5 neuvěřitelných záznamů, které vlastní pouze velká trojka Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic (zprava doleva)

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic (zprava doleva)Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic jsou souhrnně známí jako „velká 3“ mužského tenisu z nějakého důvodu.Všichni tři neustále předváděli příkladné výkony na největších turnajích - Grand Slamy a Masters 1000s. Federer, Nadal a Djokovič jsou jediní hráči v historii, kteří vyhráli nejméně 25 turnajů Masters 1000; žádný jiný hráč nemá více než 17.Federer, Nadal a Djokovič také společně vyhráli 22 z posledních 26 grandslamů, přičemž dalšími dalšími hráči jsou Dominic Thiem (2020 US Open), Stan Wawrinka (2015 Roland Garros a 2016 US Open) a Andy Murray (2016 Wimbledon). v tomto období zvedněte majora.

Kromě Velké 3 dosáhli kariérního grandslamu pouze dva mužští hráči v otevřené éře (zrušení všech čtyř hlavních titulů). V tomto ohledu se podívejme na pět unikátních rekordů, které drží Velká 3 z Federer , Nadal a Djokovič na grandslamech.dobré pádla na stolní tenis

#1 Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic dosáhli po třicítce 30 nejméně osmi velkých finále a v každém vyhráli nejméně čtyři majory

Roger Federer je nejstarším wimbledonským šampionem v otevřené éře.

Roger Federer je nejstarším wimbledonským šampionem v otevřené éře.Velká 3 Federera, Nadala a Djokoviče spolu s Rodem Laverem jsou jedinými mužskými hráči v otevřené éře, kteří po třicítce získali alespoň čtyři hlavní tituly, zatímco Federer a Laver vyhráli čtyři za kus, Nadal šestkrát triumfoval a Djokovic osmkrát od svých 30. narozenin.

Velká 3 jsou navíc jedinými hráči v otevřené éře, kteří od 30. let dosáhli alespoň osmi velkých finále od 30. let. Federer má od 30. narozenin ve finále Major 4: 4, Nadal 6: 2 a Djokovič 8: 1.Od třiceti let se Federer dvakrát dostal do finále Australian Open (2: 0), Wimbledonu pětkrát (2-3) a US Open jednou (0-1). Nadal mezitím dvakrát dosáhl finále Australian Open (0-2), Roland Garros čtyřikrát (4-0) a US Open dvakrát (2-0).

Djokovič od svých 30. narozenin prohrál pouze jedno hlavní finále (2020 Roland Garros). Na Australian Open a Wimbledonu nasbíral tři tituly za kus a po jednom na Roland Garros a US Open.


#2 Federer, Nadal a Djokovič jsou vůdci titulu alespoň u jednoho majora

Roger Federer získal ve Wimbledonu v roce 2017 rekordní osmý titul.

Roger Federer získal ve Wimbledonu v roce 2017 rekordní osmý titul.

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic jsou vůdci všech dob, sólo nebo joint, na všech čtyřech Majors.

Federer vyhrál svůj osmý wimbledonský titul v roce 2017, aby se stal nejúspěšnějším mužským hráčem v historii Majorcourt. Švýcaři přerušili pouto s Williamem Renshawem a Petem Samprasem o nejvíce titulů v All England Clubu.

Devětatřicetiletý hráč také získal pět titulů na US Open, což je rekord v otevřené éře, který sdílí s Američany Jimmym Connorsem a Petem Samprasem.

Nadal mezitím získal na Roland Garros ohromujících 13 titulů, o pět více než další nejúspěšnější hráč Max Decugis a sedm bez Bjorna Borga.

Na Australian Open mu devět titulů Novaka Djokoviče vyneslo tři z Rogera Federera a Roye Emersona.

js tenisky

Federer, Nadal a Djokovič nasbírali na Majors minimálně 250 zápasových vítězství

Novak Djokovic vstoupil do klubu 300 hlavních výher na Australian Open 2021.

Novak Djokovic vstoupil do klubu 300 hlavních výher na Australian Open 2021.

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic jsou jediní mužští hráči, kteří na grandslamových turnajích získali minimálně 250 zápasových výher.

tenisový míček na trávník

Federer (369) má dobře na Djokoviče (317) na druhém a třetím místě Nadala (29). Čtvrtý Jimmy Connors (233) sleduje Nadala téměř o 60 vítězství.

Na letošním Australian Open Djokovič porazil Miloše Raonice, aby se stal teprve druhým hráčem, který vyhrál 300 zápasů na grandslamech.

Federer, Nadal a Djokovic získali ve všech čtyřech Majors minimálně 50 vítězství. Srb se nedávno stal prvním hráčem v historii, který nashromáždil 75 vítězství na všech čtyřech Slamech.

Mezitím jsou Federer (105 ve Wimbledonu, 102 na Australian Open) a Nadal (105 na Roland Garros) jedinými hráči, kteří vyhráli alespoň 100 zápasů na jednom grandslamovém turnaji.


#4 Federer, Nadal a Djokovic dosáhli nejméně pěti finále na každém ze čtyř Majors

V roce 2021 Roland Garros se Novak Djokovič stal prvním mužským hráčem, který dosáhl šesti finále na všech čtyřech Majors.

V roce 2021 Roland Garros se Novak Djokovič stal prvním mužským hráčem, který dosáhl šesti finále na všech čtyřech Majors.

Federer, Nadal a Djokovič jsou ve své vlastní lize, pokud jde o úspěchy na grandslamových turnajích.

Trio je jediným mužským hráčem, který dosáhl pěti finále na každém ze čtyř Majors. Švýcar byl prvním, kdo zaznamenal čin, když dorazil na titulní zápas French Open v roce 2011 (prohrál s Nadalem).

Nadal byl vedle toho, aby dosáhl milníku na US Open 2019, kde porazil Daniila Medveděva za svůj čtvrtý titul ve Flushing Meadows. Djokovič tak učinil loni na Roland Garros.

V letošním roce Srb porazil Nadala v semifinále v Paříži, aby se stal prvním mužským hráčem, který dosáhl šesti finále u každého majora. Djokovič vyhrál turnaj a stal se prvním mužem v otevřené éře, který dokončil grandslamový turnaj dvojité kariéry.


Federer, Nadal a Djokovic #5 získali 20 grandslamových titulů

Novak Djokovič získal ve Wimbledonu 2021 rekordní 20. grandslamový titul.

Novak Djokovič získal ve Wimbledonu 2021 rekordní 20. grandslamový titul.

Všichni tři Federer, Nadal a Djokovic získali 20 grandslamových titulů, čímž vytvořili nebývalý trojcestný remízu na vrcholu žebříčku Major všech dob.

Federer vyhrál svůj šestý titul ve Wimbledonu v roce 2009, aby jej překonal Pete sampras (14) a stát se nejúspěšnějším mužským hráčem v historii Grand Slamů. Pokračoval v přidávání dalších pěti Majorů k jeho shodě.

O jedenáct let později, na Roland Garros 2020, Nadal vyrovnal Federera na 20 hlavních titulů. Sotva o devět měsíců později získal Djokovič ve Wimbledonu svůj šestý titul, aby se připojil k legendárnímu duu a vryl jeho jméno do knihy rekordů.

Federer, Nadal a Djokovič společně vyhráli ohromujících 28% všech grandslamových turnajů hraných v otevřené éře.

jak umýt tenisové míčky

Když se US Open uskuteční později v tomto roce, všichni tři hráči se pokusí stát se první v historii, kteří zdolají Mount 21.