Jak cestovat na Ibizu

Ostrov Ibiza u východního pobřeží Španělska je známý svými nočními kluby světové úrovně a úchvatnými plážemi. Ročně navštíví přibližně 7 milionů turistů, a pokud se k nim chcete připojit, budete muset své cestovní plány srazit včas. Nejoblíbenějším způsobem cestování na Ibizu je rezervovat let prostřednictvím jedné z mnoha mezinárodních leteckých společností, které obsluhují letiště Ibiza. Nebo se vypravte na trajekt z jednoho ze tří pobřežních španělských měst: Barcelony, Valencie nebo Dénie.

léky na tenisový loket

Metoda 1 ze 3: Odlet na Ibizu

 1. Obrázek s názvem Cestování na Ibizu Krok 1

  1 Ujistěte se, že váš pas je aktuální a že vám během cesty nevyprší platnost. K cestě na Ibizu bude většina mezinárodních turistů potřebovat platný cestovní pas. Datum vypršení platnosti musí být alespoň 3 měsíce po plánovaném datu odjezdu, přestože ministerstvo zahraničí USA doporučuje cestovat s 6měsíčním oknem.
  • Členové Evropské unie nepotřebují k cestě na Ibizu cestovní pas.


 2. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 2

  2 Výzkumné lety na letiště Ibiza (IBZ). Existuje celá řada přímých letů na Ibizu z pevninských španělských měst, včetně Madridu a Barcelony, stejně jako z Velké Británie a dalších evropských destinací. Mnoho leteckých společností obsluhuje Ibizu, včetně Air Europa, Ryanair, Vueling a British Airways. Iberia je španělským národním dopravcem a nabízí také řadu letů.
  • Letiště je někdy označováno svým katalánským názvem Aeroport d'Eivissa.
  • V zimě jsou lety mnohem omezenější. Místo jiných evropských měst možná budete muset cestovat přes Madrid, Palmu nebo Barcelonu.
  • Let na Ibizu je obecně výhodnější než trajekt, který trvá mnohem déle a často stojí stejně.
 3. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 3

  3 Pokud je to možné, rezervujte si let alespoň 2 měsíce předem. Pro nejlepší ceny odborníci doporučují rezervovat si mezinárodní lety minimálně 2 měsíce předem. Nejlevnější letenky se však obvykle nacházejí 99 dní před datem odletu.
  • Rezervace předem je obzvláště důležitá, pokud plánujete cestovat na Ibizu během špičkových letních měsíců, protože lety se mohou zaplnit brzy.
 4. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 4

  4 Přílet na letiště a taxi do města Ibiza. Letiště Ibiza je od města Ibiza vzdáleno asi 7 kilometrů. Taxi do města z letiště stojí asi 18 EUR (20 USD) a trvá přibližně 15 minut. Toto je nejpohodlnější možnost, i když možná přijdete v hlavní sezóně, budete muset čekat v dlouhé řadě (až hodinu).
  • Stanoviště taxi se nachází mimo přílety na letišti.
 5. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 5

  5 Naskočte na autobus do města Ibiza a získejte dostupnější variantu. Autobusy jezdí v letní sezóně každou půlhodinu od 6:00 do půlnoci. Cesta trvá přibližně 20 minut a jednosměrná jízdenka stojí 3,50 EUR.
  • Jízdenku si můžete koupit přímo u řidiče autobusu v hotovosti.
  • Autobus bude několikrát zastavovat po celém městě, ale nejvýznamnější zastávkou je Avinguda d’Espanya.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Trajekt na Ibizu z pevniny

 1. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 6

  1 Zarezervujte si lístek na trajekt předem, bez ohledu na místo odletu. Nezáleží na tom, ze kterého města plánujete odjet, každý den odjíždí omezený počet trajektů. Letenku byste si měli rezervovat alespoň několik týdnů dopředu, déle, pokud plánujete cestovat na Ibizu během hlavní sezóny. Nejjednodušší způsob, jak rezervovat lístky na trajekt, je online prostřednictvím webových stránek trajektové společnosti.
  • Vstupenky na Balearia najdete na https://www.balearia.com/en , zatímco vstupenky na Trasmediterránea lze zakoupit prostřednictvím https://www.trasmediterranea.es/en/ .
  • Většina lidí doporučuje rezervovat si letenku na Ibizu spíše než na trajekt, zvláště pokud je vaše cesta na Ibizu krátká. Trajekt trvá minimálně 3,5 hodiny, ale často je i mnohem delší. Také, pokud si rezervujete předem, lety mohou být často levnější než lístky na trajekt.
 2. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 7

  2 Projeďte se nejdelším trajektem z Barcelony na Ibizu přes noc. Dvě trajektové společnosti, Balearia nebo Trasmediterránea, v současné době provozují trajekty mezi Barcelonou a Ibizou. Cesta trvá 8–9 hodin a probíhá přes noc-obě služby odlétají z Barcelony ve 22 hodin.
  • Balearia funguje až 7krát týdně nebo jednou denně. Vstupenky stojí 43 EUR (50 USD) a výše.
  • Trasmediterránea provozuje až 6 trajektů týdně - zkontrolujte, zda v den, kdy plánujete odjezd, nabízejí trajekt. Vstupenky stojí 39 EUR (44 USD) a výše.
 3. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 8

  3 Cestujte z Valencie na Ibizu trajektem na 6hodinový výlet. Baleària a Trasmediterránea provozují také trajekty mezi Valencií a Ibizou. Vzhledem k tomu, že Valencia je dále od Barcelony po pobřeží, je o něco blíže Ibize a cesta trajektem je kratší - někde mezi 5 a 6,5 ​​hodinami.
  • Balearia provozuje až 6 trajektů týdně, které odplouvají ve 14:30. z Valencie. Cesta trvá celkem 5,25 hodiny. Vstupenky začínají na 50 EUR (56 USD).
  • Trajekty Trasmediterránea jezdí přes noc na Ibizu a odjíždějí ve 22:30. každý den. Cesta trvá 6,75 hodiny a stojí 69 EUR (78 USD).
  • Existuje několik způsobů, jak se dostat do Valencie: vlakem (železniční společnosti nabízející výlety do Valencie zahrnují Renfe, Euromed a Rail Europe), autobusem nebo půjčeným autem. Můžete také letět na letiště ve Valencii, které spojuje mnoho hlavních evropských destinací, včetně Paříže, Londýna a Berlína.
 4. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 9

  4 Nejkratší dobu cesty můžete využít trajektu z Dénia na Ibizu. Dénia je na pobřeží Costa Blanca asi v polovině cesty mezi Alicante a Valencií. Pouze Baleària nabízí služby mezi oběma městy. Tento výlet je nejkratší a trvá 3,5 až 5 hodin.
  • Vstupenky začínají na 67 EUR (72 USD).
  • Baleària nabízí 2 výlety denně, jeden ráno a jeden v podvečer.
  • Dénia nemá místní letiště. Místo toho můžete do města cestovat autem, lehkým vlakem nebo autobusem (autobusy ALSA jezdí asi 12krát denně).
 5. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 10

  5 Příjezd na námořní stanici Botafoc na Ibize. Dálkové trajekty přistávají na novém trajektovém terminálu na Ibize, Estació Marítima de Botafoc. Nachází se přes přístav z města Ibiza. Chcete -li se dostat do centra města, budete muset naskočit na autobus, taxi nebo kyvadlovou loď. reklama

Metoda 3 ze 3: Objevování Ibizy

 1. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 11

  1 Navštěvujte v květnu, červnu a září krásné počasí a menší davy. Hlavní sezóna na Ibize je v letních měsících, takže se snažte navštívit během „ramenní sezóny“, abyste se vyhnuli davům turistů. Teplota je v těchto měsících mírná, v rozmezí od 60 ° F (16 ° C) -80 ° F (27 ° C).
  • V červenci a srpnu, kdy teploty obvykle dosahují asi 32 ° C a slunce svítí 10-11 hodin denně, se na Ibize začne výrazně oteplovat.
 2. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 12

  2 Večírek ve slavných megaklubech na Ibize, včetně Amnesie a Pacha. V létě se na tento španělský ostrov hrnou mnozí z nejpopulárnějších DJs na světě, aby vystoupili. Hlavní kluby jsou seskupeny kolem města Ibiza, Sant Rafel, Platja d'en Bossa a Sant Antoni.
  • Amnesia, snad nejlegendárnější klub na ostrově, má hlavní místnost ve skladišti, terasu a elegantní atrium. Místní milují svou Espuma noc, obří pěnový večírek.
  • Pacha existuje od roku 1973, což z něj činí původní megaklub. Původně statek byl postaven tak, aby zahrnoval víceúrovňový taneční parket a „Funky Room“, která hraje diskotéku a duši.
 3. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 13

  3 Nakupujte v Punta Arabi ve středu od dubna do října. Tento týdenní trh ručně vyráběného zboží probíhá již 42 let. Může se pochlubit asi 500 stánky s prodejem boho oblečení a dekorací, drobností a potravin.
  • Trh také nabízí každý týden řadu živých hudebních akcí pro zákazníky serenád.
 4. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 14

  4 Navštivte Dalt Vila, místo světového dědictví UNESCO. Jedná se o nejstarší část města, kterou postavili Féničané a stále má zdi ze 16. století postavené tak, aby zabránily tureckým pirátům v invazi. Navštivte katedrálu Santa Maria a získejte pohled na ostrov z jeho nejvyššího bodu.
  • Summit starého města má také několik dalších historických staveb, včetně Biskupského paláce a hradu Ibiza ze 16. století.
 5. Obrázek s názvem Travel to Ibiza Step 15

  5 Vydejte se na potápění podél pobřeží Ibizy a zažijte podvodní dobrodružství. Ostrov nabízí řadu potápěčských center, která jsou poseta po celé pláži. Můžete se potápět v národním parku Las Salinas a podívat se na mořskou trávu významnou z hlediska životního prostředí, která tam roste.
  • Čistá voda a teplé teploty - oceán dosahuje v létě až 27 ° C - činí z tohoto španělského ostrova skvělé místo pro potápění.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Hledáte novou náhradní rukojeť? V této příručce vám pomůžeme vybrat jednu z nejlepších a ukážeme vám, jak ji nainstalovat.

Jak se vydat do Grand Canyonu. Grand Canyon je jedním z největších přírodních divů světa. Je také docela snadné se dostat! Rozhodněte se, kterou část kaňonu chcete navštívit, a rezervujte si let na letiště v nedalekém městě ...

Patriots se utkají s Panthers v předsezónní akci 3. týdne. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu na různých trzích.

Federer je největší tenista všech dob, ale i on utrpěl extrémně ponižující porážky.

Zde je návod, jak můžete online sérii 9 seriálu „American Horror Story“ s názvem „Dáma v bílém“ online bez kabelu.

Takto můžete sledovat premiéru seriálu „Plachetní jachta pod palubou“ online, bez kabelu.