určité míry závislí na řidiči nebo cestovní společnosti. Zavolejte předem a zjistěte, zda si můžete vybrat vinařství nebo zda je tato služba poskytována.
 4. 4 Pokud cestujete s dětmi, podívejte se na akce vhodné pro děti. Města v údolí Napa nabízejí mnoho aktivit, kromě ochutnávky vín, pro rodiny s dětmi nebo dospělé, kteří si potřebují odpočinout od alkoholu! Můžete se procházet, jezdit na kole po městech, jet horkovzdušným balónem, navštívit muzea nebo zhlédnout hudební vystoupení. Proveďte malý průzkum, abyste zjistili, jaké speciální události budou během vaší cesty k dispozici, a rezervujte si aktivity. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak připravit dezertní pizzu. Dezertní pizzy dělají skvělé pochoutky. Existuje mnoho různých druhů-polevy se mohou pohybovat od ovocných plátků a smetanového sýra až po dekadentnější jízdné, jako je čokoládovo-lísková pomazánka a marshmallows. ...

Stát Washington ovládne severní Colorado v sobotu. Pokud nemáte kanál Pac-12 Washington, můžete hru sledovat online naživo.Jak najít fyzicky aktivní sociální příležitosti. Pravděpodobně dobře víte o nesčetných důvodech, proč byste se měli věnovat pravidelné fyzické aktivitě. Výhody zdravého společenského života jsou také dobře zavedené. Naštěstí existují ...

Zajímá vás, jak streamovat fuboTV online na PC nebo Mac? Připravili jsme pro vás průvodce krok za krokem, který lze snadno sledovat!

Eugenie Bouchard se v pondělí utká s Annou Kalinskou v prvním kole Roland Garros. Půjde o vůbec první setkání dvojice na turné.