Jak udělat Irsko za týden

Pokud máte týden práce a chcete prozkoumat krásnou, historicky bohatou zemi, je Irsko skvělou volbou. Díky své velikosti je snadné jezdit z místa na místo, aniž byste trávili dny na cestách, jako byste to mohli dělat, kdybyste se dostali po Evropě. Naplánujte si spoustu zastávek v malých vesnicích, procházejte se po zelené krajině a vychutnávejte si skvělé jídlo a pití v místních hospodách.

Metoda 1 ze 3: Návštěva jižního Irska

 1. Obrázek s názvem Do Irska za týden Krok 1

  1 Začněte svou cestu v Dublinu a prozkoumejte rušné hlavní město. Je pravděpodobné, že váš let přistane na dublinském letišti (DUB), což z něj činí skvělý výchozí a konečný bod vaší cesty. Navigace s autem je o něco těžší, takže si ji naplánujte prozkoumat 1. den před vyzvednutím půjčovny nebo 7. den poté, co jste půjčení vypustili. Když jste na místě, zde jsou některá zajímavá místa, která byste chtěli navštívit:
  • Pivovar Guinness
  • Christ Church Cathedral
  • Muzeum irské whisky
  • Dublinský hrad
  • Kniha Kells
  • Katedrála svatého Patrika


 2. Obrázek s názvem Do Irska za týden Krok 2

  2 Užijte si nabídky Galway a Doolin další den vaší cesty. Jeďte asi 2,5 hodiny z Dublinu, abyste se dostali do Galway, dejte si něco k jídlu v místní hospodě a projděte se po malebné ulici Quay. Odtud se vydejte po divoké atlantické cestě na útesy Moher a užijte si nádherný výhled na Irsko. Ukončete svůj den v Doolinu, malé vesničce, která se nachází pouhých 10 minut od útesů Moher.
  • Udělejte si čas cestováním z destinace do destinace. Vystupte z auta a projděte se po útesech nebo se zastavte po cestě na jídlo.
 3. Obrázek s názvem Do Irska za týden Krok 3

  3 Vydejte se do Dingle a prozkoumejte hospody, obchody a pochozí ulice. Dingle je 3 hodiny jízdy od Doolinu, ale existuje spousta malých měst, která můžete zastavit a navštívit po cestě. Možná budete chtít strávit 1–2 dny v Dingle, protože si můžete užít spoustu skvělých obchodů, pivovarů, palíren a výletů.
  • Zastavte se v Lisdoonvarně, „městu dohazování“, na cestě ven z Doolinu na kuriózní snídani.
  • Dingle má přes 50 hospod, přestože má populaci méně než 2 000 obyvatel.
 4. Obrázek s názvem Do Irska za týden Krok 4

  4 Navštivte Killarney a Cork a prozkoumejte národní park a krásné město. Killarney je vzdálený 1 hodinu jízdy od Dingle a pyšní se nádherným národním parkem, včetně hradu Ross a vodopádu Torc. Odtud jeďte další hodinu, abyste se dostali do univerzitního města Cork. Cork je skvělé místo k procházkám a návštěvě hospod, než strávíte noc.
  • Nezapomeňte navštívit hrad Blarney, který se nachází kousek od Corku. Můžete se projít a prozkoumat nádherné pozemky.
 5. Obrázek s názvem Do Irska za týden Krok 5

  5 Jeďte zpět do Dublinu, kde si můžete vypůjčit auto. V závislosti na tom, jak jste si zařídili cestu, možná budete mít čas na prohlídku města ještě před odletem domů. Cesta do Dublinu z Corku vám zabere přibližně 3 hodiny.
  • Pokud máte čas, podívejte se na The Temple Bar, dejte si drink v The Church, navštivte Spire of Dublin a projděte se po Ha’penny Bridge.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Prohlídka Severního Irska

 1. Obrázek s názvem Do Irska za týden Krok 6

  1 Leťte do Belfastu a začněte týdenní výlet do Severního Irska. Navštivte katedrálu, čtvrť Titanic a vydejte se do města Derry (také nazývaného Londonderry). Nezapomeňte navštívit Most míru a zastavit se v některých z jejich velkých muzeí a uměleckých expozic.
  • Pokud jedete asi 20 minut od Derry, můžete navštívit pláž Benone, která má jedny z největších dun v této oblasti.
  • Severní Irsko je plné nádherné krajiny a venkovních dobrodružství. Pokud vás více zajímá chodit do obchodů a mít spoustu zábavy a možností jídla, jižní Irsko může být vaší příchutí.
 2. Obrázek s názvem Do Irska za týden Krok 7

  2 Jeďte na hrad Dunluce a navštivte venkovský park Roe Valley. Pokud jste fanouškem Hry o trůny, rádi se budete procházet po areálu hradu Dunluce. Nezapomeňte navštívit také jeskyni Mořské panny a naplánujte si, že většinu dne strávíte procházkami venku.
  • Pokud máte rádi knihovny, nezapomeňte navštívit chrám Mussenden, který postavil Frederick Augustus Hervey, aby v létě sloužil jako jeho knihovna.
  • Vezměte si s sebou nepromokavou výbavu, protože se můžete setkat s nepříznivým počasím.
 3. Obrázek s názvem Do Irska za týden Krok 8

  3 Strávte den v Bushmills a Ballintoy Harbour. Cesta z hradu Dunluce do Bushmills zabere přibližně 1 hodinu a po cestě se můžete vydat po Obří hrázi, která se pyšní nádherným výhledem. Než se zastavíte v přístavu Ballintoy na večeři a pití v místní hospodě, udělejte si prohlídku slavné palírny Bushmill.
  • Pokud máte rádi dobrodružství, nezapomeňte navštívit Carrick-a-Rede, malý ostrov, ke kterému se musíte dostat přes 30metrový lanový most.
 4. Obrázek s názvem Do Irska za týden, krok 9

  4 Vydejte se do vnitrozemí zažít Temné živé ploty a Glens z Antrimu. Po celodenním procházení venku se určitě zastavte ve městě Cushendun. Obec je téměř v původním stavu a je domovem slavného Knocknacarry Bridge.
  • Pokud je pěkné počasí, můžete se dokonce vydat na plavbu nebo si užít pláže v Antrimu.
 5. Obrázek s názvem Do Irska za týden, krok 10

  5 Vydejte se na túru po útesech Islandmagee, abyste viděli nádherná pobřeží. To je také často označováno na The Gobbins a je to asi 30 minut jízdy od Cushendunu. Pokud vás tato aktivita zajímá, doporučujeme vám rezervovat si prohlídku s průvodcem, abyste měli co nejbezpečnější zážitek.
  • Na tuto část výletu si vezměte dešťovou bundu a turistické boty, protože na útesech často fouká vítr a prší.
 6. Obrázek s názvem Do Irska za týden Krok 11

  6 Cestou zpět do Belfastu navštivte hrad Carrickfergus. Je to skvělé přímořské město, ve kterém můžete strávit den objevováním a vychutnáváním si místního jídla a pití. Nenechte si ujít normanský hrad nebo čerstvé mořské plody, které jsou nabízeny v tomto malebném přímořském městě.
  • Cesta zpět do Belfastu z Carrickfergusu trvá jen asi 30 minut, takže na základě vaší chuti k jídlu byste mohli strávit více času v malé vesnici a vyrazit zpět do velkého města, kde získáte další možnosti zábavy.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Péče o logistiku

 1. Obrázek s názvem Do Irska za týden Krok 12

  1 Kupte si letenky asi 2 měsíce před cestou. Dublin je nejoblíbenější volbou, pokud plánujete poznávat jižní Irsko, ale můžete také letět do Belfastu, pokud cestujete po Severním Irsku. Podívejte se na Expedia, Kayak a Trip Advisor a porovnejte ceny od různých leteckých společností.
  • Čím více se blížíte datu cesty, tím budou jízdenky dražší. Někdy existují skvělé nabídky na poslední chvíli, ale nejsou zaručeny.
  • Cestujte na jaře, na podzim a v zimě za levnějšími lístky a menším davem v turistických destinacích.
 2. Obrázek s názvem Do Irska za týden Krok 13

  2 Rezervujte si ubytování na 1–2 noci v každém městě, které plánujete navštívit. Pro každé místo si můžete rezervovat hotel, nocleh se snídaní, hostel nebo apartmán. Chcete -li porovnat možnosti, podívejte se na Trip Advisor, Expedia a Airbnb.
  • Potvrzení rezervace si vytiskněte, abyste ji mohli ukázat, i když ke svému e -mailu nemáte přístup.
 3. Obrázek s názvem Do Irska za týden Krok 14

  3 Zarezervujte si pronájem auta, abyste mohli na cestách svobodně objevovat. Irsko je relativně malá země a má nádhernou krajinu. Chcete -li ze své cesty dostat maximum, naplánujte si řízení sami, abyste si po cestě mohli udělat tolik zastávek, kolik chcete. K zapůjčení auta budete potřebovat platný řidičský průkaz.
  • Většina vozidel je s manuální převodovkou, i když si můžete rezervovat auto s dostatečným předstihem.
  • Pokud nechcete řídit, můžete jet vlakem po irské železnici do většiny velkých měst. Můžete si také rezervovat místo na Megabusu, abyste se levně dostali z místa na místo.

  O Mapách a GPS: Protože budete tolik jezdit, důrazně doporučujeme mít mapu. Za zapůjčení auta GPS můžete často platit příplatek, nebo si můžete stáhnout mapy do telefonu, abyste k nim měli přístup, i když nemáte data ani WiFi. Můžete také chtít mít tištěnou mapu, pro případ, že by se s vaší technologií něco pokazilo.

 4. Obrázek s názvem Do Irska za týden, krok 15

  4 Zabalte více vrstev, abyste mohli svůj outfit upravit podle počasí. I během léta můžete očekávat chladnější teploty a nevlídné počasí. Protože jedete na týden, zkuste vše vejít do jedné tašky nebo kufru, abyste nemuseli kontrolovat tašky nebo nosit příliš mnoho zavazadel. Na cestu zvažte sbalení následujících základů:
  • 3 páry kalhot
  • 4-5 triček
  • 2 svetry nebo lehké bundy
  • 1 nepromokavá bunda
  • Šátek a rukavice, pokud cestujete v zimě
 5. Obrázek s názvem Do Irska za týden, krok 16

  5 Přineste si pohodlný pár vycházkových bot a záložní pár obuvi. V případě, že uvíznete v dešti, druhý pár obuvi vás ušetří od toho, abyste druhý den museli nosit podmáčené. Pokud plánujete pěší turistiku, vezměte si s sebou turistickou obuv, která vám poskytne mimořádnou stabilitu ve skalnatém terénu.
  • Teď není čas zlomit si nové boty, takže si obujte ty, o kterých už víte, že jsou pohodlné a nezpůsobí puchýře.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Podívejte se na MAPS.ME a získejte zdarma mapy ke stažení pro vaši cestu do Irska.
 • Možná budete chtít investovat do zástrčkového adaptéru pro vaši elektroniku. Mnoho novějších domů nebo hotelů již může mít k dispozici adaptér, ale není to zaručeno.
 • Sdělte své bance, že cestujete, a vyměňte peníze za eura pro jižní Irsko a libru šterlinků za severní Irsko.
 • Zkontrolujte, zda vaše cestovní pas je platné a nevyprší, když cestujete.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Díky čtyřem přímým zakončením Top-5 je Oklahoma opět nadějným národním titulem v roce 2019. Zde je návod, jak sledovat fotbal v Oklahomě online bez kabelu.

Jak zmírnit svědění sklolaminátu. Sklolaminát je široce používán v různých formách jako izolant nebo lehký stavební materiál, a to jak v průmyslu, tak doma. Manipulace s ním může způsobit, že se v kůži usadí třísky ze skleněných vláken, což způsobí podráždění ...

Emmys 2020 v neděli na ABC. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat show online zdarma.

Aryna Sabalenka se ve čtvrtek ve druhém kole Linz Open 2020 setká se Stefanie Voegele. Sabalenka vede v zápase proti Voegele 1: 0, když na Luganu 2018 porazila Švýcary.

Roger Federer, Rafael Nadal, Marin Cilic, Maria Sharapova atd. Budou v akci 5. den.