Baby Federer, Baby Djokovic a sága o nekonečném srovnávání

Novak Djokovič Borna Coric 2015 Wimbledon

Neustálé srovnávání se světovou jedničkou vedlo Coric k označení „Baby Djokovic“Chorvatský teenager Borna Coric vtrhl na scénu v poslední době, a přestože dosud neměl průlomovou sezónu, bylo by nefér říkat, že není talentovaný člověk.Devatenáctiletý mladík zvítězil nad prvními desítkami, kteří hráli na profesionálním okruhu, když byl ještě na základní škole, a tato vítězství byla přijata přesvědčivým způsobem.V poslední době teenager vyhrál ohromující vítězství 6: 1, 6: 3 nad světovou dvojkou Andy Murray na turnaji Dubai Duty Free Open v loňském roce-a stal se tak vůbec prvním teenagerem, který postoupil do semifinále událost od doby, kdy bývalý světový hráč číslo 1 Rafael Nadal tak učinil v roce 2006 v tomto přesném věku.

Ukázal dobře zaoblenou hru s plynulým pohybem a silnou službou. Klíčem ke hře Coric byly jeho rychlé reflexy, které byly silně patrné při jeho vítězství nad Murrayem, přičemž mladík zvládl rychlé reakce a vrací téměř nemožné střely ze skotské rakety.Hra Coric byla srovnávána se světovou jedničkou tak blízko, že se mladý Chorvat stal v tenisových kruzích známým jako „Baby Djokovic.“ Fanoušci i nadšenci toto srovnání čerpali od roku 2014, kdy Coric poprvé vtrhl na mezinárodní scénu.Je to přezdívka, kterou obě strany uznávají a upřednostňují. Srb, který tomuto sportu vládne již několik let, nejen sledoval Coricovu hru, ale ji obdivoval a viděl několik podobností se svou vlastní - a řekl to dokonce ještě předtím, než Croat naštval Murraye.

Po porážce Rafaela Nadala pouhé 4 měsíce před tím Coric zpíval a v únoru minulého roku Djokovic popsáno mladík jako ... rozhodně jeden z nejtalentovanějších hráčů současnosti na světě.Djokovič řekl, že to bude extrémně velká pochvala pro Corica, že ... měl pocit, že cvičím sám se sebou, zatímco jsem na hřišti s Coricem několikrát bojoval. Velmi podobná hra.Při pozorném sledování jejich her jsou podobnosti evidentní. Postoj Coric je identický s Djokovicem, přičemž mladík dokonce používá podobné úhly ke službě - a jejich podání jsou velmi podobná.

tenisky sperry boat

Oba hráči mají podobný obouruční bekhend, přičemž pozice, které zaujímají na svých raketách, se navzájem zrcadlí.

Coric má také tendenci útočit na své soupeře velmi ostře zahnutým forhendem, podobně jako Djokovič-někdy se vrací podání ze spodního konce téměř ploché rakety.

Žádný neprochází přes soud, přičemž oba dávají přednost útoku a obraně od základní linie, když ve svém pohybu napříč soudem přijmou pohyb kolem sebe.

Dítě Federer

Roger Federer Grigor Dimitrov 2015

Koncentrovaná srovnání: Roger Federer a Bulhar Grigor Dimitrov, kterému se začalo říkat Baby Federer

Mezitím je pro Baby Djokovic také Baby Federer. Bulharský Grigor Dimitrov je možná výrazně starší než Coric, ale zrcadlí Federera jako Coric dělá Djokoviče.

Stejně jako Švýcaři, Dimitrov zasahuje do celého těla, což velmi připomíná kozu, a napodobuje Federera ve způsobu, jakým spěchá po síti ihned po podání, i když to není nutně snaha replikovat SABR.

Na rozdíl od Djokoviče a Corica však přezdívka „Baby Federer“ nikoho nebaví. Už v roce 2013, kdy se přezdívka objevila, Federer novinářům řekl, že mu to vadilo, když toho roku porazil svého protějšku na turnaji Swiss Indoors v Basileji.

Doufám, že mu lidé už nebudou tak často říkat Baby Fed, Federere řekl novinářům . Zpočátku je to legrační, ale začíná to být otravné.

Ve stejném roce se Dimitrov sám vrhl na srovnání. ... Je to něco, co ten druhý rozhodně není, takže se snažím vybudovat si svůj vlastní styl a když jsem na hřišti, dělám si vlastní výstřely. Myslím, že to nakonec všichni uvidí, řekl v rozhovoru v roce 2013.

Následující rok vystoupil na své dosud nejvyšší hodnocení 8th, ale od té doby sklouzl na 28tha loni měl spoustu neuspokojivých výsledků.

Dimitrovova jediná poznámka v roce 2015 přišla v 16. kole na Australian Open, kde natáhl případného čtvrtfinalistu Andyho Murraye na pět setů před případnou ztrátou.

Od té doby se nemohl pohnout kolem kola 32 na žádném velkém turnaji, přičemž jeho nejvyšší turnaj skončil v semifinále na turnaji ATP250.

line tenisová sukně

Coric mezitím závodil v žebříčku, a přestože klesl ze své dosud nejvyšší kariéry, 33, stále sedí na pohodlných 44thmísto v žebříčku ATP a je nejmladším hráčem v první padesátce (a druhým nejmladším v první stovce po německém Alexandru Zverevovi).

Letos rozrušil dlouhý seznam hráčů a navzdory tvrdým remízám na velkých a mistrovských akcích se mu pokaždé podařilo dosáhnout těsných zakončení, když Rafael Nadal (na US Open) a Stan Wawrinka shodili sety proti mladému talentu, který se dostal výše -zařadil Itala Andrease Seppiho do Wimbledonu na pět setů.

Zdá se, že povzbuzení a Coricova vlastní pokora mu dosud pomohly nejen žít podle obrovského stínu, ve kterém se rýsuje, ale také se z něj svým způsobem vymanit. Příliš mnoho hráčů napříč sportem to docela nedokázalo a zdá se, že Dimitrov sám je jedním z nich.

Dalším příkladem je hráč kriketu Aavishkar Salvi. Úspěšný v prvotřídním kriketu byl rodák z Maharashtra opakovaně srovnáván s legendárním australským rychlým nadhazovačem Glennem McGrathem. Skončil by tím, že by byl limitován celkem 4krát Indie s průměrnými výsledky a od té doby byla omezena na prvotřídní formát.

Jsou přezdívky, přezdívky a opravdu prospěšné? Dalo by se namítnout, že by mohli jít oběma způsoby, ale zdá se, že je to do značné míry dáno pokorou dotyčného hráče. Neustálé srovnávání by mohlo hráče přimět k tomu, aby si v nich liboval, usiloval o velikost a pracoval ještě tvrději - jak to dělá Coric - nebo, jak se zdá, udělal Dimitrov, ve snaze se tomu vyhýbat, stal se samolibým srovnáváním s největšími ve hře a šel do semene.

Ačkoli Dimitrov je stále na vyšším místě než Coric, je to výrazně mladší hráč, který je na rychlém výstupu - dostatečně rychlý, aby Baby Djokovic (nyní snad teenager Djokovic?) Mohl brzy získat skutečné řešení.

Populární Problémy

Sokoli se v neděli utkají s Vikingy v 1. týdnu akce NFL. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Jak nainstalovat dva operační systémy na jeden počítač. Může být užitečné mít v počítači nainstalovány dva operační systémy. Možná chcete Windows 10 a Linux, nebo Windows 10 a starší verzi Windows. To může být užitečné, pokud chcete ...

Získejte přehled o tom, jak sledovat poločasovou show Super Bowl 2019 online prostřednictvím živého přenosu, s kabelem nebo bez kabelu.

Zatímco zpěvní ptáci jako pěnkavy, vrabci, ptáci a další jsou barevným a hudebním potěšením, tito ptáci jsou stále vzácnější, protože jejich přirozené prostředí ubývá. Jako milovník ptáků a majitel domu však můžete pomoci tím, že obrátíte ...

Jak zachytit vačice. Vačice neboli vačice jsou noční zvířata, která dorůstají velikosti velké kočky. Proto k zachycení vačice budete potřebovat velmi velkou klec, někdy se jí také říká mývalí klec. Umístěte klec poblíž ...