„Pamatuji si nervy“ - Rafael Nadal vzpomíná na vítězství Španělska na mistrovství světa 2010

Rafael Nadal a Iker Casillas

Rafael Nadal a Iker Casillas

Rafael Nadal je bezpochyby jedním z největších tenistů všech dob, když vyhrál 19 grandslamů. To však není jediný zvláštní atribut Nadalovy slavné kariéry.

Rafael Nadal, který reprezentuje svou zemi ve Španělsku, jich nasbíral až pět Davis Cup titulů, s 29–1 rekordem ve dvouhře na této akci. V loňském roce byl neporažen v kampani své země, aby vyhrál novou verzi Davisova poháru. V současné době je na 29-zápasové sérii vítězství.

Rafael Nadal si však váží úspěchů své země, pokud jde o jakýkoli sport, a během let se tím nijak netajil. A před několika hodinami mluvil Nadal s rozhlasem MARCA Radio a vzpomínal na finále mistrovství světa ve fotbale 2010, kde španělská fotbalová reprezentace konečně kralovala jako šampioni.

Loajalita Rafaela Nadala byla rozdělena, když Španělsko soutěžilo na mistrovství světa

Rok 2010 byl jedním z nejpamátnějších let kariéry Rafaela Nadala, protože se stal sedmým mužským hráčem (a nejmladším z pěti v otevřené éře), který dokončil Kariérní Grand Slam . Úspěchu dosáhl vítězstvím na US Open, když už na začátku roku porazil French Open a Wimbledon.

Rafael Nadal měl ale štěstí a držel také trofej pro mistrovství světa ve fotbale. Cestoval do Johannesburgu, aby oslavil dobytí Španělska nad zbytkem světa, a byl viděn, jak má s národními hráči absolutní míč.

Rafael Nadal s trofejí pro Světový pohár

Rafael Nadal s trofejí pro Světový pohár

Mistrovství světa 2010 se hrálo současně s wimbledonským šampionátem 2010 a Rafael Nadal zjistil, že často přechází ze svého vlastního sportu na fotbal.

' Prožil jsem to v různých fázích. Wimbledon byl první; a doma jsem viděl semifinále proti Německu s cílem Puyol . A v Johannesburgu finále Světového poháru, ' řekl Španěl.

Rafael Nadal se kromě sledování španělského národního týmu věnuje také sledování fotbalu. Během rozhovoru ve Wimbledonu toho roku Španěl dokonce přiznal, že se do Londýna příliš neodvážil, protože byl ve dnech odpočinku zaneprázdněn sledováním zápasů ve skupinách.

Aniž by si to uvědomovali, slzy tam byly: Rafael Nadal o tom, jak reagoval na okamžik vítězství Španělska

Rafael Nadal byl v mládí talentovaným fotbalistou, ale pro kariéru se rozhodl pro tenis. Tradice fotbalu se odehrává v rodině Nadalů, přičemž jeho strýc Miquel Àngel Nadal hrál za FC Barcelona.

Španěl často hovořil o vlivu, který na něj měl fotbal.

„Fotbalový sport je nejdůležitější v Evropě a také ve Španělsku. Jako fotbalový fanoušek je vidět Španělsko vyhrát mistrovství světa a dva po sobě jdoucí evropské poháry něco historického a pravděpodobně neopakovatelného, ​​' Řekl Rafael Nadal.

Španěl poté prozradil, že nedokázal udržet emoce, když Španělsko ve finále ovládlo Nizozemsko.

„Prožil jsem to s maximálním nadšením a intenzitou. Pamatuji si nervy, když Iniesta skóroval, a aniž by si to uvědomil, slzy tam byly, “ Vzpomněl si Nadal.

Populární Problémy

Ceny Grammy 2021 se budou vysílat v neděli 14. března. Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete show sledovat online zdarma.

Všechny čtyři grandslamy jsou svým způsobem prestižní.

Vítězka grandslamu Jana Novotná zemřela v neděli, což si vyžádalo vylévání poct z tenisového světa.

Jak vyrobit masu. Pokud máte rádi mexické a latinskoamerické jídlo, je pravděpodobné, že jste měli maso, i když jste to nevěděli. Masa je kukuřičné těsto, které se používá k výrobě tortil, tamales a dalších chutných jídel, které obsahují náplně ...

Jak říct, že tě miluji beze slov. V mnoha vztazích cítíme lásku. Rodinná pouta a přátelství jsou plná lásky, kterou je třeba udržovat a pěstovat. Ještě častěji myslíme na lásku jako na romantické pouto mezi dvěma lidmi ....

Velmi očekávaná minisérie „The Comey Rule“ má premiéru v neděli. Zde je návod, jak sledovat streamování pořadu online, pokud nemáte Showtime.